Šta je novo?

Šta je ovo?? DFI LanParty DK P45-T2RS DARK

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,930
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Razmišljajući šta da uzmem, pregledajući ALTI-jev cenovnik naišao sam na ovu ploču, ali nje nema na samom DFI sajtu. Šta je u pitanju???
 
Glupost u opisu proizvoda :) Najverovatnije je u pitanju Lanparty DK P45-T2RS Turbo...

P.S. : DK u nazivu ploce oznacava "DARK" seriju :)
 
Ma znam da DK označava Dark seriju (imam jednu BTW)...ali mi nije bilo jasno to DARK na kraju :( Pogotovo što je cena skoro ista kao i DFI LanParty DK P45-T2RS PLUS koja mi treba, pa sam se nekako ponadao da je u pitanju isti proizvod.
 
Ma znam da DK označava Dark seriju (imam jednu BTW)...ali mi nije bilo jasno to DARK na kraju :( Pogotovo što je cena skoro ista kao i DFI LanParty DK P45-T2RS PLUS koja mi treba, pa sam se nekako ponadao da je u pitanju isti proizvod.


Zovni tu firmu i pitaj za SATA portove na ploci. Ako ima 8 komada kao na slici http://img.lanparty.tw/Upload/CatalogElement/DK%20P45-T2RS%20PLUS.jpg onda je ta. Inace DARK je samo serija ili sta vec. Ploca je za te pare odlicna, veruj mi ;)
 
Dok se nije pojavila Turbo varijanta, na DFI sajtu je bila LP DK P45-T2RS predstavljena sama, a sad su zajedno: P45-T2RS/Turbo. Koje su razlike izmedju njih dve, nisam proucavao...
 
Ljudi ima li neko pouzdanu informaciju šta mu to dođe DARK kod DFI ploča. Stvar je tome što se to DARK javlja na kraju oznake ploče i te ploče su sa višom cenom od ploča iste oznake bez dark na kraju...
 
Poslednja izmena:
Pa DARK je serija iz lanca LanParty. Tako u DFI asortimanu ima Blood Iron (BI) seriju koja je posebna serija i LanParty seriju koja se sastoji iz sledećih "kategorija"
Junior (JR) - ovo su uglavnom mTX ploče
Dark (DK) - srednji rang LanParty serije koju odlikuju dobre OC performanse po pristupačnoj ceni
Lethal Tweaking (LT) - kao što ime kaže...
Ultimate (UT) - nešto malo bolje od LT serije, tj TOP top :)
 
Ljudi ima li neko pouzdanu informaciju šta mu to dođe DARK kod DFI ploča. Stvar je tome što se to DARK javlja na kraju oznake ploče i te ploče su sa višom cenom od ploča iste oznake bez dark na kraju...
O kojim se modelima konkretno radi? Dark P45 dolazi u tri verzije, P45 T2RS, P45 T2RS Plus i P45 T2RS Turbo.
Pa DARK je serija iz lanca LanParty. Tako u DFI asortimanu ima Blood Iron (BI) seriju koja je posebna serija i LanParty seriju koja se sastoji iz sledećih "kategorija"
Junior (JR) - ovo su uglavnom mTX ploče
Dark (DK) - srednji rang LanParty serije koju odlikuju dobre OC performanse po pristupačnoj ceni
Lethal Tweaking (LT) - kao što ime kaže...
Ultimate (UT) - nešto malo bolje od LT serije, tj TOP top :)
Lethal Tweaking?:trust: Mislim da je LT ustvari Lite, tj lite verzija UT ploce.
 
O kojim se modelima konkretno radi? Dark P45 dolazi u tri verzije, P45 T2RS, P45 T2RS Plus i P45 T2RS Turbo.

Lethal Tweaking?:trust: Mislim da je LT ustvari Lite, tj lite verzija UT ploce.

Jeste, LT je Lite Tweaking a UT je Ultra Tweaking.:smoke:
A ovo je verovatno neka greshka u oznaci, imaju oni obichaj ovo da rade. :d
 
Evo šta kaže oficijalni sajt firme DFI
DFI website je napisao(la):
LANParty LT series are another choice of the top notch product in LP series, LT stands for “Lethal Tweaking”. DFI does not mind the existence of the magnificent accessories. The only thing we care about is the supreme record we will help every overclockers to create the number of times reaching the top of world record.LT series is a bit solid and unadorned but full of surprising explosive force just like Mustang, the famous Muscle Car from U.S. In a lot of global Overclockers ranking site, LT series have already proved its own strong strength many times.

The components and BIOS of the board itself all run neck and neck with UT series, price its analogous to thing is it worth to exceed. On the other hand, the design of BIOS is same as UT series that makes all the players quite appreciate with enthusiasm (exciting and satisfied?). The voltage setting of memory module, the frequency of CPU and other parameters of the platform, the strength of LT series are equal to each other with UT series.

Besides this, the temperature between Northbridge and CPU is often the key to winning in the battle of Overclocking, hereby DFI makes an exclusive Northbridge cooler meticulously for LT series, in order to meet and exceed the temperature-controlled demand. Definitely LT series are the most deadly weapon with economic benefits for all enthusiasts.

A što se DARK serije tiče ona ima 4 predstavinka: T2RS/Turbo, T2RS Elite, T2RS Plus i T3RSB Plus (DDR3 memorija) a po meni "najbolji" od svih ovih istih pliča je T2RS Plus verzija jer poseduje 8 SATA2 priključaka (i ako je neko ima i voljan je da je trampi za P35 T2R model neka javi :) )
 
DFI MB LanParty DK P45-T2RS DARK - šta li je onda ovo :)?
To bi trebalo da je verzija koja se prva pojavila, znaci P45-T2RS, ovo Dark na kraju je visak.
A što se DARK serije tiče ona ima 4 predstavinka: T2RS/Turbo, T2RS Elite, T2RS Plus i T3RSB Plus (DDR3 memorija) a po meni "najbolji" od svih ovih istih pliča je T2RS Plus verzija jer poseduje 8 SATA2 priključaka (i ako je neko ima i voljan je da je trampi za P35 T2R model neka javi :) )
Aha, vidim da su izbacili novi model, Elite, koji mi na osnovu slika deluje da ima samo slabije hladjenje od ostalih.
 
Znači DARK mu dođe u stvari ono DK na početku? A eventualni sufixi su ono plus, turbo, itd?
 
baš to...kao recimo WV Polo TSI, TDI... :))))
 
Najbolja je ta UT pa onda PLUS a Turbo ti je bez veze nista nije bolja od BI varijante.
 
pa ne postoji UT verzija Dark serije...nešto si pobrkao lončiće...
 
pa kažem nešto je dećko pobrkao lončiće...

Jedino što mene sad malo kopka, koliko su u stvari UT ploče (koje su sam vrh) bolje od LT serije?

Primera radi LANPARTY LT P35-T2R i LANPARTY UT P35-T2R su koliko sam ja uspeo da vidim u stvari 2 identične ploče samo što UTE ima malo bolje hlađenje. Sve im je isto.
Isto to važi i za LANPARTY UT X48-T2R i LANPARTY LT X48-T2R
 
Ja sam ovo reko jer sam probo Turbo varijantu i nista veci klok nisam postigo nego sto sam postigo sa BI.
Procesor iz potpisa.
 
Pa tako bi ii trebalo da bude UT i LT su dosad bile indenticne pa kome sta odgovara, heatpipe ili odvojeni hladnjaci, meni je odgovarala LT jer sam mogao da stavim neke svoje hladnjake a neke da ostavim.
 
Vrh Dno