Šta je novo?

Šoping u Poljskoj

Ja sam ti zato i predlozio MM/MW, jer na osnovu mog iskustva iz vise drzava, rade Global :)
A jos ako uzmes nesto sto je na akciji, ihaaj ;)
 
Ćuti, svaki dan gledam cene. :p
 
Bio sam juče u Varšavi u Staurnu i kupio sam Canon 700D jer nemaju 650D za 2899 zlota, što je oko 690 evra, a pošto sam bio umoran i mrzelo me da silazim tri sprata niže do menjačnice, platio sam u evrima.
Kurs su računali u radnji malo više tako da sam telo sa kit STM objektivom platio okruglo 700 evra.
Imaju Global blue tax free, uzeo sam i to.
2gog septembra se vraćam iz Poljske, pa ću vam javiti kako je bilo na granici. ;)
 
Bio sam u Raiffeisenu i pitao za Global Blue čekove... Uzimaju 300 dinara po čeku i isplaćuju pun iznos pdv samo po donjem kursu. Mislim da je ovo najbolje rešenje.

Sad samo da ti lupe pečat carinici :)
 
Neverovatno koliko je sve jeftinije ovde u Poljskoj, nego kod nas, o pivu da ne govorim + koliko imaju bolje pivo.
 
Bio sam u Raiffeisenu i pitao za Global Blue čekove... Uzimaju 300 dinara po čeku i isplaćuju pun iznos pdv samo po donjem kursu. Mislim da je ovo najbolje rešenje.

Sad samo da ti lupe pečat carinici :)

Ja juce tamo nosio global blue cekove. Meni su za vece iznose uzimali 5%. I takodje su pitali iz koje je zemlje povracaj, valjda je i to bitno. I gledaju da na racunima nema 10 istih stvari, to je za njih sverc il sta god.
 
Ee, da, pošto se vraćam avionom imam ograničenje, mogu da ponesem samo ranac. Da li će biti problem ako ponesem samo global blu tax free papire, njih ne zanima aparat i originalna ambalaža, planiram da bacim ambalažu?
 
Upravo sam došao iz Poljske.
U Srbiju sam ušao vozom, pešta - Novi Sad.
Na Kelebiji, mađarskom careniku sam dao Tax free papire, tražio je da mu pokažem aparat, uzeo je moj pasoš i otišao da overi.
Sutra, prekosutra odo u Rajfajzen po lovu. :p
Znači, u vozu može Tax free. :)
 
A sa naše strane, jel carina uopšte prošla? :)
 
Jok, samo pogranična policija, pogledala mi pasoš i ćao.
Mada ja mislim da nam sa naše strane ni ne treba nikakav pečat.
 
Bio sam malopre u Rajfajzenu i rekli su mi da mi je bolje da uradim povrat novca npr. u Beču ako budem išao, jer tamo nema provizije, a i neće mi vraćati u zlotima, pa u evro, pa u dinare i to sve po bankarskom kursu kao što to moraju ovde da urade.
Kažu da u Marijahilfer štrase ima agencija koja to radi odma u evro, tako da sam to odložio za novaka kad planiram opet da putujem.
Papiri su mi dobri, ponesem njih i ausvajs i to je to. ;)
 
Vrh Dno