Šta je novo?

čime ofarbati tastaturu?

vudu_dva

Čuven
Učlanjen(a)
10.03.2002
Poruke
667
Poena
645
čime je najbolje farbati tastaturu u crno? za početak bih dugmiće ostavio kakvi su, mada bi i njih trebalo farbati..

ostade mi ms natural iz prve serije jedina bela komponenta, a crne se ne prave (sve i da se prave - ne prave se ovakve)..
 
Moji drugari koji drze firmu, behu valjda dokoni pa htedose da ofarbaju u crveno tastaturu i misa, da im se slaze sa zidom! Ofarbali su super precizno al su morali da je rasklope celu. Koliko se secam upotrebili su autolak.
 
Ja sam farbao ventilatore i plastične delove unutar kućišta... Autolak bi trebao da posluži sasvim fino... samo gledaj da ne naprskaš previše odjednom, nego po više tankih slojeva. Možeš i da šmirglaš finom šmirglom između slojeva ako hoćeš 'mirror finish'...
 
Mozes da koristis autolak, ali imaces problem da ce sve da ostane na rukama, ako budes samo prefarbao.
Moras prvo da rasklopis tastaturu, pa da ismirglas (1200 smirgla) plastiku koju hoces da farbas, naneses 2 sloja primara u razmacima od 2h (najmanje), pa tek onda crnim sprejem ili autolakom u 3 sloja, sa po 2-3h razmaka izmedju slojeva, a onda u zavisnosti kakav hoces finis prespricas mat ili obicnim lakom.
To je 99% bullet proof nacin da ti se boja ne skine posle nekog vremena, jer ti se ruke znoje, a i cesto ih pomeras po tastaturi, pa moze da dodje do skidanja boje.
 
Meni samo nije jasno kako misliš da ponovo napišeš oznake na dugmićima kada ih ofarbaš u crno.
 
hvala na savetima..

oznake ne nameravam da stavljam :) ne sećam se kada sam poslednji put pogledao u tastaturu prilikom kucanja..

palo mi je na pamet da kupim crnu tastaturu od 500 dinara i prebacim tastere s nje, al ne verujem da pasuju..
 
Vocko je napisao(la):
hoces da farbas, naneses 2 sloja primara u razmacima od 2h (najmanje)

jel ima primara (osnove) kod nas u sprej bočicama? koje su dobre i gde ih ima?
 
ja sam ranije farbao autolakom one plocice od 5.25" slotova. neki delovi su se posle previse presijavali sto mi se nije mnogo dopadalo. a isto sam radio u par tankih slojeva. ?!
 
NightVision je napisao(la):
neki delovi su se posle previse presijavali sto mi se nije mnogo dopadalo. a isto sam radio u par tankih slojeva. ?!

Presijavali su se, a ofarbao si ih sa mat auto-lakom (ne onim sjajnim)?
 
jao nemam ovde taj sprej da vidim, dao sam ga nekome.

al tako izgleda samo iz nekih uglova kad se gleda. cekaj imam slike negde na hardu pa cu da okacim par pa vidite na sta mislim...
 
Poslednja izmena:
evo nasao sam ih. pa ovo ipak deluje dosta sjajno. na slici 18 se vide sjajne plocice, a na 22 se vidi odsjaj na stranici.
 

Prilozi

  • Resize of 18_2.jpg
    Resize of 18_2.jpg
    10 KB · Pregleda: 166
  • Resize of 22_2.jpg
    Resize of 22_2.jpg
    13.7 KB · Pregleda: 161
pa kupis dve iste tastature, jednu belu i jednu crnu pa se igraj do mile volje. To sa autolakovima nije dobra ideja jer vremenom ce da izgleda katastrofalno a i osecaj za kucanje ce da bude drugaciji jer ce dugmici da budu drugaciji.
i plus ne smes da farbas onaj mali stubic na cemu stoji dugmic jer ako ga ufarbas dugmici ce tesko da klize a to znas cemu vodi !!
Postoji bas ako hoces da farbas poliuretanska farba za plastiku ali za nju moras da budes majstor za farbanje da bi to lepo izgledalo. Mom drugaru je jedna zena koja radi sa takvom farbom i farba plastiku ufarbala pioneer DVD 107 u crveno i izgleda kao iz fabrike ali ona ima iskustvo od 15 godina farbanja...on je probao ali je bilo ravno katastrofi .... ako nadjes poliuretanske farbe a ne autolak onda mozes probati...
 
ajd malo ja :D
prvo treba je presmirglati nekom blagom smirglom, naneti plastic primer pa njega malo presmirglati vodenom smirglom(2000 recimo), e onda se moze naneti bilo koja boja na nitro bazi ali je pozeljno to uciniti kompresorom(airbrush savrseno zavrsava posao).

ali to je po meni skup posao za odraditi...
 
nickname je napisao(la):
jel ima primara (osnove) kod nas u sprej bočicama? koje su dobre i gde ih ima?

Ima na buvljaku

p.s. nije mi stigla notifikacija za ovaj topic, pa malko (1 mesec) :) kasnim sa odgovorom
 
Nazad
Vrh Dno