Šta je novo?

Čudno ponašanje...

Boban712

Slavan
Učlanjen(a)
11.07.2005
Poruke
405
Poena
320
...bar meni.
Nakon podizanja sistema ikonice se otvaraju, čim pokušam nešto iz starta ili task bara, zaglavi;
Za vreme "zmijice" se restartuje;
Prijavljuje poruku"sistem will shut down in 60 seconds..." kao kod zlog Sasser-a;
Restartuje se bez posebnog razloga (ovo najčešče)

Nije: CPU, VGA, memorija. Temperature su u redu, koliko se može verovati programima (zaustavim rukom vent na CPU, a Everest prijavljuje brzinu 900 o/m)
15-ak dana pre pojave prvog problema instalirana SS2 i wireless;
Skeniran sa Adaware, Stinger, AVG, Avast, ima Outpost od prve sekunde uvodjenja wirelessa. Šta uraditi pre eventualnog (sada već skoro izvesnog) puštanja kante niz Dunav?
 
Ako je u pitanju nepopravljiva steta - ne preostaje ti nista drugo nego da uradis cistu instalaciju. To u slucaju da ti je OS napadnut. Ovo mozda bude bude i hardverski problem - ali to mozes da znas samo ako instaliras Windows ponovo. Predlazem - za pocetak - da uradis jos jednu instalaciju XP-a (dual boot) - pa da vidis da li ces imati isti problem. Ako problem ostane - mozda je cak i hardware u pitanju.

Posle jedne ovakve situacije ja sam se opametio i poceo da radim redovan backup sistema. Vise se ne zamaram resavanjem problema sa OS-m - jer se na to izgubi vise vremena nego za restore nekog prethodnog dobrog stanja.
 
Ufff, nekako sam predosecao da ce ovo biti prvi savet. Imas li nesto konkretno na umu sto se tice hw-a? Nisam nikad radio dual boot, ovo na netu se uglavnom odnosi na linux-win, kako se to radi (najbolje ako ima neki link)
Hvala & pozdrav,
 
99,99999%

Ako nije sistem onda je memorija tj latencija na memoriji isti problem sam imao pre neki dan sam zueo dava nova racaunra
GIGABYTE / GA-M55S-S3 / nVidia NF550 / S-AM2 / 4*DDR2 / PCI-E / SATA /
AMD Athlon 64 4800 x2 Dual-Core AM2
1GB KINGSTON DDR2 533 CL4 KVR533D2N4-1G
160GB WESTERN DIGITAL WD1600JS SATA2 8MB 7200
17" Flat Samsung 793DF, black/silver
MICROLAB ATX-4810D 450W 1*SATA 24PIN
Gigbayte 1950pro 256/256 ddr III

isti problem mi se javljao resetovao mi se komp savakih 1-2...

GIGABYTE / GA-M51S-S2G / S-AM2 / 4*DDR2 / PCI-E / SATA /
AMD Athlon 64 3800 x2 Dual-Core AM2
1GB KINGSTON DDR2 533 CL4 KVR533D2N4-1G
160GB WESTERN DIGITAL WD1600JS SATA2 8MB 7200
17" Flat Samsung 793DF, black/silver
GIGABYTE ATI X160XT 256MB DDR3 128bit
MICROLAB ATX-4810D 450W 1*SATA 24PIN


Kada sam zamenio memorije na ova dva kompa sve je radilo extra...

Probaj da instaliras sistem ponovo ili da zamenis meoriju ili da promenis latnciju memorije....
 
Nije memorija, zato sto sam promenio 4 razlicita proizvodjaca, svaki po 2-3 memorije, sa razlicitim klokovima i tajminzima, ukupno 10-ak memorija. Sistem je ostao kao zadnje resenje koje sam hteo da izbegnem, ali kako stvari stoje ovo mu je zadnje javljanje na net...
 
Napravi particiju 2-3GB i ubaci jos jednu instalaciju xp-a na nju - za testiranje.
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo, ikonice mozes normalno da otvaras, ali kad krenes preko starta ili taskbara javlja se problem?
Ako je takav slucaj, to mi mirise ili na virus, ili na zestok bug Windowsa. Verovatno si skenirao AV-om, tako da mislim da sveza instalacija resava stvar. Mozes cak da probas i neki restore point ako imas ili Repair opciju,mada....
 
Ma , evo djubre radi bez greske danas ceo dan, ali mi je problem sto nekoliko nas cak nije moglo da se sllozi da li je sw ili hw, lose sam se izrazio, otvorim, recimo my comp sa desktopa ali kada treba da otvori disk ide ona cetkica, a start/recimo settings/control panel zaglavi i jedino restart pomaze.
 
ja mislim da je ipak sistem tako da nebi bilo losre ,sto neko rece,novi windows ali cist nikako riper (nista nedobijas sa njim)ili dual boot
 
Posle 3 dana(noci) stvari stoje ovako: Ponovna instalacija sistema, drivera i ostalog, prilikom prvog kacenja na net poruka " ...IE has to close, we are sorry for inconvinience..." . Onda restart i u biosu prijavi mali milion IRQ a u device manager-u unknoun PCI device i to 15 komada Posle nekoliko brljotina instalacija na drugi HDD, usred instalacije BSOD, nisam stigao da zapisem gresku jer se ugasio i nije mogao da se pokrene sistem. Nekako uspem da ponovo pokrenem i vidim u biosu opet aktivnih gomilu IRQ, a WD 160GB ATA jedva prepozna (procita ga kao WD #$%^& tako nekako). Sad vec vidim da je 99% ploca, posto sam probao 2 napajanja, gomilu memorije, 3 procesora i 3 HDD-a, iskreno se nadam da postoji mogucnost da je do biosa. Ima li iko slicno iskustvo?

Hvala & pozdrav,
 
Poslednja izmena:
Problem resen thanks to Chika Pera, otisao firewire kontroler, sada je izvadjen i radi perfektno.
Hvala svima & pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno