Šta je novo?

Čudno ponašanje Dell monitora

padawan

Čuven
Učlanjen(a)
02.12.2003
Poruke
3,486
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 3700x & AMD Wraith Prism RGB
Matična ploča
MPG X570 Gaming Plus
RAM
32 GB Kingston Fury RGB
GPU
Sapphire Radeon RX6800 16GB
Storage
SSD 512 + 2TB Kingston MV2
Zvuk
Logitech G560 RGB
PSU
FSP HYPER K PRO 700W 80 Plus
Kućište
MSI Mag Forge 100R RGB
Monitor
HP x24x 24"
Miš & tastatura
Razer's Basilisk V3 + Huntsman Mini
Laptop
Corporate's Lenovo Thinkpad
Tablet
Ipad Pro 12.9 M1
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
Monitor iz potpisa, nisam više mogao da ga upalim nakon poslednjeg gašenja. Često ga gasim kada gledam nešto na TV-u u kloniranom modu, pa da ne gledam dve slike, jednu pored druge. Probao sam i drugi kabl, probao više utičnica, ne vredi. Pomislio sam da mu je crklo napajanje. Kada sam ga pakovao za servis i položio na ekran, odjednom se upalio. Više ne smem da ga gasim. Pre ovoga, neko vreme mi je radio u 59hz, umesto 60, što mi je uzrokovalo screen tearing u igrama. Da li definitivno crkava, ili je nešto drugo po sredi?
 
I kod mene ista situacija.ViewSonic se isto ponašao ,a od juče počeo da crveni displej i ode sinoć.Pokaže sliku po nekad na sekundu(crvenkastu).Naručio sam sinoć nov.Ovaj je svoje pošteno odradio za 8 godina.
 
Monitor iz potpisa, nisam više mogao da ga upalim nakon poslednjeg gašenja. Često ga gasim kada gledam nešto na TV-u u kloniranom modu, pa da ne gledam dve slike, jednu pored druge. Probao sam i drugi kabl, probao više utičnica, ne vredi. Pomislio sam da mu je crklo napajanje. Kada sam ga pakovao za servis i položio na ekran, odjednom se upalio. Više ne smem da ga gasim. Pre ovoga, neko vreme mi je radio u 59hz, umesto 60, što mi je uzrokovalo screen tearing u igrama. Da li definitivno crkava, ili je nešto drugo po sredi?

I meni philips na nekim rezolucijama izbacuje refresh rate od 59 na nekim igrama, ne znam zasto, ali nije bilo problema zbog toga.
Neko mi je odavno reko da ne gasim monitor na dugme jer se moze desiti da crkne tu oko dugmeta pa se posle ne moze upaliti.
Mozda je to notorna glupost, nisam guglao niti pitao negde da li se dugme popravlja lako, ali od tad monitor ili gasim preko telefona(imam pc remote program koji daje opciju za gasenje ekrana) ili ga pustim da ode u sleep.

Sent from mTalk
 
Ja sam imao sličan problem sa dva monitora koji nikako nisam mogao da ga rešim sve dok jednog dana nisam napravio kompletan premeštaj u sobi.

Pomerim monitor od zida gde je godinama stajao i gle čuda, više ne baguje. Problem je bio neverovatno glup, a rešenje još gluplje!

U mom slučaju kroz taj zid prolazio je ceo snop kablova koji je vodio do kontrolnog brojila (strujomer) i od previsokog napona slika na monitoru često je menjala boju ili je podrhtavala, a nekada se i sam od sebe gasio.

Probaj i ti da pomeriš monitor od tog zida, možda ti to pomogne.
 
Kod mog drugara, koji ima isti takav DELL U2312HM, u donjem levom uglu slika je postala nekako izdeformisana. To mu se pojavilo kad je istekla garancija. Evo, jos uvek mu radi taj monitor sa takvim defektom, ali pitanje je dokle ce.

Ja imam isti takav DELL U2312HM vise od tri godine, za sad nema problema sa slikom, ali iz nekog meni nepoznatog razloga vise ne mogu da podesavam visinu monitora u svom punom opsegu. Tj. mogu, ali ograniceno. Ne mogu ni da zarotiram monitor. Gledam, nema nista sto bi blokiralo ove sine, ili sta vec. Je l' se desavalo nesto slicno nekome?

Takodje, imam ViewSonic VX2433wm, radi 7 godina bez greske.
 
Nazad
Vrh Dno