Šta je novo?

Čudan problem sa Crosshair V Formula pločom

aco10

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poruke
354
Poena
320
:mad:
Pozdrav svima, da ne dužim puno, konfa iz potpisa, kupio sam crucial m4 i sad kad sam krenuo da ga povežem iščupam Samsunga od terabajt iz porta 7 (koji je na ASmedia čipu), i u koji god drugi port da ga ubodem ne prepoznaje ga ni BIOS, ni Win 7 :(. Dakle radi samo na Asmedia kontroleru. A taj Asmedia mi treba za SSD jer koliko sam pročitao u tekstu na guru3d (pasus odma ispod slike) da je najbolje rešenje za mene što se tiče preformansi


Šta mislite u čemu bi mogao biti problem?
 
Koristim i510 SSD sata3 na SB950 portu Formule V i dobijam rezove kao i u testovima sa neta (vecinom sa intel P67/Z68) tako da sumnjam da ASmedia moze bolje. (imas moj shot ovde u temi vezanoj za Asus AMD 9xx ploce)
Sto se tice Samsung F3 HDD-a, pretpostavljam da ti nije flashovan na firmware kompatibilan sa AMD SB 850/950. U gore navedenoj temi bilo je slicnih iskustava.
Ovde imas da skines Firmware (bootCD) i opisan postupak http://www.jack-brennan.com/?p=1302
 
Poslednja izmena:
HA! To je bilo to, hvala gospodine kull , sila si :D! Nikad, ali nikad mi ne bi palo na pamet da je do firmwera. Spasao si me muke, sve sam pokušavo, nove drajvere za ploču, novi BIOS, razne vrste kablova, menjao naponske konektore... Mislim, mogao sam ja njega i dalje koristiti na ASmedia kontroleru ali bi me kopkalo zašto to ne radi, plus bi me smaralo ono duplo dizanje startup screen-a. Sad sam lepo disable-ovao čitav kontroler i komp se diže brže za jedno 10 sekundi

Aj sad meni reci ako znaš što ovi sa guru3d lažu? Po njihovoj priči ja sam zaključio da SSD na AMD čipsetu postiže upola lošije rezultate! Dakle da ga ja priključim na SB. Jel ima veze na koji ga po redu port priključim (predpostavljam da nema, ali moram pitati ;) )?
 
Nema na cemu, vazno je da radi. :) Svi sata3 portovi na SB950 su isti tako da mozes da prikljucis taj ssd na koji hoces. Sto se tice guru3d-a nije im po prvi put da napisu nesto sto ne stoji.
 
E krastavac. ja njih uzimao za reper :(. Pa kojem sajtu onda da verujem, kad su čak i oni izgleda podložni intel propagandi i podmićivanju...
 
Nazad
Vrh Dno