Šta je novo?

Čemu PayPal kad imamo E-dućan!?

Antonio

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
852
Poena
620
Kako izgleda primena Zakona o elektronskoj trgovini u praksi.
Neko ovde nije normalan!

Preneto sa: Personal Magazin-a

Ministar trgovine i usluga u Vladi Republike Srbije Slobodan Milosavljević ocenio da je današnje otvaranje prvog internet „E-dućana“ u Poštama Srbije, u pošti u Zmaj Jovinoj ulici u Beogradu, dobar primer saradnje privatnog i javnog sektora.

Milosavljević je objasnio da ta dva sektora na taj način kroz ovaj projekat prilaze građanima sa ciljem da omoguće što bolju uslugu i ispune i neka njihova specifična očekivanja.

Ministar je naglasio da je ponuda neograničena, da sve može da se proda i da se kupi i da nema nikakvih barijera za bilo koji proizvod koji može da se naruči iz bilo kojeg dela sveta i da stigne na kućnu adresu, što omogućava i Zakon o elektronskoj trgovini, koji je usvojen pre nekoliko meseci.

Otvoren prvi internet E dućan u Poštama Srbije

On je ukazao na to da projekat treba da pokaže kako je i dostava paketa kupljenih preko „E-dućana“ efikasna, i izrazio uverenje da će servis pomoći građanima da elegantnije iz svoje fotelje, ili sa šaltera pošte obave kupovinu.

Generalni direktor PTT Srbija Goran Ćirić rekao je da ta kompanija, koja je prva u zemlji dobila sve potrebne sertifikate za elektonsko poslovanje, nastoji da podstakne e-trgovinu i da je ovo prvi takav iskorak prema svakom građaninu Srbije.

Ćirić je objasnio da je dobro što je šalter otvoren u pošti jer se mnogi građani ne snalaze u trgovini na internetu, a na šalteru mogu da dobiju pomoć od poštanskih službenika.

Vlasnik preduzeća „E-dućan“ Goran Takač objasnio je da je moguća svaka vrsta plaćanja, od kartica do keša, s tim što može da se bira i način dostave i nema nikakvih ograničenja ni u pogledu količine i vrednosti robe.

Takač je naveo da “E-dućan” od 2004. godine razvija sve vidove elektronske trgovine B2C, B2B i C2C (preduzeća prema kupcima, preduzeća prema drugim preduzećima i kupci prema drugim kupcima) i da je jedini internet portal na svetu koji pokriva sva tri segmenta.

Prema njegovim rečima, to znači i mogućnost za privredu Srbije da ponudi svoje proizvode i usluge celom svetu, kao i da po najpovoljnijim cenama nabavi iz sveta sve što joj je potrebno.
 
U celoj prici mi malo smeta sto gdin Ministar prica kao da je PR doticne firme
 
Ono što meni smeta je otvaranje vrata za novi monopol. Ptt + E-dućan = Ništa od PayPall-a jer zaboga šta će nama to kad imamo svetsko a naše.

Ili nije išlo preko E-dućana, onda najviša stopa carine, skupe takse za carinski pregled... A paked kad sitgne i ako stigne jer paketi preko e-dućana imaju prednost.

Vidim da će u skorijoj budućnosti moći u zemlju da uđe jedino roba koja je kupljena preko dotične firme.
 
Poslednja izmena:
Nikad srecni, nikad zadovoljni.
 
A kako ja da licitiram na ebayu preko e-ducana. I zasto bi njima placao proviziju za nepostojecu uslugu (maltretiranje sa njima, umesto da narucim od kuce)?
Ovde izgleda svaka privatna firma moze da podmiti nekog ministra da bi se doneo neki akt koji im omogucava veliku zaradu... Zalosno, da ministar ovako nesto sme da izjavi. Sta ce vam kupovina preko interneta, kad imate firmu koja se time bavi. ccc
 
Nikad srecni, nikad zadovoljni.

Da si bio do e-dućana i video kolike su im provizije ne bi tako pričao. Nezadovoljstvo vlada zato što su ministri obećali PayPal za Srbiju od početka 2010, a onda usluge e-dućana nikome ne bi bile ni potrebne. Naravno sada sumnjam u iskrenost ministarskih obećanja o PayPalu za Srbiju zato što živimo u zemlji u kojoj je sve moguće, ali samo ako je na štetu naroda.
 
Ma više je stvar principa... Poenta tog e-dućana je da omogući ljudima koji nemaju mogućnost plaćanja ka inostranstvu da ipak naruče neku robu. E pa ja hoću da sam plaćam a ne da mi se nudi neki posrednik (koji uz to svoje usluge nenormalno skupo naplaćuje).

Sve mi se ovo ni malo ne dopada. Ne samo što strepim za PayPall, koji mi i nije toliko bitan (već ga imam), već što očekujem od ovih lobiranje protiv liberalizacije carine i carinskih formalnosti, a to me već zabrinjava.
 
Žalosno je to što će na kraju Evropska Unija da nam nametne PayPal umesto da se sama država iscima za dobrobit građana. Šta više počinjem da mislim da se sama država ne bi setila ni jednog jedinog zakona i povoljnosti za građane da im ovi iz Evropske Unije to ne nameću kao uslov za evropske integracije.
 
necu da se nerviram ...necu da se nerviram ...necu da se nerviram ... ommmmmmmmm... :)
 
Ma ispade Ptt najveći monopolista u državi.
PTT većinski vlasnik Telekoma Srbije, jedino preko PTT-a mogu legalno da se šalju pare u inostranstvo (western union), sad ispade da jedino preko PTT-a uz posredovanje E-dućana je moguća legalna kupovina na internetu...
 
Naslov je za zatvor, bez prava na posete, vikend i pomilovanje.
 
Žalosno je to što će na kraju Evropska Unija da nam nametne PayPal umesto da se sama država iscima za dobrobit građana. Šta više počinjem da mislim da se sama država ne bi setila ni jednog jedinog zakona i povoljnosti za građane da im ovi iz Evropske Unije to ne nameću kao uslov za evropske integracije.


Još žalosnije je što samo mali broj ljudi to kapira.

Sve ovo je posledica našeg kvazikapitalizma. Obezbedi poslove, makar i po cenu toga da građani plaćaju 10 posrednika i 50 provizija i onda izađi na TV i reci kako si smanjio nezaposlenost, a to što si podigao cenu svega za po 100%, mudro prećuti.

Ovo negde mora da se prelomi, ili će država promovisati i podržavati imaginarne poslove, od državnih ustannova pa na dalje, da bi održavala kakvu takvu zaposlenost, ili će omogućiti građanima da što brže, bolje i jeftinije (aka sa manje posrednika i imaginarnih radnika) dođu do onoga što žele. Ne može oboje nikako.

Znači, niste hteli socijalizam, niste hteli komunizam, hteli ste kapitalizam.
OK.
Onda nam uvedite i e-dućan, i paypal, i sve žive i nežive načine onlajn šopinga pa neka konkurencija odradi svoje i neka najbolji preživi. To je kapitalizam, a ovo kod nas je ... znate već šta.
 
Ne znam šta su mislili sa ovim ali da će kočiti Pay Pal hoće.
A ovi su mogli napraviti sajt pola linkova ne radi.
 
.....
Aj sad svi na obavezno vackinisanje ;)
 
.....
Aj sad svi na obavezno vackinisanje ;)

Ili ko nece da se vakcinishe,mora da se potpishe da nece,i sam je odgovoran za svoj zivot :wall:

stvarno sve nadju da iskoriste,,, Uvek tu neko profitira na nama obicnim smrtnicima,kad je poceo ADSL,digli su aferu ko da dobijamo svemirsku stanicu MIR,a kasnili smo za drugima 15 godina,a tako i sad za PayPal, cim vide da valja daj da ga izmuzu
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Geni je napisao(la):
Ma više je stvar principa... Poenta tog e-dućana je da omogući ljudima koji nemaju mogućnost plaćanja ka inostranstvu da ipak naruče neku robu. E pa ja hoću da sam plaćam a ne da mi se nudi neki posrednik (koji uz to svoje usluge nenormalno skupo naplaćuje).

Sve mi se ovo ni malo ne dopada. Ne samo što strepim za PayPall, koji mi i nije toliko bitan (već ga imam), već što očekujem od ovih lobiranje protiv liberalizacije carine i carinskih formalnosti, a to me već zabrinjava.

poenta je interesantna :)

postavlja se pitanje zasto bi islo preko doticne fime sa dodatnim provizijama umesto preko sopstvenih kartica ili racuna bez dodatnih troskova. ako moze preko njih da se izvrsi legalna kupovina, moze i svako sopstvenim karticama/racunima.
tolko o tome sto se tice informisanja naroda, ka nekom visem stepenu razvoja elektronske kupovine iz/u RS.
 
Poslednja izmena:
Bolje da ne komentarisem ovu vest, mogao bih biti banovan zbog izrazavanja
 
Ovo je epic fail za sve uključene - građane, državu, a posebno e-dućan.

Za građane i državu nam je svima jasno, ali e-dućan je upravo pucao sebi u nogu - uspeli su da naljute ekipu sa interneta (koja im je jedina ozbiljna ciljna grupa, btw), da bi ponudili svoje usluge širokim masama, valjda sa idejom da će bake i deke, kad su već u pošti da podignu penzije, uzgred da svrate i do njihovog šaltera da kupe nešto sa Amazona ili newegga.

Baš me zanima koliko prodaja će ostvariti na ovaj način.
 
Verovatno ce prodaja biti jedna velika 0
To je otvoreno da bi bilo zatvoreno :D
 
Verovatno ce prodaja biti jedna velika 0
To je otvoreno da bi bilo zatvoreno :D

Nisi u pravu, znas koliko imas ljudi koji nemaju pristup internetu kao ti i snalazljivostr da nesto naruce? Nisu oni glupi ali im sve te fore spansko selo, ovako lepo ode do PTTa, (prvo preda mleko :p ) i naruci fajerku za recimo 50 jura!!! Znaci to je njima namenjeno
 
Mozda nisam upravu :D Ali znam i da dosta ljudi obicno kad neshto kupuju iz inostranstva,obicno to rade preko rodjaka,prijatelja,itd itd,
Ja stvarno zelim da Ducko E. uspe,ali cisto sumljam...na sajtu im je 60% linkova ne ispravno (sve page not found) a na TV je pre neki dan izdvoeno samo 5 minuta za tu vest u kojoj je ministar bio 4 min,tako da je malo ljudi i razumelo o cemu se radi.... Ako zelish da neshto uspe,reklamiraj ga :D
Drzava se mora angazovati u vezi Pay Pal sistema,svi ga ocekujemo... Treba ici u pravcu koji zeli vecina a ne samo onako kako zele pojedinci,da se obogate na sirotinji

i ovo je off ali sad kad treba da se ukinu vize,gledam na Tv politicara koji kaze :" Mislim da ce mnogo mladih zeleti da napusti ovu zemlju,a mi to moramo spreciti zakonima ,da zadrzimo talente.." Mislim Sta da ocekujem posle ove izjave?
 
Poslednja izmena:
i ovo je off ali sad kad treba da se ukinu vize,gledam na Tv politicara koji kaze :" Mislim da ce mnogo mladih zeleti da napusti ovu zemlju,a mi to moramo spreciti zakonima ,da zadrzimo talente.." Mislim Sta da ocekujem posle ove izjave?


nalepnice_sloboda_ili_smrt%5B1%5D.jpg


:d
 
Imam jedno pitanjce...treba da naruchim neki deo za kola, sa nemackog ili austrijskog ebay...Ako to na ebay kosta 50e (firma prodaje, bez licitacija), koliko bi to mene na ruke izaslo preko educana? :)
 
Odes i pitas ih? :) Ja kontam bar 80 :)
 
stigao mi je na mail njihov newsletter

e-ducan newsletter broj: 152

E-DUCAN U POSTAMA SRBIJE


Postovani clanovi i prijatelji,


Sa zadovoljstvom Vas obavestavamo da je otvoren prvi Internet e-ducan u Postama Srbije.


U najsavremenijoj posti u Srbiji, u ulici Zmaj Jovina 17, e-ducan su otvorili ministar trgovine i usluga u Vladi Srbije g-din Slobodan Milosavljevic, generalni direktor Javnog preduzeca PTT saobracaja Srbija g-din Goran Ciric i predsednik kompanije e-ducan g-din Goran Takac.Javno preduzece PTT saobracaja Srbija prepoznalo je potencijal saradnje sa kompanijom e-ducan na polju pruzanja usluga vezanih za Internet trgovinu. Sa mrezom od preko 1500 posti sirom Srbije, modernim IT kapacitetima, efikasnim ljudskim resursima kao i najvecom dostavnom mrezom, Poste Srbije predstavljaju idealnog partnera naseg i vaseg e-ducana.



Prilikom otvaranja ministar Milosavljevic je istakao da je ovo dobar primer saradnje privatnog i javnog sektora, koji kroz ovaj projekat prilaze gradanima sa ciljem da omoguce sto bolju uslugu i ispune i neka njihova specificna ocekivanja.

Generalni direktor PTT-a Srbija Goran Ciric rekao je da ta kompanija, koja je prva u zemlji dobila sve potrebne sertifikate za elektronsko poslovanje, nastoji da podstakne e-trgovinu i da je ovo prvi takav iskorak prema svakom gradaninu Srbije. On je objasnio da je dobro to sto je salter otvoren u posti, jer se mnogi gradani ne snalaze u trgovini na internetu, a na salteru mogu da dobiju pomoc od postanskih sluzbenika.

Ministar Milosavljevic je u posti,prilikom otvaranja, demonstrirao kako izgleda e-kupovina, tako sto je kupio pero za pisanje sa mastionicom, pedometar i knjigu, uz napomenu da u Srbiji malo koristi taj vid trgovine, dok u SAD u ukupnom prometu ucestvuje sa 70 odsto, a u Evropskoj uniji se razlikuje od zemlje do zemlje, ali je to u proseku 40 odsto.Kurir Post ekspresa je ministru odmah po narudzbini dostavio paket sa narucenim artiklima.

Vlasnik preduzeca Goran Takac objasnio je da je moguca svaka vrsta placanja, od kartica do kesa, s tim sto moze da se bira i nacin dostave, a nema nikavih ogranicenja ni u pogledu kolicine i vrednosti robe.

Preko tog portala do sada su prodavane i sitnice, ali i automobili.
"E-ducan" od 2004. godine razvija sve vidove elektronske trgovine B2C, B2B i C2C (preduzeca prema kupcima, preduzeca prema drugim preduzecima i kupci prema drugim kupcima) i jedini je Interent portal na svetu koji pokriva sva tri segmenta, kazao je Takac.

To znaci i mogucnost za privredu Srbije da ponudi svoje proizvode i usluge celom svetu i po najpovoljnijim cenama nabavi iz sveta sve sto joj je potrebno.

Pogledajte na sledecim linkovima sta su drugi rekli o ovom zaista velikom koraku za e-ducan koji ce nastaviti da vam stoji na raspolaganju kako za kupovinu tako i za prodaju putem Interneta bez obzira na to da li nase usluge koristite kao pravno ili fizicko lice...

nije rekao koliko to kosta, a koliko ce platiti :D
 
Poslednja izmena:
a on to narucio... i kurir mu je odmah doneo???
 
pa :d
express :p
 
hmmm onda mogu hleb iz francuske i mleko iz austrije da narucujem... mmm :d
 
Vrh Dno