Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Click paketi telekoma pod ugovorom zaobiđeni od ubrzanja ili pojeftinjenja

Ova nova akcija Telekoma je zapravo uvođenje dvojnih cena interneta na mala vrata.
Stari korisnici pod ugovorom će plać ADSL - dinamička IP adresa
Paket Brzina Cena sa PDV-om
Click 1 1536/256 Kb/s 1.558,80
Click 4 4096/512 Kb/s 2.158,80
Click 6 6144/1024 Kb/s 3.876,00
Click 8 8192/1024 Kb/s 4.236,00
Click 16 16384/1024 Kb/s 4.590,00ati:
A novi korisnici Cene ADSL paketa sa dinamičkom IP adresom:
Nova brzina Kampanja: ADSL sa UO od 24 meseca (cena sa PDV-om od 20%)
do 5/1 Mbps 1,499.00
do 10/1 Mbps 1,899.00
do 20/1 Mbps 2,799.00 korisnici bez ugovora:
Tako da po ovom su svi korisnici Click paketa pod ugovorom zaobiđeni od ubrzanja ili pojeftinjenja. Telekom hoće na taj način da progura dvojne cene što po meni nije ni poslovno ni zakonito.Stari korisnici su mesto nagrađeni drastično oštećeni.Inace ugovor bi trebalo da sluzi samo da nemozes da odes od Telekoma a ne za sisanje po dvojnim cenama.Na primer SBB kad je imao promociju bez obzira na ugovor koji je bio na 6MB/s podigao je svima brzinu na 10MB/s.Tako da ovde nije spor izmedju starih i novih korisnika nego protoku i dvojnim cenama za isti koje se razlikuju za 150%.
 
Poslednja izmena:
Ova nova akcija Telekoma je zapravo uvođenje dvojnih cena interneta na mala vrata.
Stari korisnici pod ugovorom će plać ADSL - dinamička IP adresa
Paket Brzina Cena sa PDV-om
Click 1 1536/256 Kb/s 1.558,80
Click 4 4096/512 Kb/s 2.158,80
Click 6 6144/1024 Kb/s 3.876,00
Click 8 8192/1024 Kb/s 4.236,00
Click 16 16384/1024 Kb/s 4.590,00ati:
A novi korisnici Cene ADSL paketa sa dinamičkom IP adresom:
Nova brzina Kampanja: ADSL sa UO od 24 meseca (cena sa PDV-om od 20%)
do 5/1 Mbps 1,499.00
do 10/1 Mbps 1,899.00
do 20/1 Mbps 2,799.00 korisnici bez ugovora:
Tako da po ovom su svi korisnici Click paketa pod ugovorom zaobiđeni od ubrzanja ili pojeftinjenja. Telekom hoće na taj način da progura dvojne cene što po meni nije ni poslovno ni zakonito.Stari korisnici su mesto nagrađeni drastično oštećeni.Inace ugovor bi trebalo da sluzi samo da nemozes da odes od Telekoma a ne za sisanje po dvojnim cenama.Na primer SBB kad je imao promociju bez obzira na ugovor koji je bio na 6MB/s podigao je svima brzinu na 10MB/s.Tako da ovde nije spor izmedju starih i novih korisnika nego protoku i dvojnim cenama za isti koje se razlikuju za 150%.

Cek jel ti to nesto bojkotujes kada malo malo pa pises o tome kako telekom hoce na prevaru da uvede nesto sto se tebi ne dopada. Pa dobro nekada dobijes nekada izgubis pa sta sada, ja eto placam click 1 jos od juna meseca pa nikome nista a koliko sam video ima ovde ljudi koji placaju click 4 po punoj ceni vec godinu dana jer su cekali da dodje neka akcija koja im odogovara i oni se ne bude a ti si nasao da se nesto trsis i ispravljas krivu drinu. Mani se toga ako ti odgovara podpisi novi ugovor ako ne cuti i budi tu gde ejsi. Oni koji nisu pod ugovorom su zasluzili da imaju pravo da biraju. krastavac mozda mi koji sada podpisemo ugovore se za****mo pa telekom oko nove godine ponudi nesto bolje pa cemo mi koji smo sada podpisali ugovore da se bunimo kako to nije fer i kako smo mi kao stari korisnici zeznuti. Sto rekoh nekada dobijes nekada izgubis i kada saberes na nuli si.

Mene su vec dva puta od Juna meseca da mi uvale neku od svojih promocija koje su tada imali ali eto ja nisam hteo jer sam cekao misleci da ce biti nesto bolje i ispostavilo se da je ovo sa 10/1 meni leglo ko budali samar tako da cu to i uzeti. A to sto poredis Telekom i SBB pa krastavac SBB ima svoj link prema inostranstu i ne odgovara nikome (mozda i on ima kome odgovara ali krastavac verovatno da imaju vise odresene ruke pa mogu da rade kako misle da je ok ) dok Telekom bogami ima kome da ogovara pa tako da ne moze ni on da radi sta hoce ali ono sto moze on ce to i iskoristiti. A drugo niko ljude ne tera da odu da uzmu 5/1, 10/1 ili 20/1 nego svako uzmima ono sta mu se hoce i moze.
 
Poslednja izmena:
Click paketi telekoma pod ugovorom zaobiđeni od ubrzanja ili pojeftinjenja

Cek jel ti to nesto bojkotujes kada malo malo pa pises o tome kako telekom hoce na prevaru da uvede nesto sto se tebi ne dopada. Pa dobro nekada dobijes nekada izgubis pa sta sada, ja eto placam click 1 jos od juna meseca pa nikome nista a koliko sam video ima ovde ljudi koji placaju click 4 po punoj ceni vec godinu dana jer su cekali da dodje neka akcija koja im odogovara i oni se ne bude a ti si nasao da se nesto trsis i ispravljas krivu drinu. Mani se toga ako ti odgovara podpisi novi ugovor ako ne cuti i budi tu gde ejsi. Oni koji nisu pod ugovorom su zasluzili da imaju pravo da biraju. krastavac mozda mi koji sada podpisemo ugovore se za****mo pa telekom oko nove godine ponudi nesto bolje pa cemo mi koji smo sada podpisali ugovore da se bunimo kako to nije fer i kako smo mi kao stari korisnici zeznuti. Sto rekoh nekada dobijes nekada izgubis i kada saberes na nuli si.

Mene su vec dva puta od Juna meseca da mi uvale neku od svojih promocija koje su tada imali ali eto ja nisam hteo jer sam cekao misleci da ce biti nesto bolje i ispostavilo se da je ovo sa 10/1 meni leglo ko budali samar tako da cu to i uzeti. A to sto poredis Telekom i SBB pa krastavac SBB ima svoj link prema inostranstu i ne odgovara nikome (mozda i on ima kome odgovara ali krastavac verovatno da imaju vise odresene ruke pa mogu da rade kako misle da je ok ) dok Telekom bogami ima kome da ogovara pa tako da ne moze ni on da radi sta hoce ali ono sto moze on ce to i iskoristiti. A drugo niko ljude ne tera da odu da uzmu 5/1, 10/1 ili 20/1 nego svako uzmima ono sta mu se hoce i moze.

Komentar koji si ti napisao izgleda kao da su ljudi potpisali ugovor sa Telekomom za partiju ruleta ili mozda pokera a ne za internet uslugu i odredjeni protok.Ugovor inace samo sluzi kao garancija da neces otici 24 meseca iz Telekoma a ne da 24 meseca neces dobiti veci protok za vezecu pretplatu.Zato sam i naveo SBB koji je bez obzira na ugovor od 6 podigao na 10 za isti novac pretplate. Da nepricam o provajderima iz EU od Rumunije pa nadalje.Ovo sto Telekom radi se zove monopol i bahato poslovanje.
 
A SBB ne radi monopol? Znaci uslovljava te da moras da uzmes njihovu kablovsku televiziju da bi mogo da imas internet ali sada ces ti reci da i Telekom radi isto posto da bi imao ADSL treba ti fiksni telefon, ali telefon je izmisljen mnogo mnogo pre kablovske televizije i znalo se sta mu je primarna svrha dok u danasnje vreme kada je tehnologija toliko uznapredovala da je sve moguce a da nije moguce da onima koji ne zeli njihovu kablovsku televiziju da samo omoguce internet. Jel znas koliko bi se samo ljudi prijavilo za Cable internet da ne mora uslov kablovska televizija, veruj mi mnogo ljudi a medju njima sam i ja. Ja licno TV ni ne gledam pa sto bih onda isti placao i to jos monopolistima koji nemaju licencu za sve kanale pa malo malo pa neke kanale ubacuju po izgovorom novi kanali a neke kanale bez obrazlozenja izbacuju iz ponude a da to predhodno nisu najavili. I onda malo malo pa dizu cenu predplate pod kojekakvim bednim izgovorima. Verovatno da bi se u dansnje vreme mogo i ADSL ponuditi bez uslova da imas fiksni telefon ali krastavac bolje da platim 500 dianra za fiksni i predplatu za net nego predplatu za tv i predplatu za net i kada saberes dodje mu na isto, mozda je razlika 100-200 dinara.

A drugo ljude koji nisu po ugovorom niko ne tera da podpisu novu promociju a ljudi koji su zurili pa uzeli pre mesec ili vise dana box pakete ili internet i iptv koje su nudili iz Telekoma i zvali na kucne telefone da promovisu svoje akcije to su sami krivi. krastavac meni su nudili prvo box paket da uzmem pa kada nisam hteo onda su me posle par dana ponovo zvali da mi ponude internet i iptv pa sam i to odbio pa su onda rekli ok vi cekajte septembar ili oktobar pa ako vam se tada nesto svidi vi uzmite. A da ne govorim da na svakom racunu koji sam dobio da je bila iza promocija o box paketu ili iptv-u tako da ko se upecao se upecao a ko nije taj sada moze da bira.

I opet napominjem mozda je ovo sada jedna ponuda koju imaju u planu a ko zna mozda oko nove godine ponude za one ljude kojima u tom periodu istice ugovor pa im daju nesto drugacije od ovoga sto su sada ponudili pa ce onda ovi koji su sada uzeli ove promocije da se osecaju ispaljenima i da vici kako je telekom ovakav ili onakav i kako ne vodi brigu o starim korisnicima.

Zato mani se tog bojokota i kopiranjem poruke u vise primeraka jer time neces dobiti nista a samo ce te ljudi napusavaju jer ako tebi ovo neodgovara imas ljudi koji su se obradovali ovim paketima i ko moze rado ce ih podpisati. Imao je Telekom i mnogo gluplje promocije koje su bile na 24 meseca pa su ljudi podpisivali ugovore, jer znas kako se kaze svaka roba ima svog kupca pa tako je i sa ovim slucaj.

Evo samo pogledaj koliko imas ljudi koji placaju click 4 po punoj ceni i sto sada on nebi uzeo 5/1 i placa ce ga manje a imace brzi net nego sto je do sada imao ili koliko ima ljudi koji placaju 6/1 a uzece 10/1 ili 20/1 i jos ce da ustedi na parama a da negovorim gde su oni sa paketima od 8/1 i 16/1 koliko ce tek ti da ustede na novcima. Tako da ako tebi neodgovara alo siroko ti polje pa biraj kod kog provajdera hoces bar u danasnje vreme to nije problem kao pre par godina kada si hteo da promenis provajdera si izgubio port pa si cekao ponovo na isti po par meseci, sada lepo uzmes MIK i ides gde ti hoces!

@max21 tek u ponedeljak idem da podpisem novi ugovor a do tada cu jos malo da arcim ovaj sto imam ali ne brines cu postavim slike kako je bilo pre i kako je posle.
 
Poslednja izmena:
ma ovo je nula od promocije plus je na 2 godine zaista smesno, ide se na to da net bude 1000 din i to ljudi cekaju, necu uzeti ovu glupost i nastavljacu da placam 2200 skoro za 4mbs jer nisam pod ugovorom, mada da je ovo 1000 din odma bi potpisao, a da je plafon 1200 otisao bi sutra da potpisem na 2 godine, ovako narodna:ko ceka taj doceka.
 
ma ovo je nula od promocije plus je na 2 godine zaista smesno, ide se na to da net bude 1000 din i to ljudi cekaju, necu uzeti ovu glupost i nastavljacu da placam 2200 skoro za 4mbs jer nisam pod ugovorom, mada da je ovo 1000 din odma bi potpisao, a da je plafon 1200 otisao bi sutra da potpisem na 2 godine, ovako narodna:ko ceka taj doceka.

Samo znas kako se kaze: jedan cekajuci zavrsio u starackom domu. :)

Po meni licno ovo je vise nego odlicna akcija, samo pogledaj koliko je u drugoj temi ljudi uzelo 5/1 ili 10/1 pa cak su neki uzeli i 20/1 a gde su oni ljudi koji neznaju za ovaj forum a uzeli su te pakete. Licno mislim da bi ti se ovi paketi visestruko isplatili, pa samo da uzmes 5/1 pa si na konju em je za nijansu brzi net em dobijas veci upload em placas manje a da ne govorim koja bi ti bila razlika da sa 4/0.5 predjes na 10/1 i opet si ustedeo na param.

Necu nikoga da ubedjujem ali ono sto znam da ce vecina ljudi koja ovde sada vice a ja necu ili ovo ili ono pre ili kasnije zavrsetka ove promocije otici i podisati ugovor na 24 meseca. Ti placas net pa placas bilo da si podpisao ugovor na 12 ili 24 meseca isto ti se vata. E sada jedina razlika je ta kada istekne 12 meseci imas mogucnost da uzmes neku novu bolju promociju ako je u tom trenutku bude ako ne opet ces nastaviti da koristis net da li kod Telekoma ili ces uzeti MIK pa pravac kod nekog drugog provajdera i opet ces uzeti neku promociju na 12 meseci pa kada sve saberes gore dole tu si na nekoj nuli ili si za nijansu vise platio nego sto bi trebalo.

A da negovorim koliko ce ljudi sada sa drugih provajdera da uzme MIK i da predje kod Telekoma samo zarad ove promocije. Kolikogod da se nama cini da je ovo dobro ili lose Telekom ce da profitira hteli mi to ili ne a to im je i cilj i mi tu ne mozemo nista. To sto ce vas par da ih izbojkotuje i nece uzeti za vas ih iskreno zabole djon od cipele ali zato ce mnogo vise njih da uzme ovu promociju jer u danasnje vreme nesto sto si placao skuplje a losije sada placas bolje i jeftinije, tesko da ce narod u danasnje vreme tako nesto da odbije.
 
Poslednja izmena:
@ Dragan.P : pa bolje je kod Verata na 12 meseci je, brze skuplje 90 din! .
 
cekao sam ovu promociju 3 meseca i placao klik4 sad vidim da sam trebao odma uzeti box3 na 6 meseci malo skuplje a bolje ova uo na 2 god cisti bezobrazluk! te jos sam u razmisljanju ili kod drugog ili box3?
 
Box na 2 godine je najisplativije rešenje, pogotovo što su počela poskupljenja u mobilnoj telefoniji, a i televiziji često skaču cene.
 
@ Dragan.P : pa bolje je kod Verata na 12 meseci je, brze skuplje 90 din! .

Tako sam i ja mislio, ali kod Verata smara sto u dan gledaju da li si platio ili ne i sto ti daju neki budjavi ruter.
Nisam siguran da li se i on placa?!

Licno, ja nisam za Verat samo zbog moje neodgovornosti oko placanja. Nekad na vreme, nekad pre vremena nekad kasnim i po 15 dana.
Znaci moja je krivica, ne njihova sto mi neodgovaraju.

Moj ortak zato, plati za 12 meseci unapred (dobijes popust tako i platis samo 10 meseci) i milina.
Nazalost ja nism jedan od takvih :d
 
Tako sam i ja mislio, ali kod Verata smara sto u dan gledaju da li si platio ili ne i sto ti daju neki budjavi ruter.
Nisam siguran da li se i on placa?!

pa kad trazis MIK zar ti ne ostaje ovaj telkomov modem? najbolje i ne znam sta je mik, ali kapirao sam da se nista ne menja tehnicki i da je bas u tome fora :rupa:

p.s ne znam.. ali znam da net telekom nece dati ispod 1500 din pa nek to bude i 15 mbs.. ako ovo uzmem mogu samo da patim ako za pola godine ovaj paket od 5 bude 10 ili 15 ne znam sta da radim....meni je cilj 1000 din mesecno...
 
Meni su ove cene OK, ali najvise mi smeta taj ugovor na 2 godine, ma za godinu dana neki drugi provajder ce imati bolju ponudu.
Kad bi moglo po ovim cenama na ugovor od godinu dana.... mada nigde ne pise kolko traje ugovor, samo neko je na forumu spomenuo da je 2 godine.

MIK sluzi da zadrzis ADLS prikljucak u centrali usled selidbe kod drugog provajdera, jer ako ne dobijes MIK oni tvoj adsl port u centrali mogu da daju drugome, a opet neko na forumu je napisao da telekom trazi modem-router nazad u zamenu za MIK, meni je ugovor na 12 meseci (Click 4, 4 meseca za 1din) istekao jos u maju mesecu, i kao sacekuacu neku akciju a ono, moze jeftinije ali mora na 2 godine.

A cuo sam da Verat daje neki krsh modem koji nema ni wireless, a treba mi zbog lap. koji je na drugom kraju kuce.
 
pa kad trazis MIK zar ti ne ostaje ovaj telkomov modem? najbolje i ne znam sta je mik, ali kapirao sam da se nista ne menja tehnicki i da je bas u tome fora :rupa:
..

Kakvi crni zadrzis telekomovo modem.
Bas ih boli uvo da oni dele modeme veratovim korisnicima.
Ne ne, MIK ti sluzi da ti ostane ADSL priljucam, kao sto zokocx rece.
Modem, kablove, spliter... sve ti to pokupe ili ti naplate papreno ako im ne prilozis.
 
pa kad trazis MIK zar ti ne ostaje ovaj telkomov modem? najbolje i ne znam sta je mik, ali kapirao sam da se nista ne menja tehnicki i da je bas u tome fora :rupa:

p.s ne znam.. ali znam da net telekom nece dati ispod 1500 din pa nek to bude i 15 mbs.. ako ovo uzmem mogu samo da patim ako za pola godine ovaj paket od 5 bude 10 ili 15 ne znam sta da radim....meni je cilj 1000 din mesecno...

Pa telekom je pre vise godian kada je poceo sa ADSL uslugom onda su korisnici placali rutere po 5000 dinara i takvi ruteri su ostajai u vlasnistvu korisnika a posle su valda napravili neku gresku pa su napisali u ugovorima da su ruteri/modemi vlasnistvo korisnika pa ni ta grupa nije vracala iste ili je tako nesto bilo pa su onda skrojili nove ugovore gde su ruteri/modemi vlasnistvo telekoma.

Ako ikada bude nekog pojeftinjena interneta to onda kaci sve i nema veze da li si na ugovoru ili ne, ako se donese generalana odluka onda oni tu ne mogu nista osima da prilagode cene. A dzaba lupas glavu jer za pola godine garantovano nece dati 10 MB po ceni od 1000 dinara. Ako bude nego generalno povecanje onda ce svima biti povecana brzina bez obzira jesi ti pod ugovorom ili ne.

A jos na veratu ako ne platis na vreme internet iskljucuju odmah dok kod telekoma ako dobijas posebno racuna za fiksni a posebno za internet onda mozes da ne platis net do 2-3 meseca a posle toga iskljucuju ako ti je net i fiksni na jednom racunu onda mogu da ti iskljuce odmah zbog ne placanja pa onda nemas ni fiksni a ni net. Bar je tako bilo ali od kada znam za sebe nikada im nisam na vreme platio uvek kasnim po 20 dana jer i meni pare uvek kasne pa kako meni drzava placa tako i ja njoj. Dok sam na veratu bio godinu dana malo malo pa sam ih zvao bas zbog toga oko uplacivanja interneta i gasenja istog. A onda sam lepo i sa verata presao na telekom i komotno mogu reci da sam progledao posle sezama, ptt, pa ponovo sezam pa na kraju verat i onda sam na kraju odlucio telekom i nisam pogresio.
 
Poslednja izmena:
Moracu taj moj istekli ugovor da proucim, da vidim sta pise u vezi opreme.

A ladno ne mogu ni da nađe ove nove pakete na telekomov sajtu, vazno da su cene starih paketa promenili... a ove Box 3,3+,4,4+ nisu mi zanimljive, meni treba samo dobra internet veza.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno