Šta je novo?

Automati sa video igrama (oni iz buvara :))

Eh kako mi samo naviru slike i detinjstva.Kad se samo setim svih uzina kojima sam nahranio flipere i automate......Ja licno najvise preferiram fliper,ove godine na WCG je bio tommy,novije generacije doduse,al zabava je bila sjajna.Jeli starija gardo fliperaska,jel se seca neko flipera "8 Ball Deluxe".
 
fliperi koji su kao novi....ili priblizno tome su jako skupi...krecu se oko 2000e:zgran:
twilight zone je toliko npr...
sve sve..ali indiana jones....i " choose one but choose wisely"... nema cenu...ali konkretno je taj fliper skoro nemoguce naci u zadovoljavajucem stanju...
 
lazony, vidim da pominješ neke cene. Znaš neko mesto gde je moguće naći ponudu takvih uređaja?
 
Auuuu,

kad se setim RUPE na Kalisu pored nekadasnjeg mini golfa, to su bila vremena.

svaka cast za post, vratili ste mi film u glavi mog detinstva , bezanje iz skole, legendarni bubble bubble, i legendarni boks, knock out valjda se tako zvao.


Udjes, levo je super punch-out (drvoseca, indijac, brusli...) napred fliperi i arkanoid neki, a desno Black tiger a tu je i operation wolf :)
Bog te mazo, i dalje igram to na mame-u :p
 
kovacm, šteta što ovu temu nisam pokrenuo pre 2 meseca...imao sam više nego dovoljno slobodnog vremena tokom leta...sada, samo vikend, a i tada uz hard planiranje...ali nije nemoguće :)

Onaj turnir u Pulsu, 2001-2002. godine je bio moje poslednje angažovanje na CS (i uopšte igračkoj) sceni :d

isplaniraj se, organizuje se pa naidji: jos bolje ako je vikend ;)

eh, Puls... svi ga cesto spominjemo, to je bilo bas bas cool mesto... sa orginal češkim točenim Staropramenom... :)

inače, aparati i fliperi uglanvom mogu da se kupe od cigana koji drže lunaparkove. e sad u kakvom su stanju... ali cene su sasvim pristupačne.

mislim da je čak i ovaj Pang na prodaju! pitaću gazdu...
 
Koliko sam ja para ostavio u buvarama kao klinac, nije normalno :). Po par puta sam se vracao po jos para, a kao klinac ih nikad nemas dovoljno i uvek mi je to bilo "skupo", nikad nisam mogao lako da se naigram koliko hocu. Baba je mislila da se kockam, tako je delovalo kad se vratim po jos para peti put :D

Najvise sam pukao na Shinobi, Final Fight, Toki, Dragon Ninja, R-Type, Out Run, Operation Wolf i Thunderbolt, Pang, Robocop, Golden Axe, Street Hoop, Crime City...Boze, koliko mi je bilo dobro!

Najjadniji momenat je kad vidis nekog klinca bez love koji od muke "igra" bez ubecenog zetona, dok se vrti demo :D

Good times, sta drugo da kazem... Proziveo sam ih na maksimumu.

Kad bi nasao neki dobro ocuvan (da ne pominjem nov) automat, odma' bi ga stavio u sobu, bila bi nevidjena fora.
 
To što kao klinci nismo imali dovoljno keša je verovatno i davalo dodatnu čar buvarama i luna parkovima. Sada bi se verovatno brzo izigrali i smorili. Ili bi rekli "to je preskupo za jedan žeton"...i uzeli samo 5 komada :d
 
a jooooj, ljudi, pa vi niste normalni. Kakavi Flashback-ovi :D :D :D

Koliko smo se samo puta tukli sa ekipom iz druge zgrade jer su nam zauzeli aparat :D

To su bila vremena :D
 
Bilo bi lepo da imam automt sa Golden Axe, Cadilacs and Dinosaursu ili Punisher...
mada bih bio sretan da imam bilo koji cisto da mi stoji u sobi i podseca na detiljnstvo
 
Ooooo kada sam bio 5-6 osnovne nisam izbijao odatle, znao sam da visim pola dana tamo, eh dobra stara vremena :D
Street Fighter 2, Mortal Combat, Cadillac&Dinosaurus, Karnov Revenge, E-Swat, Operation Wolf...
Kasnije me vec malo i prosla manija za automatima jer sam u 7. razredu dobio Amigu, ali opet svaka igra je za automat tada bila neuporedivo bolja (npr Street Fighter 2) :)
 
Da li neko zna gde postoje ovi aparati, ali sa nekim retro igrama tipa 1942, Cadillac & Dinosaur, Dragon Ninja, Pang i sl?

Jel postoji neka retro "buvara"? :)

Koliko ti automati sada mogu da koštaju?



:type: Imam ja to na emulatoru (9DVDa) sa romovima (nekoliko 1000 igrica Phoenix, Popeye, Donkey Kong Jr, Pacman, 1942.......)
to se zove M.A.M.E

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mame_with_emuloader.png

postoji i emulator flipera zove se VisualPinball MAME sa takođe 1000 flipera (1DVD)

http://en.wikipedia.org/wiki/Visual_Pinball

Pozdrav :-devil-:
 
Jedno je emulator a drugo automat. Predlažem da oformimo grupu ljudi koja bi ispitala koliko košta da se par automata uveze iz Amerike.
 
Predlažem da oformimo grupu ljudi koja bi ispitala koliko košta da se par automata uveze iz Amerike.
Mogli bi taman da organizujemo par seminara i okrenemo dva-tri vola na ražnju, u starom dobrom socijalističkom duhu komisija i stručnih štabova :eyebrows:
 
onaj automat sto sam spominjao u pazovi...

gazda trazi 500e za njega (mislim da je sa Pangom).
 
Mogli bi taman da organizujemo par seminara i okrenemo dva-tri vola na ražnju, u starom dobrom socijalističkom duhu komisija i stručnih štabova :eyebrows:

Koliko vidim ima dosta zainteresovanih za kupovinu. Na diskvariju sam gledao da se proizvode u Americi. Ne vidim razlog zašto ne bi pokušali uvoz, osim ako smatraš da je O.K. da plaćamo polovan 500 E?

U vezi volova na ražnju - kamo sreće da se ljudi tako više okupljaju. Bilo bi nam bolje,

druže
 
Ne bih da vam kvarim zabavu, ali zar ne mislite da je mnogo dati tolike pare da bi se poigrali nekoliko puta? :) Mislim da je mnogo bolje, da nadjemo nekoga ko ima aparat, ili nekoga ko zna nekoga, ili nekoga ko zna nekoga ko ima, pa lepo kupimo vola, pive i uputimo se kod tog nekoga. :D
 
meni samo nije jasno kako ste uspeli da povezete video igre sa volom :D
 
Pa znas ono kad smo bili mali, a cale se dere: "vole jedan samo se igras uzmi uci nesto" :D
 
@Alko
Hahaha!
Ma mislio sam da se baci vo na razanj. :D
 
ja bih pre kupio neki aparat poput tog sto je otisao na limundu, ili se nagodio s nekim iz nekog raspalog luna parka, povadio sve iz njega i turio neki cheapo PC koji ce da tera MAME. i naravno gurnuti neki soc televizor 28" :)
eventualno naruciti kontroler poput onog sto rade na www.xgaming.com
ili ubudziti 2 hori ili mad catz arcade stick-a, mislim da je to jos jeftinije..
 
onaj automat sto sam spominjao u pazovi...

gazda trazi 500e za njega (mislim da je sa Pangom).

Huh, to mi zvuči baš mnogo.

razor1900, mame je ql, ali ni blizu osećaju kada ubaciš žeton, čuješ kako zvuk metala, promenu pištanje na aparatu i kreće partija. Sigurno je izgubljen veliki deo doživljaja činjenicom da sada mogu da kupim koliko god želim žetona i da se igram ceo dan....ako mi vreme dozvoli....a kao klinac sam pažljivo planirao u koje vreme i u koji aparat ću da ubacim poslednji žeton :)

Mame bi imao smisla samo ako bi napravili kutiju, džojstike i dugmiće kao na aparatu.

Ideja sa uvozom iz USA je simpatična, ali kada pogledaš cene novih aparata, jasno je da je neostvarljiva.
 
Koje su cene novih aparata. Daj neki link.
 
Nazad
Vrh Dno