Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
"Popravio" sam Pistonke, God knows sta sam uradio... Dakle skinuo sam tu metalnu mrezicu i vidim da nema prljavstine i onako smoreno je vratim na mesto. Ubodem u telefon, ono se cuje glasno bas bas. Mnogo glasnije nego ova koja je radila dobro oO I onda odlucim da isto uradim i sa drugom, bukvalno skinem mrezicu i vratim i sad mi dodje ko druge slusalice...ta druga je malkice deformisana sad, krastavac, prva je super. Ispod mrezice se nalazi i neki "filter" beli pa mozda neko pozeli da ga skine da proba, eto...ne znam :D
 
Otisla mi desna bubica na pistons 2, vala nisam ni ocekivala da ce mi izdrzati 1.5 godinu. Ima li sanse da se poprave, jel mozda neko menjao jack na njima?
Reko da pazarim nove, pa vidim nahvaliste KZ ATE S, jel su udobne, ne zuljaju?
 
Jesi li dijagnostikovala kvar? ako je kabl slomljen kod sluške onda ti zamena džeka neće ništa pomoći.
Uglavnom i jedno i drugo može da se popravi ali nisam siguran da li si nekad videla kako zaista izgleda žica koja ide do sluške, debljina te žice je 0,05mm-0,07mm...
 
Otisla mi desna bubica na pistons 2, vala nisam ni ocekivala da ce mi izdrzati 1.5 godinu. Ima li sanse da se poprave, jel mozda neko menjao jack na njima?
Reko da pazarim nove, pa vidim nahvaliste KZ ATE S, jel su udobne, ne zuljaju?
Meni licno udobnije od piston 2. Imam malo uho. Pistonke i 2 i hibrid sigurno su smestene u fiokicu :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
koliko treba da stigne sa gearbest-a? narucio sam u isto vreme sa alija i danas stiglo.vamo su poslali 24maja.na pracenju poslednja poruka je "Transit Center,left hand navigation--26-May-2016 11:46 PM"
 
definitivno je prekid kod dzeka, posto kako savijem kabl tako proradi.
Zato i pitam dal je neko menja dzek, ako je veliko cimanje da ih bacim...
nego kz ate s dzek je L oblika? ako jeste nece dugo izdrzati...
 
Ima li neko iskustva sa Fiio EX1 (rebrendirani dunu titan 1)?

Trenutno imam Fidelio s2 ali razmisljam da iskoristim Amazon return policy od 14 dana i zamenim ih za Fiio Ex1 ili pak RHA MA 750... Nisam jedino siguran koliko bi i da li bolji zvuk dobio sa EX1/MA750..

S2 su poprilicno "vazdusaste" sto se zvuka tice ali imaju odlican soundstage i separaciju, bas je zadovoljavajuc i semi-open su (za bubice ovo je pravo iznenadjenje), ali mi nedostaje nesto "puniji ton" i generalno sam pod utiskom da u toj cenovnoj klasi (<100e) ipak ima i boljih opcija. Rha mi deluju kao blago v-shaped zvuk ali ipak vuku na neutralno a zato su verovatno u klasi do 200e (jedne od) najbolje izradjenih bubica + uz to idu i 3 godine garancije...

DT1 odnosno Fiio ex1 mi je nepoznanica, ima dosta review-a koje ih hvale ali i dosta korisnika koji se zale na izradu tj prekida u kablovima tj drajverima u prvih 6 meseci i manje...

Uzgrad RHA mogu za 90e da nabavim dok EX1 sa shippingom iz UK za 70e (filipsovke su pak 100e).
 
definitivno je prekid kod dzeka, posto kako savijem kabl tako proradi.
Zato i pitam dal je neko menja dzek, ako je veliko cimanje da ih bacim...
nego kz ate s dzek je L oblika? ako jeste nece dugo izdrzati...
I ja nisam ljubitelj L dzeka, ali na ovim kz mi deluje bolje nego sto sam se pre susretao. Videcemo vremenom.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko iskustva sa Fiio EX1 (rebrendirani dunu titan 1)?

Trenutno imam Fidelio s2 ali razmisljam da iskoristim Amazon return policy od 14 dana i zamenim ih za Fiio Ex1 ili pak RHA MA 750... Nisam jedino siguran koliko bi i da li bolji zvuk dobio sa EX1/MA750..

S2 su poprilicno "vazdusaste" sto se zvuka tice ali imaju odlican soundstage i separaciju, bas je zadovoljavajuc i semi-open su (za bubice ovo je pravo iznenadjenje), ali mi nedostaje nesto "puniji ton" i generalno sam pod utiskom da u toj cenovnoj klasi (<100e) ipak ima i boljih opcija. Rha mi deluju kao blago v-shaped zvuk ali ipak vuku na neutralno a zato su verovatno u klasi do 200e (jedne od) najbolje izradjenih bubica + uz to idu i 3 godine garancije...

DT1 odnosno Fiio ex1 mi je nepoznanica, ima dosta review-a koje ih hvale ali i dosta korisnika koji se zale na izradu tj prekida u kablovima tj drajverima u prvih 6 meseci i manje...

Uzgrad RHA mogu za 90e da nabavim dok EX1 sa shippingom iz UK za 70e (filipsovke su pak 100e).

Ja bi isao na RHA,vaze za vrhunski izradjene slusalice i dolaze sa lepom opremom.
Pogledaj i ZERO AUDIO modele,imaju odlicnih bubica...
 
^ huh, konacno, hvala na preporuci!

Gledao sam sve moguce testove i preporuke od 50e do 150e, izdrljacio poprilicno clanaka i sajtova... Zero Audio mi je zapao za oko, ali kada sam video resenje sa kablovima kod ulaza u drajvere, produzio sam dalje... Iz licnog iskustva znam da mi takve bubice ne bi trajale dugo, a u planu mi je da ipak uzmem nesto "zilavije" sa boljom izradom ili pak garancijom od 2 do 3 godine...


Guglah jos malo oko EX1 (DT1) i spekulise se da koriste drajvere koje i Philips koristi za svoje S2 modele, samo malo drugaciji ton nude (nesto puniji sa malo vise bass-a +nesto bolji low bass tako da nisu bas skroz flat) ali soundstage im je skoro pa isti (sto i nije lose jer mi S2 donekle i leze). U svakom slucaju koliko sam mogao da nadjem direktna poredjenja EX1 vs MA750 izgleda da su sonicno bolje od RHA MA750. Cak sam ih nasao ovde gde sam u AT-u kod prodavca koji mi ih nudi sa 3 godine garancije ali za 89e (FiiO EX1) sto uopste nije lose.

Razmotricu jos do ponedeljka pa cu odluciti sta da narucim, taman da uporedim sa S2 direktno i vratim ono sto mi ne bude odgovaralo...
 
mushmular, ako tražiš klasu od 50-100e, razmotri vsonic gr07 ili vsd3s, kao i audio technica ath ckr9limited ili ckr10 sa alija. Imam i vsd3s zelene sa fiksnim kablovima i ckr 10, prve se nose sa kablom preko, a druge normalno. CKR10 su fenomenalne, a i vsonic su odlične.
Ja ih nosim bez ovog crnog dodatka preko ušiju, samo smeta...
 

Prilozi

  • vsonic-0.jpg
    vsonic-0.jpg
    835.9 KB · Pregleda: 150
  • vsonic-5.jpg
    vsonic-5.jpg
    636.6 KB · Pregleda: 146
Poslednja izmena:
mushmular, ako tražiš klasu od 50-100e, razmotri vsonic gr07 ili vsd3s, kao i audio technica ath ckr9limited ili ckr10 sa alija. Imam i vsd3s zelene sa fiksnim kablovima i ckr 10, prve se nose sa kablom preko, a druge normalno. CKR10 su fenomenalne, a i vsonic su odlične.
Ja ih nosim bez ovog crnog dodatka preko ušiju, samo smeta...

Hvala, vylota. Pretumbao sam temu (kao i brojne teme i recenzije na netu) i naleteo bas na postove za Vsonic, da se bas dosta spominju i hvale uz jos par modela u toj kategoriji ispod 100e/$. Nazalost iako imam puno izbora tj mogucnosti da narucujem i preko bare i iz Azije, nisam bas nesto rad sto zbog cimanja oko samog procesa sto zbog garancije koja mi ipak igra vecu ulogu, jer mi nazalost retko koji par bubica prezivi 1,5-2 godine dnevnog koriscenja (a pritom poprilicno i titram).

Za crk9/10 sam zagrejan i mozda ih ipak i uzmem u nekom trenutku, jer ako je istina za onu cenu koju se mogu naci na ali-ju je smesno (hsv hvala za pm, p.s. "samo te gledam :D ).

Od to silnog kopanja po netu izbor mi se ipak sveo na 3 modela Fidelio S2, RHA MA750 i Fiio EX1, sto zbog mogucnosti/lakoce nabavke "ovde" u EU, sto zbog garancije (S2 i ma750 dolaze sa 3 godine "po defaultu", EX1 sam nasao sa 2+1 godinu od prodavca). Inace sva tri modela su ~90e. (tako da se i na EX1 uzima poprilicna marza od strane EU prodavaca, eventualno preko amp3.co.uk bi iznele ~70e ali oni nude samo godinu dana "fabricke" Fiio-ve garancije )

Inace danas su mi stigle EX1 i vise nego prijatno sam iznenadjen zvukom. Uporedio sam ih sa S2 i M6 pro (koje su mene nekih 10ak dana ali cu S2 verovatno vratiti amazonu), kao i Fischer Audio Consonance (koje nazalost ne mogu da se porede, kao ni SM e10 koje su mi skoro vrisnule)...
Mogu reci da mi EX1 bolje zvuce od S2, u soundstage-u su otprilike iste, separacija je priblizno ista (mozda malo naginjem ka EX1), ali zato Fiio nudi dosta puniji-topliji zvuk i vise bassa (posebno sub-bass) dok mi Fidelio zvuce flat. Bukvalno ono sto mi je nedostajalo u zvuku kod S2 je dopunjeno tj ispeglano sa EX1. Jedino je problem sto zvuk dosta curi kod oba modela (cak mi i vise deluje kod EX1 na osnovu onog sto je jedan ukucanin koristio) i mozda eventualno kabal koji je po meni bolji na S2 i koji licno vise preferiram jer je flat izvedba i daje utisak bolje izrade (EX1 ima neku vrstu gumiranog kabla koji je nekako lepljiv).

Evo i par slika, ako nekoga interesuje...


DSC_2214.jpgDSC_2216.jpgDSC_2217.jpgDSC_2211.jpg
 

Prilozi

  • DSC_2220.jpg
    DSC_2220.jpg
    801.2 KB · Pregleda: 136
Poslednja izmena:
Ipak toliko hvaljene Xiaomi Piston 3 nisu toliko izdržljive :D Koristio sam moje dosta dugo i posle nekog vremena sam primetio da su mi obe sluške malo oslabile ali sam mislio da tripujem. Devojka ih onda koristila neko vreme i danas skontamo da se desna još više utišala?! S obzirom da su sa Gearbest jel može to da se reklamira i da li je to isplativo uopšte?
 
Sto se Xiaomi tice, problem je vosak iz usiju.Lagano iglom skini onu mrezicu, sa druge strane mrezice postoji mala bela membrana. Skini i nju, lepo ocisti, vrati nazad ( zna biti pipavo ne deformisati metalnu mrezicu prilikom vracanja) i uzivaj u zvuku:)
 
Evo slusam ceo dan, i mogu reci da sviraju za sve pare. Inace slusalice su original, 50 posto su jeftinije samo zato
sto je to neka kompezacija izmedju firmi. Oni u principu ne prodaju slusalice vec samo foto opremu i dok imaju na lageru prodavace, a uz to dobija se i garancija 2 godine. Eto moja preporuka da se za duplo manje para dodje do kvalitetnih slusalica. ;)

Sto se tice zvuka Sennheiser CX 5.00 u pocetku ,dok nisam zamenio gumicu vecom, visoki su bili naglaseni, a bass povucen. Sada je sve kako treba, u principu ne volim kada je bass vestacki napumpan, tako da sam jako zadovoljan zvukom.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo slusam ceo dan, i mogu reci da sviraju za sve pare. Inace slusalice su original, 50 posto su jeftinije samo zato
sto je to neka kompezacija izmedju firmi. Oni u principu ne prodaju slusalice vec samo foto opremu i dok imaju na lageru prodavace, a uz to dobija se i garancija 2 godine. Eto moja preporuka da se za duplo manje para dodje do kvalitetnih slusalica. ;)
Ima logike, samo kako si utvrdio da su original? Zbog racuna ili?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno