Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Sutra mi stiže Zotac FE, videćemo šta može sa vodenim hlađenjem. :)
 
Ccc, jedino ovaj moj slepac kasni sa isporukom... Večeras me gađa Nedelja od Džeja (ko razume shvatiće :D ).

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Rade extra stvarno. Lako ih je ohladiti cak i po ovoj vrucini. I uz to jako tihe. Tise su ovako u paketu od mnogih single gpu karti.
 
^
Jel taj 3770K može na 5GHz 24/7 ako se dobro sećam? Skalpiran?
 
@Kolos Jeste. Ipak drzim ga na [email protected] jer ne vidim nikakvu razliku sa tih +200mhz a treba +0.1v visi napon... Nema potrebe da ga natezem toliko.
 
Stigao mi paketić :)

1.JPG 2.JPG

Obećava... :D

Untitled.jpg

Čeka se EK blokić :p
 
Poslednja izmena:
Procesor trenutno radi na 4GHz sa BOX kulerom, memorija na 1866 9-10-9-27:

1.jpg 2.jpg

21212 Graphics score :)
 
Al' ce da joj legne voda. Svaka cast! Neka sluzi lepo :)
 
Ima zbog ovoga:

12286479.png

Sve preko 39°C nije dobro. :)
 
Da mi je neko pričao - rekao bih mu ma ne ******* me...

Stigao jutros Asus ROG Strix. Šta može da pođe naopako kod najprostije zamene grafičke karte???

Sat i kusur sam se zezao, poskidao sve žive kablove i ekstendere, i ništa. Konstantno dobijam poruku "insert PCIe power cable". Proveravam dole na napajanju, menjam pozicije, itd. - ništa.

Ja pošizeo. Mislio sam da nisam dobio faličan primerak. :mad:


Kao zadnje rešenje, rekoh ajd' da probam da stavim drugi PCIe power kabl. Naravno, proradilo je. :crash::crash::crash:
Nikad ne bih rekao u životu da kabl može sam od sebe da crkne, a pre mesec i kusur je radio najnormalnije.

Skratila mi grafička jedno mesec dana života, i uništila kabliranje u celom kućištu... :lupko:
 
Reklamiraj napajanje, ako kabl ne radi ni na nekoj drugoj karti.
 
Rekao bih da sam zabo solidan primerak.


firestrike.jpg
 
Namesti manuelno brzinu ventova da drže čip ispod 60 stepeni i imaćeš veći score sa istim podešavanjima.

Power Limit do kraja.
 
Poslednja izmena:
Namesti manuelno brzinu ventova da drže čip ispod 60 stepeni i imaćeš veći score sa istim podešavanjima.

Power Limit do kraja.

Upravo.. Cak i na idle drzim 30% da u startu koriguje temperature odnosno da se fan ne pali/gasi konstantno. 60% na 58c mi je linija i ne prelazi 59c kod mene. Taj jedan "drop" na 55c me i dalje boli :D
 
cad.png Moja MSI dugo cekana ovako je stabilno, memorija izgleda moze jos ali nisam ja zaludjeni kloker i ovo mi je previse :D Jedino nisam dirao Core Voltage oce mi to sta pomoci ako stavim na 100% ?
 
Poslednja izmena:
^ Hoce nesto malo. Zavisi od primerka ali ne ocekuj nista spektakularno. Do 50mhz, verovatno i manje.
 
Memoriju sam i ja drzao na +600, onda sam poceo da primecujem u Spy bench-u sitne tackice koje nisam primecivao ranije (jedna ili dve u drugom delu testa), i u Crysis-u gde se pojavljuju artifakt crvene boje kao nisan na pusci pa ga nisam registrovao na taj nacin. U ostalim bench-ovima bilo ok i reko sigurno moze jos ali ok je. Onda sam spustio na +500 i sve je ok, da ne ureknem jer to uvek uradim.

2050/9000 za sada radi skoro pa 24/7. (2038 je stabilno do 61c gde mi je i limit uglavnom).

1.png 2.png
 
Evo stigla je i meni Asus Strix 1070 OC, po prvim utiscima sam zadovoljan. U poredjenju sa prethodnom karticom 980ti G1 mnogo je bolja izrada G1, kartica u defaultu ne prelazi 65c. Jako tiha i hladna.
1.jpg2.jpg3.jpg

Default
heaven_2016_07_29_21_17_05_388.jpg

OC
heaven_2016_08_01_14_09_24_129.jpg

Kartica u default krene na 2050mhz i padne na 2012mhz i tu drzi konstantno nebitno koliko testova uradili, temp je 65max sa ventovima na auto 45%. Sto se tice OC krece sa 2114mhz i pada na 2088mhz, memoriju sam digao 500 a GPU neki 90 sa ventovima na 78% manual. Test je radjen u zatvorenom kucistu na sobnoj temp od nekih 26c.
 
Poslednja izmena:
Čestitam na kupovini, Strix je odlična karta. :)

Probaj da izvrtiš Heaven sa ventovima na 100%, trebalo bi da drži viši boost tokom testa sa istim podešavanjima.
 
Hvala, za sada sam 78% stavio i ne prelazi 60c, nadam se da cu dobiti jos malo da dodje na 2100mhz.
 
Maksimalni score sa FE turbinom. :)

Untitled.jpg Untitled1.jpg

Fire Strike, ista podešavanja kao za Heaven:

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Да ли неко користи Gainward 1070 Phoenix? Интересује ме како се показала у односу на остале. Јефтинија је од осталих а изгледа сасвим пристојно.
 
I ja imam u planu da uzmem 1070 i gledao sam tu gainward nesto mi ne uliva neku nadu razlika je oko 30e mislim da kad vec dajes te novce bolje dodaj jos malo ja sam se odlucio za msi 1070 gaming x bar sto sam iskopao ovih 10tak dana po sajtovima i utiscima.
 
A da i pitanje posto uzimam msi 1070 gaming x da li cu moci sutradan da stavim jos jednu u sli pitam zbog napajanja imam sesonic 620w m12 sa i5 6600k na 4.6 asus z170 pro gaming 16 giga ddr4 pozz..
 
Evo i mog rezultata (ROG STRIX):

 
Poslednja izmena:
Nadam se. :) Videćemo šta će biti kada procesor bude na 5GHz ili više, sada je praktično na def u svim testovima.

3DMark11:

Untitled.jpg
 
Ici ce to jos gore,jer cini se da je dobar cip,no ko sto kazes videcemo kad je bacis pod vodom,ocu vidim da li mozes da mi oduvas matrixa :p
 
Nazad
Vrh Dno