Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Cekajte, sta je problem sa Micronom - sto se manje klokuje ?
 
Digla se frka kao da ne rade uopste.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
A sto su bespotrebni postovi ? :trust:

Overklok tema, jure se silni extra ghz i mhz, trazis 'raspolozen' proc. ili grafiku, 'jure' se vodeni sistem i najbolja vazdusna hladnjenja,...zbog cega.....zbog par procenata boljeg skora u nekom testu i igri. To je okey, PC je strast i zabava, kao i svaka druga stvar i hobi.

Tako i ovde, hocu da imam Samsung memoriju, koja je bolja i kvalitetnija, hocu da imam 2 - 3% bolje perfomanse. :laugh:. To je valjda to....
 
A sto su bespotrebni postovi ? :trust:

Overklok tema, jure se silni extra ghz i mhz, trazis 'raspolozen' proc. ili grafiku, 'jure' se vodeni sistem i najbolja vazdusna hladnjenja,...zbog cega.....zbog par procenata boljeg skora u nekom testu i igri. To je okey, PC je strast i zabava, kao i svaka druga stvar i hobi.

Tako i ovde, hocu da imam Samsung memoriju, koja je bolja i kvalitetnija, hocu da imam 2 - 3% bolje perfomanse. :laugh:. To je valjda to....

Nije 2-3% vec 5% i jos neke druge stvari, nije ni bitno dalje.
 
@ Strucnjak

Ma ok je to, nego ima dosta bespotrebnih. Pa samo na ovoj stranici imas 4 bespotrebna posta. A stancuju se iz teme u temu.

edit: Evo i ovaj kao peti.
 
Poslednja izmena:
Ne treba biti neki veliki 'strucnjak', da se vidi, da su jedini bespotrebni postovi ovde, tvoja dva posta...:beat:
 
Dva komada, he he. Nista u odnosu na tvojih 500+ u svim ostalim temama. :d
 
Tacno Samsung memorija jeste bitna, i moze razlika biti veca, zato da vas imam na umu kad budem svoje grafe prodavao, ako cena bude premijum da znate zasto :)

Imam modela Gainward phenix-a koja se klokuju na +1000 u MSI afterburneru pa ce to cuvat kao zlatne primerke
 
Tacno Samsung memorija jeste bitna, i moze razlika biti veca, zato da vas imam na umu kad budem svoje grafe prodavao, ako cena bude premijum da znate zasto :)

Imam modela Gainward phenix-a koja se klokuju na +1000 u MSI afterburneru pa ce to cuvat kao zlatne primerke

A sto mi ne prodas jednu odmah sada, ko zna koliko ih imas(GTX 1070) a neces propasti za jednu. Pusti mi na PM ponudu, vidis koliko jurim tu kartu(najgori sma na ovom forumu 100%), igram igre iz 2007 na HD4600.. :(
 
Da li razlika u memorijama postoji samo na 1070 ili i na ostalim karticama iz serije 1000?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kod 1080 nema problema jer samo Micron pravi GDDR5X memoriju, na 1060 još uvek ide Samsung, ali i to se može promeniti preko noći kao kod 1070.
 
Danas sam moju MSI 1070 nategao ko nikad do sada tako da je memorija skocila na 9360 MHz. Zaokruzicu sledeci put na +700 tj. na 9600 MHz sto je za ovu klasu stvarno vrh. Bice memorija malo sporija od GDDR5X. Idemo do krajnjih granica. Mada meni ne znaci puno, ali lep je osecaj ipak imati kartu koju sad mnogi traze. Kad je budem oko NG upario sa Kaby Lake 7600K bice belaja... Zanimljivo je i to sto karta nije presla 62C na auto podesavanjima. Nisam je ni cuo. MSI je sa Pascal serijom do sada, po meni odradio odlican posao.
 

Prilozi

  • 3d mark 09.jpg
    3d mark 09.jpg
    434.2 KB · Pregleda: 131
Danas sam moju MSI 1070 nategao ko nikad do sada tako da je memorija skocila na 9360 MHz. Zaokruzicu sledeci put na +700 tj. na 9600 MHz sto je za ovu klasu stvarno vrh. Bice memorija malo sporija od GDDR5X. Idemo do krajnjih granica. Mada meni ne znaci puno, ali lep je osecaj ipak imati kartu koju sad mnogi traze. Kad je budem oko NG upario sa Kaby Lake 7600K bice belaja... Zanimljivo je i to sto karta nije presla 62C na auto podesavanjima. Nisam je ni cuo. MSI je sa Pascal serijom do sada, po meni odradio odlican posao.



Jesi ti igrao Dying Light jedno 2-3 sata sa tim klokovima? Ti drugi testovi su beznacajni za klokove, igre su merodavne. Ne planiras da igras valjda 3D Mark i Fire Strike?
 
Odlicna kartica, neverovatne temperature, malo koci procesor kod gpu scora, ali, sa boljim procom bi trebalo da ide na oko 20.500 poena.
 
Jel to sa tvojim i7 4790? :D

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
op op :)


firestrike2.jpg
 
Fali ti malo da prestigneš moju FE, 21266 graphics score. :p
 
Veceras memoriju digao do blizu magicne granice +690, odn. 9400 MHz.
 

Prilozi

  • 3d mark 10.jpg
    3d mark 10.jpg
    471.9 KB · Pregleda: 111
I konacno je magicna granica dostignuta. OC memory clock +700 MHz, 9410 MHz efektivno, graphics score 19878. Mada sam ovo mogao jos krajem jula ali nisam znao koliki je hype u vezi Samsung memorije na GTX1070.
Lepo je videti u GPU-Z da je bandwidth preko 300 GB/s. Jos malo pa kao GDDR5X. U svakom slucaju uskoro cu je testirati i u igrama a ne samo u sintetici.
 

Prilozi

  • 3d mark 11.jpg
    3d mark 11.jpg
    479.9 KB · Pregleda: 101
Nazad
Vrh Dno