Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

95% mene zovu, ne razumem one sto legnu na phone i divane ******stine, zato kazem za ove u saobracaju ja bi uveo kaznu 500e za koriscenje mobilnog, sad sam bas nekog ludaci svirao jer vozi 20km/h dete nazad a prostakusa telefon na usi

ok tako reci :) krastavac ja zovem pogotovo ove sa prepaidom :) ja trenutno imam 424min od 810, potrosio 700MB i imam 500din preko zaduzenje za neke pozive u inostranstvo i parking, sve to ce me kostati ispod 2000din :) kako trenutno stvari stoje. dok ne dajem preko 2000ish di nmesecno za telefon ja sam ok :)

Da tu se slazemo, ja bi ih drao po dzepovima za telefoniranje u toku voznje, iskreno i vozila bih oduzimao, kao sto neko ne moze pistolj da ima jer je nepodoban neki ne bi trebali kola da imaju jer su mongoloidi, ok ovde ne racunam ljude koji koriste hands free. A nasa policija je nesposobna jer ja u voznji dnevno vidim bar 10 ljudi kako nesto serendaju na telefonu dok voze, a pritom voze ko *****i.
 
...jedino mi je još Ubuntu prihvatljiv...

:d

Si normalan, pa na tom cudu nista ne radi kako treba, aplikacije se podizu za deset i vise sekundi a na Meizu MX5 perjanici platforme, ne radi indikator baterije...

Nema od te price nista.
 
Pitam se koliko ce potrajati ove hajp grupice sto su se pojavile po netu, posto ocigledno retko ko od njih ima nameru da kupi novi W10 smartfon, ali su im zato puna usta price kako je platforma sjajna...
 
ja prvi imam samo najlošije da kažem o wp, ali evo kupiću lumiu 950 xl jer mi se đa. u jelly?

ako me nešto više nervira od onih koji će da izginu za jednu platformu su ovi drugi koji potenciraju kako ona ne valja. jel ti ne valja? idi u svoj brlog gledaj svoja posla, šta si došao ovde da popuješ?
 
Poslednja izmena:
Ne smeta meni platforma nego nacin popularizovanja koji je Microsoft odabrao. Koji mnogo podseca na affiliate marketing sto opet ima korene u religiji i kultovima sto je, jelte, grozno. Mnogi sistemi danas operisu po istom kljucu. Prave se nekakva rangiranja, odredjuju poeni, "zasluzni" nagradjuju i odvajaji iz mase. Fast ringovi, slow ringovi, sta to treba jednom operativnom osim da na podmukao nacin privlaci one koji padaju na takve fazone?
 
Ja sam uvek za testiranja. U tome ne vidim problem nikakav. Zašto da plaćaju gomilu testera kad ima onih koji će žrtvovati svoje vreme i uređaje da bim to radili besplatno? :d

Mene neke druga stvari iritiraju kod Majkrosofta koje će me možda na kraju i naterati da odustanem od Windowsa.

Sent from Microsoft Lumia 640 LTE via tapatalk
 
Te druge stvari su rezultat, ovih prvih. :p
 
Ne smeta meni platforma nego nacin popularizovanja koji je Microsoft odabrao. Koji mnogo podseca na affiliate marketing sto opet ima korene u religiji i kultovima sto je, jelte, grozno. Mnogi sistemi danas operisu po istom kljucu. Prave se nekakva rangiranja, odredjuju poeni, "zasluzni" nagradjuju i odvajaji iz mase. Fast ringovi, slow ringovi, sta to treba jednom operativnom osim da na podmukao nacin privlaci one koji padaju na takve fazone?
ti misliš da su ljudi koji pišu pozitivno o wp ovde na forumu (i svuda) plaćeni za to? ne razumem šta si hteo da kažeš, pojasni.

ms je izabrao odvratan metod da popularizuje wp tako što je napravio akciju 2 za 1 u us i kanadi a evropu i aziju ko šiša. samo zbog toga treba da se bojkotuju do kraja.
 
Ne mislim da su placeni, tim gore... samo su stvorili sistem gde su ljudi sami utripovali neke stvari. Kao ona grupica ludaka sto jos uvek baca na stotine dolara ka Star Citizenu, iako je sada i budali jasno da igra nece nikada izaci u obliku koji svi ocekuju. Ma ni priblizno.

Doduse i Google je sa Androidom nastupio u fazonu, ovo je open source OS za mobilne molim vas developeri za pomoc. Jasno je u sta se to izrodilo. ReklamaOS... samo kazem da ne treba nasedati na fazone koje podvaljuju marketinski strucnjaci velikih korporacija. Ti ljudi su gori od advokata.
 
Ne mozes tu biti pametan, i na opensource platformama imas tonu gluposti, bice tu problema sve vise bas zbog ljudi i vece popularnosti, sve ce vise biti zlonamernih programa i exploita
Problem M$ sam vec predocio preuzeli su vodstvo retardi pogotovo oni indijci koji imaju cilj samo da putem marketinga otmu... oni su srozali kopaniju na ovom putu
 
Poslednja izmena:
Vec duze vreme kontam koji je put razvoja mobilnih uredjaja. Naime nasi telefoni danas imaju hardver jaci nego mnogi laptopovi koj guraju W8 ili cak W10. Pa mozemo li instalirati desktop verziju OS na mobilnim uredjajima i zasto DA ? Verujem da je razvojni put taj da se software podjednako koristi na svim uredjajima. To je Microsoftov plan sa W10 ili nekim narednim brojem. OS ce imati dualni mode, (mozda i vise modova, zavisno od korisnika ili uredjaja) jedan za mobilne touch uredjaje i drugi za desktop uredjaje. U sustini to ce biti jedan te isti OS koji ces koristiti u zavisnosti od uredjaja ili korisnika. Evo ovih dana vest, neki lik instalirao W98 na IWatch. Sve ide ka tome, to je buducnost, ljudima treba ta jednostavnost i "prava mobilnost" uredjaja. Kupis mobilni i imas desktop, laptop, tablet i konzolu u jednom uredjaju :) I josh da mozes da radish upgrade hardverskih komponenti ? Ima i takva ideja negde po netu, vidjali ste dizajn tog mobilnog uredjaja. To sto Microsoft ne dize veliku galamu oko toga je cist marketing, vise se prica o windows phone platformi koju su preskocili nego da su je promovisali. A cute o tome da bi bili prvi, to je cista trka sa vremenom, svi ce doci do te tacke kad tad. Doduse, cisto sumnjam da ce android imati mesta u toj trci i pored sveopste trenutne popularnosti. Vreme ce pokazati koliki sam "Tarabic" bio :)
 
Koristim racunare vec vise od 30 godina i programer sam po struci. Dobio sam od firme prvi wp i nisam znao da se javim na telefon, a da ne pominjem one odvratne plocice na ekranu. Zamenio sam ga posle nedelju dana za nesto drugo. M$ vuce jako glupe poteze u poslednjih 5 godina a posledice toga ce biti dugorocno propadanje jedne od najuspeshnijih kompanija na svetu. Medju prvima sam predvideo propast win8 os i kritikovao uzasne plocice i spajanje tablet i desktop okruzenja. Dok ostale kompanije imaju neku viziju u M$ su se zabagovale matore prdekanje koji samo sisaju pare i nemaju nikakvu viziju napretka. Kompanije mlate pare na igrice, ovi drndaju neke gluposti i kao sad ce to da uspe. Nadam se samo da ce .NET i C# da opstanu i Visual Studio.
 
wp je jednostavniji jedno 600 miliona puta od androida i ios-a za osnovne operacije. za napredne je ogranicen kao i ios uostalom, jedino android vredi nesto, mada i on postaje golo g....
 
Koristim racunare vec vise od 30 godina i programer sam po struci. Dobio sam od firme prvi wp i nisam znao da se javim na telefon, a da ne pominjem one odvratne plocice na ekranu. Zamenio sam ga posle nedelju dana za nesto drugo. M$ vuce jako glupe poteze u poslednjih 5 godina a posledice toga ce biti dugorocno propadanje jedne od najuspeshnijih kompanija na svetu. Medju prvima sam predvideo propast win8 os i kritikovao uzasne plocice i spajanje tablet i desktop okruzenja. Dok ostale kompanije imaju neku viziju u M$ su se zabagovale matore prdekanje koji samo sisaju pare i nemaju nikakvu viziju napretka. Kompanije mlate pare na igrice, ovi drndaju neke gluposti i kao sad ce to da uspe. Nadam se samo da ce .NET i C# da opstanu i Visual Studio.

A da se mozda nisi zapitao da je u tebi VECI problem, kao oni matorci koji bi sve da ostane po starom jer eto oni tako to zamisljaju..... ovim ne sporim jako lose poteze Microsoft-a u Q&A delu ali se za pokusaj spajanja mobile i desktop dela 100% slazem sa njima iako meni to NIJE potrebno, nove generacije ce itekako znati to cenit a svet ostaje na mladima a ne na fosilima :)
 
Vidim, mladi se utrkuju ko ce prvi da kupi Windows 10 phone :d
 
Vidim, mladi se utrkuju ko ce prvi da kupi Windows 10 phone :d

Generalno to nema nikakve veze sa Windows phone-om jer se univerzalne aplikacije na prste mogu nabrojat, tu je M$ failovao a ne na ono sto neki ovde iznosite svoje frustracije
 
Univerzalne Windows aplikacije su smece. Gore su od mobilnih Android appsa, sto je porazavajuce. Ceo taj koncept je truba i propasce za ne vise od tri godine.
 
Univerzalne Windows aplikacije su smece. Gore su od mobilnih Android appsa, sto je porazavajuce. Ceo taj koncept je truba i propasce za ne vise od tri godine.

Ja pricam o konceptu istih, sad dal ce propast windows phone to je druga stvar
 
Vidim, mladi se utrkuju ko ce prvi da kupi Windows 10 phone :d

Potvrdjujem.

Moj sin ide u 4 razred srednje skole i niko(sem jednog izuzetka, a znamo da izuzetak potvrdjuje pravilo) ne u njegovom razredu, vecu u celoj toj njegovoj generaciji (dao sam mu "zadatak" da proveri) nema Windows fon. I sam sam imao Nokiu 640, koju sam posle par nedelja prodao, jednostavno nije to to...verovatno je to i od navike...Android koristim od HTC Magic-a.

Poznajem zaista dosta ljudi, mladih, srednjih godina i straijih, i niko od njih ne koristi WP. Najvise ih koristi Android, iPhone dosta manje(uglavnom mladi), ostali obicne telefone.

PS: i taj izuzetak iz prvog pasusa, sto koristi WP(Nokia 535), je prodaje i hoce da kupi M8.

Microsoft ako hoce(pitanje je da li stvarno hoce ili ga bas briga) da opstane u mobilnoj areni, mora da se menja. Kako? Ne znam? Ali znam da mora...
 
Realno, cela prica oko Windowsa 10 zesce smara. Mene izludjuje sto se u danasnjem svetu izbacuju poluproizvodi (ali teski poluproizvodi) koji se kasnije krpe. Koliko cujem kamera je losija na pojedinim updateovanim telefonima prelaskom na 10ku, baterija slabija... Realno, to je sramota.

Imali su bezbroj gresaka do sada sto se tice telefona i specifikacija. Sta su oni sve izbacili pod imenom Lumia, pa onda kada se sagleda kojim redosledom je to sve islo, pa to je Bogu plakati....

Ali ovo podsmevanje i sprdanje generalno sa Windows Phone pricom pojedinaca na forumu ne kapiram. Windows Phone i te kako ima smisla i potencijala, ali problem je sto i dalje ostaje na tome. Moralo je sve to mnogo bolje do sada da ide, ali buducnost svakako ima.

Lumia 730 je za mene najbolji telefon na svetu. Sa svim svojim plocicama...
 
Potvrdjujem.

Moj sin ide u 4 razred srednje skole i niko(sem jednog izuzetka, a znamo da izuzetak potvrdjuje pravilo) ne u njegovom razredu, vecu u celoj toj njegovoj generaciji (dao sam mu "zadatak" da proveri) nema Windows fon.
A kod mene na poslu skroz druga priča - polovina nas koristi WP, ostatak ide na Android i iOS. Mada je to ukupno 6 ljudi, ko će da dokaže da je tvoj uzorak reprezentativan, a ne moj :d

Meni je jasno da neko kritikuje WP, ali mi nije jasno da neko hvali Android i iOS :D Sve u svemu, mene lepo služi Lumia, prvo 630, pa sad 730 i ne fali mi ništa što sam imao na Androidu
 
Zašto ne hvaliti Android kad je trenutno bez konkurencije najbolji OS za mobilne telefone?
WP telefoni su super kad nemaš para, kupiš ga ispod 100€ ili za dinar uz mali paket i vozi.
 
Ima i androida za ispod 100 e :d
 
Univerzalne Windows aplikacije su smece. Gore su od mobilnih Android appsa, sto je porazavajuce. Ceo taj koncept je truba i propasce za ne vise od tri godine.
Ti si i za Win Search funkciju rekao da ne valja, a nisi znao ni sta radi. Ponovo predvidjas, a znas da ti to ne ide.
 
Koji win search? Eksplorerov ili onaj Metro search? Ne valja ni jedan ni drugi ako te bas zanima, tu su negde sa benchforum/vbulletin pretragom kada je funkcionalnost u pitanju...

Slobodno uzivaj koristeci univerzalne aplikacije, ako si u stanju. Ja nalazim mane ozbiljnim aplikacijama koje svakodnevno koristim vec godinama unazad, koje su bez premca. Android aplikacije me dovode do ludila i to one koje ljudi na sva usta hvale i koriste svakodnevno satima u sreci i veselju (obesio bih se da me neko natera da pretrazujem forum preko TT duze od trajanja velike nuzde). Da koristim ekperimentalne aplikacije kao sto su univerzalne winstore apps ili one gluposti sa modernih linuksa (gnome3/juniti8), toliki mazohista nisam.
 
Poslednja izmena:
Zašto ne hvaliti Android kad je trenutno bez konkurencije najbolji OS za mobilne telefone?
O tome i prčam. Šta je toliko super kod droida, a loše kod WP-a? Ja zaista ne vidim u čemu je to droid bolji. Meni lično ne fali nijedna aplikacija na WP-a, ali valjda ja nisam "zahtevan" korisnik :)
 
A kod mene na poslu skroz druga priča - polovina nas koristi WP, ostatak ide na Android i iOS. Mada je to ukupno 6 ljudi, ko će da dokaže da je tvoj uzorak reprezentativan, a ne moj :d

Meni je jasno da neko kritikuje WP, ali mi nije jasno da neko hvali Android i iOS :D Sve u svemu, mene lepo služi Lumia, prvo 630, pa sad 730 i ne fali mi ništa što sam imao na Androidu

Slična stvar kod mene na poslu, mada ne u svim klasama. Recimo u ulazno / srednjoj odnos WP naspram Android telefona je 22 - 10 dok je u gornjoj klasi Android dominantan...
 
G@W je napisao(la):
Koji win search? Eksplorerov ili onaj Metro search? Ne valja ni jedan ni drugi ako te bas zanima, tu su negde sa benchforum/vbulletin pretragom kada je funkcionalnost u pitanju...
Naravno pricas napamet jer ne znas ni kako, ni sta rade.

G@W je napisao(la):
Slobodno uzivaj koristeci univerzalne aplikacije, ako si u stanju. Ja nalazim mane ozbiljnim aplikacijama koje svakodnevno koristim vec godinama unazad, koje su bez premca. Android aplikacije me dovode do ludila i to one koje ljudi na sva usta hvale i koriste svakodnevno satima u sreci i veselju (obesio bih se da me neko natera da pretrazujem forum preko TT duze od trajanja velike nuzde). Da koristim ekperimentalne aplikacije kao sto su univerzalne winstore apps ili one gluposti sa modernih linuksa (gnome3/juniti8), toliki mazohista nisam.
Koristim i te ozbiljne aplikacije, koristim i ove neozbiljne. Da li je za pregled mejlova neophodan full Outlook - ne nije. Da li ce vecini posao zavrsiti UWP Mail + Calendar - da hoce. Na kucnom desktop racunaru poslovne majlove gledam samo iz Mail aplikacije, nema potrebe da otvaram OWA, sve mi je tu na klik dva. Da li je prakticno citati forume regularno iz browsera na uredjaju male dijagonale? TT/MT su daleko prakticniji na takvim uredjajima minus reklame.
 
I Android i WP imaju svoje prednosti i mane.
Kao neko ko je inicijalno koristio Android, onda zadnjih par godina koristio WP, i nakon ovog fiaska sa kasnjnjem Windowsa 10 Mobile i bugovima ponovo se vratio na Android, ovo su moji utisci.

Meni iskreno WP, sam OS i funkcionalnost koja dođe sa njim, deluje dosta bolje nego ono što Android pruža. Jednostavno mnogo je bolje odrađena integracija ključnih stvari koji su meni bitne, daću par primera.

Na poslu dosta koristim Exchange i Outlook kalendar i WP built-in Calendar aplikacija mi savršeno radi posao, jako pregledan UI, na lock screen-u i na tile-u vidim predstojeće sastanke i informacije o njima. Podsetnici za sastanak iskaču preko lock screen-a i lako se snoozuju ili dismisuju odatle. S druge strane da bih dobio sličnu funkcionalnost na Androidu morao sam instalirati dve kalendar aplikacije, jednu koja će mi prikazivati notifikacije na lock screen-u, a drugu sa kojom ću zakazivati i pregledati sastanke. Pri tome, sada uvek moram otključati telefon da bih snoozovao ili dismisovao podsetnik, što mi je jako iritantno, kada sam navikao da to mogu uraditi sa jednim pritiskom na WP.
Takođe integracija telefona sa BT u kolima je po meni dosta bolje odrađena na WP. Kada se telefon poveže sa BT u kolima Android podržava samo bazičnu funkcionalnost, mogu da primam pozive, pozovem nekog koristeći telefon UI u kolima ili da pročitam pristiglu poruku na ekranu automobila. WP podržava sve to, ali tu je pride i integracija sa Cortanom. Kada dobijem poruku Cortana mi nudi da je pročita, a potom i da ako hoću izdiktiram odgovor na poruku. Jedino je ogroman downside što Cortana trenutno ne podržava srpski, pa čitanje nije preterano korisno, a i poruke koje šalje moraju biti na engleskom. A takođe moguće je aktivirati Cortanu preko speed-dial-a tako se glasovno mogu aktivirati razne druge funkcije telefona, a da ruke sve vreme ostanu na volanu što mi je fenomenalno (mada iskreno to sam jako, jako retko koristio).
Ima tu još drugih sitnih detalja, mnogo informativniji stock lock screen (vremenska prognoza, sastanci, propusteni pozivi), informacije na live tilovima bez potrebe da se otvaraju aplikacije da se dodje do bazičnih informacija, dosta bolji detection za merge kontakata, Here mape su se prvo dosle na WP i dosta dugo bile ekskluzivno na WP...

S druge strane Android je dosta fleksibilniji, ko hoće može ga podesiti i prilagoditi maksimalno svojim potrebama. Takođe Android je mnogo bolje lokalizovan za naše tržište, veći broj domaćih aplikacija, podrška za srpsku swipe tastaturu, text to speech i voice recognition za srpski. I ono najbitnije app support je dosta bolji na Androidu, a tu ne mislim samo na raspoloživost i broj aplikacija u store-u, već i na to koliko se često aplikacije ažuriraju i generalno koliko su dobro odrađene. Npr. i WP i Android imaju Facebook aplikaciju, ali se ona na WP dosta ređe ažurira i npr. još uvek nema podršku za reactions, a da ne pričam o tome što zna da baguje da upload slika zna da zaglavi ili failuje. Slična je situacija i sa drugim aplikacijama Messangerom, Viberom, ... Ono što je najsmešnije, čak i pojedine Microsoft aplikacije bolje rade na Androidu nego na WP. Npr. Outlook aplikacija na Androidu i bolje izgleda na Androidu, i ima više funkcija (npr. archive). Slično važi i za Office aplikacije kada se uporede sa onima na WP 8.1. Ne znam kakva je situacija na Windowsu 10 Mobile, ali koliko sam čuo tamo bi ipak trebale da su tu negde.

Ja se iskreno nadam da će sa ovim universal app-ovima ipak uspeti da podignu kvalitet i broj aplikacija u store-u. Kao i da će uspeti u dogledno vreme da stabilizuju i ispeglaju Win 10 za telefone, jer bih se rado vratio na WP kada bi se to sredilo. Kao što sam naveo za mnoge moje potrebe WP radi bolje, ali sve to pada u vodu kada sve što nije stock OS se vuče, fali mu funkcionalnost, ili jednostavno nije dovoljno ispeglano kao na drugim platformama.
E sad, ja se nadam, ali mi na žalost to ne deluje baš realistično... :(
 
Nazad
Vrh Dno