Šta je novo?

Battlefield 1

Ja imam manje fps dropove i bolji fps generalno kada je DX12 ukljucen u ovoj beti. Koristim poslednje 372.70 drajvere, koji su se juce pojavili. I ja sam odigrao nekih 20ak minuta i generalno mi se dopalo. Ne dopada mi se sto snajper izgleda ima nesto kraci domet nego u BF4 ili mi se samo tako ucinllo :)

poredis snajper iz ww1 i snajper iz 2016 godine....nego kad ce open beta...
 
Navalite.
 
Jos jedna igra u kojoj je DX12 zadnja stvar na svirali... a bas sam se ponadao da ce to biti prioritet. Dzabe 50% Win10 instalacija na Steamu kada niko nece da pravi igre sa fokusom na DX12. Ispade da je jedina igra koja ima benefit od low level API-ja Doom sa Vulkan patchom sto je jedina zavrsena implementacija Vulkana u igrama (Talos je teska beta).
DX12 zahteva trud da bi imalo beneficije. Možda nisu hteli da ih troše ili nisu imali dovoljno vremena, možda i ispeglaju. Nije džabe što Steam ima 50% jer će to da bude znak developerima da ima zašto da implemntiraju kako treba.

P.S. Skidam betu, videćemo kako ide.
 
Da probamo i ovo čudo, mada po ono što sam čitao, mnogi kažu da ima Battlefront feeling. Videćemo.
 
DICE je zapravo jedan od pokretaca te ideje jer su direktno radili na Mantle-u cega je DX12 naslednik. Ne znam kakva je podrska i fokus ovde bio ali znam da SW:BF nije imao podrsku. Svejedno i na DX11 je iskoriscenje (multithreading) bio odlican, a tako mi deluje i ovde, pa samim tim je DX12 very welcome ako donese bilo kakav benefit, pogotovo za slabije procesore.

@Shimec

Battlefront feeling? :D Ajde da je receno BF4 sto i deluje, ali SW BF je igra koja veze sa vezom nema sa ovim. Ne znam samo po cemu neki izvlace takvu logiku, mozda zato sto je engine slican?
 
Poslednja izmena:
Ne znam, samo prenosim ono sto sam ja procitao na drugim mestima.
 
Da znaš da jeste kao Battlefront nekako. Nisam oduševljen, a i dosta je bilo gličeva to naravno ne računam jer je beta.
 
Ti se to zezas ili sta? Ako se kojim slucajem ne zezas da li mozes argumentovano da objasnis sta je to kao BF, a pre svega da li si ti uopste igrao BF ili bar video o cemu se u njemu radi? Takodje pod "slicno" ne mislim engine karakteristike koje ukljucuju animacije, shadere i ostale tehnikalije.
Kakve proklete veze ima WWI shooter sa Star Wars univerzumom i napucavanjem u istim? :)
 
Da li si ti igrao Battlefront i ovaj Battlefield? Samo toliko cu da te pitam.
 
Mislim na feel tokom igre. Naravno da okruženje nema dodirne tačke. A igrao sam svaki BF osim Bad Company 1 i 2142.
S druge strane me pustinja takođe asoricarala na Battlefront. :D
Kad budem slegao utiske, daću celo mišljenje.
 
Preko 150 sati a BF1 se jos malo pa skinuo. Da li ima objasnjenja sta je to slicno izmedju SW unverzuma i WW1 unverzuma sa sve vozilma i napucavanjem? Prosto pitanje :)

@Dark

Kao sto rekoh to je stvar do engine-a a ne do igre. Jednostavno igre veze sa vezom nemaju, mislim da je to apsolutno ocigledno. :)
 
Poslednja izmena:
Niko ne prica o okruzenju, nego o osecaju kretanja i igranja. Nisam tolika dileja da ne vidim razliku u pew-pew okruzenju BF i BF 1. :trust:
 
Evo da i ja priznam da me vuce na Battlefront.

Vuce ono i na druge igre ali je asociram sa battlefrontom zbog istog enginea pa ujedno i utiska.

Osnovni problem lezi u prvoj stvari koju sam kritikovao kada sam vidio prvi gameplay: brzina. Igra je previse histericna, haoticna gdje imam bas taj filing run 'n gun-a kao u battlefrontu. Naravno, ovo opet vezem jer se radi o proizvodima iz istog lonca. Igra jeste fluidna, zabavna, glatko ide bez problema. Animacije preskakanja zida u 99% slucajeva rade pa se dobije velika sloboda pokreta gdje je sve fluidno + sto se ne mogu uopste pozaliti na netkod ali, battlefield nije nikada imao manje taktike nego sada. Ovo je arena kretanje za TDM i bojim se da ce zbog toga brzo dosaditi.

Igra mi se dopala sa estetske strane i predivna je. Vozila su grafički detaljna i fizika je mnogo bolja od BF3, 4 i HL. Ali igra nije ni malo sofisticirana. Ovo je (ne racunajuci HL) najarkadniji BF. Nije ni to nuzno lose, stvar je ukusa ali bas kao taj Battlefront sto je za trčkaranje i napucavanje sa predivnom grafikom, tako je BF1.. lijepa igra za bezglavo trcanje. Vuce ono na TF2 maindset i slicne igre. Samo je objektiv drugaciji. Ja licno nemam problem i da igra izgleda kao borderlands samo da ima neku dubinu i nesto sto me drzi. Ovo je onako, candy koji je zanimljiv kada ti je 7-8 godina dok poslije ipak cijenis stvari koje imaju dubinu.

Da nekome ko zivi ispod kamena kažeš da su BF2 i BF1 iz istog serijala, ne bi ti nikada povjeropvao.

Na ovo cu dati pare, neka stoji. Moze se igrati. Ostaje da se vide mape i cijeli sadrzaj ali je daleko od onoga sto sam ocekivao od novog BF-a. Mislio sam da dce ici na ozbiljniji naslov od BF4 dok su oni otisli totalno suprotno, na arkadniji.
 
Poslednja izmena:
Niko ne prica o okruzenju, nego o osecaju kretanja i igranja. Nisam tolika dileja da ne vidim razliku u pew-pew okruzenju BF i BF 1. :trust:

Kao sto vec nekoliko puta ponovih to su stvari endzina a mehanika igranja i dalje nikakve veze nema sa ovim. Ali dobro ako neko stvarno zeli da kaze da je ovo slicno sa Battlefrontom, go ahead, necu da gubim vreme na glupoj i besmislenoj raspravi.
 
Evo probao i ja, vuce donekle na battlefront, posebno sto odradili jasan re-skin, ali sta znam meni je ovo bilo poprilicno zabavno, vec sad mi deluje zanimljivije od trojke i cetvorke, koje sam igrao moram da priznam jer nije bilo nista drugo. Mnogo su nervirali avioni i posebni helikopteri tamo, ovde power creep sto se oruzja tice otisao dole i meni je sasvim sasvim ok.

E sad ja imam drugi problem, a to je GPU usage, imam i5 3350p i GTX 1060(oc na 2000mhz za core i 4200mhz za memory)dakle nista specijalno i moj gpu usage je katastrofalan. Igra mi automatski sve stavi na na max i 1080p i moj gpu usage stoji na 70% max, kako ja smanjujem detalje tako pada i gpu usage i tako recimo stoji na 40% na sve na low:trust: Posledica je da mi je fps stalno manji nego sto treba, cesto ode i spod 60 na 50-55fps.
Slican problem sam imao i sa BF4 u beti sa starom gtx 660 ti, pa je sve posle radilo kao podmazano. Ono sto mi jasno ovde deluje kao battlefront je sto je ovde, meni bar licno, 60fps sasvim ok, dok sam cetvorku igrao na 100-120fps, 60 je smesno tamo, ovde druga prica. Tu vec mozemo govoriti o tom arcade utisku iz battlefronta gde ja sto sam igrao, 60 ili 160fps meni apsolutno isti osecaj.

Ovaj moj i5 nije nesto, jedan od slabijih Ivy-a, ali i dalje je to Ivy i5 i ****m mu zivot sve ostalo stoji na 99% gpu usage sto igram, tesko da je bottleneck.
Citam po netu kao dodatnih 8gb rama resava kao i u BF4 ko ima problem, tamo recimo mi je islo na 85% ajde prihvatljivo, ali opet 16GB rama nesto nisam siguran.
Isto gasenje nekih core opcija u msconfigu itd..

A opet meni je nekako sumnjiv ovaj origin ingame i pre svega nvidia driver.
 
Poslednja izmena:
Znači meni će biti taman,35-45 fpsa,taman toliko za moje sporo oko :p
 
@djokosrb

Ipak je Battlefield 1 cpu zahtevan.
http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/battlefield-1-open-beta-test-gpu

Gtx 980 na default ima vise nego sto ti dobijas sa klokovanom 1060 ( koja je jaca od default 980 ). Definitivno je taj i5 3350p bottleneck za 1060 grafu u ovoj igri. ( plus malo nesto sporija memorija ).

I kad smanjis detalje, prebacujes jos vise obradu na 'slab' cpu, i ne moze cpu da se izbori sa jos vecim zahtevima i onda imas i jos manji gpu usage i manji fps. ( vec smo o ovome raspravljali na drugoj temi o gtx1060 karti, ali je sve obrisano, kao offtopic ...:S: ).
Mislim, da bi se sa 'krstenim' I5 procesorom preporodio sa tom grafom i imao dosta visi fps u mnogim igrama itd...
 
Treba sacekati izlazak sa finalnom optimizacijom i finalnim drajevrima.
 
Odigrao par partija Rush, isto kao i battlefront, meni dovoljno da donesem sud.
Nemas osjećaj težine i kretanja lika kao ni tenka, nego je sve nekako floating, pa čak i oružje nikakvog osjećaja, bukvalno kao piju piju pljuce iz battlefronta.
Grafika jest lijepa i sve se smooth na ultra, al toliko je nekih filtera da ne uočavam protivnika na par metara.
Uglavnom smeće kao i battlefront kojeg danas niko i ne igra.
Sumnjam na ću odigrat jos jednu partiju conquest i to je to, ide u smeće.
Zadnji battlefield da je valjao je BBC2.
 
Meni posebno smeta bolesna cena od preko 100€ za celu. Za to treba da oduševi u svakom smislu, a i tad je previše.
 
Resolution scale je bio na 40%, digao na 80% odmah gpu usage 95-99%, stim sto sam detalje odmah smanjio na low da bih imao 70-80fps..
Sta znam novi skylake i5 6500 je 15%-tak brzi od mog po testovima koje sam gledao, a i ne bih da se vracam na pricu da svi treba da imamo cpu-ove na 5ghz i 3ghz memorije:d A i to ti je test za GTX 1080...
Pre ce biti da je do optimizacije, kao sto rekose gore ljudi. I kazem, ovde samo imam gpu usage tanak po defaultu.

Posle 5 partija, malo podobnije vidjenje, imam neki utisak kad bih uzeo igrao 2h sedmicno i to je to...
I ono sto kazu ljudi gore, ono sto mi nimalo nije jasno, sta su oni radili sa filterima da su ovoliko zamutili igru? I kad iskljucis sve off, opet je tu...A ovaj res scale je cist suppersampling koji kida performanse, ne razumem kakva je im to optimizacija. Slicno sa blur i ostalim sranjima su napravili i u bf 4, dok je recimo u trojci to bilo sasvim ok.
 
Poslednja izmena:
Ja poslednji BF koji sam probao multi i to betu je bio BF3, a taj BattleFront ne znam kakav je jedino što niko više o toj igri ne priča, ovo je sve super ali oladio sam se od ovakvih igara.
Sve je to super napucavanje, ali ako hoću da se opustim upaliću bilo šta drugi a da je SP, realno za par sati zabave nedeljno ne bih dao te pare.
 
Resolution scale je bio na 40%, digao na 80% odmah gpu usage 95-99%, stim sto sam detalje odmah smanjio na low da bih imao 70-80fps..
Sta znam novi skylake i5 6500 je 15%-tak brzi od mog po testovima koje sam gledao, a i ne bih da se vracam na pricu da svi treba da imamo cpu-ove na 5ghz i 3ghz memorije:d A i to ti je test za GTX 1080...
Pre ce biti da je do optimizacije, kao sto rekose gore ljudi. I kazem, ovde samo imam gpu usage tanak po defaultu.

Posle 5 partija, malo podobnije vidjenje, imam neki utisak kad bih uzeo igrao 2h sedmicno i to je to...
I ono sto kazu ljudi gore, ono sto mi nimalo nije jasno, sta su oni radili sa filterima da su ovoliko zamutili igru? I kad iskljucis sve off, opet je tu...A ovaj res scale je cist suppersampling koji kida performanse, ne razumem kakva je im to optimizacija. Slicno sa blur i ostalim sranjima su napravili i u bf 4, dok je recimo u trojci to bilo sasvim ok.

Navodno kazu da je 42% scale nativna rezolucija. omfg. to sto si uradio na 80%, to je kao da si podigao neku normalnu igru u 1440p recimo, a igra je na ultra sa native 42% muzgava i sugava. SWB mnogo lepse i cistije izgleda.
 
djokosrb - 42% defaultna je nativna rezolucija. U prosloj beti je bilo na 50% defaultna rez, sada je 42%.. logika. Naravno.
 
Nazad
Vrh Dno