Šta je novo?

Xiaomi Redmi 3

Da, tako nekako.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Noviji uredjaj. Ako nije flagship, retko bilo koji uredjaj dobije noviju verziju androida. Procitah negde izjavu jednog od developera miui-a "zasto vam je bitna verzija androida, kad redovno dobijate azuriranja sistema koja donose opcije i mogucnosti iz novih verzija androida". Većini ovo odgovara...

Nekidan sestri azuriram j5 na android 6, i jedini komentar je bio -svidja mi se, sve lepse izgleda.
 
Poslednja izmena:
Pa da su hteli MM, pustili bi do sada barem dev 6.0 kao za RN3 pro..Sve je moguce, ali zasto su onda izbacili Redmi 3S koji ima MM...Po meni, ovo ostaje zakucano na Lizalici.

Sent from my RN3 Pro
 
Slazem se. Bice miui 9, verovatno i 10 al nece mrdnuti sa 5.1.1.
 
Da se razumemo, ne fali meni ništa sa 5.1.1, ali mi nikako nema logike što kaže Kidence da 3s ima MM, a 3 Pro je samo mesec dva stariji model.
 
Pa ima dva uzroka - prvi je sto su napravili gomilu razlicitih verzija istog telefona pa je preveliki posao odrzavati softverski to, a drugo je pitanje da li uopste postoji podrska proizvodjaca SoC-eva za novu verziju androida.

Naravno, tu je i cinjenica da su oni uvek gurali svoju pricu i da ih aktuelna verzija google sistema uopste ne zanima
 
Može neka preporuka gde uzeti kvalitetno zaštitno staklo za Redmi 3 Pro? Da li kupovati ovde ili preko alija?
 
Preko alija. Imas za evro, dva, a imas i nillkin za 6. Stize za 15-ak dana.
 
To je oznaka za tvrdocu.

Ja sam uzeo ovo For Xiaomi Redmi 3S Tempered Glass Film 2.5D Anti-explosion Screen Protector For Xiaomi Redmi Note3 Pro/Redmi 3 Pro/Mi5 9H Glass
http://s.aliexpress.com/RZjqUvQv
(from AliExpress Android)
 
Hvala.

Na Redmi 3 Pro imam navedeni ROM priložen na slici. Kako da ga update-ujem na MIUI 8 Global Stable ROM? Na njihovom sajtu nikako ne nalazim ROM za Pro, samo za 3 i Prime ili je to isto, odnosno ti ROM-ovi su odgovarajući?

Screenshot_2016-10-25-16-04-29_com.android.settings.png
 
Isti su romovi, uredjaji sa snapdragon 616 nose modno ime ido i koriste iste romove.

Prvo moras da otključaš bootloader, pa onda preko miflash aplikacije ubacis global, mada kad otključaš bootloader bolje je da ubacis twrp i koristis romove sa xiaomi.eu.

E sad negde procitah da može i na zaključani bootloader global tako sto telefon prebacis u download mod i flashujes preko miflas aplikacije, ovo nisam probao tako da radis na sopstvenu odgovornost.
 
Snašao sam se u međuvremenu i odradio fleš u fastboot modu preko miflash aplikacije bez otključavanja bootloader-a. :)
 
Znaci moze global preko miflash na zakljucan bootloader? Bilo bi lepo da napises kako i sta, cisto da ljudi znaju. :)

Inace na xda ima poprilicno dobar cm13, zasnovan na androidu 6. Pa ko voli...
 
Imaš u redmi note 3 temi post #1808 od člana Kidence gde je detaljno opisano kako se flešuje miflash programom.

Sent from my Redmi Note 3
 
Znaci moze global preko miflash na zakljucan bootloader? Bilo bi lepo da napises kako i sta, cisto da ljudi znaju. :)

Inace na xda ima poprilicno dobar cm13, zasnovan na androidu 6. Pa ko voli...

Ništa specijlno, skine se odgovarajući ROM i prati se uputstvo, sve ima na ovom linku: :)

http://en.miui.com/a-234.html

Inače ako bih prešao na cm13, onda bih morao ponovo da podešavam sve ispočetka i instaliram aplikacije?
 
Da, mada uvek mozes napravis backup sa tb i vratis. Ja tako godinama. Backup, pa restore bilo kad menjam rom ili telefon. Naravno treba otkljucan bootloader za cm, a root za titanium backup.
 
Ne mogu da nađem informaciju što se tiče korišćenja sa dve SIM kartice, da li je tačno da ga se prvi slot koristi u 4G modu, da drugi slot radi samo u 2G modu i da li je moguće da oba slota istovremeno rade barem u 3G modu? Prvi slot je za razgovore i SMS poruke, a drugi slot za prenos podataka.
 
Neće moći, drugi slot nema opciju izbora tipa mreže uopšte
 
Hoćeš da kažeš da je izvodljivo samo 2G/3G/4G prvi slot, 2G drugi slot?
 
Možda glupo pitanje ali... zašto ne bi zamenio slotove onda? Nije izvodljivo?

I usput jedno pitanje, vidim da se za screen ne spominje nikakav Dragontrail, Gorilla Glass i sl... Jel to znači da uopšte nema na sebi screen protector kao default? Kakvi su utisci iz prakse?
 
Poslednja izmena:
Da, nehz cm12.1, sve je odlično osim kamkodera, fokus "diše" pa je poluupotrebljiv u najboljem slučaju.
 
Uzeo Redmi 3S 32/3GB i na njemu je 6.0.1MMB29M , MIUI 8 Global 6.11.3 Beta, Kernel 3.18.20...
Da li je to OK verzija ROM-a na njemu ?
 
Nazad
Vrh Dno