Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zajebani extra si obradio fotku.Vidim savladao si sve moguce tutorijale.Cista desetka.
 
^
Hvala drugari... hunder Ne ne, grdno se varas, nisam ni jedan pogledao sem kako se pravi postavka za FS, a sve ostalo skontaosam sam kroz dosta rad i istrazivanja LR i PS, sustinski sve sto mogu uradim u LR, a konkretno ova fotka sve sem malo D&B radjeno je u LR... Glavna fora je sakpirati svetlo na terenu, boje u obradi, i korekciju svetla obradom ako ima potrebe, a kod ambijentalnog svetla najcesce ima potrebe. Dal sam ja to dobro skapirao mozete da vidite na osnovu fotografija, svakako sve sto se vidi na fotografijama samo je moje od kadra do obrade :)
 
@hunder - Sova je za štampu, neki lepi paspartu i ram (full belo ili crno), da negde diskretno čuči na gajbi i privlači pažnju; ne preveliki format. Krokodil ima previše vinjete, koja odvlači pažnju sa subjekta. Ptica mi je bad crop ili kompozicija, a i malo surov kadar.. U svakom sl. pratim, super fotke postavljaš!
 
Hvala drug na komentaru :) . Slazem se za pticu. Moglo je to mnogo bolje. A kadar... krastavac priroda je surova.

Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk
 
@Zajebani
Fantasticna fotka Mostara :)
 
Samo desna strana kriva, mogao si ispraviti. :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@DeuS.Mikelle hvala :)
@zajebani extra fotka
@nikola1970 takodje extra fotka ;)
 
@zajebani vidim da su ti i PS skill-ovi na poprilicno zavidnom nivou. Da nisam usao na forum tamo ne bih ni primetio kako si uklonio distrakcije u pozadini.
Inace fotka sa malom je perfekcija, a jos taman sto si obradom postigao onako dobar kolorit i izvukao oci, vinjetirao... Svaka cast!
 
Ти баш волиш своју жену! :D

Послато са K013 уз помоћ Тапатока
 
@n1tr0
Hvala drugar, praksa je zakon :D
Svako bi da smandrlja fotku u obradi za pola sata i to je to, e pa ne moze, da bi se doslo do tih pola sata da fotka bude odlicna treba provesti po 5-6h u pocetku i tako stalno i iznova u krug dok se ne razvije osecaj za boje, kadar, svetlo, e tek nakon takovog pristupa moze da se dodje do tih pola sata sat kvalitetnog rada i odlicnih fotografija. Ja sam jos uvek daleko od toga. Ko hoce da ide putem edukacije neka koristi rasvetu na svakoj fotografiji i manje ce vremena provoditi u obradi, ambijentalna fotografija trazi daleko vise vremna u obradi da bi zablistala zato sto je svetlo uvek drugacije samim tim pristup obradi je drugaciji na svakoj fotografiji i na tome treba raditi, tu edukacija malo moze da pomogne sem neke osnovne koja nas uci cemu sluze alati u PS i LR... Ovo su neka moja iskstva, mozda nekom budu od koristi posto se ovde stalno forsira neka edukacija, a niko ne definise o kakvoj se edukaciji radi :p Treba savladati osnove fotografije i likovne umetnosti, alate u softveru, a sve preko toga bez dobre prakse samo je zamlacivanje i teoretisanje u prazno sto dovodi do mnogo filozofiranja i losih fotki :p Komercijalna fotografija i fotografije gde se korsiti rasveta je neka druga prica i tu zavisno od interesovanja treba mnogo vise paznje posvetiti edukaciji...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/viewtopic.php?f=6&t=60&start=420#p7975

Magic eyes... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Bogme, sve bolje i bolje. :) Ja još uvek isključivo obrađujem u Lightroomu, ali ću početi malo ozbiljnije da pribegavam gledanju tutorijala o fotošopu. :) Prosto me deprimiraš sa tvojim dobrim fotkama. :D
Sačekaću sajam knjiga, mislim da će Mikro knjiga izbaciti ceo komplet Kelbijevih knjiga. Doduše, pre mesec i nešto sam poslednji put gledao u knjižarama, uopšte nisam mogao da ih nađem. Naravno, mogu na engleskom da poručim sa neta ali mi nekako lakše da se skoncentrišem kada je knjiga na srpskom.

Iva by Stefan Barna, on Flickr
 
^
Ja sam gore opisao svoj pristup radu, tutorijal nisam pogledani niti jedan a ovo sto vidis u PS svodi se na D&B i blagu kolor korekciju kroz dve maske, ostalo LR... Za ovako nesto nisu ti potrebne knjige, vec malo razmisljanja o tome sto radis i dosta prakse iz gore navedenih razloga.
 
Poslednja izmena:
GiIVeoM.jpg
 
^
Prvo -konverzija u cb je losa, los kontrast i mikrokontrast.
Drugo - kadar je vrlo obican, ne vidim nista specijalno u njemu, kompozicija centralna, tj losa, tesan kadar, nepotrebno napet, fotografija nema nikakav narativni element, lokomotivi fali kontekst. Jednom recju, los snep.
Nastavi sa ucenjem, ima dosta da se radi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno