Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

hehehe...Sada sam ti preporucio futrolu, a preporuka za Dolby ostaje :D
Mora unlock, pa root, pa dolby kod SD verzije... :D
 
Da prijavim jedan bug, ne znam da li i ostali imaju problem... SMS poruke mi ne stižu. Ono što je zanimljivo jeste da je stiglo par SMSova, ali dosta poslatih ka meni nije, dok ja normalno šaljem. Naišao sam da je rešenje da se isključi VoLTE i reboot-uje fon. Posle toga radi ok, inače verzija ROMa je Global 7.3.2.
 
Pozdrav, drugari :) Sutra bih trebao da pokupim Redmi Note 3 pro 23 gb, kupljen preko kupujem prodajem... E sad, posto i nije bas neka ponuda case-ova i kaljenih stakala na pomenutom sajtu za ovaj model, nasao sam na Aliju ovaj kul
case http://www.aliexpress.com/item/100-...31701.html?spm=2114.10010108.1000023.1.qHrem8
ako moze neka preporuka za kvalitetno kaljeno staklo na Aliju, bio bih zahvalan? :) Takodje, interesuje me kako ste prolazili sa carinom i dodatnim troskovima kada ste kupovali ove sitne drangulije, case i staklo? Izvinjavam se ako je ovo sve vec pomenuto u nekom delu foruma, procesljao sam jednom ceo topic, ali alchajmer uzima danak :smoke:
 
Pozdrav, drugari :) Sutra bih trebao da pokupim Redmi Note 3 pro 23 gb, kupljen preko kupujem prodajem... E sad, posto i nije bas neka ponuda case-ova i kaljenih stakala na pomenutom sajtu za ovaj model, nasao sam na Aliju ovaj kul
case http://www.aliexpress.com/item/100-...31701.html?spm=2114.10010108.1000023.1.qHrem8
ako moze neka preporuka za kvalitetno kaljeno staklo na Aliju, bio bih zahvalan? :) Takodje, interesuje me kako ste prolazili sa carinom i dodatnim troskovima kada ste kupovali ove sitne drangulije, case i staklo? Izvinjavam se ako je ovo sve vec pomenuto u nekom delu foruma, procesljao sam jednom ceo topic, ali alchajmer uzima danak :smoke:
Uzmi nillkin staklo, carine jedino ako ide na nisku, ovako verovatno nece.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kada dolazi code za unlock bootloadera obicno? Poslao sam zahtev ima tri nedelje sigurno... ali jos uvek nist'
 
Cesto i ne stigne sms, pokreni mi unlock, uloguj se i ako sve prodje kako treba, dobices mogucnost da otkljucas... :D

Sent from my Redmi Note 3
 
Cek cek otkljucaju ti oni bootloader ne moras da se cimas sam? Posle toga nema problema za dev rom? secam se da si sam nesto otkljucavao bootloader da je retko kome otkljucavan na taj nacin?
 
Otkljucavanje se vezuje za Mi acc, tako da ako tvoj nalog dobije potrebne dozvole, onda mozes da radis unlock... A cesto se desi da ne stigne sms da si dobio mogucnost za otkljucavanje...nema nikakvog koda...samo poruka gde te obavestavaju da mozes da otkljucas bootloader...

Sent from my Redmi Note 3
 
nisam imao xiaomi telefon nikada.... kupio bih sa garancijom od 6 meseci sa kp... ako se rutuje,jel se gubi garancija,jel ima neki okidac kao samsung? mora unlock bootloadera? ako je tako,da ne uzimam uopste...
 
Ako otkljucas bootlader, gubi se garancija jer Xiaomi ti dozvoljava unlock...E sada, da i se i ta politika vodi i kod nas i da li nas "preprodavci" mogu oko toga da ti prave problem, ne znam...Ali zvanicna prica je da ako otkljucas bootloader, gubis garanciju od strane Xiaomi-ja.

Edit: da nadovezem na pricu, postoji i neki "nezvanicni' nacini za otkljucavanje bootloader-a ali koliko se secam onda ne sme official rom jer se brick-uje fon...Ako uzmes MTK verziju, ima romova koji su vec root-ovani dok za SD verziju(za zadnji rom 7.3.2) mora unlock, twrp pa onda ide root...

Sent from my Redmi Note 3
 
Poslednja izmena:
Dodje do 50% i dobijem ovu poruku ....

miphone.png

Ovo sam resio sa odgovarajucim drajverom :)
 
Poslednja izmena:
Dobio si mogucnost da otkljucas, ali moras dev rom da ubacis...

Jel si ga ubacio u fastboot? Ako jesi, probaj kada ti izbaci tu poruku da ga raskacis sa kabla, pa opet spojis...

Sent from my Redmi Note 3
 
Poslednja izmena:
Pa jesu ga malo zakomplikovali sa tim zakljucavanjem bootlader-a.Ne znam sta im je to trebalo...Treba dosta gimnastike da bi uradio ono sto zelis :D

Sent from my Redmi Note 3
 
Pa jesu ga malo zakomplikovali sa tim zakljucavanjem bootlader-a.Ne znam sta im je to trebalo...Treba dosta gimnastike da bi uradio ono sto zelis :D

Sent from my Redmi Note 3

nije meni problem nikakva gimnastika... :)
ali bih voleo kakvu takvu garanciju,makar i 6 meseci...
 
Pogledajte prilog 201501

Sad mi daje ovu poruku :D I ako je, naravno, isti account i na telefon i onaj koji unosim u tool.
 

Prilozi

  • unlock.png
    unlock.png
    18.1 KB · Pregleda: 171
Poslednja izmena:
To je to, mora dev rom. Ali pre toga ako imas SD verziju,(jer vise ne mogu da po'vatam ko sta ima :D )Idi u dev. options i probaj da ukljucis OEM unlock, pa probaj jel hoce.Navodno moze unlock na global verziji, ali izgleda da i nije bas tako u praksi...Ako imas MTK, mora dev sigurno...

Sent from my Redmi Note 3
 
Poslednja izmena:
Ajd sad jedno n00b pitanje, jel moram sve da backup/restore na dev rom? :) jer me vraski mrzi sve to ponovo da instaliram....
 
Ako ti je pucalo na 50% ona nisi rešio drajverom nego odgovarajućim romom. Na 50% puca ako nisi na oficijelnom romu.
 
Bilo bi lepo ako bi neko ko zna naveo sve MIUI verzije i koje su to (zvanicne, kuvane itd), pa da se okaci na prvi post. Takodje bi bilo dobro da korisnici Redmi Note 3 Mediatek i Snapdragon verzije navedu sve probleme (male ili velike) na koje su naisli prilikom upotrebe kako bi potencijalni kupci imali bolji uvid pre kupovine :)
 
10h sota, od toga 8 wifi ostalo mrezni. Stvarno zlo :D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koji rom imas? Ja jedva 5h izguram...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ni ja nikad nisam izvukao više od 5 sa MTK

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa global, sd verzija. U proseku je 8-9h po testovima. Doduse ja sam ga juce bas nagario, stavicu vam drugi put ss, pobrisalo mi se sve jutros dok sam pokusavao da otkljucam bl.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ovo je moj rekord, i to jedva.
501ef762031b34d18793dd70cb87b3ba.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To je extra. Mada je meni i 5 super. Prošli telefon je jedva izvlačio 2 ipo :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno