Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Naravno, postoje iskustva na oba kraja extrema što je samo još jedan u nizu dokaza da sve zavisi od toga koji carinik će pregledati konkretan paket, kako je on raspoložen, koliko je racionalan, normalan, edukovan, odmoren, da se sinoć svađao sa ženom ili ga je dete razočaralo nečim isl... Ovo smo apsolvirali već XY puta ali eto, neko će uvek pitati...
 
krastavac, kada umesto da pitaju u temi o carini ili procitaju FAQ u toj temi, gde je SVE ovo vec odgovoreno... oni pitaju u radnom temi o nekom prodavcu ;)
 
Xiaomi power bank vise ne isporucuju u Srbiju, zna li neko razlog? Porucio sam jedan pre par meseci bez problema. Od kada su to promenili?
 
Slanje baterija je od pre nekog meseca problem sa većine kineskih sajtova.
 
Slanje baterija je od pre nekog meseca problem sa većine kineskih sajtova.

Da li se zna zasto ne salju? Uzeo sam pre 3 komada Xiaomi 10000mAh sa Gearbesta i sve stiglo bez problema.
Hteo sam da porucim i Samsung 3.7V 2500mAh 18650 baterije isto sa Gearbesta. Ne salju ni to. :(
 
Poste nece da salju, zbog Note 7.
















OK, nije zbog Note 7, ali iz takvih razloga vise se ne prihvataju baterije za slanje skoro nigde.
 
Znaci onda nije u pitanju samo Srbija, nego je ovo globalno.
 
Da li je neko skoro narucivao quadcopter (mali "dron")?

Secam se da sam ranije citao da mora nekakva dozvola, ali da li se to odnosi cak i na one male od 20ak dolara, i one malo vece od 50-60?
 
Ne salje njihov shop, mozes samo naci kod drugih prodavaca i na Ali-u i na GB i BG. Ali je pitanje koliko su prave.
 
Sta radite sa toliko Pbankova, koristi li ih neko, ili samo oglasi :)

Ne znam za BG da li ima vise radnji, na GB i Ali-u ima. Ali ako su tebi svi bili original sa tog linka, eto resenja svima.
 
malo mi je nejasna čitava ova situacija...mislim, nije banggood sajt na marsu pa za njih ne važe nova pravila o slanju baterija, a za ali važe? očito je da se aliexpress tu nekako nije dobro snašao, ili je već neka druga vrsta dezorganizacije u pitanju...zaista je čudno da preko noći aliexpress ne šalje xiaomi pb a svi ostali šalju kao da se ništa nije desilo...nekako imam utisak da im je ovo dobro došlo kao izgovor da naplaćuju neke sulude cifre za poštarinu...
 
Radi se o tome da su drastično pooštreni uslovi za slanje Li-ion baterija u svetu. Ne smeju da idu kao kargo u komercijalnim letovima, tako da odredjena kurirska služba ne može da dostavi ove baterije (ni uredjaje koji ih sadrže) na neku adresu, ukoliko nema dedicated let ka toj destinaciji. Npr Fedex-om u Srbiju ne može nikako da prodje, jer oni u FR pretovaraju robu u neki od komercijalnih letova ka Srbiji.
DHL npr može da isporuči u Srbiju jer ima za ovde svoje letove, ali je problem što ni tamo ne prima svako stovarište jer je npr jedno veliko stovarište u HK pre pola godine obustavilo prijem svih Li-Ion baterija nakon požara koji su imali.
Kako se ovo rešava, najčešće tako što pošiljalac i ne deklariše da je unutra Li-ion baterija nego neka druga, to je često prolazilo. Medjutim, sve je manje prijemnih mesta koja nemaju odgovarajući skener, pa je ovo kratkog daha.

Situacija teško da će se popraviti jer su ove baterije generalno opasne u avio prevozu, baterije za mobilni nisu u fokusu jer je njihova struja pražnjenja daleko manja nego kod 18650 baterija. Drugim rečima, ove restrikcije nemaju veze sa Note 7 (koja glupost!) niti sa "naplaćivanjem suludih cifara" jer Ali nema ništa od toga kad ti naplati 30+ dolara za DHL šiping, taj šiping toliko i košta.
 
Ne, prodavce sa Ali-a DHL ne moze toliko da kosta, sem ako su tek uslu u biznis. Cene koje oni dobijaju za slanje DHLom su smesne. Pogledaj koliko SportsDirect i iHerb naplacuju do nas recimo, i jos su nize od toga.
Znam firmu iz Koreje koja salje stvari koje se samo tamo prave DHLom i obicnom postom. Smesno im naplati DHL.

Nije se BG snasao, nego verovatno idu nekom drugom postom koja i dalje prihvata! Eto, na Ali-u neki prodavci salju obicnom, neki ne! Ocigledno je da nije sve ista posta.
 
Dobijaju smešne cene za DHL? SportsDirect naplaćuje barem 15e UK - Srbija, a to je sportska prodavnica sa najvećim online prometom na svetu. Al će zato neki Gung Ho da dobije "smešne" cene od DHL-a a promet mu je možda par paketa dnevno? Logika ubilo se.
 
SportsDirect toliko naplacuje, ali ih manje kosta.
Naplacuje i 5e do Nemacke i Amerike. Nije ceo svet Srbija.

iHerb ima DHL shipping i po 0eur, za vece porudzbine.

Sto li tebi odgovaram u stvari, ti samo trolujes i kontriras :D
 
Ja sam napisao, a ti kontriraš. Jbt sve znaš, i koliko DHL košta biznis korisnike u Kini, zaista maestralno. Da zanemarimo koliku si glupost odvalio kako baterije ne idu običnom poštom zbog Note7 :D :D

Suština je da tamo gde je SD šiping 5e bi i sa Alija poštarina DHL-om bila 3 puta manja nego što je za Srbiju, ali opet osetno skuplja nego obična pošta. Ipak, ako vam je bitno da hranite tu teoriju zavere kako običan šiping više ne nude kako bi orobili kupce, samo nastavite ;)
 
To za Note 7 si se ti nesto zeznuo, pa sada vrtis svoje teorije :D

Takodje, nisam rekao za Kinu, znam koliko je iz KOREJE :) Ali tebi je sve to isto, jer samo trolas, pa nema veze :)

I nisam ja rekao da oni to rade zbog naplacivanja veceg shippinga :)

Ima li nesto sto nisi slagao u stvari? :D
 
Poste nece da salju, zbog Note 7.

OK, nije zbog Note 7, ali iz takvih razloga vise se ne prihvataju baterije za slanje skoro nigde.

I zašto braniš stav da bi prodavac sa Alija mogao da naplati manje slanje DHL-om ali neće, ako to ne misliš? Napisao si da je biznis korisnicima cena DHL-a smešna, što je potpuna neistina... da ne kažem nebuloza.
 
Interesantno je da Gearbest ne salje 18650 baterije, a zadovoljnih kupaca i dobrih reviewa svaki dan sve vise i vise. Pogledajte samo datume kada su pravljeni reviewi.

Probao sam da stavim Samsung 2500mAh baterije u korpu i kliknem na placanje kreditnom karticom. Odmah ispise da uklonim baterije iz korpe. Medjutim ako biram placanje Paypalom pusta me dalje i trazi da ukucam sifru za Paypal nalog. (Tu nisam smeo dalje da ne bih ostao bez para i baterija)
 
Ne salje za Srbiju, nije obustavljena isporuka za sve drzave... Izaberi pod "Shipping Cost" neku drugu, pa ce prikazati gde moze...
Da si porucio bateriju, otkazali bi porudzbinu i refundirali pare na Paypal nalog, refundiraju i Gb poene, ako se koriste.:)
 
I zašto braniš stav da bi prodavac sa Alija mogao da naplati manje slanje DHL-om ali neće, ako to ne misliš? Napisao si da je biznis korisnicima cena DHL-a smešna, što je potpuna neistina... da ne kažem nebuloza.

Ti bas volis da lazes kada si citirao post koji te kontrira cak :) tj.za koji si slagao sta sam napisao.

Ne branim ha prodavce na Aliju ali ko je vec u biznisu ima bolje cene DHLa od onih koje ti pominjes. To ne znaci svaki biznis korisnik
Ajde priznaj slobodno da lazes samo da bi se zezao na forumu, nije problem. Videli su vec svi koliko si trol :)
Sada si samo zabava.
 
Ne, citirao sam post gde si ničim izazvan odvalio glupost pa si onda editovao u fazonu "dobro, nije baš tako ali je slično..." A nije ni slično i još je veća glupost, jer niti se Note7 baterija samozapaljuje niti je zbog toga obustavljen prevoz 18650 baterija. Osim ako je neko mislio nove neotpakovane Note7 da puni u avionu :D :D :D

Čovek je napisao da su običan šiping izbacili namerno, kako bi zaradjivali više. To nije tačno ali svako može da se jednom predje u proceni. To koliko si zapeo da objasniš i dokažeš takvu glupost je samo znak koliko i inače proveravaš argumente koje tako tvrdoglavo braniš.
I mani se tog obraćanja svima kao da si na govornici, da sam veruješ u to što pričaš ne bi tako očajnički pozivao druge da ti budu pomoć ;)
 
Nazad
Vrh Dno