Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Da i ja podelim moje prvo iskustvo sa GB-om. Zaprepastio sam se. Na sreću pozitivno. Poručeno 2-og januara, poslato 5-og (doplatio sam nešto preko 1 eur-a za tracking broj i poslali su sliku sa slanja) i danas 19-og preuzeo pošiljku u pošti. Jednostavno mi je neverovatno da je od poručivanja do preuzimanja prošlo samo 17 dana. :bottle:
 
Meni powerbank stigao za manje od dve nedelje. Sat 20ak dana,a slusalice jace od mesec dana.
Gearbest je u pitanju.

Pitanje,nisam do sad radio... Kakav snimak mora da se okaci da bih dobio poene? Bas unboxing sa nekom pricom, ili samo bezveze da snimim sta sam dobio i recimo kako funkcionise?
 
Može bezveze, čisto da se vidi o čemu se radi. 10-15 sekundi.
 
Bitno je da je taj predmet, jer moraju da odobre. Tako da nesto malo snimis, onako, mozes i na srpskom, cisto da pomognes nasima svojim iskustvom i to je to.
 
gearbest propusta samo pozitive reviewe tako da se moze reci,da je u neku ruku sve sto pise tamo namesteno,od everbuyinga sam uzo telefon nisu mi dali invoice na paypalu magarci,gearbest je profesionalniji
 
Dadose mi na gb neki broj za pracenje, a nisam uzeo opciju pracenja. Je l' taj broj lazan?
 
Nije lažan sigurno. Jedino može da bude greška u smislu da piše tracking number po automatizmu a radi se o bar kodu sa pošiljke koji ne može da se prati. Daj otprilike u kom je formatu broj i koja pošta je u pitanju.
 
Ja narucučio na gb 13og (kod njih bio 14ti) i poslali posle 2 dana. Shipped out 16.01. Nisam čekirao opciju tracking al sam dobio tracking number i status pise IN TRANSIT preko XFL Surface Mail. E sad nemam pojma na koji način dostavljaju pakete. Ono sto je interesanto napravili su INVOICE sa pecatom, listu artikala sa cenom. Moj paket je nesto manje od 7$ pa se nadam da ce carinici na tolko i proceniti a ne vise.
 
Banggood - poručen powerbank 31.12., poslat 3.1., stigao juče. Nije plaćena carina ni PDV.
1300 dinara za 10000mah,... ja zadovoljan.
 
Dosao ti kuci za 7 dana? Preko tog sajta sam dobio status da mi se stvar isporucuje u lokalnoj posti posle 5 dana, a proslo minimum jos 20 do kad je doslo do mene.
 
da za 7 dana. Moram napomenuti da je u pitanju jedna EU zemlja, dok sam ziveo u srbiji rekord mi je bio 14 dana sto je od prilike isto vreme kao kod weasela.
 
E pa to je drugo kad je eu zemlja. Zavisi koja, ali najverovatnije ima ceste direktne letove od Kine.
 
jel zna neko zashto ne mogu da odradim review na gearbestu za kupljene proizvode, ni jedan mi ne dozvoljava kad idem na "submit reviews" ?
 
Jesi probao preko mobilne aplikacije? Meni nikad nije htelo na računaru to da odradi.
 
Predhodna 3 dana nishta nece sa vazece telenor kartica na gearbestu da mi poruchi, tj da prodje uplata...na aliju radi sa istom sve bez problema.Jel zna neko do cega je ?
 
Predhodna 3 dana nishta nece sa vazece telenor kartica na gearbestu da mi poruchi, tj da prodje uplata...na aliju radi sa istom sve bez problema.Jel zna neko do cega je ?

Sorry, your card is unable to authorised. Please try another card or choose a different payment method. (Error Code:430450)
Na gearbestu nishta nmg da porucim, zvao telenor, sve ok, narucio nesto sa alija, ok ?
P.S.
na kartici imam 60e...
 
iskustva su da nemoz da narucis zato sto onu zadnju stranicu kad daje da popunis adresu nece da promeni drzavu gde se salje vec uvek ostaje usa i moz da biras samo njihove states,hteo za drugara da narucim telefon al dzaba neprelazna je zadnja stranica

Kako ne moze da se naruci sa Everbuyng? Ja sam juce narucio, danas vec poslali i odmah sam dobio sliku posiljke i lepo pise moja adresa i Repubic od Serbia.
 
Sorry, your card is unable to authorised. Please try another card or choose a different payment method. (Error Code:430450)
Na gearbestu nishta nmg da porucim, zvao telenor, sve ok, narucio nesto sa alija, ok ?
P.S.
na kartici imam 60e...

Pa jedino da otvoris paypal, verifikujes, pa da probas tako..
 
kod mene je proslo juce sa telenor kartice zato me cudi kako tebi nece ali kod mene su bili dinari uplaceni a ne evri ili dolari pa je konvertovano po sredjem kursu
pozdrav
 
citaj sta pisem,ne leti pred rudu,na kraju sam morao da narucim na moje ime

Okok, nisam nista lose mislio. A kolike su sanse da budem prevaren I da mi dodje neispravan uredjaj? Napisao sam im da provere tablet. Nesto ljudi nisu odusevljeni sa Everbuyng mada je to uglavnom zato sto nisu azurni I nije im podrska vrhunska, a ne da varaju.
 
Kako stoje stvari sa brojevima za pracenje na GearBest?
Dobio sam broj ali jos ne uspevam da nadjem status posiljke ? 3 dana je proslo od kada je status " Shipped out " .
 
Koliko se secam kad sam narucivao sa pracenjem oni salju preko holandske poste (NL na kraju koda) status posljke je vidljiv tek kad signe u Holandiju.
 
Danas mi je otpremljen paket, i izgleda su mi otpremili samo dve stvari, a narucio sam 3 i naplatili su 3. Evo sta su mi napisali:

Screenshot.jpg

Sta se radi u takvoj situaciji?
 
Ništa, čekaš da pošalju odvojeno to što nisu poslali. Ako i posle, recimo par nedelja ne pošalju onda otvaraj tiket i kaži ili šaljite odmah ili vraćajte pare. Imao sam 2 puta takvu situaciju. Jednom su poslali taj predmet koji fali nakon nekoliko dana a drugi put sam morao da zapretim :D i odmah su poslali. Obično je tako jer nemaju na stanju i onda dok dobave treba vremena.
 
Ma dobro, nrk stigne kad stigne, nego mi je zbog carine i postarine da ne placam na dva paketa umesto na jedan. Inace poslali su otpremnicu i na njoj pise 2.5 evra, a inace cena je 5 evra. da li cu morati da platim nesto. I te slusalice koje mi budu odvojeno poslali bukvalno su evro i po, da li cu morati da platim postarinu vise nego sto one vrede?
 
Nazad
Vrh Dno