Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

Sta mislis pod tim ubija,greje se puno,vise od 6P?

Sent from my Sony Xperia Z5
Čini mi se tako, pogledaću sad tačne temperature, pa kacim odnos. Opet kažem Alu vs staklo, više se oseća staklo. E sad, koliko, pišem posle

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako nalazite te buildove? Kod mene je 32.2.A.0.224. Kada proveravam za apdejt, kaže da nema ništa novo.
 
mislim da skidaju rucno pa preko nekog toola. nisam do sad to cackao jer sam nov na androidu pa cekam zvanicni apdejt. kod mene je. 253
 
Kako nalazite te buildove? Kod mene je 32.2.A.0.224. Kada proveravam za apdejt, kaže da nema ništa novo.
Skidamo firmver preko Xperiafirm programa,a onda preko flashtoola pravimo firmware Ftf fajl i isto sa flashtoolom flesujemo.
Kucaj u google how to create ftf with flashtool i hoe to flash xperia with flashtool i naci ces uputstva.

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Onda nema boljeg izbora od Z5C,odusevice se baterijom,kamerom posebno.

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Ma verujem. Super telefončić. Samo na šta prvo naletim po ok ceni. Nexus 5x ili z5c...
 
Pa skuplji ti je Z5c,po meni je Nexus bolje resenje.Jedino baterija jaca na Soniju.

Sent from my Sony Xperia Z5
 
I ja bih uzeo Nexus. Svaka devojka voli dobru kameru a tu ga Nexus dobija lagano. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Skidamo firmver preko Xperiafirm programa...
Našao sam ovaj program, ali ne znam koji firmwer da skinem. Kako utiče izbor zemlje, regiona?
Moj telefon je bio zaključan na Telenor mrežu, ali je otključan i sada ga koristim u MTS mreži.
Da li može Central Europe 1?
 
Našao sam ovaj program, ali ne znam koji firmwer da skinem. Kako utiče izbor zemlje, regiona?
Moj telefon je bio zaključan na Telenor mrežu, ali je otključan i sada ga koristim u MTS mreži.
Da li može Central Europe 1?
Razlika je u količini bloat-a... CE ti je sasvim ok, on ide na otključane telefone za nas region. Ono što sam ja primetio je da na primer nemaju svi regioni onu opciju za "cost saving" u sms porukama, odnosno da naša slova pretvara u obična bez "kvačica", i tako štedi na sms porukama. Kome treba. CE je ima, moj Z3 je iz mts, otključan bio, i na tom firmware-u je došao.

Sent via Xperia Z3
 
Našao sam ovaj program, ali ne znam koji firmwer da skinem. Kako utiče izbor zemlje, regiona?
Moj telefon je bio zaključan na Telenor mrežu, ali je otključan i sada ga koristim u MTS mreži.
Da li može Central Europe 1?
Mozes bilo koji da stavis,isti su svi u svemu osim u kolicini dodatnih preinstaliranih aplikacija.

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Pozdrav forumasi


Imam jedno pitanje ako neko zna


Postoji Nillkin folija uz koju ide i zadnja folija (za ledja telefona) koja ide i preko sociva kamerice (ima otvor za blic samo) dali neko zna gde se to moze kupiti?
 
Jedino Aliexpress.

Sent from my Sony Xperia Z5
 
izasao mi upravo official. 305 build, valjda ce svima, jos uvek ne kapiram ovo oko androida. posle apdejta i dalje odlicno radi, rano je da primetim bilo kakvu razliku, mada me najvise interesuje hoce li baterija biti jos bolja.
 
Provalio sam da nekad u indoor uslovima ume da ne isfokusira dobro+shutter lag je i dalje malo prisutan.
Tip je probati visestruki autrofokus za poneke uslove.
 
Nema potreba stvarno skidati softver i pravit ftf kad xperia companion daje update

Sent from my Z5
 
Nema potreba stvarno skidati softver i pravit ftf kad xperia companion daje update

Sent from my Z5
Ima potrebe, za nas region kasni update, Sony pusta malo po malo po svetu, zato su ljudi ocajni i koriste flash tool.
Npr skinu za Nemacku i flesuju i sve radi.
 
Mislio sam nakon stavljanja customised njemackog ili nekog drugog (sto je vecina na temi uradila) nema potrebe za tim. Sacekas par dana i eto ga preko kompa

Sent from my Z5
 
Jel neko od vas rutovao Z5?Ima sad z njeg vec dosta dobrih romova,modova sa X serije.

Sent from my LG Nexus 5X
 
Rado bi ga rutovali da mozemo...

Sent from my Z5
 
Pa ako mozes da otkljucas bootloader postoji opcija.
Sta ti pise kad otkucas *#*#7378423#*#* i udjes na service pa service info i dole na kraju pise bootloader unlock allowed?

Sent from my LG Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
Onda ti mozses da rutujes.Postoji opcija i tema o tome na XDA.

Sent from my LG Nexus 5X
 
Iskreno nemam potrebe da rootujem :) a i ne znam dal mi je potrebna full kontrola androida, iskreno nisam ja neki advanced android user.

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Meni pise NO a rutovao bi rado...

Sent from my Z5
 
Pa i meni pise isto,i mi ne mozemo da rutujemo ako se pojavi neki drugi nacin koji ne zahteva otkljucavanje bl(sto ce se tesko dogoditi) tako da sto se toga tice mozemo da se oprostimo.

Sent from my D6503
 
Ne znam zasto su vam onemogucili odkljucavanje bl? Jel to neka skoroja praxa, svaki SE i Sony jos od Arca mogao je da se odkljuca mislim bl.
Za koji su region ti modeli?!
 
Nazad
Vrh Dno