Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

Znaci i sony definitivno upao u android system drain pricu...lepo sam ja rekao da nesto ne valja na tom mm
Nije bas da je do MM-a. Nexus 4 i Nexus 7 su mi na njemu i nema nikakvog draina. Na N4 mi je oslabila baterija pa spada brze, ali N7 potrosi 3% za 9-10h (ukljucen wifi naravno).

Procenti nisu relevantni uopšte (grafik jeste, ali nema cifara). Ja sam odradio root na Z3+, i pratim potrošnju sa BBSom, uglavnom imam oko 0.5-0.7%/h u idle režimu, što je na dual simu podnošljivo.
Ume i android os, i play store services da baguju, i restart je neminovan, i sam Sony preporučuje u oficijelnoj dokumentaciji jednom nedeljno da se telefon restartuje, što se uglavnom poklapa sa ovim problemima.
Ja sad gledam može li exposed na moj telefon, pa kad uspem, amplify će pomoći da još više sredim bateriju i idle drain...

sent from e6533

To ti je odlicna potrosnja u idle-u. Nego, u dokumentaciji preporucuju restart jednom nedeljno? Koji carevi. :D

Xperia Z2
 
@Batak imam i ja nexus 7 koji radi ok ali ga ne uzimam u razmatranje posto nema sim.
 
Meni skroz lepo drzi baterija,nikakvog draina nije bilo od kako sam ga uzeo.
Nego nadam se update-u da vrate Staminu,srede one ikonice u battery ststusu i po mogucstvu da poprave malo kvaliter kamere/fotki.
Inace baterija,ne zaostaje mnogo za Z2.

Sent from my E6653
 
S7 ubedljivo najbolja kamera. Od ostalih, kad se sve sabere i oduzme, Z5 i G5 tu negde a HTC 10 najlosiji za sad cini mi se...
 
7a6295aeeba1dddc2af3b0e307d5577e.jpg


Ovo je nerealno.... Ni ne pokazuje sta jede bateriju. Wtf

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
7a6295aeeba1dddc2af3b0e307d5577e.jpg


Ovo je nerealno.... Ni ne pokazuje sta jede bateriju. Wtf

Sent from my E6853 using Tapatalk
Daj više informacija, koliko je ekran radio, koliko poziva, uđi u Android OS i vidi ima li wake-up time. I daj grafik koji prikazuje rad wifija, gpsa, wake-ups, charging...

sent from e6533
 
Poslednja izmena:
Ma da, sve vreme ti android os držao telefon budnim. Možda je google backup, ali uzmi ga samo resetuj za početak, sredice se...

sent from e6533
 
Najverovatnije je backup napravio problem.
Ugasi takodje, ako nisi, wifi i bluetooth skeniranje i restart.

Xperia Z2
 
Ma jok,nema potrebe da gasis wifi,nije problem u tome.
 
Je l' Soni realan? Plasticno socivo za kameru? I ja se jos pitam sto mu je kamera "sad 'vako sad 'nako".
 
^ Aj polako sa hejtom, cisto da ga ne zbunimo. To sto se coveku izgulilo je obican plasticni ''cover'' za kameru od 1-2$ sa ali-a, original. A obicno se ''izguli'' UV sloj tj filter (i to je sony nebuloza al ajde) sto se resava poliranjem ali ako ne moze onda je u pitanju trajno ostecenje te plastike.

Jeste Z2 ali je odlican primer da se vidi - plastika preko i ispod lens sistem (G lens = zeleni tint)
xperia-z2-camera-4k-camcorder-and-20mp-camera-4b974654a579a0fd1cdfb843105ed905-460.jpg

U Z telefonima se nalazi taj ''G lens'' i radi se o kvalitetnim socivima (osim sporadicnih propusta u kontroli kvaliteta u prvim serijama) a ceo modul kamere se sastoji iz vise elemenata a razlika je i u ziznoj daljini (''sirini'' sociva) koja je najmanja kod Z1/Z2 pa se ''siri'' preko Z3, Z3+ do Z5 koji ima najsire (24mm) socivo sa najvecim fov-om na smartfon trzistu posle LG G5 sekundarne kamere koja je tu ubedljivo na prvom mestu (84° vs 125° uglovi vidljivosti).

Senzori i sociva su im odlicni a kamera je ''sad 'vako sad 'nako'' pre svega zbog Superior Auto moda koji maksimalno treba izbegavati :) a i sam softver ima agresivan NR dok recimo Nexusi sa hdr+ imaju post-processing koji je najpriblizniji kvalitetnoj digitalnoj kameri, ostali svi manje-vise brljaju a sony posebno.

I da, svaka pocetna serija telefona od Z1 pa do Z5 je imala probleme sa nekakvim zamucenjima/aberacijama sociva, ne svaki primerak naravno ali je sramota za takvu kompaniju sto ih uopste ima ne samo u toj klasi vec uopste. Jeste da na blaga zamucenja utice i wide karakteristika sociva ali Z5 serija je imala neoprostive propuste sto se toga tice na pocetku prodaje, noviji primerci su izgleda ok.

Npr kupio sam Z2 koji je relativno kasno proizveden i socivo je odlicno, veoma ostro i sa minimumom aberacija dok je npr pocketnow imao Z2 sa primetno ''mutnim'' socivom, sony kontrola kvaliteta u sluzbi sto boljeg marketinga :) Inace izbegavam da kupujem prve serije telefona i tako ce i ostati, cak je i Apple sebi ''dozvolio'' los QC i falicne prve serije a u android segmentu gde se telefoni smenjuju velikom brzinom to je jos izrazenije.
 
Poslednja izmena:
Konačno stigla zamena za E4g - Z3+ ne mož' da se uvati crn nikako za onih famoznih 300€, pa uzeh Z5 :d

Da pitam par noob stvari za početak - vidim svi pišete kako ne treba prelaziti na 6.0, ali meni već uz kutije stigao tel sa njim, build no 32.1.A.1.185. tako da verovatno nema poente vraćati ga na nešto starije?

Za sad ne drži tel na Awake non stop kao što je na gornjim screenovima, a i šta je fora sa keširanjem, pretpostavljam da je bolje da više mem upotrebi kao cache? :D

To je što sam za sad ukačio iz prethodnih postova, samo još nekih 2000kom unazad da se prelista. :) BTW, na slikama mi deluje nekako debelo i kockasto u odnosu na Z3/Z3+, ali uživo je skroz drugi utisak - potpuna perverzija. Samo da mi potraje duže od nesrećnog Z3... :d
 
Konačno stigla zamena za E4g - Z3+ ne mož' da se uvati crn nikako za onih famoznih 300€, pa uzeh Z5 :d

Da pitam par noob stvari za početak - vidim svi pišete kako ne treba prelaziti na 6.0, ali meni već uz kutije stigao tel sa njim, build no 32.1.A.1.185. tako da verovatno nema poente vraćati ga na nešto starije?

Za sad ne drži tel na Awake non stop kao što je na gornjim screenovima, a i šta je fora sa keširanjem, pretpostavljam da je bolje da više mem upotrebi kao cache? :D

To je što sam za sad ukačio iz prethodnih postova, samo još nekih 2000kom unazad da se prelista. :) BTW, na slikama mi deluje nekako debelo i kockasto u odnosu na Z3/Z3+, ali uživo je skroz drugi utisak - potpuna perverzija. Samo da mi potraje duže od nesrećnog Z3... :d
Koga verzija z5, običan ili dual sim...?
Uskoro menjam z3+ pa razmišljam šta dalje... najbliži sam z5dual, ali ne isključujem i neke druge (dual sim) modele

Nexus 7 (2013)
 
Dual, E6683, jeste da vrv ne vredi 100e više od Z3+ Dual, ali krastavac, nema nema crnih, a i previše su glossy nekako, ovaj frosted glass pozadi izgleda sjajno, kao i ceo tel uopšte.

Brine me jedino onaj bending issue koji se pominje po netu, verovatno od pregrevanja, mada je ovo sad neka Rev 4 verzija koju dobih, nadam se da su radili i na tome u medjuvremenu :-D

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Ček, gde stoji taj rev. broj? Na onoj traci koja sadrži nedelju proizvodnje?
Taman da znam kada budem uzimao...koliko te je izašao, 400?

e6533
 
Na kutiji, ispod oznake modela. Cena za tel, Tofiffe i Nivea gift set [emoji38] ~50k kod Smiljane zbog peripetija oko isporuke, ali žena je svakako super.


uploadfromtaptalk1464441527764.jpg

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Ok, thanks, a Smiljana mi je već u krugu dobavljača, videćemo kad rešim...

e6533
 
Pitam se oce li Sony pustiti update u kome ce srediti malo kameru.Stvarno sramota da sa svakim modelom moraju da peglaju da bi kamera bila kako treba.MIslim,nije losa,ali moze to dosta bolje.
Inace sem toga fon radi extra,drzi mi po par dana nekad u ramu otvorene aplikacije tipa FB,Browser i jos neku mozda.Baterija je odlicna,nikakav downgrade ne osecam maltene u odnosu na Z2.
Hebe me sto nema Root bez otkljucavanja BL,a da se cimam da nesto zeznem i izgubim DRM keys vise necu.

E da,uzeh pre nedelju dana Noise Cancelling sluske,lepo sviraju bas,deluje da su original.
 
Pitam se oce li Sony pustiti update u kome ce srediti malo kameru.Stvarno sramota da sa svakim modelom moraju da peglaju da bi kamera bila kako treba.MIslim,nije losa,ali moze to dosta bolje.
Inace sem toga fon radi extra,drzi mi po par dana nekad u ramu otvorene aplikacije tipa FB,Browser i jos neku mozda.Baterija je odlicna,nikakav downgrade ne osecam maltene u odnosu na Z2.
Hebe me sto nema Root bez otkljucavanja BL,a da se cimam da nesto zeznem i izgubim DRM keys vise necu.

E da,uzeh pre nedelju dana Noise Cancelling sluske,lepo sviraju bas,deluje da su original.
Što bi izgubio DRM keys, imaš jasna uputstva, pa ja sam radio više gledajući Z5 teme nego za Z3+...

Nexus 7 (2013)
 
Moze neko poredjenje sta na Z5 je zaista bolje u odnosu na Z2, npr ekran, kamera? Malo detaljnije ;-) blue moon ti bi mogao o tome :p
 
Ne isplati ti se prelazak ako na to gadjas. :)
Tek kada bude manja razlika u ceni a i tad je pitanje.

Nexus 7
 
Sto se tice poredjenja,nista spektakularno novo :ima svetliji ekran,otisak prsta je cool stvarcica,kamera je malo bolja kao i video snimci,prednja kamera dosta bolja,ostalo je sve manje vise isto(eto i malo je brzi Z5,posto je kod njega sve instant na dodir)i da,kesiranje je bas dobro,zna da dzri po 1gb u memoriji s vremena na vreme.
 
Dovoljno razloga za prelazak ako ne srede MM na Z2 ;-)
 
Nazad
Vrh Dno