Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Bas sam to i ja pomislio, tj. bas bih voleo da je to, ali cisto sumnjam. Krenulo je da se desava bas od pada. Ali ako se jos nekom javljao sličan problem onda možda i jeste, ko ce ga znati. A isto ako neko ima preporuku za neki servis ili zna koliko bi koštala recimo promena (ili popravka) zvučnika neka javi.

Uključiš alarm sada i da li se dešava ? Kažem ti nije mi pao telefon i desilo se jednom čudniji zvuk prilikom alarma. Nemoguće da je hardverski problem koji se dešava kad alarm svira , nema logike. Probaj ta eksperimentišeš sa Equalizer, uključi i probaj neki preset.
 
Uključiš alarm sada i da li se dešava ? Kažem ti nije mi pao telefon i desilo se jednom čudniji zvuk prilikom alarma. Nemoguće da je hardverski problem koji se dešava kad alarm svira , nema logike. Probaj ta eksperimentišeš sa Equalizer, uključi i probaj neki preset.




Da. Evo sad ga natempiram za minut. Okrenem ekranom ka stolu i čekam. Krene da zvoni. Prvu turu, koja je najtiša ne krči. Druga tura, kad pojaca malo već krene da probija, a treća kada gruva najjače bas krklja. A recimo sta je zanimljivo kada tu istu melodiju zvona pustim ovako preko plejera, dok ga držim u ruci nema da krči. Isto na najjače. I kad pustim neku pesmu sa yt ne krči. U sred roka sam sad, nemam vremena da se vracam ponovo na 8.1 da vidim da nije do softvera, ali se plasim da je od udarca. :(
 
Poslednja izmena:
Meni jeste ispadao ali sam i pre toga imao krčanje povremeno na w10 i to zvukovi od vibera unutar aplikacije i notifikacija i po koji put alarm takođe... Mislim da je nešto ipak softverski jer pod w8.1 nije bilo krčanja... Ali čim pokrenem viber ponovo, sve ok...
 
Da. Evo sad ga natempiram za minut. Okrenem ekranom ka stolu i čekam. Krene da zvoni. Prvu turu, koja je najtiša ne krči. Druga tura, kad pojaca malo već krene da probija, a treća kada gruva najjače bas krklja. A recimo sta je zanimljivo kada tu istu melodiju zvona pustim ovako preko plejera, dok ga držim u ruci nema da krči. Isto na najjače. I kad pustim neku pesmu sa yt ne krči. U sred roka sam sad, nemam vremena da se vracam ponovo na 8.1 da vidim da nije do softvera, ali se plasim da je od udarca. :(

100% sofverski, desava se i na L830 i L930...meni i devojci, srecom povremeno...i naravno samo alarm
 
100% sofverski, desava se i na L830 i L930...meni i devojci, srecom povremeno...i naravno samo alarm


Pa super ako je to softverski, bas se radujem. Ali proveriću čim budem imao vise vremena da ga vratim na 8.1. Nego mi opet nesto ne štima tu...ako je samo softverski, zašto kod mene krči samo u tom jednom položaju, kad je okrenut ekranom ka dole, valjda bi krcao stalno?
 
Pa super ako je to softverski, bas se radujem. Ali proveriću čim budem imao vise vremena da ga vratim na 8.1. Nego mi opet nesto ne štima tu...ako je samo softverski, zašto kod mene krči samo u tom jednom položaju, kad je okrenut ekranom ka dole, valjda bi krcao stalno?

To jeste stvarno malo čudno, moguće da je kod tebe nažalost problem i Hardverske prirode, mada jedini način da to proveriš je da vratiš na 8.1. Na mojoj 640XL jednom se desilo krčanje, ali kada je stigla notifikacija, i to čim sam prešao na WM10, sa Alarm aplikacijom problema nije bilo, ali ako ih ima na ostalim modelima, moguće da je problem "nasumičan".
 
To random krcanje zvuka na razne notifikacije imao sam i na 8.1 retko al se desavalo ,naravno nastavilo se i u wm10 ,al kazem veoma retko .

Sent from mTalk
 
Najgore od svega, sto je meni telefon tresnuo bas u trenutku kada sam mu ubacivao w10. Nesto he zaboo pa sam morao da mu vadim bateriju i trasss. I sad krči na alarmu. Tako da ne znam dal je od pada ili od w10. :) Na 8.1 mi se to nikad nije dešavalo. Da je tresnuo malčice pre ili posle znao bih sta je, ovako bas u isto vreme, da ga je**m. Nista, jedini lek da se vratim na 8.1 kad budem imao vremena pa da vidim. Jedino mi je "drago" sto se jos nekom javljaju problemi, pa možda i ima neke nade da nije hardverski. A već sam se bio pomirio da sam mu sjebao zvučnik i da sad imam dve opcije ili da platim 50€ (ko pola telefona) da to nameste ljudski ili da naručim onaj sa Alija za 3$ pa da ga udesim nacisto. Ne valja ni jedno. :)
 
Evo da javim, ubacio .71 bild i probao par puta sa alarmom nije krcao. Raste mi nada da nisam zeznuo zvučnik nego da je bilo do softvera, ali videćemo već jos, rano je za zaključak...

Edit: Evo ga opet krči, da ga ebem.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Pratim vec duze vreme ovu temu posto planiram da uzmem ovaj odlican telefon. Medjutim totalno neplanirano imam priliku da kupim ovaj telefon (LTE verziju) u Americi jer mi kolega poslovno ide u Ameriku za par nedelja. Telefon moze da se kupi na ebay-u za svega 70$ (http://www.ebay.com/itm/Microsoft-Nokia-Lumia-640-4G-LTE-8GB-Black-Unlocked-Smartphone-NEW-/191787089236?hash=item2ca766bd54:g:nO4AAOSwKtlWnqEY, http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-Microsoft-Nokia-Lumia-640-4G-LTE-8GB-Black-Smartphone-UNLOCKED/121884634583?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D34859%26meid%3Db7eecd32589c409d80caa1ea38fe9cad%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D191787089236&rt=nc) i u pitanju su telefoni kupljeni od operatera i otkljucani ili dolaze sa kodom za otkljucavanje.
E tu se javlja dvoumljenje. Da li su to stvarno otkljucani telefoni (i da li su kodovi za otkljucavanje ispravni). Da li ce otkljucani telefon raditi bez problema i nekih ogranicenja.

Ne bi volio da propustim priliku da uzmem ovaj telefon za male pare pa bi zamolio bilo koga ko je mozda kupovao otkljucan telefon (nemora biti Lumia) da mi prenese svoje utiske.
 
I meni se desila juče i danas distorzija pri zvonjavi alarma, bem li ga.
 
Ja Sam takođe imao česte distorzije na w10. Vratio se na 8.1 ( 640 XL ds ).
 
Rekoh vec te distorzije sam imao i na 8.1 cak i na l620 ,al ne kod alarma vec kad stigne sms,messenger ,whatsapp...

Sent from mTalk
 
Meni se to desava samo kad je telefon na nekom papiru ili kartonu lezi na zvucnjaku.
 
Po mom mišljenju, ako tel leži na zvučniku normalno je da dolazi do izobličavanja zvuka, pošto je otvor zvučnika zatvoren ili delimično zatvoren. Ako uopšte o tome polemišete, tako sam ukapirao iz prethodnog posta.
 
Ne, evo meni se desava na L730 distorzija, i na W8.1 i na W10m, povremeno samo, ne tako cesto. Alarm, Viber, sms.. To je ono što sam primetio. Ali već oko mesec dana mi se nije dešavalo.
 
@pegazbre Kod nas su sve lumie kod operatera sim free. Možda je tako i u Amerikama :)

Poslato preko mTalk
 
Poslednja izmena:
Kod nas su sve lumie kod operatera sim free. Možda je tako i u Amerikama :)

Poslato preko mTalk

Ovo su sa AT@T mreze i zakljucani su na nju. Medjutim na njihovom sajtu (AT@T) mozete poslati zahtev da vam daju kljuc za otkljucavanje iako nisi njihov korisnik. To sam juce nasao na njihovom sajtu a ima dosta na internetu kako da se otkljucaju telefoni sa njihove mreze posto su pre novogodisnjeg ludila kod njih Lumiu 640 LTE mogao naci za 30$ i legalno je otkljucati slanjem zahteva.

E sad na ebay-u se mogu kupiti isti ti telefoni navodno oktljucani ili sa kodom za otkljucavanje ali posto sam sad saznao da se otkljucavanje moze sasvim legalno odraditi mislim da cu zeti bez razmisljanja. Cak na Microsoftovom sajtu se moze naruciti telefon (https://www.microsoft.com/en-us/mobile/phone/lumia640/offers/) a moze se otkljucati ovako https://www.reddit.com/r/windowsphone/comments/3u02t3/how_to_unlock_your_att_lumia_640_gophone_united/
 
Ne, evo meni se desava na L730 distorzija, i na W8.1 i na W10m, povremeno samo, ne tako cesto. Alarm, Viber, sms.. To je ono što sam primetio. Ali već oko mesec dana mi se nije dešavalo.


Meni se jutros prvi put otkad sam kupio L640 septembra desilo da zvuk alarma ima distorziju. Do sada je radio normalno, i pod WP 8.1 i pod W10M.
 
Pozdrav drustvo. Da li se zna mozda kada ce da stigne zvanicni update na W 10 verziju?
 
Piše ti u ovoj temi, samo potraži ranije postove.

Poslato preko mTalk
 
Bila je i 39 dolara. :)
 
Nisam citao celu temu, tako da ne znam da li je ovo vec pitano :D Da li postoji nacin da se ubaci cirilicno pismo u tastaturi na 640 xl 8.1?
 
Što se mene tiče, ova zadnja nadogradnja može da ostane komotno. Još samo edge da ispoliraju malo i to je to.
Od juče sam maltretirao telefon pošteno i definitivno je dobio na brzini. Rad sa pozadinskim app je mnogo brži i bolji sada. Resming mi se nije pojavio, desi se samo da neka app "trepne" i to je to. App koje zahtevaju internet otvaraju onoliko koliko im treba da učitaju sadržaj na kom su bile, ali ne sve, face otvara momentalno, po neka 3rd party app hoće malo da oduži i to je to.Viber skoro momentalno otvara, da ne nabrajam sad.
Rad sa One note, mejlovima i ostalim office app je odličan
Baterija i dalje dobro drži.
Ja prezadovoljan.
 
da li je stigao oficijalni update za nasu dragu 640 / 640xl lumiu koji vec kasni nekih par meseci :D
 
Instaliras lepo preko insidera i nemas problema :)

Sent from mTalk
 
imam instalirano vec samo me zanima kad li ce pustiti i oficijalnu posto me malo nervira to oduglovacenje :D :smash:
 
Nazad
Vrh Dno