Šta je novo?

Koji SET TOP BOX (DVB-T2 Prijemnik) kupiti?

priest77

Slavan
Učlanjen(a)
12.10.2004
Poruke
4,467
Poena
450
Posto je ovo aktuelna tema zanima me koji je best buy uredjaj?
Zanima me pouzdanost, brzina rada kada se menjaju kanali, kvalitet prijema i da li je moguce materijal koji se snima na USB HDD kasnije da se gleda i edituje na PC?
 
Nisam nesto upucen u digitalizaciju, nego da li ce kablovski operateri isporucivati digitalni signal kao sto su do sada pustali analogni? I da li ce gore pomenuti uredjaji moci da pustaju taj signal?
 
Шта за сада не? Постоје DVB-T2/C па такви могу а што се првог питања тиче, кабловски оператери одавно испоручују и аналогни и дигитални сигнал и тако ће да раде и даље. Претпостављам да ће и они временом да смањују аналогне али неће тако брзо.
 
Dobijaćeš sve digitalne, ako doplatiš za digitalni paket. For free, digitalno, biće samo ovo što što već imaš u etru, sa antenom. Kao osnovni paket, "za manje zahtevne korisnike", kableri će još dugo gurati analogno k'o osnovnu ponudu. Za digitalno, doplati. I na SBB mora njihov receiver.
 
Kupio sam Horizons A115 i zuji, sreća pa matorcima to ne smeta (što smo stariji sve nam je uži opseg frekvencija koje čujemo) :)

Probao sam nekoliko DVB-T2 uređaja (Strong, Horizons) i svi imaju isti software, samo se skin razlikuje.
 
Narucim u petak u winwinu u Krusevcu crypton set top box kazu stize u ponedeljak.U ponedeljak zovem kaze nece da stigne danas stize sutra.Danas svratim kazu stigao,vazi idem da zavrsim nesto po gradu pa cu da dodjem predvece da uzmem.Dodjem uvece kaze tip nema na stanju.Kakva krsh firma jbt.Ni kablic za HD necu vise da uzmem tamo.
 
Kod horizons-a je na plavo dugme čini mi se, onda se pojavi meni pa biraš. Pošto im je isti procesor i meni, možda je i to isto. Kako si zadovoljan Crypton-om, da li kanali mogu da se menjaju preko strelica ili samo može preko P+ i P- ?
 
Kod horizons-a je na plavo dugme čini mi se, onda se pojavi meni pa biraš. Pošto im je isti procesor i meni, možda je i to isto. Kako si zadovoljan Crypton-om, da li kanali mogu da se menjaju preko strelica ili samo može preko P+ i P- ?
U pravi si za plavi taster hvala.Mogu da se menjaju preko strelice.Prijem slike je odlican.Od antena imam 2 loge jednu onu UHF i jednu UHF+VHF i neki kineski pojacivac.Nasao mi neke lokalne koje nikad ranije nisam hvatao tipa Tv Raska,Novi Pazar,Kursumlija,Bellami.I svuda je kvalitet i jacina signaa 100-98%.Snimanje radi Ok i snmiak sa TV je identican kao original.Ima neki cudan bag kad ubacim USB i kliknem na taster USB na daljincu izbaci USB nije dostupan,ali kad udjem preko menija sve radi.Ne znam da li je do TV posto je stari LG sa SCART ulazom, ali nece da pusti YIFY filmove 720p,pise video rezulucija nije podrzana.Sam uredjaj i daljinac deluju jeftino,ali ne greje se ne zuji kao kod nekih.Prikljucivao sami hard od 160GB preko USB i radi normalno_Odnecu ga i u vikendicu ispod Jastrebca da vidim sta moze tamo da uhvati posto sam u "rupi" i imam los prijem.Da li gasite STB kad ne gledate TV ili vam stoji ukljucen sa zelenom diodom.
 
Poslednja izmena:
Moram da se pozalim. Kupila sam mojima Horizons A115 a posto imaju 2 TVa kupili su i onaj iz maxija. Sad se desava da horizon ima samo 2 kanala ili nijedan a orion 24. Da li se nekome ovo desavalo?
 
Problem sa kupovinom u Maxi-ju je taj što ti tamo niko ne objasni kako se povezuje STB i koj uređaj ogovara kom televizoru. Ja sam kupio mojima TV Star set top box u Tehnomaniji i tamo su mi ljudi bas lepo objasnili kako da povezem. A što se tiče samog uređaja, prezaovoljan sam jer je mali, kompaktan i zato što mogu da snimam saržaj na externi hard disk.
 
pa nije STB svemirska tehnika da se objasnjava kako se povezuje. Ko se iole razume kupice ca tamo gde je jeftinije, kome trebaju saveti i instrukcije kupovace u specijalizovanim prodavnicama
 
Bila sam u velikoj dilemi koji uredjaj da kupim za baku na selu, na preporuku sam kupila tv star i ona je prezadovoljna slikom. Povezan je preko scarta, slika je jasna, zvuk dobar, uredjaj je mali, ne zauzima puno prostora. Preporucujem.
 
pa nije STB svemirska tehnika da se objasnjava kako se povezuje. Ko se iole razume kupice ca tamo gde je jeftinije, kome trebaju saveti i instrukcije kupovace u specijalizovanim prodavnicama

Nije STB svemirska stanica ali ljudi i dalje ne znaju da ga povežu sa TV i podese. Drugar mi radi u Tehnomanii i kaže da svaki dan imaju preko 30 neosnovanih reklamacija na STB, jer ljudi nisu ynali da povežu, podese i ima gomila banalnih problema na koje ne bi ni pomislio da postoje kao npr kad je čovek samo stavio uređaj pored TV (nije ni uključio u struju) i mislio da to tako radi samo od sebe...
 
Zdravo svima, bas lepo sto ste otvorili ovakvu temu da pomognete svima nama koji tek treba da kupimo STB :)
Bila sam juce u Tehnomaniji, imaju bas dosta izbora. Mada meni je to sve isto, razlikuju se po izgledu i po ceni. Bas mi je taj sto ste pomenuli TV Star zapao za oko, najlepsi je od svih, a ipak ce mi to stajati sve vreme pored televizora i moram i to da gledam :D
E sad mene zanima ako ga je neko testirao, da li mogu da poredjam kanale kako ja hocu, cula sam da na nekima ne moze?
Hvala na odgovoru
 
Cao ljudi vidim pisete o TV star-u, ja sam licno kupio ovaj uredjaj pre 5,6 dana I sve sljaka kako treba. Koristio sam eksterni hard preko njega I cita sve bez problema. Snimis celu seriju I milina. :D
Jeste malo skuplji npr od Bear-a ali znam da su ga neki drugari vracali. Toliko od mene. ;)
 
9b76570074dc4d95a0edc4ccc6d00986.jpg

f93aeae17f6c1273b414cc84a7ec7a45.jpg


759d9b1c8511ae987728556540ff4e3b.jpg

Metro Niš danas 2400 dinara.

edit: kako to da na 27ch ima samo ovi kanali?
e5c646631e4b4e3f569c85719519468e.jpg
4d82c0596b962cee304bed7265a21ff6.jpg
 
Poslednja izmena:
To je normalno za broj kanala. Na MUX1 ce biti samo ti kanali (mozda uskoro jos RTS3 i/ili RTS HD) - znaci nacionalni emiteri, ali trebalo bi da uhvatis jos MUX2 na kome treba da budu regionalni i lokalni emiteri. Dok je MUX1 isti za sve (osim sto u Vojvodini imaju jos RTV1 i RTV2), MUX2 je sa svake predajne stanice nesto drugaciji shodno zonama pokrivenosti regionalnih i lokalnih emitera.

Pozdrav.
 
Extazy skeniraj 38 kanal, tamo su lokalne televizije.
 
izvukao sam iz struje ovaj stb i sad kad se ukljuci daje samo onaj logo.
Kako da ga resetujem ili da ga reklamiram ako ne moze?
 
Korisnici sa 0 postova imaju puna usta hvale za Tehnomaniju i STB kojeg tamo očito forsiraju.
Čini mi se da je i Šijan počeo spremati sendviče.


Problem sa kupovinom u Maxi-ju je taj što ti tamo niko ne objasni kako se povezuje STB i koj uređaj ogovara kom televizoru. Ja sam kupio mojima TV Star set top box u Tehnomaniji i tamo su mi ljudi bas lepo objasnili kako da povezem. A što se tiče samog uređaja, prezaovoljan sam jer je mali, kompaktan i zato što mogu da snimam saržaj na externi hard disk.

Nije STB svemirska stanica ali ljudi i dalje ne znaju da ga povežu sa TV i podese. Drugar mi radi u Tehnomanii i kaže da svaki dan imaju preko 30 neosnovanih reklamacija na STB, jer ljudi nisu ynali da povežu, podese i ima gomila banalnih problema na koje ne bi ni pomislio da postoje kao npr kad je čovek samo stavio uređaj pored TV (nije ni uključio u struju) i mislio da to tako radi samo od sebe...

Zdravo svima, bas lepo sto ste otvorili ovakvu temu da pomognete svima nama koji tek treba da kupimo STB :)
Bila sam juce u Tehnomaniji, imaju bas dosta izbora. Mada meni je to sve isto, razlikuju se po izgledu i po ceni. Bas mi je taj sto ste pomenuli TV Star zapao za oko, najlepsi je od svih, a ipak ce mi to stajati sve vreme pored televizora i moram i to da gledam :D
E sad mene zanima ako ga je neko testirao, da li mogu da poredjam kanale kako ja hocu, cula sam da na nekima ne moze?
Hvala na odgovoru

Slažem se da je bitno da pored funkcionalnosti izgleda lepo, to je nama ženama nekad i bitnije :D Mogu da se poređaju kanali po želji.

Cao ljudi vidim pisete o TV star-u, ja sam licno kupio ovaj uredjaj pre 5,6 dana I sve sljaka kako treba. Koristio sam eksterni hard preko njega I cita sve bez problema. Snimis celu seriju I milina. :D
Jeste malo skuplji npr od Bear-a ali znam da su ga neki drugari vracali. Toliko od mene. ;)
 
Cao ljudi vidim pisete o TV star-u, ja sam licno kupio ovaj uredjaj pre 5,6 dana I sve sljaka kako treba. Koristio sam eksterni hard preko njega I cita sve bez problema. Snimis celu seriju I milina. :D
Jeste malo skuplji npr od Bear-a ali znam da su ga neki drugari vracali. Toliko od mene. ;)

Posebno je ovaj originalan u smišljanju juzernejma. :)
 
Nazad
Vrh Dno