Šta je novo?

Sa 955 be na fx 6300?

Ovo bas ume da baci coveka na razmisljanje, ja sam razmisljao o slicnom upgradeu (955BE na FX 83X0) posto mi se ne izdvaja 170e+ samo za otljucani i5, a iskreno 955BE na 3.7GHz mi jos uvek fino odradjuje posao...

Ako ti radi posao, sto bi ga diro, osim ako te svrbe pare :) Ja ne diram i5 dok ne postane usko grlo, tek onda razmisljam, do tada mi ne pada na pamet :)
 
Ja to ne bih dirao, pogotovo dok ne izadje DX12 kada se smanjuje opterecenje CPU-a i multicore processori ce raditi daleko bolje. Osim toga najgore je vreme sada za kupovinu pred skylake i nove arhitekture koje ce zapravo napraviti veliki pomak u odnosu na ono sto smo dobijali zadnjih 4-5 god.
 
u ovom starijem deneb se krpi,ovo modernije (metro,kriza,farcry,arma(ako vas tesi,i kod mene je bulja,uzasno optimizovana igra)...) ipak treba vise cpu snage.videcemo sta ce dx12 da donese za fx8xxx i 9xxx,ali ne ocekujem cudesa,barem ne u prvoj godini.sto se tice apgrejda,samo ako se vrte ove igre i renderi,u suprotnom,stekajte lovu i onda apgrejd na novu i jacu platformu u kompletu.
 
Nešto su svi zastali sa dizanjem performansi procesora za desktop kompjutere, idu na smanjenje potrošnje itd. Mnogo brže se razvijaju procesori i platforme za portable devices.
 
Ko je pre 3-4 godine kupio 2500K ili 2600K, prakticno se obezbedio za celu deceniju. (gaming)

Nema nista od napretka dok AMD ne postane ponovo konkurentan.
 
Ovo bas ume da baci coveka na razmisljanje, ja sam razmisljao o slicnom upgradeu (955BE na FX 83X0) posto mi se ne izdvaja 170e+ samo za otljucani i5, a iskreno 955BE na 3.7GHz mi jos uvek fino odradjuje posao...

ja sam u zadnji cas odustao od kupovine fx8320, posto mi se ukazala prilika da testiram. Testovi su spremni jos da se ugrabi vremena testiracemo Hitman Absolution, Metro Last light, Crysis 3, Shadows of Morodor, Bf4, Bioshock infinitive,Dragon age, Thief i Tomb Raider. Da li ima jos koja igra koja bi imala benchmark predlozite, ove navedene su na externom hdd-u vec :) Radicemo testove na 3.5 za oba procesora, moj Phenom nece preko 3.75 Ghz to mu je max, a fx8350 cemo da poteramo koliko moze da vidimo koliko se dobija. Platforma tj win 7 nam je isti.

I nadam se da cemo da resimo dilemu koja je ustvari 90% resena.
 
Poslednja izmena:
win7 je losa platorma za fx,sa sve onim apdejtima za thread hopovanje.bez njih je katastofa.verovatno jedan od velikih razloga zasto i niste videli razliku izmedju deneba i fx8350 u igrama (drugi razlog sto niste testirali multikor igre toliko).u sustini,poljaci i ruje su sve vec u detalje testirali,ja licno da imam taj cpu i vec lepu plocu za fx83xx,ako bi me apgrejd ispao ispod 80e (dakle sa prodajom tog fenoma,a n vidim sto ne bi) ja bih licno odradio apgrejd.za neog ko ne vrti toliko multikor igre i softver,i vise mu znaci performans po koru,nema razloga da pipa.

da ne bude da pricam napamet,imao sam 8350 i drzao ga na 4,8ghz,i to ga uzeo kad je izasao.srecom,nisam ga koristio na sedmici dugo,odmah sam presao na win8 TP i bila je preogromna razlika,i to svukud.
 
win7 je losa platorma za fx,sa sve onim apdejtima za thread hopovanje.bez njih je katastofa.verovatno jedan od velikih razloga zasto i niste videli razliku izmedju deneba i fx8350 u igrama (drugi razlog sto niste testirali multikor igre toliko).u sustini,poljaci i ruje su sve vec u detalje testirali,ja licno da imam taj cpu i vec lepu plocu za fx83xx,ako bi me apgrejd ispao ispod 80e (dakle sa prodajom tog fenoma,a n vidim sto ne bi) ja bih licno odradio apgrejd.za neog ko ne vrti toliko multikor igre i softver,i vise mu znaci performans po koru,nema razloga da pipa.

da ne bude da pricam napamet,imao sam 8350 i drzao ga na 4,8ghz,i to ga uzeo kad je izasao.srecom,nisam ga koristio na sedmici dugo,odmah sam presao na win8 TP i bila je preogromna razlika,i to svukud.

Napravicemo za vikend test na win8 da vidimo to marginalno ubrzanje i da vidimo koji ce primerak da se klokuje na 4.8, sto je po forumima tesko dostizno da se ne zapali, pa da vidimo pravi napredak u performansama. Ja ne verujem da se isplati dati 100 eura za 10-15 posto performansi u igrama. Takodje nisam nasao ni jedan test koji direktno poredi 8320 ili 8350 sa phenom 2 x4 965 da "naglasim" u igrama zadnje generacije.
 
ne kapiram cemu onda uopste testovi kad je 10-15 posto ubrzanja marginalno?ima na pc.lab dosta toga.

edit: bas kontra,retko koji 8350 nece na 4,7 -4,8ghz i na netu.
 
Poslednja izmena:
Razlog je npr. imam 280x i kupim procesor i imam 5 frejma vise a dodam za 290x i imam 15 vise zato, sto davati kes na proc kad nema dobitka. Nadam se da cu pomoci i drugima.
 
Poslednja izmena:
tom logikom kupis fm2 x4 athlona i stavis titanX.
 
Napravicemo za vikend test na win8 da vidimo to marginalno ubrzanje i da vidimo koji ce primerak da se klokuje na 4.8, sto je po forumima tesko dostizno da se ne zapali, pa da vidimo pravi napredak u performansama. Ja ne verujem da se isplati dati 100 eura za 10-15 posto performansi u igrama. Takodje nisam nasao ni jedan test koji direktno poredi 8320 ili 8350 sa phenom 2 x4 965 da "naglasim" u igrama zadnje generacije.

Zavisi koja je graficka u pitanju....Ako je neka tipa R7 260,260x-razlike nece biti,ili ce biti minimalna. Ako je neka jaca R9 270x,280x i jace,bice razlike izmedju PII x4 965 i FX 8xxx
 
Nema svrhe raditi testove poredjenja PII i FX-a, a kamo li FX8xxx, imao sam PII 965, radio mi je na 4GHZ i stoji da je dobar cpu, svakako veci uspeh bio svoje vreme nego FX ( mislim i na PD i BD) u svoje vreme, ako bi tako gledali, ali ipak u novim naslovima, uz neku r9 270 pa na gore, ili nvidia ekvivalentima, nema sta da trazi pored bilo kog piledrivera 6xxx-8xxx, jaci je jedino od buldozera FX4xxx..
 
Nema svrhe raditi testove poredjenja PII i FX-a, a kamo li FX8xxx, imao sam PII 965, radio mi je na 4GHZ i stoji da je dobar cpu, svakako veci uspeh bio svoje vreme nego FX ( mislim i na PD i BD) u svoje vreme, ako bi tako gledali, ali ipak u novim naslovima, uz neku r9 270 pa na gore, ili nvidia ekvivalentima, nema sta da trazi pored bilo kog piledrivera 6xxx-8xxx, jaci je jedino od buldozera FX4xxx..

Mislim da je ipak vece pitanje isplativosti, prodavati pII x4 zarad prelaska na FX 6300, jos ako nemas AM3+ plocu, meni to deluje kao preveliko ulaganje zarad 10% boljih performansi...
 
tom logikom kupis fm2 x4 athlona i stavis titanX.

Pre 2 godine su mi savetovali da predjem minimum na fx-8350 ili 2500k kao nije dovoljan phenom x4 za 7970 nemoze da iskoristi 100% grafiku. Iskoriscenje grafike je vecinom 98% u igrama citajuci ovaj forum i savete iskusnih forumasa moras da kupis 4670k i miran si. Hocu ljudima da pokazem da ne bacaju novac bez veze ako ce im dosta jeftinija varijanta raditi posao. Predlozi u ovoj temi su vecnom zasnovani na "ciji je veci" :p
 
U zahtevnim igrama, tipa Watch dogs, Dying light, Crysis3 itd, nece moci da iskoristi 7970/280x 100%, ali FX6300 ce moci, a opet i on dosta zaostaje za FX8350 recimo, evo linka gde dobrim delom cak 3puta manji FPS daje, na istom taktu uz GTX980 https://www.youtube.com/watch?v=KsvMGfNafWo...
 
Poslednja izmena:
Tema je PII x4 955BE i isplativost prelaza na FX 6300, pricate o FX 8350 kao da je razlika u ceni 100 dinara... Da sem oznake fakticki nema razlike izmedju tih procesora, 95W ili 125W...

Poredjenje budzet procesora i koliko su u stanju da iskoriste GTX980 je u najmanju ruku smesno... Ti procesori su ok sa 270(x), 280(x)/285 kao i GTX 660ti/670/760/960. Stavljanje graficke karte od 500e+ u masinu od sub 200e, da li si ozbiljan? Mozda kad DX12 zazivi pa procesori ne budu toliko bitni.

Ne, ne isplati se prelaziti sa magarca na mulu, treba na konja (FX 8XX0 ili i5+). Moja preporuka, sibati magare dok ne crkne...
 
i5 ili Fx83xx za karte preko 200€ (nove ne mislim na polovne), za jeftinije karte mogu ici i slabiji procesori i3 ili Fx 4300/6300 stariji phenom itd.
 
Citam ovu temu aktivno i moram da postavim jedno pitanje. Da li otkljucavanjem Phenom II x2 555 BE dobijam teoretski Phenom II x4 955 BE? Pitam jer neko vreme razmisljam da li mi je neophodan upgrade procesora uzimavsi u vidu da su mi igrice apsolutno irelevantne. Izvinjavam se unapred ukoliko je offtopic pitanje i hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Citam ovu temu aktivno i moram da postavim jedno pitanje. Da li otkljucavanjem Phenom II x2 555 BE dobijam teoretski Phenom II x4 955 BE? Pitam jer neko vreme razmisljam da li mi je neophodan upgrade procesora uzimavsi u vidu da su mi igrice apsolutno irelevantne. Izvinjavam se unapred ukoliko je offtopic pitanje i hvala na odgovoru.

Manje vise da... Ako se otkljuca i odma bude stabilan trebalo bi da su isti, ako budes trebao da mu podizes napon onda ce imati malo vecu potrsonju ali i dalje ce performanse biti identicne...
 
Tema je PII x4 955BE i isplativost prelaza na FX 6300, pricate o FX 8350 kao da je razlika u ceni 100 dinara... Da sem oznake fakticki nema razlike izmedju tih procesora, 95W ili 125W...

FX-8350 jeste mnogo skuplji od FX-6300 ali FX-8300 nije. Nov 6300 kosta 106evra, nov 8300 114evra.
 
Od kada sam postavio temu,nisam ulazio,i vidim da se dosta pisalo,na kraju da prodao 955 i plocu Ga 990 ud3 i uzeo Msi z97 u3 plus,i cekam da nadjem povoljnog intela 4670k/4690k sad ga nema ispod 200e,mislim da ce biti dosta bolja kombinacija sa r9 280x oc koju imam nego sa 955 sto je sljakala :)
 
Za koliko si prodao 955? Cisto orijentaciono da znam.
 
Od kada sam postavio temu,nisam ulazio,i vidim da se dosta pisalo,na kraju da prodao 955 i plocu Ga 990 ud3 i uzeo Msi z97 u3 plus,i cekam da nadjem povoljnog intela 4670k/4690k sad ga nema ispod 200e,mislim da ce biti dosta bolja kombinacija sa r9 280x oc koju imam nego sa 955 sto je sljakala :)

+1
Daleko bolja nego sa 955. Dugo da te sluzi.
 
Za koliko si prodao 955? Cisto orijentaciono da znam.
ploca stara 3 god garancija istekla i cpu 4 god garancija istekla,imao sam kutije i papire sve,160e zajedno sam prodao,sa kulerom hyper 212 stari model,nisam hteo odvojeno da prodajem :) al mozda je vredeo 60-70e
 
Citam ovu temu aktivno i moram da postavim jedno pitanje. Da li otkljucavanjem Phenom II x2 555 BE dobijam teoretski Phenom II x4 955 BE? Pitam jer neko vreme razmisljam da li mi je neophodan upgrade procesora uzimavsi u vidu da su mi igrice apsolutno irelevantne. Izvinjavam se unapred ukoliko je offtopic pitanje i hvala na odgovoru.
Ja sam vodjen slicnim razmiljanjem odlucio da kupim fx6300 a prije toga sam imao phenom x2 550be koji je stabilno radio na 3.7ghz. U svakodnevnom radu nisam osjetio nikakvo poboljsanje sa novim procesorom. Tako da ti je najbolje da probas otkljucati taj procesor jer razlika izmedju 2 i 4 jezgra je osjetna. Ako vec razmisljas o upgradu moja ti je preporuka da predjes na intela.
 
Ja sam vodjen slicnim razmiljanjem odlucio da kupim fx6300 a prije toga sam imao phenom x2 550be koji je stabilno radio na 3.7ghz. U svakodnevnom radu nisam osjetio nikakvo poboljsanje sa novim procesorom. Tako da ti je najbolje da probas otkljucati taj procesor jer razlika izmedju 2 i 4 jezgra je osjetna. Ako vec razmisljas o upgradu moja ti je preporuka da predjes na intela.

Razmisljam kako da izvucem maksimum iz tekuce situacije. Barem narednih 15 meseci. Ne mora duze. Iskljucivo racunar koristim za visecasovno citanje, programiranje i sada bih kao custom HTPC. Ne znam koliku ulogu igra CPU prilikom stream putem DLNA u poredjenju sa GPU. Ali pretpostavljam da otkljucani Phenom x2 555 BE moze da izadje na kraj sa glomaznim fajlovima poput Remux. To mi je bitno. Doduse nisam probao pa da tvrdim. Phenom x2 555 BE sam pokusao da otkljucam uz pomoc svoje ploce i otkljucao se. Nisam utvrdio da li stabilno radi jer nisam smeo da ga pustim na BOX kuleru. Doduse nisam ni siguran kako proveravam stabilnost. Za tu priliku razmisljam da investiram u Cooler Master Hyper 212 EVO. Ne znam da li je kompatibilan sa ovim procesorom.

Svestan sam da Intel ima daleko bolju tekucu generaciju procesora od AMD. Cekam da izbace Broadwell MQ seriju procesora te bih onda investirao u Lenovo T450p. Opet iskljucivo zbog programiranja i portabilnosti. S obzirom da ce mozda to biti dugo cekanje sludjen sam vec neko vreme sta mi je najpametnije/najprakticnije uciniti. Jedino logicno resenje mi je za sada u gore pomenutom pravcu. Svaki savet ili sugestija je dobrodosla.
 
Poslednja izmena:
evo posto sam planirao da menjam phenom za fx-8320 i 300 puta citao zvakanje isplati se ne isplati tvrdne da phenom x4 ne moze da isprati Asus 7970 dc2t resenje sledi u produzetku. Imam asus m4a89gtd pro i phenom b60 (otkljucan x2 550 4 jezgra,kes kao daneb to je ustvari phenom x4 965) odneo sam grafu kod rodjaka na fx 8320 i m5a 990fx evo asusku i testirali smo par igara. Da napomenem testovi su radjeni na 3.5 ghz i jedan i drugi procesor.

Phenom x4 3.5 Ghz
Pogledajte prilog 166407 Pogledajte prilog 166408 Pogledajte prilog 166409

Fx-8320 3.5 Ghz
Pogledajte prilog 166410 Pogledajte prilog 166411 morordor je isti

Tokom ove sedmice ugrabicemo test sa klokovanim fx-8320 i dodati skike koje fale.

zakljucak na defaultu da su tu negde.

Takodje smi igrali bf4 frejm je skoro isti iako koristi svih 8 jezgara na fx-u. Dragona age se razlikuje u 1 frejmu u korist fx-a.

nastavak rezultata samo sto je fx 8320 klokovan na 4.0 Ghz, memorije 1866 xyper x futy iste samo ploce se razlikuju i procesori 890fx vs 990fx i win 8.1 ista verzija drajveri grafe asus 7970dc2t.

battlefield 4

27, 102, 65.225 -x8 4.0 Ghz
0, 111, 66.777 -x4 3.7 Ghz

crysis 3

25, 86, 47.013 -x8 4.0 Ghz
16, 85, 33.784 -x4 3.7 Ghz

Metro last light

12.64, 59.49, 31.22 -x8 4.0 Ghz
13.39, 53.00, 30.34 -x4 3.7 Ghz

Frejmovi Min, Max, Average.

Takodje u daying light-u gpu usage spada na 67 posto isto kao na Phenomu x4 neverovatno ja nisam verovao. Kao da posle phenoma nisu napravili nista bolje. Testirano frapsom isti leveli sve isto.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno