Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Marti bacas zajebanog na novi trosak :D Kad vec hoces duzu ekspoziciju od 30 sec :D
 
@hunder
Hvala :)

@Mladen
Bas si nesto raspolozen danas hehe :D

@Marti Misterija
Ja volim da to sve bude ostro, cisto, jasno, jednom recju kvalitetno, podrazumeva se da je kadar i sveo ostalo sto jednu fotografiju cini lepom takodje na svom mestu i ustvari ono najbitnije :) Sta znam vezano za kadar, verovatno bi bilo bolje ako tako kazes. Ja sam zeleo malo da uhvatim ovaj levi deo fotografije gde se nista ne desava pa sam mozda malo pretera sa tim, mada je malo teze razmisljati o kadru na krovu atomobila gde gledas samo kako da ne stanes ne one meke delove krova kako ne bi propao kroz krov hehehe :D:D:D


Hram Svetog Save... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Poslednja izmena:
Ovo granje od drveca malo odvlaci paznju, i nekako mnogo kadra zauzima plocnik, znaci da je Hram malo veci u celoj prici bilo bi mi lepse :)
 
Zajebani sad poceo u svakoj fotki da cepa po 30s ekspoziciju :d. Meni se ne svidja ova svetiljka u prvom planu sto bljesti a i fotka ti nije u libelu :)
 
Već znam šta će zajebani da ti odgovori - "baš tako sam hteo da bude" :) Sve je to umetnička sloboda na neki način - odskakanje od pravila. Sa druge strane, ne treba stalno odskakati od pravila kompozicije, jer se onda stiče utisak da nisi preterano upoznat sa istim.
 
Pa dobro gizmo nego kako sam hteo hehe :p Da sam hteo drugacije drugacije bi uradio :p Nema sta da se stice utisak i nisam preterano upoznat, ne zelim ni da budem sem u osnovnim crtama ;)

@dexter87
Nije pod libelu, ali nije strasno, ipak cu je popraviti da bude :p Sad je pod libelu :) Ostalo kao sto rece gizmo umetnicka sloboda :)
 
Poslednja izmena:
Sve je to ok, imaš tu filozofiju da češće postavljaš fotke i kako sam kažeš "bolje da postavim nešto nego ništa". Nemoj mi zameriti, ali primetio sam da nekako nisi dosledan sa fotkama, imaš dobrih fotografija koje mi se dopadaju, ali i onih manje dobrih, što je opet razumljivo kod svih početnika. Definitivno da imam i ja gomilu fotografija koje nisu ispale kako treba, ali ja imam nešto drugačiji pristup i takve ne pokušavam da izvučem obradom i podelim u temi, mada ja ne fotkam ni blizu toliko kao ti - a hteo bih.

Možda sam umislio, ali kod tih fotki koje ti nisu ispale najbolje često vidim da pominješ "tako mi se svidelo, ili tako sam hteo", otuda i ova opaska u prethodnom postu :)
 
Slazem se sa Gizmom previse se oslanjas na obradu i umetnicko izrazavanje, nije fora nabudziti sliku nego bas suprotno sto bolju dobiti direkt iz aparata, ok je korigovati WB, uraditi Lens correction i tako te osnovne stvari ali ti bas znas da preteras sa nekim efektima tipa adjustment brush itd, odma slika izgubi tu neku prirodnost koja je meni bitna, barem ja tako gledam na sve to. A ti i dalje imas pravo na svoju umetnicku slobodu :)
 
Ne ne, mozda fotografija nije ispala dobro zbog ne tako dobre ekspozicije, ali krajnji rezulta je bas to sto sam hteo, mozda ne na terenu kada sam je napravio, ali kasnije u obradi kroz rad na fotografij da, to je bas to, e sad ja ih sve posmatram i anliziram i tokom obrad i kasnije kada ih zavrsim, cesto se desi da primetim nesto sto bih drugacije uradio od obrade do kadriranja.
Naravno da nisam dosledan, istrazujem probam, postavljam i osluskujem sta trugi misle, razmisljam o tome i tako u krug, jer tako je po meni najbolje :) Nemam taj trip da postavim jednu fotgrafiju u mesec dana i sad ce kao svi nesto da padnu na dupe kad je vide ili ne znam sta, ta takve jedna ce se desiti ako se poklope svi elementi za tako nesto i sigurno nece manje vredeti zato sto je okruzuje jos 50 fotki koje nisu na tom nivo. Ali do te jedne treba doci ;)

Gizmo ne pravi nauku od necega sto nije nauka nego uzmi taj aprat i nosi ga sa sobom kao sto to ja radim :) Batali malo teorijiu totoalno ce te ogranicti da u praksi nista ne uradis opterecen svim tim silnim pravilima i tudjim misljenjim sta kako treba, daj masti na volji da nesto uradi pa kako god to bilo, nemoj da je sputavas jer ipak je ovo pre svega umetnost ;) Mislis ja imam vremena ? Sve ovo sto sam postavio manje vise nastalo u recimo 1-2h slobodnog vremena kada se ne bavim poslom, kao recim juce u povratku iz Topole. Oprema je tu, u voznji mi se ucinilo da pred sobom imam dovoljno zanimljiv kadar za fotografiju, izaso iz auta popeo se na krov i eto fotke, jedan od 3-4 koliko sam napravio, kroz obradu sam napravio ono sto sam zeleo i to je to. Fotka je tu vi komentarisete, ja analiziram i idemo dalje, sledece put ce bolje, gore, ali svakao sam rad, anliza i umerena edukacija najvise doprinose napredovanju ;)

@krele90
Na kojoj fotografiji mislis da sam preterao sa obradom pa cu ti reci sta sam radio i da li je tu bilo tako puno obrade. Ja samo navodim da kroz obradu izvlacim nesto sto je bila primarna ideja, a sto nije moglo da se postigne samom ekspozcijom...
 
Poslednja izmena:
Meni na ovoj zadnjoj smeta ova drecava zelena. Previse je u prvom planu
 
Pa i nije drecava, mozda gledas na telefonu ili nekom mnogo saturisanom monitoru, ali zelena je ok.
 
Zelena nije ni najmanje drecavo, tu je u prvom planu bio neki beli previse svetli listic koji sam saseko i malo smanjio to zelnilo, i neka rupa na plocniku pri dnu koju sam isto tako eliminisao secenjem :p Sve istalo mi se uklapa u kompoziciju...
 
Meni odvlaci paznju. krastavac. Mislim da bi jesen vise odgovarala za ovaj kadar.
 
Зајебани, мотиви из Рима и са Кубе никада не могу да се пореде. Рим је један од најлепших градова у којима сам био али Куба је ипак рај. Код храма бих одрадио content aware горњи део где је крошња и мени смета. Мада видим да си хтео и фонтанице да укључиш тако да ок капирам. Можда си могао landscape уместо portr.
Хвала Hunder.
Ја бих исто продужио експ ово што каже Марти и ишао на 13 или 16. Не знам у овом случају, вероватно би мала била разлика у Dof-у.
 
Poslednja izmena:
Ја бих исто продужио експ ово што каже Марти и ишао на 13 или 16. Не знам у овом случају, вероватно би мала била разлика у Dof-у.

Pa već je na 30sec ekspoziciji, a čisto sumnjam da zajebani koristi Magic Lantern :)

edit:

Ustvari ima onaj Bulb mode, zar ne? Ne treba mu ML ipak, ja sam to pomešao kad hoćeš baš dug (do 8h) exposure da praviš.
 
Poslednja izmena:
@Thierry Henry
Ovo sto si do sada postavio od fotgrafija govori da se radi o nekom mestu gde bi pozeleo da odem, nisam znao da je Kuba, nisam obratio paznju, mada nema to veze da li je Kuba raj, kroz fotke si to lepo doneo a to je poenta po meni ;) Ne znam za rim, dal zbog toga sto sam ih sve pogledao na flickr-u a tu je bilo i zanimljivih i manje zanimljivih pa nisam imao osecaj da se radi o jednom od najlepsih gradova na svetu...

Pa mislim da ima i landscape, sa njom cu sutra da smaram hehe :D Mad nije isti kadar... Ovde sam hteo ovakvu kompoziciju i flere :) to sam i postigo, malo sam potamnio plocnik, ohladio i posvetlio fontanu i vodu, ohladio i smiro highlights na hramu dao malo svetla celom kadru i tako se to meni dopalo na kraju, to tako bez obrade ekspozicijom na terenu ja nisam umeo da postignem...

@Gizmo
Ma kakav Magic Lantern to je nepotrebno...
 
Poslednja izmena:
Да на bulb mode, даљинац и цепај колико хоћеш.
Зајебани, кад сам рекао да је Рим један од најлепших мислио сам на моје мишљење ;).
 
Мени се ђасви;)
Црно бела или у колору?



 
@ zajebani

spavas li ti kad ? :p

@Thierry Henry

u boji naravno, greota da takve boje pretvoris u crno-belo :p
 
Jako malo, 5-6h dnevno, i tako nekih 5-6 dana vezano pa onda odvalim 9-10h u komadu :p Takav mi je bio ritam...
 
Pohvale za ekipu!! Zajebani oli te put naneti u NS kojim slucajem uskoro?! :p
 
@zajebani - ispeglaj malo te perspektive, popadace te crkve. Mnogo si izbelio crkvu.
@TH - dobre su obe
 
Zajebani, ovaj glow i ova svetla, crkve sto ljudi kazu kao da ce da popadaju...
 
Zajebani, Canon TS-E 17mm f/4L Tilt-Shift, objektiv za tebe ;)
 
@ hunder
Fala :p

@ Marti Misterija
Jel to bas mora da se ispravi ? Probao sam i ne dopada mi se kada ispravim perspektivu... Zidove nisam posebno izbeljivao, malo sam samo ohladio sve iza ulaznih vrata, ali to su minimalne izmene. Slikano je oko 23h pa sam malo naglasio nebo posto ga gotovo uposte nije bilo... Hvala Marti na savetu i komentaru, meni to bas dosta znaci :)

@Mrljesana
Nece nec :) i glow je tu bas koliko treba, sve to kada izmenim dobijes plasticnu i meni dosadnu fotografiju :p Napravi sam fotku onako kako sam je doziveo, valjda je to dozvoljeno :)

@ Mladen
Ma de bre, video sam neke fotke na zoni zavrte mi se u glavi hehehe :D Ali fotke su ludilo :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno