Šta je novo?

Šta uzeti?Z2,G3,5s ili nešto četvrto?

NightCrawler

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2005
Poruke
2,738
Poena
615
Za 15tak dana stičem pravo da obnovim ugovor kod mts-a pa sam počeo aktivno da razmišljam o promeni telefona mada me alcatel 997 i dalje služi ali vreme mu je za penziju.

Dakle trenutno razmišljam o ova 3 modela iz naslova i iz MTS ponude i vrlo mi je teško da se odlučim mada za sada sam najbliži Z2 zbog

-3gb memorije
-full hd ekrana
-micro sd slota


Sa druge strane ne znam zašto bi mi trebao ekran od 5,2 ili 5,5 inča (G3) a sa treće strane iphonov 4" mi se čini kao mali a dizajn iphone 6 mi se ne svidja kao ni zatvorenost iOSa u odnosu na android....

Možda bi neki kompormis bio M8 mada HTC nešto ne mirišem preterano a Šljamsung ne dolazi u obzir ni pod razno

Dakle za šta se odlučiti?
 
Ako obnavljas ugovor/potpisujes novi razmisli o opciji da ne uzmes telefon u mts vec da iskoristis 50% popust na paket u toku trajanja ugovora. Na taj nacin mozes dosta da ustedis oko 200e za paket od 2 crvene mesecno sto je pola cene flagshipa iz oglasa) a telefon mozes da kupis nov, sa ili bez garancije u nekoj prodavnici sa relativno povoljnim cenama ili primerak iz oglasa (KP). Taman da jos malo razmislis koji telefon da uzmes.

Na osnovu svega sto si naveo (da dolazi u obzir i iphone sto bi trebalo da znaci da cenis dizajn/izradu, brzinu rada i da te xda custom romovi ne interesuju previse, da nisi siguran da li ti treba 5''+ displej itd) mislim da je sony Z3 compact najbolji izbor, telefon je odlican u svakom smislu. Imas temu na forumu a i brdo testova.. to je bukvalno Z3 sa 1Gb rama manje i 720p 4,6'' ekranom, performanse su im prakticno iste a Z3c ima i jednu od najboljih autonomija. Takodje UI je jedan od najbrzih fabrickih. Za oko 400e bi mogao da kupis ovaj fon.

Ako hoces veci displej onda htc M8 (ako ti ne smeta upix kamera) ili Z2/Z3. Ako ides na jos veci displej pre G3 bih izdvojio One Plus (takodje iz oglasa).

Ako ti ne smeta mali ekran onda ip5s ili ako neces android onda ip6.

Naravno ako planiras neku kupovinu na rate, kredit u mts sve ovo otpada..
 
Poslednja izmena:
Da uzeo bih u mtsu na rate.
Lakše mi tako da dam pare a keš da uložim u nešto drugo (+ide mi i registracija kola a nisam siguran da li ću uspeti tu da izboksujem admin. zabranu plus imam još neke troškove tako da davanje keša otpada za sada)

Hmmm nisam do sada obraćao pažnju na ovaj z3 compact...šta su razlike izmedju z2 i njega osim ekrana?
Koliko vidim sve je maltene isto...

@fkloznica
Ma kakav instagram i fb.
To ni ne koristim...
 
Poslednja izmena:
^ ako mora da kupi u mts onda bas i nije ''definitivno'' M8 jer je skuplji 13k din od Z2 u istom paketu, cak je i po oglasima skuplji M8 a realno nije nista bolji (osim zvucnika) i ima losiju kameru. Ako je bitna xda podrska onda M8.

Hmmm nisam do sada obraćao pažnju na ovaj z3 compact...šta su razlike izmedju z2 i njega osim ekrana?
Koliko vidim sve je maltene isto...

Ako vec moras u mts na rate.. Z3c je skuplji oko 7k din od Z2 u istom paketu, jednostavno Z2 je samo malo losiji od novijeg Z3 koji mu je prilicno oborio cenu, bar u mts.
 
Poslednja izmena:
Da jedina je to mana,dosta je skuplji. Nista najbolje da odes do mts- a i uzmes oba telefona u ruku,mada ako to uradis kupices provereno m8 :)

Baci pogled i na mate 7,u mts je dosta povoljan. Skroz je od aluminijuma ima touch id i brutalnu bateriju. Jedino sto je poveci,6 inca

Edit: i z3c je ubica. Slobodno uzmi i njega u razmatranje.
 
Poslednja izmena:
Edit: i z3c je ubica. Slobodno uzmi i njega u razmatranje.

Pitanje je koliko se isplati Z3c pored oko 7k din jeftinijeg Z2.
 
^ pa nije bas ni M8 daleko od cigletine, samo sto je zaobljeniji telefon.

Ali ako mu odgovara Z3c onda vredi da doplati tih 7k. Mada steta sto mora u mts na rate, u onoj opciji koju sam napisao bi ustedeo dosta para.
 
Poslednja izmena:
Svraticu ovih dana do mts pa da vidim sve sto imaju i da ispipkam :D a do 1.1 mozda im Z2 i ponestane pa uzmem Z3C

Uglavnom nista jos nije definitvno odlucivanje je i dalje u toku
 
Kod svakog telefona je sirina presudna ako pricamo o koriscenju u jednoj ruci.

To je tacno ali ispade da je M8 sad nesto primetno manji telefon od Z2 a nije, malo je uzi ali i malo deblji a ima 0,2'' manji ekran i 600 mAh manju bateriju i nema IP58, ok oblik jeste dosta bolji za upotrebu jednom rukom, to je jasno.

http://j.mp/12X0Ink

Plus mnogo lepse lezi u ruci zaobljen oblik nego spicast i tu realno nema price..

A jos bolje u ruci lezi telefon koji nema upix kameru :)

a do 1.1 mozda im Z2 i ponestane pa uzmem Z3C

Probaj oba, ako ti vise odgovara manji z3c i cena onda je to-to, telefon je stvarno odlican.
 
Poslednja izmena:
m8 i g3 sam držao u ruci.

Sa m8 sam mogao da radim sa jednom rukom sa G3 već nisam...
M8 koliko vidim trenutno ima u mtsu i to ona dual sim verzija što je još jedan plus da ne vučem dva telefona jer sam i do sada koristio alcatel sa dve kartice...
Mada kao što rekoh HTC mnogo ne mirišem zbog update politike jer uvek nešto moraju da zase*u....barem je ranije bilo tako mada ja od desire s i desire HD nisam imao neku duži dodir sa njima tako da ne znam da li su se danas popravili ili ne...

Od Sonyja poslednje što sam držao u ruci je M2 koji devojka ima i utisak mi je ok mada zadnja strana i ona glatka plastika mi je davala utisak da telefon hoće da beži iz ruke ali ionako nameravam da telefon držim u silikonskoj oblozi tako da to i nije neki problem...

Kod Sonyja me nervira pomalo i UI nekako mi je suviše šaren šta znam...
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto si otpisao samsung, s5 je top telefon, bolji ekran i kamera od svih pomenutih. Kod tih sonija mi se ne svidja ekran nikako, svetlosnu godinu je iza amoleda (bar za mene). Mada pre bih soniju oprostio ekran nego HTCu lošu kameru.
 
Mada kao što rekoh HTC mnogo ne mirišem zbog update politike jer uvek nešto moraju da zase*u....barem je ranije bilo tako mada ja od desire s i desire HD nisam imao neku duži dodir sa njima tako da ne znam da li su se danas popravili ili ne...

Htc je od m7 totalno popravio update "politiku"... Telefon je izašao sa 4.1.2, evo najavili za 3. Januar update na lizalicu :)
 
Ako nemas para za razbacivanje onda je g2 mozda i najbolja kupovina za oko 250€. Naravno ako nadjes verziju od 32gb isplati se dati 30-ak € vise sto i nisu neke pare a miran si sto se memorije tice ako ga ne trpas filmovima... U svakom slucaju G3,S5 su bolji izbor ali i kostaju bar 100€ vise a mozda i 150...
 
Pretpostavljam da G3 ima veću i jaču zajednicu i podršku od Z?

Inače bio sam do m:ts-a da vidim telefone ali skoro ništa od Sonyja nisu imali osim T3 i M2 i LG G3....
 
LG ima bolju xda podrsku delom i zbog toga sto je to i potrebno, posebno za G2 (fix za zvuk u slusalici, kameru i slicno), a Z1c i Z3c (kao i ostali Z) rade skoro pa kao Nexusi + imaju neke korisne aplikacije i funkcije, pre svega za zvuk i kameru. Kod Z sony-a jedino moras malo da udjes u fazon sa kamerom van SA moda, nadjes launcher i ikonice koji ti odgovaraju (ako ti je stock izgled gadan ili te smori) i to je to. Znaci ako ti je cilj da telefon koristis kao iphone (ili cak stock-nexus ali bez dodatnih romova i slicnih stvari) Z1c-Z3c su za tebe. Ko voli da se zeza sa budzenjem raznih romova/softvera onda LG, Nexus, htc, OPO i slicni.

Posto si u prvom postu nabrojao telefone koji su dosta razliciti (Z2, G3, iphone 5s) i napisao da mozda i ne bi kupio phabletolik uredjaj mislim da je Z3c najbolja opcija, kombinuje hardver koji je u samom vrhu za sada a sve to u kompaktnom premium pakovanju sa sjajnom baterijom. E ali tu nema mnogo eksperimentisanja, flesovanja itd i zbog manjeg broja romova a i gubi se na kvalitetu kamere u LL uslovima pa sad ti proceni sta ti je bitno :)
 
Poslednja izmena:
Ne bih ja svaki cas menjao romove ali isto tako ne menjam ni telefone svaki cas. Hteo bih samo danas-sutra da imam mogucnost da stavim neki rom na telefon kada prestane zvanicna podrska
 
Obecana podrska za Z je oko 18-20 meseci mada ce izgleda XZ/XZL i ostali stari uredjaji iz Z serije izgurati i na cela 24 meseca jer su se pojavili pocetkom 2013 a obecan je 5.x apdejt na prolece.. ali i da racunas da Z3c ima podrsku od 18-20 meseci to znaci da si jos dugo miran sto se toga tice a i do tada ce se pojaviti dovoljan broj dobrih romova za Z3 telefone, to je dovoljno osim ako ne volis da eksperimentises sa romovima na nedeljnoj bazi, za to su najbolji OPO, htc, LG i tu nema vece polemike.

U sustini najbolje je da sam procenis sta ti treba, par ljudi sa foruma ima Z3c i telefon koriste u toj stock varijanti, G2 tema ima skoro milion postova bas zbog XDA resenja pa nabolje prelistaj malo i povezaces sta je najbolja opcija za tebe. Pre G2 bih izabrao Nexus 5, i zbog softvera ali i zato sto nema problem sa zvukom koji (ne)cuje sagovornik i koji je izgleda nemoguce resiti (ortak je probao neke fix. sa neta i nije uspeo da zbudzi to, mnogo de.bilan propust). Sa druge strane velika prednost G2 je to sto ima G3 xda softver pa lako mozes da ''ozivis'' G2 na taj nacin a autonomija je bolja od G3. Al' kad je u prici i G3 onda je opet OPO bolje resenje :)

Na kraju, ni IP5s uopste ne bih otpisao ako ti ne smeta dijagonala displeja. Tu je problem cena..
 
Poslednja izmena:
Cackao sam danas z3c.

Koliko videh nema neke sustinske razlike izmedju z2 i z3c. Samo malo brzi cpu koji u principu u svakodnevnom radu ja necu primetiti a igre ionako ne igram na telefonu i za 0.5 manji ekran sto mislim da nije vredno 7000din vise nego Z2 a cak mi se cini da z2 nekako lepse lezi u ruci ili je to neki moj trip bio...

Uglavnom mogu da kazem da sam suzio izbor na G3 vs Z2...

Koliko videh po yt i drugim mestima kamera na z2 nije se bas pokazala a sa druge strane g3 i taj njihov ekran zna dosta da optereti procesor plus koliko videh u temi o g3 neki se zale da nakon update na 5.0 imaju i laga a i pregrevanja....

E da i svidja mi se na z2 sto ima taj "stock android" osecaj.

Dosta cist,skoro pa vanilla android u odnosu na g3 gde mi se cini da ima mnogo bloatware mada je u pitanju bio izlozbeni primerak pa ko zna sta su sve nagurali na njega
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno