Šta je novo?

Koje miševe imate?

uzeh juce corsair M95. navikao sam na razer nagu pa mi je ovaj bio najpriblizniji oblikom i skroz lepo lezi u ruci jer nije preveliki... malo je tezi zbog aluminijumskog kucista a i privremeno sam pre njega koristio neki steelseries plastikaner pa mi treba neki dan da se naviknem... jos je rano da bilo sta pricam o njemu ali su prvi utisci i kvalitet celog misa bas impresivni...
99f1bbbe0f43f6cd5237b504be2d4fb9.jpg

b0300afa34b03d7c98859b5bebd59b66.jpg
120€ za miš.... Svaka čast
 
Jel vredi dati te novce za mis? Mislim jel moze taj da sahrani npr dva moja A9 od po 20eura ukupno 40e?
ili je u pitanju cista estetika?
 
Ne estetski je fenomenalan, sve u redu ali cifra je potpuno van pameti, meni žao 80€ što sam dao za DeathAdder krastavac... Sledeći će biti neki Logitech ali nikako te svemirske cifre... Oću i na more da odem nekad jbt... :D
 
Jel vredi dati te novce za mis? Mislim jel moze taj da sahrani npr dva moja A9 od po 20eura ukupno 40e?
ili je u pitanju cista estetika?

Zavisi čemu ti služi miš i od toga koliko finansijski možeš da izdvojiš za miš, ali definitivno ima razlike u držanju supljeg i kvalitetnog miša od jeftinih, udobnost i ležanje u ruci to se plaća. Što se dugotrajnosti tiče ponekad su primerci jeftinih miševa dugotrajniji od skupljih. Kada sam deci sastavljao komp uzeo sam im za 1900 din a4tech x7 miš je neuništiv možeš misliti za skoro 4 godine šta je taj miš sve preživeo koliko udaraca od sto prosutih sokova po njemu i ko zna još čega na kraju su mu isčupali kabal kada su se posvađali oko miša verovatno bi još radio. Ja sa druge strane bio sam zaluđen za CS-om samo sa njega igrao punih 15 godina uglavnom sam na svom kompu tj sebi kupivao skuplje miševe svake godine namenjao sam se miševa ni sam ne znam koliko jer za CS ti ne treba jaka mašina ali treba kvalitetan miš. Samo zadnji miš koji sam imao nisam nosio na reklamaciju razer ouroboros jer sam ga prodao kada sam prestao da igram CS. Sve miševe sam nosio na reklamaciju i to samo zbog levog klika, verovatno od manijačkog konstantnog udaranja samo po njemu, ali kad pogledam X7 koji je preživljavao strahote pored moje dece ovi moji nisu smeli ni da štucnu. Kada sam prodao razer ouroboros kupio sam novi logitech mx anywhere za laptop njega sam nosio dva puta na reklamaciju u garantnom roku upravo zbog i levog i desnog klika sada mi stoji neupotrebljiv u fioci a ja kupio a4tech R4 jer više igrice ne igram.
Ivane koliko si love dao na atest za one folije mogao si dva vrhunska miša da kupiš :D
 
Oću i na more da odem nekad jbt... :D

pa bio sam vec na moru za 90€ u predsezoni pa sam mogao da ga kupim :)

nije 120, bio je 75 kod madjara do skoro ali je nestao pa sam morao malo skuplje od toga da platim jer nisam mogao da cekam...
sta znam, dugo sam ga merkao, tj. svaku komponentu sam gledao jako dugo pre odluke tako da sam znao i za ovaj mis.
sklapam novi pc vec par meseci a ovaj mis i grafika su mi ostali za kraj tako da sam resio da sve na tenane lepo uklopim. vec imam corsair k65 tastaturu, hladjenje i ram pa sam i zbog toga hteo da sve uklopim sto estetski sto softverski i izbegao klanje drajvera...

mis je odlican, ne kazem to da bih opravdao novac nego mi bas odgovara. totalno druga klasa naspram dosadasnjih miseva. klikovi su odlicni, nisu preosetljivi sto je umelo da mi pravi problem, skrol i middle click bolji i lepsi nisam probao... skrol je takodje aluminijumski i bas je utegnut pa nema sta da zvecka, klima i cuje se kad se mis protrese... lepo lezi u ruci a videcu kakav ce biti za neki brzi fps jer tada koristim claw grip a i mis je malko tezi :)
za svaki mis je potrebno posebno navikavanje dok ne nalegne kako treba. pre njega sam koristio ss sensei raw kao pomocni koji je skroz supalj i plastican tako da je i zbog toga bas velika razlika...
logi ne volim a ostale proizvodjace nisam hteo da isprobavam i da se kockam. davno sam imao nagu epic koja mi je bila odlicna sto se tice udobnosti ali joj je nakon godinu dana otisao desni klik, tj. poceo da gubi kontakt i prekida... bila je bas skupa, mogao sam cpu da kupim ali je delovala nekako plasticno, sto i jeste pa razer miseve nisam ni hteo da gledam...
oba misa su za mmo, iako slabo igram taj zanr meni ovakvi misevi bas odgovaraju za pucacine jer imam po koji taster vise na dohvat prsta :)
 
I meni takav odgovara za pucačine ali evo kako sam prošao sa Razerom,
Problem na W7 sa driverima neviđen, bagovao mi ceo sistem, nosio dva puta na reklamaciju i sad je ok ali mi ne svetli više logo koji je pod dlanom, ne znam da li ipak da menjam, dobar mnogo jeste ali NIKAKO ne opravdava cenu, 20€ plafon. Razer nikad više.
Možda ga i menjam za logi, videću, mrzi me...Malo je glupo da se pojavljuje tamo godinu dana kasnije od kad je vrisnula dioda
 
Poslednja izmena:
Da li šalju i koliko je isporuka piše ispod cene, bukvalno.
Za carinjenje imaš temu i sve je objašnjeno u prvom postu.
 
Mislio sam, da li je neko, već porucivao odatle, i kako je prosao.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
x7 710bk jel vredi uzeti?
 
x7 710bk jel vredi uzeti?

Druze presao sam sa SteelSeries Sensei na njega, rokni mu dobru podlogu i uzivaj u koriscenju. Nece te boleti glava kad ti se raspadne za 3-4 godina. Dva meseca ga sibam aktivno svaki dan po 3h+, ne zamuckuje. :D
 
a4 tech v-track f3...vec nekoliko godina u vlasnistvu...vrh misic...izguljen malo fizicki ali radi besprekorno...za male pare...

skoro poceo **** scroll i pomislim da mu je kraj...ali otvorim i nadjem grumuljicu prasine.u roleru...izvadio i radi savrseno opet...
 
Natec Genesis g66 Silent
verovatno neki kinez, ali meni odlicno odgovara i ima silent tastere...
 
Update za ljude koji planiraju da kupe Logitech MX Master, mada mislim da je generalno problem za sve Logi miseve - skrol povremeno prestane da radi(na 2-4 sekunde) od poslednjeg sw update na OS X. Desava se nekad svako pola sata, a nekad svako par sati. Provericu kakvo je stanje na Winu i pokusati opet sa starim driverima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imao Rival 300,i sad koristim Zowie FK2 by Benq..Mis je savrsen,nema drajvera:banana: ,ko god ga uzme nece pogresiti.
 
Imao Rival 300,i sad koristim Zowie FK2 by Benq..Mis je savrsen,nema drajvera:banana: ,ko god ga uzme nece pogresiti.
Ja pored rivala, kojeg ne koristim, imam i logitech g 502, vrhunski mis.
Mana mu je, po meni, težina.
A, od juce, i ja koristim zowie fk2 by BenQ.
Na prvu mi se svidja, posto sam tražio misa, manjih dimenzija.
Videćemo da li valja, kakav je kvalitet...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Raspao mi se Roccat kova+ pa se dvoumim izmedju Zowie FK1 i Zowie EC2-A?
 
Ja sam imao tačnije imam ga još ali ga ne koristim Logitech MX anywhere prva serija model pre ovoga. Sem boje ne vidim nekakvu značajniju razliku. Miš je urađen od veoma kvalitetne plastike, kada ga uzmeš u ruku vidi se da je kvalitet, odličan osećaj u ruci, baterija mu traje oko mesec +- koji dan. Međutim ja sam mog miša za dve godine nosio tri puta na reklamaciju zbog prekidača levog i desnog klika, posle isteka garancije opet mi je otišao levi klik tako da mi sada stoji u fioci i ne koristim ga.
caab1602f256d194f3a7e56afd4cd5e3.jpg
4572852df322d807cdfe1c9a77d364b9.jpg
 
Danas mi je stigao miš koji sam poručio sa aliexpressa. Neki Weyes gaming mouse. Miš je wirelles i što je najvažnije ima napred usb za kabal, tačnije može da se miš koristi i dok se puni. Baterija po onome što sam pročitao mu traje oko 3 nedelje, a koristi bateriju istu kao i stari Nokia telefoni BL-6P. U ruci deluje oodlično komforan miš i veoma lagan, skrol mu svetli dok se puni i kada je prazna baterija. Miš ima 80g sa sve baterijom dok a4 tech R4 koji trenutno koristim ima 77g bez baterija a koristi 2AA baterije koje posrče za 4 dana imam punjive baterije ali je smaranje svaka 4 dana puniti baterije po 15 sati. Baš me je prijatno iznenadio s obzirom na cenu od 12$ sa sve podlogom. Dobio sam neku podlogu fake razer mantis speed control ali vrši funkciji. Mogu vam reći da sam baš zadovoljan.
493a761f020bc187fb1ece31c7b390b9.jpg
57be6b58f62be37e99e2611221db3997.jpg
0af252f4a7701f4c3ffbc7d71d28e5c8.jpg
d7bdb33a16fe6910b3176b45140321f0.jpg
d0e6adff69854dc1cf09185182bf445b.jpg
52c300a127b6ee4f6903d63d4706bcf0.jpg
98e5f6ee07950b54d0d8937368b96483.jpg
5a7a0cf7af0cd756c5e88c8ebb1feb99.jpg
a555a8e273a1c743b6ec11c853e6dc81.jpg


Ovo mi je stari miš i orginal razer golitaus podloga ko je mučna baš dotrajala. Zato sam i video da je ova podloga fake.
6c0bb2a6065b0fc8ddd8f611742f7db1.jpg
 
Poslednja izmena:
Logitech g400, kupljen samo zbog cs-a. Za mene najbolji mis :) Pre toga imao x7 spider ( polomio 4 kom ). Logitech je vrh, pogotovo za igrice.
 
Jel se ti gadjas sa tim misevima kad si 4 polomio :d
 
Kakav je A4Tech ZL50 Sniper? Ima li ga neko?
 
Ima li neko predlog za neki gaming mis do 5000 din ? Valjda moze nesto fino da se nadje za te pare. Moze i preko KP.
Bitno je samo da nije bezicni i polovan.
 
Nazad
Vrh Dno