Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ako su rekli da je to razlog zasto im ne rade metro aplikacije, mora da to nije razlog zasto im ne rade Metro aplikacije.
 
Držim ga i ja uključenim od W7. Pitam se da li je isključen UAC razlog zašto su nekima odjednom prestale da rade Metro aplikacije bez ikakve poruke o grešci.
Fazon je što radi i bez. Ali može da pravi probleme povremeno.

@dex ne znam šta da ti kažem. Cortana je dobila svest. :D
 
Poslednja izmena:
Treca zamena ploce i procesora na insideru...sve iz prve radi, sam se update kod boot-a.
Ponovo radi sve perfektno.

Screenshot (153).png
 
Pre par meseci sam prešao konačno na win10 a od prošle godine imam pristup insider preview programu. Sad, ovih dana prelazim na nov komp, pa me zanima da li ću na njega moći da instaliram win10 sa usba (to je instalacija koju sam koristio za sadašnji sistem) i da unesem svoje podatke za logovanje a da to i dalje bude legalno?

Hvala.
 
Ja cu ti to reci iz prve ruke za dan-dva, Prva zamena mi je prosla...sad cemo da vidimo za drugu.
 
Treca zamena ploce i procesora na insideru...sve iz prve radi, sam se update kod boot-a.
Ponovo radi sve perfektno.

Pogledajte prilog 208445

Ovo ja nebi drzao sem ako si ne zahtevan korisnik, bolje vrati athlona :D ili nesto jace.


@antena manje su imali bagova dok je RS1 bio u "insider" formi nego sada. :p
 
Poslednja izmena:
Ma dobro ti insajderu što si na RS2. Nego i mi van insajder programa imamo zakrpe. Valjda su rešili PowerShell i smrzavanja.
 
Ja cu build 14915 sutra da probam , nemam sad vremena kada znam da nisu ubacili nista specijalno osim sto su popravili poneke bugove , vuce kako se celeronce vuce sa desetkom?
 
Ja cu build 14915 sutra da probam , nemam sad vremena kada znam da nisu ubacili nista specijalno osim sto su popravili poneke bugove , vuce kako se celeronce vuce sa desetkom?
Odlicno...iznenadjen sam, nista nije sporiji od "nagruvanog" athlona.
Heaven daje bolje rezove cak...sad da sacekam samo i5.
 
A meni phenom vracen na stare temperature kao i kada je bio na RS1 insajder fast buildovima :)
Inace bio je u idle 40c a max oko 50 ... znaci da je nesto kidalo cpu, neki sistemski procesi. sada je kao pre :)

Capture.PNG

Captur2e.PNG
 
Juhuuu nadam se da je ovo taj peč :D koji treba da ispravi zamrzavanje kompa. Upravo skidam kumulativnu ispravku za Windows 10 Version 1607 sisteme zasnovane na x64 procesorima (KB3176938). Da li tripujem nesto ali mi se cini da komp radi osetno brze ???
 
Poslednja izmena:
Znači ovako, nakon Redstone apdejta, pošto uvek imam aktivan Task Manager i povremeno gledam šta se tamo događa, zauzeće memorije, procesora, broj procesa i sl, primetim da je CPU zakucan na TurboBoost clock dok je idle. To je Core i7 4710HQ (4 cores) 2,5GHz (up to 3,5 GHz Turbo Boost). Ranije se spuštao i ispod 1 GHz dok je idle, jelte, power management i to, a sada 3,38-3,40 i ne silazi. To se inače ni po čemu drugom nije primećivalo, niti da se čuje ventilator niti bilo šta, samo sam uočio u Task Manageru.

Odem u Power Settings/Processor Power Management, vidim da je Minimum Processor State zakucan na 100%, premda je bilo podešeno na 5%. Vratim ja to kako je bilo i odmah se to odrazi u Task Manager-u - CPU clockovi kao što su nekad bili. Mislim se cool, ovo je bilo easy, makar ne znam otkud minimum zakucan na 100% al dobro, neki glič.

Ali ne lezi vraže! Nakon današnjeg ponovnog apdejta (gorespomenutog), vidim opet CPU zakucan na 3,40 GHz, ne silazi ispod 3,33 i to u retkim trenucima. (3,5 GHz je inače max ali za single core režim).

Odem opet u Power Management, sa predosećanjem da ovog puta nije to u pitanju (jer bilo bi previše da se dvaput iz čista mira minimum processor state samo od sebe zakuca na 100%). I nije ni bilo, stoji tamo kako i treba na 5%, ali on ne silazi sa 3,40. Sve se to događa u idle režimu, jer u tom režimu je 95% vremena.

Počnem da guglam, ništa ovako iz prve ruke. Odem u Device Manager, tamo sve u redu nema nikakvih uzvičnika. Kliknem za svaki slučaj Intel HD Graphics Update Driver, on kao skida, instalira, kad je završio datum drajvera godinu dana stariji od ovog prethodnog?!? CPU clock se ništa ne menja. Vratim Roll back driver, tu se restartuje i ništa.

Odem na Asus Support (Asus laptop je u pitanju), vidim izašao novi BIOS pre mesec i po, a inače za ovaj model je to tek drugi apdejt BIOS-a a prvi je bio još pre nego što sam ga kupio (već bio uflešovan) - znači za više od godinu i po dana ovo mi je prvi BIOS apdejt.

Description: BIOS 205
Update thermal policy

Flešujem taj BIOS, CPU clock i dalje Turbo, znači nije ni na nominalnih 100% 2,50GHz nego baš Turbo 3,40. Gde je CPU power management, zašto ne radi? Tj. zašto ga je Windows apdejt pokvario?

Zna li neko kako da rešim taj problem? Neću da ograničavam procesor fizički na 50%, već želim da radi kako je radio i pre odnosno kako je ispravno, da na idle spušta clock na minimum, a samo pod opterećenjem pali Turboboost.

Cenim da je nešto u Power Management opcijama, ali ne znam šta. Procesor power management sam, kao što rekoh proverio, i to je podešeno kako treba. PCI Express/Link State Power Management je na Moderate Power Savings.

Da li je još neko primetio slične simptome nakon nedavnih Windows apdejta?

CPU.JPG

P.S. Rešenje ovoga puta je bilo "Restore default settings for this plan" (inače je na Balanced režimu), pa zatim ručno vraćanje podešavanja po svojoj volji. Tu se izgleda nešto menja u tom Power Plan-u ali što nije dostupno u tim podešavanjima već ko zna šta, verovatno neke Registry variable...

Javljam šta je na kraju bilo
 
Poslednja izmena:
Kod mene je ovako:

1.PNG

2.PNG

Mozda je neki sitan bug , probaj na minimum da stavis 6% umesto 5% zatim restart.
 
Sve sam to isprobavao, te sitne cake, sa 5 na 6%, pa Apply - ništa, pa probam 1% - ništa. Stavim Maximum State na 50% i tad se spusti, al šta će mi to. Vratim na 100% i onda udarim ono što sam rekao, Restore Default Settings for current power plan i to upali. Pa sam onda ručno vraćao one druge postavke kako je bilo - da mi se ne gasi kad je plugged in i tako neke sitne izmene, ali ništa u vezi sa CPU.

Izgleda da se izmenilo nešto u Registry, nešto što nije dostupno u tim Advanced Power Plan podešavanjima, a utiče na CPU.
 
Sve sam to isprobavao, te sitne cake, sa 5 na 6%, pa Apply - ništa, pa probam 1% - ništa. Stavim Maximum State na 50% i tad se spusti, al šta će mi to. Vratim na 100% i onda udarim ono što sam rekao, Restore Default Settings for current power plan i to upali. Pa sam onda ručno vraćao one druge postavke kako je bilo - da mi se ne gasi kad je plugged in i tako neke sitne izmene, ali ništa u vezi sa CPU.

Izgleda da se izmenilo nešto u Registry, nešto što nije dostupno u tim Advanced Power Plan podešavanjima, a utiče na CPU.

Care proveri procese detaljno, ja sam imao neku nakazu neki tezak malware, kidao mi je cpu ko luddd..od tada ne gasim defendera :)
 
Defendera ne gasim ni inače, nemam potrebe a nije malver jer mi CPU radi normalno sad. Jedino ako Windows Update računaš u malver pošto mi je on napravio zbrku :)

Evo kako je sada, ranije je bilo 3,40GHz

cpunow.JPG
 
Poslednja izmena:
Imaš li instaliran Hyper-V? Meni je na 8.1 u TM stalno prikazivao konstantno max clock dok je CPU-Z očitavao pravi takt i to sve zbog Hyper-V.
 
Da li neko može da potvrdi da je problem sa random zamrzavanjem rešeno?
 
Mene upropasti win 10 otkako sam presao na njega pre mesec dana. Dva puta sam ga instalirao. Prvi put često random restarti i onda kreće zezancija naterati ga da učita win normalno. Nakon x restarta nekako uspem, ne znam ni sam kako. Nije mi radio update tad, nalazio je update za windows defender ali nije uspevao da ga instalira. Onda se instalirao svezu 1607 verziju. I dalje mi random puca win i sada se ucita ali ne radi :). Nece da otvori nista, samo na desktopu stoji. Izgleda da iskljucivanje windows defendera pomaže i da mi on pravi problem iz nekog razloga. Dacu desetki jos malo sanse pa se vracam na 7 ako ne resim problem, bas je smor.
 
Da li neko može da potvrdi da je problem sa random zamrzavanjem rešeno?

na cemu ti je w10 ssd ili hdd? random smrzavanje nisam imao na w10, desilo se zbog dual boota da kada treba posle posta da pusti opcije koji os oce da butuje , bude samo crna slika i opasulji se posle par minuta.
 
Zanimljivo...ja promenih 3 ploce, 2 procesora, 3 graficke (AMD/ Nvidia) DDR2/DDR3, AMD, Intel...sve na istom hardu i windowsu.
Nigde tih restarta, zamrzavanja i sl.
Za citave ove 3 godine mi se 2x zamrzlo pivo u zamrzivacu...i to mojom nepaznjom. :D
 
na cemu ti je w10 ssd ili hdd? random smrzavanje nisam imao na w10, desilo se zbog dual boota da kada treba posle posta da pusti opcije koji os oce da butuje , bude samo crna slika i opasulji se posle par minuta.



Na ssd-u mi je instaliran Windows pisalo se već o tome, a nisam bio jedini sa tim problemom oko zamrzavanja os-a. Sistem se uredno podigne ali krene radnom zauzeće ssd-a ali nije virus. Taj problem se javljao nakon rs apdejta, nadam se da su to rešili sa zadnjim apdejtom. Zato pitam od ljudi koji su se javljali da li sad komp radi ok. Kad se već spomenu pivo odo na jedno ladno :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao to zamrzavanje na Dell Inspiron N5110 , naprimer zamrzne mi u sred instalacije Windowsa "Getting ready" dok vrti prsten , na 14393 malo redje dok mi je ovaj novi 14915 build zabo odmah , probao sam vise fleski , SSD je zdrav , do desetke je sigurno to se random desava ali posle instalacije windowsa i programa to se ne desava.
 
Nazad
Vrh Dno