Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pa za svaki množioc treba da postaviš neki napon, poželjno manji od podrazumevanog.

Ono, startuj prime95 ili linX, pogledaš koji je m nožioc i voltaža, pa onda u ovim programima smanjuješ po malo. Opet test, pa ako zabode, podigneš na stepenik ili dva i to je za taj množioc. Ako hoćeš da imaš i međukorake, za svaki isto to ponoviš. Nemam win da uslikam, ali to je procedura. Za RM treba sys fajl za 64bit-a, imam ga negde ako treba, mogu da okačim.
 
Dovoljno je i ovo, ne moze napon da se smanji...

Screenshot (33).png
 
Jel zna neko koji je lek za zauzece 99% diska s vremena na vreme?

Probao sam ovo (power na high performance, a dalje u power opcijama pod pci express, link state power management stavi na OFF) ali nije mi pomoglo. I dalje mi se to dešava na SSD-u zauzece 99% s vremena na vreme
 
Poslednja izmena:
Probao sam ovo (power na high performance, a dalje u power opcijama pod pci express, link state power management stavi na OFF) ali nije mi pomoglo. I dalje mi se to dešava na SSD-u zauzece 99% s vremena na vreme
Proveri zdravlje SSD-a.
 
Proveri zdravlje SSD-a.

Svakako ću to uraditi ali mislim da mi je zadnji AU zeznuo mašinu, koliko vidim nisam jedini. Koliko sam imao prilike da pročitam na netu dosta je pritužbe na AU ko ima SSD i pored njega još koji hdd za smeštanje programa, onda dolazi do tog problema, a ovi iz MS još uvek nemaju pojma o čemu se radi i nema još uvek nikakav fix za to. Mislio sam da ću problem rešiti ponovnom instalacijom wina, na žalost problem je ostao ali sam morao sve iz početka ponovo da podešavam i instaliram. U jednom momentu desilo mi se i to da nakon buta mi ne prikaže još jedan hdd od 1TB na kom su mi igre!?. Vidim samo SSD (sistemski) i još jedan manji hdd od 300gb ali ovaj od 1tb nema. Ponovo restartujem komp pa odem u bios tu ništa ne diram nego samo uradim save and exit i izađem iz biosa nakon čega mi se uredno pojavi i taj treći hdd od 1tb. Pojma nemam šta se tu dešava niti imam neku ideju jedino mogu da probam da se vratim na 7. i proverim da li se slične stvari i tu dešavaju.
 
Poslednja izmena:
Možeš i da ga ostaviš. Izbrisaće se sam za 10 dana.
 
Od skoro mi izbacuje gresku prilikom starta win-a da ne moze da pronadje neki fajl vezan za desktop, ne moze da otvori start meni i jedina pomoc je crtl+alt+del pa onda restart. Zna li neko o cemu se radi?
 
Prilicno sam siguran da resenje tvog problema zavisi od toga koji je to fajl.
 
Koji proces to radi?

Problem je u tome što uopšte ne mogu da provalim koji proces je u pitanju, sve vreme držim uplajen TM (Task Manager) i pratim procese, kada se desi taj momenat "ludila" koji traje nekoliko sekundi sve se zamrzne, stane tako da ja ništa ne mogu da uradim niti se očitava bilo šta, jedino mogu da vidim po lampici od hdd koja je upaljena i koja se ne gasi za to vreme da je SSD u radu, i nakon što se "otkoči" ja mogu da pogledam u procese i tamo vidim krivu na grafikonu koja pokazuje da je SSD bio 100% angažovan, videću da uradim Print Screen te tabele kada mi se to desi možda ja ne vidim nešto, mora da mi nešto sigurno promiče. Stranger things :D
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome što uopšte ne mogu da provalim koji proces je u pitanju, sve vreme držim uplajen TM (Task Manager) i pratim procese, kada se desi taj momenat "ludila" koji traje nekoliko sekundi sve se zamrzne, stane tako da ja ništa ne mogu da uradim niti se očitava bilo šta, jedino mogu da vidim po lampici od hdd koja je upaljena i koja se ne gasi za to vreme da je SSD u radu, i nakon što se "otkoči" ja mogu da pogledam u procese i tamo vidim krivu na grafikonu koja pokazuje da je SSD bio 100% angažovan, videću da uradim Print Screen te tabele kada mi se to desi možda ja ne vidim nešto, mora da mi nešto sigurno promiče. Stranger things :D
Kako ti je podešen BIOS? Stavi sve na default i testiraj memoriju.
 
Kako ti je podešen BIOS? Stavi sve na default i testiraj memoriju.

BIOS nisam dirao sve mi je na difoltu jedino sam tamo gde treba da podesim u vezi sa SSD stavio AHCI i ništa više. Proveravao sam u BIOS-u da li je došlo do neke promene, sve što sam proverio je ok i u vezi sa butovanjem sistema je isto ok. Proveriću i memoriju još to nisam uradio ali no prob.
 
Proverio sa HD tune SSD sve OK nema losih blokova
 
A RAM s memtest86? Za SSD, koji ti je model? Ima li zadnji firmware? Drajveri takođe, ako imaš AMD drajvere za SATA obriši ih i koristi generičke.
 
I meni se desava to zamrzavanje na desetak-dvadesetak sekundi posle ovog naj novijeg update-a.Medjutim ja imam (po navici) one gadgete na desktopu,jedan je za zauzece procesora a drugi za net.Kad dodje do smrzavanja,prikaz na gadgetu za proc padne na nulu!Imam za svako posebno jezgro prikaz,i svi su na nuli.I onda kad "proradi" samo odjednom svi skoce.
 
Ne znam koji ima SSD, ali obojica imate AMD ploče. Možda je do drajvera za ploče/chipset ili slično.
 
Proverio sa HD tune SSD sve OK nema losih blokova

Nije to do SSD-a, postoji problem sa Anniversary Update-om koji se javlja kod pojedinih korisnika koji imaju SSD, rade na rešenju istog.
 
Ne znam koji ima SSD, ali obojica imate AMD ploče. Možda je do drajvera za ploče/chipset ili slično.

imam SSD 256GB Transcend SSD370 560/460MB/s

* I ja sam takođe čuo ovu priču da postoji problem sa Anniversary Update-om kao što reče Markic, i da rade na rešenju istog. Mislio sam da možda u registriju nešto ugasim kao što sam našao na naetu ali ništa to na žalost ne pomaže ... onda izgleda ništa drugo ne preostaje nego moram da čekam neki hot fix da reše ovu zavrzlamu.
 
Poslednja izmena:
Mora da je desetka golo ***** jer se ponekad, ponekome, desi bag.
Sedmica nikada nije imala nikakvih bagova, evo vec sedam godina sistem savrsen, nikada nikakav problem na njoj nije bio.
 
Mora da je desetka golo ***** jer se ponekad, ponekome, desi bag.
Sedmica nikada nije imala nikakvih bagova, evo vec sedam godina sistem savrsen, nikada nikakav problem na njoj nije bio.
Da W7 je zakon, savrsen, divan, bajan, must have.... [emoji23]

Na win 10 posto imam dual boot, w10 pro i ltsb enterprise desi se nekad da posle POSTa bude crn ekran, ne znam do cega je ali jedan restart resava taj bug... To je jedini problem koji imam sa w10.
Pritom w10 pro se vuce jos iz insajderskih verzija, nisam clean radio a w10 ltsb sam skoro instalirao na hdd particiji cisyo da probam zbog kreka, zato sto cu komsinici uskoro na dva lapa to da turim, na duze staze odlican je ltsb.
 
imam SSD 256GB Transcend SSD370 560/460MB/s

* I ja sam takođe čuo ovu priču da postoji problem sa Anniversary Update-om kao što reče Markic, i da rade na rešenju istog. Mislio sam da možda u registriju nešto ugasim kao što sam našao na naetu ali ništa to na žalost ne pomaže ... onda izgleda ništa drugo ne preostaje nego moram da čekam neki hot fix da reše ovu zavrzlamu.
Taj Anniversary problem je navodno ako su ti aplikacije insalirane na hard disku pored SSD. Mada možda greše i dešava se i u nekim drugim slučajevima.
 
Nazad
Vrh Dno