Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ok posto me ceka upgrade mashine red bi bio i da se stavi klot sistem [ sa x58 na Z77 prelazim, ne bih da se zamajavam sa starom sedmicom i kompatibilnosti sa plocom bla bla]

Vidim ima .iso da se skine ovde na strani 44 sto i planiram da stavim na bootable usb i da ga dignem. Dvadesetak strana unazad citam sta pisete ali nisam shvatio jel ste uglavnom prebacili 10ku na virtualne masine pa se zezate ili ste zamenili win7 ili 8-8.1 totalno sa ovim?

Pored "standardnog koriscenja" kompa [ igre, filmovi, net browse ] da li ima prepreka da i u ovom stadijumu bude "glavni sistem"?
Kako radi Office?

Neko rece da ce to oktobra biti u ovom stadijumu i sta se desava posle toga? Kapiram da ce svako malo izlaziti update i da ce ga peglati do tog oktobra...

Jel neko uspeo da zabode bsod :d
 
apropo one sage sa unity-jem i CW,rece drug da isprobam comodo dragon,i radi bez packe.inace odlican brouzer.

Oki:

vecina i fura full instalirani sistem,i more kao jedini.nema bsod-ova,kao sto vidis pretezno su neke gluposti i quirkovi.ofis radi kako treba.bice opcija da se odradi apgrejd na full verziju 10tke sa ovih build-ova,sad bilo bi zgodno kad bi imao neku oridji licencu jer je apgrejd sa win 7,8,8.1 dzabe na full win 10 (u prvih god dana po izlazenju).
 
Poslednja izmena:
Bsod? neeema sanse, pa nije ovo win7.
64/32 bita kao stena, e sad ja ti nisam merodavan za savet
oko koriscenja kao glavnog OS.
Ja koristim i 64/32 kao glavne i jedine od prvog build-a (pregazena win 8.1) bez problema...drugi se zale?
 
Nemam oridjidji verziju ni jednog OS-a, furam x64 win 7 par godina koji je skinut sa torenta i to je to.. I sada kada budem radio re-image sistema planiram da stavim istu verziju, ali ovaj topic/hype me nekako teraju da ipak probam x64bit verziju desetke..
Mislim stvarno komp koristim za ono sto sam napisao tako da "nemojte ukoliko koristite sistem za ozbiljne stvari", se ne odnosi na mene. Peglam par igara koje verujem da ce raditi ok [ wow path of exile d3 ..] i sam hw ce biti prilicno ok sto se zahtevnosti tice pa rekoh sto da ne.

Dakle od vas imam zeleno svetlo? Iako vam ne znam nick-ove vidim da ste se bacili na "testiranje" i pohvalno je sto delite info iz dana u dan!

*edit pa sada sam se setio imam na toshiba laptopu legalnu verziju win7 hahah to onda znaci da mogu taj code da iskoristim na desk-u pa onda uradim update na 10 ? jel to moze :D ne bih stavljao na laptop jer devojka. ne pitajte nista.
 
Poslednja izmena:
Bsod? neeema sanse, pa nije ovo win7.
64/32 bita kao stena, e sad ja ti nisam merodavan za savet
oko koriscenja kao glavnog OS.
Ja koristim i 64/32 kao glavne i jedine od prvog build-a (pregazena win 8.1) bez problema...drugi se zale?

Mislio si BSOD za Xp. Ne videh od 200+ racunara koje ( izmedju ostalog ) odrzavam ni na jednom BSOD.
 
Mislio si BSOD za Xp. Ne videh od 200+ racunara koje ( izmedju ostalog ) odrzavam ni na jednom BSOD.
Sada je zategnuta, nije ni cudo posle ovoliko update i stelovanja.
A secam se da je pucala na igre narocito, kresuje se igra pa povuce i windows za sobom.
Sada na win 10 moze samo do desktopa.
 
Oki:

ako imas win 7 oridji disk i licencu,moze (doduse ne secam se koliki je limit na broj aktivacija licenci za win7,trebalo bi proveriti).ako je na restore particiji,izvodljivo je,ali malo teze.po meni je i win 8 TP bio i vise nego okej za svakodnevno koriscenje,ovaj je jos vise upeglan,i od mene licno imas svetlo da ga stavis,kao sto sam pre rekao,meni je itekako kul dil da ti dobijes full win za dz,uz to i kating edz,a oni svuku malo statistika,malo fidbeka,uz to se malo i posluze tvojim kompom...

da ne bude da je sve bajno i sjajno,sem uobicajenih sitnih bagova i quirk-ova,racunaj i za nijansu vecu RAM potrosnju u leru.
 
Ako neko želi windows update i u cp-u, evo reg ključa za to :)

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX]
"IsConvergedUpdateStackEnabled"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]
"UxOption"=dword:00000000
 
Niposto ne update ove graficke drajvere od microsofta, tezak su krs...
Ne mogu prici omega drajverima, 20-30% gubitak u igrama.
 
Niposto ne update ove graficke drajvere od microsofta, tezak su krs...
Ne mogu prici omega drajverima, 20-30% gubitak u igrama.
To je 14.8 WDM driver, "ubije" CCCna mrtvo. 14.201.1008.1002. Guraju ga i za 8.1
 
Ako neko želi windows update i u cp-u, evo reg ključa za to :)

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX]
"IsConvergedUpdateStackEnabled"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]
"UxOption"=dword:00000000





Tooooooooooo :)





@CountMike


Jeste ali uvek mozes da vratis Catalyst, ja sad furam taj WDDM i nije los, odlican je za one koji nece da se cimaju sa dodatnom instalacijom drivera, npr ko fura tablet/notebook.. Mada sam primetio pad fps :D
 
Poslednja izmena:
Sada je zategnuta, nije ni cudo posle ovoliko update i stelovanja.
A secam se da je pucala na igre narocito, kresuje se igra pa povuce i windows za sobom.
Sada na win 10 moze samo do desktopa.

A koliko je tek win 8 dobio apdejta i ispravki :)
 
Capture.JPG

A sada je izasao update za Catalyst, iako se WDDM instalirao sada mi se pojavio Catalyst opet :D LOOOOOOL Pa sta je to, jedan drugog gaze po potrebi.
 
Avast vidim da ne radi na win 10.
Da li da instaliram Aviru ili neki drugi, i da li uopste da instaliram antivirus?
 
+1

kad bih koristio,koristio bih Eset Smart Security.
 
Sad sam stavio win10 da bude kao glavni. Posto ne znam kako bi pretrazio temu, da li moze da se stavi da c particija ne bude write protected. Treba mi da upisem par host linijica ali ne vredi :)
 
Gledam nesto po netu a spominje se i ovde po temi dobijanje windowsa 10 za dz testiranjem? U cemu je fora i da li je ovo istina?
 
Sad sam stavio win10 da bude kao glavni. Posto ne znam kako bi pretrazio temu, da li moze da se stavi da c particija ne bude write protected. Treba mi da upisem par host linijica ali ne vredi :)
Kako ti je write protected? da nije u biosu podeseno da bude?
 
je l normalno da mi procesor radi na 70-80% kad pustim 1080p yt video? konfiguracija iz potpisa, win 10 mi je glavni os. na win 7 nije procesor isao ni preko 30%. graficka jeste losa, ali mislim da ne bi trebalo bas ovako da radi
 
je l normalno da mi procesor radi na 70-80% kad pustim 1080p yt video? konfiguracija iz potpisa, win 10 mi je glavni os. na win 7 nije procesor isao ni preko 30%. graficka jeste losa, ali mislim da ne bi trebalo bas ovako da radi

Meni ide u 100% i secka , doduse imam dual core. Ali definitivno je win 10 mnogo zahtevniji od 8 .
 
Ma to oni procesi koji salju informacije dosta opterecuju procesor, ima objasnjeno par strana unazad kako se mogu iskljuciti.
 
Nema sanse da je zahtevni, jedino jede malo vise ram ali to je uslovljeno procesima
koji idu u pozadini, inace manje zahtevaju i win 10 i win 8.1 po 700mb, win 7 800mb.
Terate me da gasim 2 jezgra, ali to mogu sutra, trenutno sam na poslu.
nesto tu drugo vas koci, kada tako zaokuplja procesor.
 
Evo nije me mrzelo pa sam uporedio zauzece procesora isti klip u 1080p

2015-02-03_013315-1.png 2015-02-03_013315-12.png

I jeste malo zahtevnije, doduse i ovaj task menadzer u win 10 je malo zahtevniji, ali za otprilike 10% vise vuce desetka od sedmice.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno