Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

anti virusi i slicne piz*arije trebaju samo onim ljudima koji se smucaju svuda po netu i gde treba i gde ne treba da budete ali za one koji koriste net za neki mani surf skidanje filmova, serija i igrica sa privatnih trakera onda nema potreba da se dodatno opterecuje i usporava podizanje windows-a.
 
uz adblock plus, i adguard već si 70-80% bezbedan... filmove ni ne moraš skidati, imaš online streaming sa torenata recimo najbolje mi radi popcorn time zadnja verzija... a ja se svucam svuda po netu i znam na šta klikćem kada instaliram softver, nikad tulbarove i sl. ali ne koristim jedini ovaj računar da budem načisto, tako da... ;)
 
Ma taj RTM je cisto da imaju proizvodjaci sa necim da instaliraju,do 29 ko zna koliko ce biti puta update.





Ovaj RTM mu dodje kao ranije RC.



Ako si insider samo jos jedan u nizu :)
 
Poslednja izmena:
RTM je izasao https://buildfeed.net/build/5440/ ali ko zna kada ce se lakovati :D nadam se da ce wzor uskoro!

Note: Probable RTM candidate

Nije RTM, ali je kandidat da posatne, sad krece glasanja dok se i dalje prave novi RTM buildovi sve dok prvi ne dobije zeleno svetlo, tako da RTM mozemo dobiti i danas/sutra ili za nedelju dana, jer kako vreme prolazi tako je veci pritisak na glasace da glasaju pozitivno

Tu je najveci problem jer se rezultati glasova ne leakuju!, i prosli put je bilo jeste nije, jer Microsoft nikako ne zeli da potvrdi
 
šta mislite, da li ostati insider i čekati 20 dana za update na rtm, ili skinuti za par dana rtm iso i uraditi clean install(format)? ja sam instaliro sve i svšta na ovaj zadnji build nije mi problem da formatiram sdd pa jovo nanovo, ali samo u slučaju ako izađu mak ključevi za aktivaciju, telefonski/skype ili neki drugi vid trajne aktivacije, ne kms na 6 meseci... i prelazim odmah na regularan sistem
 
@Zeljko evo bas sad gledam u kompu iso Windows 8 onaj iz 2012 finalni RTM je 9200.16384 , broj 16384 oznacama RTM a da li je ovo finalni ne znam mozda ce biti 10200.16384 finalni?
 
Manje veze ima taj broj, mislim da kad izglasaju RTM on dobija nov broj ...
 
šta mislite, da li ostati insider i čekati 20 dana za update na rtm, ili skinuti za par dana rtm iso i uraditi clean install(format)? ja sam instaliro sve i svšta na ovaj zadnji build nije mi problem da formatiram sdd pa jovo nanovo, ali samo u slučaju ako izađu mak ključevi za aktivaciju, telefonski/skype ili neki drugi vid trajne aktivacije, ne kms na 6 meseci... i prelazim odmah na regularan sistem

kms bi srušili apdejtovi sigurno, tako da ja ostajem insajder. do kraja nedelje stiže u fast ring ;)
 
@Zeljko evo bas sad gledam u kompu iso Windows 8 onaj iz 2012 finalni RTM je 9200.16384 , broj 16384 oznacama RTM a da li je ovo finalni ne znam mozda ce biti 10200.16384 finalni?
Ne može biti 10200, mora biti deljiv sa 16, a dosada je bila praksa i da bude deljiv sa 100.
 
Upravo sam instalirao na čisto W10 10162 u dual boot. Relativno sam zadovoljan. Nisam se zezao sa instaliranjem nikakvih drivera jer je W10 sve generički riješio, device manager mi je bio bez ijednog upitnika. Mali minusi na koje sam naletio:

1. Gašenje windows update-a i u PRO verziji problematično čak i pomoću tweak-ova, ali to će se valjda riješiti do RTM-a.
2. U Edge-u još ne dozvoljavaju da se makne Bing tražilica.
3. Također Windows Defender se ne da isključiti, guglanjem sam otkrio da se to može riješiti sa nekim mini programom.
4. Vjerovatno zbog nešto lošijih generičkih drivera slika mi nije savršeno bistra, iako sam si podesio clear type font pa restartao PC. Naravno namjestio sam 125% settings monitora jer je na 100% sve užasno minijaturno.
5. Edge bi trebao imati bolje riješen zoom. Za svaku stranicu drži isti zoom. Trebalo bi da se podesi njegov defaultni zoom ali da pamti stranice koje podesimo gledati u drugačijem zoom-u od tog defaultnog. To će se u budućnosti ako ništa riješiti ekstenzijama.

Treba sve to tko hoće još brže, ja zadovoljan sa bootanjem od 10 sekundi.
Pošto Windows ima politiku software as service, sumnjam da ćeš moći ugasiti Windows update. Pro verzija ima opciju da odložiš upgrade i to će biti to. A što se tiče bootovanja, uz sav trud i sve ostalo, koliko ja vidim nisi konkretno izmerio da li, šta i koliko dobijaš.
 
bice povelike, moraju....ako nishta bagovi smanjeni na minimum.
Neće. Samo ispravke poznatih problema, a čini mi se da ih nema mnogo. Ovako blizu RTM-a, niko ne menja software previše. Ono što nije dovršeno - EDGE itd, biće isporučeno kroz Windows Update.
 
Poslednja izmena:
jel ima šanse za insajdere da izađe ranije, tj. pre 29. jula? vidim neko spominje, ali ja čisto sumnjam, a ako skinem leakovan rtm iso, izgubiću status insidera. bar mi deluje tako, ispravite me ako grešim
 
jel ima šanse za insajdere da izađe ranije, tj. pre 29. jula? vidim neko spominje, ali ja čisto sumnjam, a ako skinem leakovan rtm iso, izgubiću status insidera. bar mi deluje tako, ispravite me ako grešim
Trebalo bi da se RTM prvo pojavi na fast ringu, pre nego što izađe za javnost.
 
Ni meni nije jasno sto se svi hvataju za RTM,rekli su vec da su win zamislili kao servis,koji se stalno nadogradjuje i sa RTM verzijom nece biti gotov.

Nikakav problem sa insider verzijama u buducnosti,ne moras odmah instalirati novi build a svejedno ce i ovi koji nisu insideri ubrzo dobiti novi. Takodje posle 29 jula nece ni biti mnogo novih builda,ako ih i bude bice veoma stabilni ,kao i u zadnjih mesec dana.

Takodje ne gubis nikako status insidera,dovoljno je da skines iso sa ms sajta i prijavis se mailom koji je povezan sa insider nalogom.
 
Poslednja izmena:
ne bih eksperimentiso, ako si primetio u novijim buildovima insider hub je isključen po difoltu, stoga nisam baš siguran.. a ako će preko fast ringa ranije stići odlično :)
 
Ako su zamislili da to bude kao servis i da RTM ne znači ništa, lično definitivno čekam Sp1 ili da prođe godinu dana pre nego što i pomislim da ga pustim u produkciju u firmama.
 
ne bih eksperimentiso, ako si primetio u novijim buildovima insider hub je isključen po difoltu, stoga nisam baš siguran.. a ako će preko fast ringa ranije stići odlično :)

jednostavno me mrzi savki bild da skidam radi nekih promena koje mi u zivotu ne trebaju..
 
Ako su zamislili da to bude kao servis i da RTM ne znači ništa, lično definitivno čekam Sp1 ili da prođe godinu dana pre nego što i pomislim da ga pustim u produkciju u firmama.


SP je proslost, bilo nekada na XP,Visti ,Sedmici...
 
SP je proslost, bilo nekada na XP,Visti ,Sedmici...

Nije proslost samo sto se vise nece zvati SP..... vec se krenuli radovi na sledecem vecem updatu, za sada nosi kodno ime

Ko moze da se smara sa insider buildovima posle RTM-a, svaka cast, ali ja sam siguran da ce 98% njima dosaditi i odlucice da prekinu ili nekim hackom zaustave isti
 
Da vrlo verovatno ce bit GDR model update-a.


Sta kaze W10 el ce moci update da se gasi? ili bar da bude onaj fazon da me obavesti samo a da ga skinem i instaliram kad hocu.

I jedno bonus pitanje:

Zasto je firewall degradiran u odnosu na prosle verzije sistema? Zasto ne pita po defaultu koji program moze da koristi internet??
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je forsiranje update-a teska glupost! iako je meni licno update sistema ukljucen

Tacno je da povecava sigurnost ali nemali broj puta sam vidjao da srusi sistem i naparvi problem, naravno ne meni ali ima jedan broj korisnika koji kad vidi da update ide samo lupi reset ili nasilno ugasi komp, a ima i kad update zezne sistem
 
Nazad
Vrh Dno