Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

ili kao slow upgrade na buildu 9926 :) ja samo da javim, posto nisam hteo da instaliram onu fast verziju.
 
Relativno lako se napravi iso iz instalacije, 10041 bio na TPB nekoliko sati posle prvog izdanja iz MS-a. Potpuno isti kao i ovaj sada ISO.
 
isto je,samo su bandlovali ova tri apdejta koja sad instalirah preko update-a.malo sam se neckao da ne pregazi katalist a taman sam podesio VSR ali srecom nije ga pipao. :)
 
Nije los ovaj build, nego mora opet DDU zurku da organizujem :D opet mi ne pokrece igre ovaj driver iz wina.
Nego odradim ja Clean up system files i on mi obrise samo 2GB , a vidim da ima tu jos prostora za brisanje i nadjem ovaj folder, mogu li ja to da brisem, tazak je 10GB a standardno je tu i Windows.old 13GB - cudno nije ga Disk cleanup video?
Capture.GIF
Fala :D
 
Poslednja izmena:
Drugari imam jenda mali problem ali iritirajuci. POred sata ona strelica sto pokazuje skrivene aplikacije koje su i dalje aktivne system tray kako li se vec zove ne funkcionise nikako. Nervira me kada kliknem na strelicu nece da da pokaze ikonice, ali ako odem u seting i namestim da uvek pokaze sve ikone on ih pokaze ali mi zauzmu pola taba. Da li je to neki bug? U predhodnoj verziji to je radilo normalno. Da li neko zna kako to moze da se podesi ili jednostavno moram da cekam novu verziju? Cesto stampam pa mi je stampac tu, ili slusam muziku aimp se sakrije tu dok nesto radi i ja sve moram okolo da trazim.
 
Poslednja izmena:
to radi, ako mislis na Show or hide icons in the taskbar
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    380.7 KB · Pregleda: 157
Poslednja izmena:
Ima u Win 10 jos UI bagova. Ponekad se jave, pa nestanu. Moraju jos oni da peglaju ovo, nije dzabe u test fazi. Probaj da restartujes racunar, mozda se pojavi.
 
treba da se klikne u disk cleanup-u "clean system files" da bi ocistio windows.old folder.taj recoveryimage folder mozes komotno i rucno da uklonis.

edit:

ni meni "show hidden icons" ne radi,pokusao sam sve,sfc /scannow nece da radi ni u elevated cmd ni u safe modu.
 
Poslednja izmena:
Show hidden icons ne radi na 10041, jedini način da se vide icone koje treba u njemu da budu je da se nameste da ne budu sakrivene.
 
Kod mene to nije slucaj, radi kako je i za ocekivati. Napravio sam SS na PC-u i taman kad sam hteo da ga okacim ovde ponovi mi se situacija koju sam prvi put i doziveo od kad sam instalirao ovaj build (fast) ...naime, skoro uvek se desi u firefoxu ali ne i iskljuvivo a manifestuje se tako sto displej bljesne pa se vrati na normalno a onda u zvucnicima cujem zvuk (ne sustanje nego glasn zvuk) koji lici na onaj zvuk koji ispusta telegraf a desava se kod svakog pomeraja kursora (koji se trzavo pomera). Restartuje se pa kacim SS u vezi ikona u systrayu.

EDIT: da. kada se opisano desi onda je miš neupotrebljiv, kreće se ali trzavo i ne reaguje na kliktaje dok tastatura nastavi da radi ...pošto je USB miš, otkačim ga i zakačim ponovo ali to ne menja stvar - moram na restart.

evo onog skrinsota:

2015-03-26-173302-.png
 
Poslednja izmena:
Veliki problem sa 10041 je Net Framework, koliko god x da ga reinstaliram bukvalno sve verzije meni i dalje ne radi igrica na Steamu, medjutim par opensource programa na ovom buildu rade dok na 9926 nisu radili..
Sve u svemu vracam se na 8.1, vracam se na w10 kad izadje RC ;)
 
zanimljivo ovo za steam,na njemu imam od ovijih igrara DX:HR i zadnjeg betmena,ali nisam nista jos instalirao na ovom buildu,ostavicu nocas da se skida DX pa javljam sta se desilo.
 
Ono sto sada vidim je da sam na W10 9926 igrao na medium pri 40 -50 fps a sada na W8.1 na medium jedva ide preko 30fps :D

Dobar je taj DX u w10!!!
@umart Steam radi kako treba, ali igrica, konkretno GRP pokrene launcher ali ne i igru na 10041, na 9926 je sve super radilo naravno na and driverima, ti wddm su nekako osakaceni. Nadam se da ce srediti zurku sa Net Framework-om , pogotovo 3.5 sp1.
 
Poslednja izmena:
ocisti sve DDU-om i stavi 15.3 betu,taj kriplovan katalist sa update-a je uzasan.
 
Nema zurka sa Net Framework 3.5.

Screenshot (142).jpg
 
Dobro a pazi ovo je posle sveze instalacija i par instaliranih programa a nijedan ne radi cak ni u pozadini, od HW sve radi perfektno.
Ovako divlja neko vreme pa ako mi se posreci prestane, gasio sam neke stvari u Tasku i izgleda da ApplicationFrameHost.exe divlja i pravi ta cuda...

https://youtu.be/ltoaqTvqNUY

Ovako npr izgleda ikonica od BT - sva degradirana
Capture.PNG

U tekstu sam ostavio log od Net Framework Verification Tool-a pa ako moze neko da mi kaze sta se desava ima li problema tu..
 

Prilozi

  • setupverifier_main_03-28-15_00.08.11.txt
    132.2 KB · Pregleda: 831
Solidan je Spartan, mada je ovo neka alpha. Favorites bar se ne vidi lepo, odsečen mi je deo. Takođe mi radi mnogo bolje na nekim forumima na kojima je IE bagovao I nisam mogao quote I paste da uradim.
 
Ja cekam slow verziju ;) cu moci direktno sa 9926 na tu sa spartanom preko WU. El funkcionise YouTube? Bookmark Sync? Jeeeee polako se blizi Chromu kraj ;)
 
Poslednja izmena:
Radi sync normalno preko Ms naloga, Yt isto . Apdejtovaće ga preko stora tako da ne mora da se čeka sledeći build , tako je valjda rečeno . Meni fino radi na starom dual core laptopu , skrol , font izgledaju fino

Nema naravno sve funkcije još. Ekstenzije tek kasnije dolaze. Interesantno je da mi nije pukao nijednom za pola sata surfa , tako da je ovo ipak ok za prvu verziju. Treba mnogo još peglanja .
 
Poslednja izmena:
kojem dual koru?meni se 10041 vukao na desk masini na 4000+ x2 athlonu i 3gb rama,na 1080p yt nemerem ni da pomislim.

edit: zakrcenje na apdejtu,dl se vuce.
 
kojem dual koru?meni se 10041 vukao na desk masini na 4000+ x2 athlonu i 3gb rama,na 1080p yt nemerem ni da pomislim.

edit: zakrcenje na apdejtu,dl se vuce.

Praistorija :D asus x51l laptop i T2390 procesor . Build 9926 mi je bio očajan, sada radi dosta bolje na 10049 , deluje malo brže sve. Naravno i da ne očekujem da radi nešto specijalno dobro , ipak je stara mašina i koristim je retko .

Naravno samo 720p yt , ne znam da li uopšte može inače da tera 1080 , mislim da ne :)
 
Poslednja izmena:
bas cu probam cistu instalaciju kad izadje .iso,vidim da se integrusa moze klokovati na 800+mhz,nadam se da ce to da izvuce stvar. :)
 
Moze neko da opali preko Spartana html5 test, mozda je presao 360 poena ^.^



Super za sync i youtube :) vredi instalirati. Ja se secam sa athlon x2 4600 sam opusteno gledao Full HD na YT, Chrome i IE11 podrzavaju HW Decoding, tako da je tu ukljucena i grafulja i rasterecuje cpu ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno