Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Laptop G50-70, I5 4210u , R5 230 , sa windowsom 8.1 sve radi , ali imam problem jer posle instalacije windows 10 preko windowsa 8.1, nece desetka da prihvati drajvere za diskretnu graficku karticu R5 230 , i to sam probao nekoliko puta sa nekoliko razlicitih verzija catalista . Jer ima neko resenje.
 
prvo ocisti sve stare sa display driver uninstaller-om,pa stavi zadnje tj omega drajvere.
 
Pa ovo isto ima zahtevnost 1gb rama min.

Ali dobro krastavac nije jos to sve bas najbolje optimizovano ipak je ovo jako rani build.

Ma giga... dao sam mu 4 gb (VM-u)... a opet nemam utisak da lepo dise... ok rani build... posto sam probavao i 8 bete pre zvanicne ver, ona je vec tada na prastaroj single core masini radila lepo... ovo... ne bas.
 
Na virtuelna masina ne moze bas da se oseti dobro kako radi
 
nisam siguran kakvu i dal' uopste i ima vt podrsku taj sendi bridz i3,licno prvo bi tu trazio osumnjicenog za lose performanse u vm-u.
 
Ja sam na 9901 instalirao drajvere na HD 4200 integrisanu na ploci.
Stara graficka bila na reklamaciji, radile igre ok, one koje je mogla da pogura
tipa Far Cry2 i sl..12.4 katalist.
Ne razumem zasto kod nekoga nece, igre rade odlicno i ostali programi..
Te nece start dugme, igre kresuju, nece ovaj i onaj program...?
Da napomenem da ja uvek instaliram sve visual c++ od 2005-2013.
Skinem McRip VC Redist Installer 1.6.0 i instaliram sve i 32/64-bit.
 
Poslednja izmena:
Na nettopu sa atomom d525 (2 jezgra 4 treda), 2GB RAM-a i ion grafikom pregazih osmicu ovim 9926 bildom ...inace moj prvi kontakt sa desetkom i primecujem da servisi Windows Shell Experience Host i Service Host: Local System (15) naprezu CPU svaki sa po 25% a da im se svako malo pridruzi i Antimalware Service Executable sa takodje svojih 25% ...ostali aktivni servisi, njih oko 10 uzimaju sve vreme do 10% od CPU.
E sad mene interesuje da li je to neko pocetno indeksiranje koje ce olabaviti s vremenom a tako dugo (vec oko 2 sata) traje samo zbog slabog hw ili ce se to tako i nastaviti. Dakle, da li i vi sa jacim hw primecujete ovo isto i da li to ikada stane? Da i jos nesto, onda kad nije aktivan ovaj antimalware servis aktiviraju se 3 servisa vezana za windows search indexiranje i kako god meni cpu retko kad pada ispod 80% zauzeca.
...jel da se nadam boljem il da se oma vracam na 8.1?
 
hoce posle nekog vremena kad malo prikupe informacija o tvom hardveru i koriscenju.sto se tice drajvera,ja imam ono sto vecina smatra najnestabilnijim setapom - krosfajr,i sve radi kao sat.omega katalist je u pitanju.
 
U Task Scheduler-u slobodno pogasite procese koji služe za prikupljanje informacija, nalaze se u Microsoft/Windows/Application Expirience i Microsoft/Windows/Customer Expirience Iprovement Program.
 
Poslednja izmena:
To bre sad se lakse dise. I posto sam ih sve ugasio ipak se s vremena na vreme pojave ali sad u trajanju od par sekundi i to zauzece CPU ne prelazi preko 33%. Hvala rAMA!
 
Ne brini samo dok se sistem prilagodi, posle je miran stalno na 2%..
Ja bih ga pustio da odradi svoje.
Imam i 32-bit sistem na drugom hardu, kada je krenuo da maltretira
hard mislio sam nece nikada stati, sada je ko bubica 08-09gb zauzece rama.
 
Poslednja izmena:
Ne brini samo dok se sistem prilagodi, posle je miran stalno na 2%..
Ja bih ga pustio da odradi svoje.
Imam i 32-bit sistem na drugom hardu, kada je krenuo da maltretira
hard mislio sam nece nikada stati, sada je ko bubica 08-09gb zauzece rama.

Ne radi ti tacka ili :d?
 
tri bambija za ramu!!!

edit:

a moze neki tutorial kako?ne nalazim nista u task scheduler-u...
 
Poslednja izmena:
..... u zaru borbe izostavih. :d
 
@umart evo:
20150126231738programman.png


...znači s leve strane označiš a s desne disejbluješ
 
Ljudi, instaliraste li ovaj poslednji build? Ima li vajde ukljucivati se sada u TP program, ili da cekam jos?
 
marxista:

danke,danke,i za tebe tri bambija!
 
Hvala, hvala, hvala :d.
Btw. nema frke da ga stavim kao primarni sistem?
 
Ako komp koristis i za neke bitnije stvari nemoj, nije ovo bas ispeglan sistem.
 
@Mare: zato sam se i tri puta zahvalio ;)

@Mare&Vuk: Da, kontao sam samo da prepeglam 8.1, a sto se tice koriscenja, web/gaming. A za strebanje programiranja i office sve jedno drzim dual boot Mint.
 
Ne razumem zasto kod nekoga nece, igre rade odlicno i ostali programi..
Te nece start dugme, igre kresuju, nece ovaj i onaj program...?
Da napomenem da ja uvek instaliram sve visual c++ od 2005-2013.
Skinem McRip VC Redist Installer 1.6.0 i instaliram sve i 32/64-bit.

Mene su recimo zezali Better DS3 i objetdock, na kraju se ispostavilo da su regionalni formati i postavke iz nekog razloga pravile konflikt sa ovim aplikacijama. Tek kada sam prošao kroz sve regionalne postavke i sve postavio na English (United States) proradili su posle restarta.
 
meni nazalost jedino unity player kuca,i na ovom i na onom neoficijelnom,druih problema nemam,cak i par DAW-oa i tezih plagina sam stavljao,sve radi kao sat.
 
Nazad
Vrh Dno