Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

e tu se vec razlikujemo,ja stvarno nemam potrebu za AB-om pri dizanju sistema,samo je rivatuner ostavljen zbog OSD-a u igrama.
 
Ima li neko Atheros AR3012 Bluetooth(R) Adapter da potvrdi da ne radi kao meni?
 
long stori sort,zadnji build odbija da radi sa zadnjim beta katalistom,tj da budem precizan,sa video drajverom sa njega.pokusao sam i DVI i HDMI kabal.insistira na wddm 2.0,preko kojeg moze da se nakaleme ostale komponente sa zadnje bete katalista,ima sve profile za igre (ukljucujuci i gtaV),same igre rade ali ne radi zerocore (gasenje druge grafe potpuno u idle-u).sve sam pokusao,regularno uninstaliranje iz CP-a,pa DDU (zadnji DDU je u pitanju,sa wagnarovog sajta) ali kad se pokusa instalacija bete kad dodje do toga da instalira sam video drajver ili baci BSOD ili ga prosto preskoci (npr ako je wddm 2.0 prisutan).pokusao sam i i da cackam podesavanja za instalaciju drrajvera za apdejta u advanced system properties-u,nema razlike,sem sto apdejt kad se izgasi,logicno ne instalira wddm 2.0 video drajver.

on d flipsajt,imam dx12(strasno velika korist :)),sve profile i sve radi.ovo da ne gasi drugu grafu sam slucajno primetio kad otvorih kuciste jer se cuo jedan vent.kapiram da ovo pogadja fazon samo mene od forumasa,ali eto nije zgoreg ako neko cita. :)

edit:

cackao sam i ULPS u afterburneru,nema razlike.
 
Poslednja izmena:
Mozda nije tema ali meni bucaju i facebook i tapatalk sa ovog njihovog store-a, jos nisam naisao na nesto sto im radi :D
Plus mozda ima veze sa tim drajverima za graficku, ja ne mogu da podesim 1920 x 1080 na monitoru iako mi je full HD monitor :)
 
Poslednja izmena:
Ima li načina da ugasim da mi traži šifru prilikom startovanja računara? Traži mi šifru sa Microsoft account-a.
 
Ne znam da li je tako i u Windows-u 10, ali probaj.

U Run kucaj:

control userpasswords2

Izaberi sebe (svoj nalog), ukloni kvakicu i potvrdi svoju šifru.
 
Poslednja izmena:
Ajde jos jedno pitanje kad ste raspolozeni. Imam pozadi kucista ubacen kabl za mini liniju, a sa prednje strane kucista imam ubace slusalice. Kada ubacim slusalice onda su one aktivne, kada izvucem slusalice mini linija je aktivna i to je ok, ali kako da ja prebacujem izmedju ova dva ulaza bez vadjenja slusalica? Pokusavao sam preko Realtek HD Audio Managera ali nisam uspeo da podesim.
 
по слухам, сборка 10074 будет представлена на Build 2015 как Developer Preview и станет доступена до 9 мая...

According to rumors, the Assembly will be represented at 10074 Build 2015 as Developer Preview and will be the rest is available until 9 May

https://twitter.com/WZorNET
 
Poslednja izmena:
Da Windows 10 build 10074 Developer Preview ce biti predstavljen u toku Builda 2015 od 29 aprila do 2 maja a moci ce da se skine 9 maja , tako bi trebalo da bude ako wzor ne leakuje ranije :D ocekujem da taj build bude najstabilniji posle onog 9926 iz januara bice sigurno slow u windows update a ne fast!
 
Evo i ja predjoh na 10061, odlican, stvarno sve pohvale za MS.
GTA V dobio neki fps vise, radi na staroj kanti kao podmazan.
 
Evo I potrosnja resursa u mirovanju I 4K.

Screenshot (148).jpg

Screenshot (150).png
 
Ali zato u 1080P nema ga nigde.:d

Screenshot (151).png
 
Aj još neko, baš me zanima?
Inače isti AMD na Windows 7 u Google Chrome nije mogao tečno da pusti 4k
 
Poslednja izmena:
Explorer ispade najbolji...

Screenshot (152).png Screenshot (154).png Screenshot (155).png

Mozillu su izgleda namerno "sprzili" znam da je pre bila negde 60-70% zauzeca.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro je zuzece graficke u Chrome radi na HTML5.

Screenshot (165).jpg Screenshot (166).jpg
 
Kako da namestim da mi se AMD control center (ili kako se već tačno zove softver za podešavanje grafičke) pali sa podizanjem Windowsa? Iako je podešeno da se pali on se pravi lud :D
 
20564d1366486979-catalyst-control-center-notification-icon-add-remove-catalyst_control_center_ta.jpg

Ti ovo stiklirano? Po defaultu on treba CCC da dize.
 
Jeste. Isti problem sam imao i pre na Windows 7. Jednostavno nemam dole ikonicu. Sad sam primetio da prilikom startovanja računara napravi se onaj izveštaj o problemu koji se šalje u Microsoft. Baš me briga za to ali treba mi hotkey za menjanje glavnog monitora.
 
vrlo moguce da ti je win update pregazio drajvere sa wddm 2.0 drajverima,quick fix je da skines bilo koji takalist (moze i zadnja beta) i pokrenes instalaciju,pa ce on da instalira samo katalist kontrol centar,nece dirati sam drajver.a ako je vec neki katalist instaliran i radi,drajveri su se pokupusali i moraces da ih ocistis sa DDU,pustis apdejt da instalira zadnje,i onda opet katalist iz zadnje bete.ovo sve vazi ako imas kartu za koju vaze ovi aktuelni katalisti,ako je neka matorija moraces sam da kopas sta i kako.
 
Obrisao sam sve u vezi drajvera za grafičku i sad ne mogu da podignem sistem :D
Inaccessible Boot device?
Išao sam system refresh i uspeo je posle par minuta da popravi grešku uz brisanje naravno programa [emoji35]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno