Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

A, meni je to izaslo danas za Task Manager, kada mi je not. center izbacio da pogasim aplikacije za brzi startup. Posle sam normalno pokrenuo TM.
Nego da vas pitam, kada odem u advanced startup opcije, i odradim syste refresh, da li ce mi vratiti na 8.1 ili fresh 10. Takodje ako to uradim da li ce on znati da ja dolazim sa legalne osmice, naravno ako pobrisem sve tragove sa C:/?
 
A, meni je to izaslo danas za Task Manager, kada mi je not. center izbacio da pogasim aplikacije za brzi startup. Posle sam normalno pokrenuo TM.
Nego da vas pitam, kada odem u advanced startup opcije, i odradim syste refresh, da li ce mi vratiti na 8.1 ili fresh 10. Takodje ako to uradim da li ce on znati da ja dolazim sa legalne osmice, naravno ako pobrisem sve tragove sa C:/?

Znaci da si radio upgrade na 10 ?
Ostavice ti golu 10-ku.
Naravno da zna da je Volume licence ili OEM key.
 
Hm , meni sad na update ponudio 10162 ali download stoji na 0% vec duze vreme i ne mrda a net mi vuce punom brzinom znaci da ga skida samo sto ne pokazuje procente. Dal ce da trazi restart kad skine do kraja ?
 
- Phone Companion ne radi
- Edge ne pamti položaj prozora prilikom gašenja aplikacije i ponovnog starta
- ...

Može li da se promeni bela Caption boja prozora?
 
Hm , meni sad na update ponudio 10162 ali download stoji na 0% vec duze vreme i ne mrda a net mi vuce punom brzinom znaci da ga skida samo sto ne pokazuje procente. Dal ce da trazi restart kad skine do kraja ?

Meni nije pomogao restart, jedino je pomoglo kad sam ugasio pa upalio comp.
 
- Firefox drlja po disku dok učitava stranice
...

Vraćam se na 8.1

:)
 
Da li je neko uspeo da natera sistem da ne diže drajvere preko postojećih?
 
Meni pamti položaj prozora... Clean install 10162 na VMware Workstation.

E sad...Kad bih odradio čistu instalaciju 10162 na realnoj mašini, kad bih je vezao sa svojim MS Insider nalogom, da li bih bez problema dobio kasnije RTM verziju? Ili ipak mora prvo zvaničan ISO sa Windows Insider sajta (10130), pa se on aktivira i odradi se upgrade na 10162?
 
Vauu vec 10162.. vidim nema zanacajnih promena?
Ovaj koliko vidim u startu obecava...
 
Ne znam koja im je fora ali meni nema update-a preko WU...ko da sam u Indiji :) kako god ne zelim da se zamaram kada bude na slow preuzecu iso sa insider stranice :)
 
Ne znam koja im je fora ali meni nema update-a preko WU...ko da sam u Indiji :) kako god ne zelim da se zamaram kada bude na slow preuzecu iso sa insider stranice :)

Druze, ja sam u USA i meni nema update-a od 10130 build-a. Evo pokusao da ispratim uputstvo s neowin sajta, i nista nije uspelo. Poslednja recenica je bila, tipa, ako nista ne uspe, budite strpljivi, sredice se samo od sebe za par dana. Ja sam strpljive prirode pa cu videti :)
 
Da li ste u windowsu logovani na MS acc sa kojim ste se prijavili za insider?
 
Poslednja izmena:
Evo javljaju mi da je sam skinuo 10162... samo se ceka restart.
Ali to ce morati da saceka do sutra.
 
Ja ga ostavio da odradi update, a kad sam se vratio da čekiram stanje, on otiš'o na sleep. Reko', bem ti sitno žito, sad mora ispočetka. Uključim, on stoji na 80% download-a.. Gledam, ne mrda odatle, ajd da se izjadam ovde šta se desilo, kad ono, posle prve rečenice on na 84%. :) O, fino, dočekaću pre spavanja da proverim novi build. ;) Dobra je stvar što ne ide ispočetka.
Doduše, ovaj put sam i ja imao malo cimanja da ga odlepim od 0%.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skino 10162 iso i upgrade je trajao blago receno 3x duze nego instalacija od nule.
 
Hm , meni sad na update ponudio 10162 ali download stoji na 0% vec duze vreme i ne mrda a net mi vuce punom brzinom znaci da ga skida samo sto ne pokazuje procente. Dal ce da trazi restart kad skine do kraja ?

odradi ovako, meni je pomoglo
I had the same thing.
Fixed it by going to my services (windows key + R , type services.msc) and stop the windows update service.
After that just let it check for updates again and it started downloading at my full speed.
:wave:

edit: kad sam već na ovoj temi, da pitam u vezi skajpa, povežem se sa rođakom koji koristi winxp i čim uključi kameru blokira mu se skajp i prekine razgovor...znam da je verovatno do starije wina, ali interesuje me da li se i drugima dešavalo
 
Poslednja izmena:
Za ostalo ti ne mogu pomoci a sto se tice redosleda u bookmarks pogledaj par strana unazad ja sam postavio kako moze da se numerise i da pamti kojim redosledom ce ti stoje stranice u favorites bar.

Mislio sam na položaj prozora na ekranu. Ja ne koristim browsere u maximize modu, već podesim veličinu prozora. To što ne pamti je bedak totalni.

Što se tiče captiona (title bar), bela boja je ubistvo. Vako nešto bi (po meni) bilo baš lepo:

c073eb35a0f1cfb5d4878e9a8307ffe89bdec3f3.jpg
 
Poslednja izmena:
@mrmilos

Ista je fora kod mene na destop racunaru, kliknem bilo koje dugme na tastauri i komp se ukljucuje.

Nego ja sam dobio sledeci problem a to je da je zvuk odjedared prestao da radi, zvuk se nekim neverovatnim slucajem prebacio na digitalni kanal i stagod da uradim nece da se vrati na zvucnike.

11.jpg 12.jpg

A do pre 10 min je sve bilo ok, niti mi je nestalo struje, niti sam ista cackao, znaci jednostavno neverovatno da je tako nesto moguce.

Cak sam obrisao drajvere za zvucnu pa instalirao nove i nece da radi, mislim radi ali na pogresnom kanalu. Jel ima neko ideju sta da radim?
 
Poslednja izmena:
Ma Win10 u ovom stanju je još uvek prsovina. Ne očekujem previše ni od RTM. Tek tamo krajem godine da se ispeglaju neke stvari. Biće tek belaja kad ljudi "masovno" krenu sa korišćenjem. Kao i uvek, treba vremena.
 
@r!sc!

A sta to treba da se ispegla? Sta to ne radi pa da je nemoguce koristiti win 10?
 
RTM cu definitivno kao clean install ;) e ako bude problema onda je to bruka za MS...do tada tolerisem bagove.
 
Nazad
Vrh Dno