Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Malo gledam ovaj Edge... I ne mogu da provalim kako da se postavi kao home recimo google I gde je ako uopste postoji kucica/home ovde? A uvoz favorita moze samo iz IE?
 
Na osnovu cega je napravio ime foldera u Users folderu. Kod mene stoji deo prezimena, malo mi izgleda glupo,
npr, ako se prezivam Jovanovic ime foldera stoji Jovano
 
Malo gledam ovaj Edge... I ne mogu da provalim kako da se postavi kao home recimo google I gde je ako uopste postoji kucica/home ovde? A uvoz favorita moze samo iz IE?

Tebi bas nista tu ne ide a :)

Settings, odmah sve dostupno tu, jako citko, a u advanced dobijes i opciju za kucicu. Meni nudio i IE i Chrome.
 
Vidi stvarno majku mu :) Ulazio sam odmah ovde al ne vidi ovo a sto kazes bas je citljivo. Samo mi ne nudi da uveze favorite osim iz IE...
 
Opisaću vam svoju Odiseju instaliranja windows 10 iliti šta se desi kada tvrdoglava mazga naiđe na problem :)

Legalni sam vlasnik Windows 8 (Legalizovana šonsijeva piratska sedmica za 15$ na akciji :)) i Windows 10 insajder od oktobra prošle godine. Šta bi moglo da pođe po zlu?

Duže vreme sam koristio Technical Preview, i samim tim stekao pravo na licencu za 10tku. Pojavila mi se nadogradnja na verziju 10240, krenem da ažuriram, i iskoči mi poruka da moram imati bar 2GB rama (imam 4GB). Proguglam i nađem rešenje. Isčupam 2GB rama, i sa preostala 2GB prođe skidanje nadogradnje i krene instalacija.
U pola instalacije mi se zapuca komp, i posle restarta, windows se vrati na staru verziju desetke.
Probam 2,3 puta i svaki put isto. Skontam da je do starog kompa, tj falične ploče koja me zeza već duže vreme.

Skinem win 10 final ISO, i instaliram ga direkt, friško i sve prođe bez problema. Međutim, Windows mi nije aktiviran i nije me prepoznao kao insajdera. Probam sa Win8 original ključem - neće.
Pročitam na netu, da mora baš technical preview da se ažurira preko windows update aplikacije, i da se samo tako automatski aktivira windows.
Skinem technical preview, instaliram ga friško, međutim microsoft više neće da aktivira technical preview verzije, pošto je izašao finalni windows.

Krećem na plan B. Ažuriranje windowsa 8 na desetku. Ali pošto imam licencu samo za upgrade sedmice na osmicu, moram prvo da instaliram šonsijevu sedmicu i iz nje da nadogradim na osmicu. Odradim to, i sav srećan pomislih da je to kraj mukama, i da ću moći instalirati desetku... kad šipak. Samo iz Windows 8.1 je moguć apgrejd na desetku, iz čiste osmice ne može. Krenem da ažuriram osmicu na 8.1, kad ono mora 2GB apdejtova da se prvo odradi, pre prelaska na 8.1.

Odradim ja sve to, i krenem ažuriranje, i u sred instalacije osmice tačka jedan, zapuca se skrnavi komp, i vrati se sve na originalno stanje.

Tu sam već popizdeo, i odlučim da je krajnje vreme da zamenim svoj 6 godina star Phenom i Biostar ploču.
Kupim novi procesor, ploču i memoriju, upalim komp i zaletim se na nadogradnju na 8.1, kad ono šipak. Promenjene su komponente, i windows se deaktivirao. Jedini način je da zovem tehničku podršku i da ga aktiviram preko telefona. Nedelja, niko od njih ne radi. Srećom preko govornog sistema, i jedno pola sata ukucavanja i slušanja kodova, uspem da ponovo aktiviram windows 8! EUREKA.

Sa novim komponentama sve je letelo. Windows ažuriram prvo na 8.1, i iz njega na desetku ( uz par komandi za nasilno preuzimanje desetke bez čekanja). Windows 10 aktiviran. To je to. KONAČNO KRAJ... ali nije :D

Đavo mi ne da mira, i kliknem na refreš windowsa, da bi očistio predhodne windows.old i ostale repove, i da konačno dobijem čist windows. Tu se naravno na pola brisanja windows zaglupi i dobijem plavi ekran, bez mogućnosti ikakve popravke :D

Nervni slom. Već kontam da ću morati ponovo od sedmice da krenem nadogradnju... I uzmem ponovo onaj čisti windows 10 iso, i instaliram ponovo čisti windows direktno... I pogledam aktivaciju... kad ono AKTIVIRANO! Zapamtio me je na osnovu korisničkog imena.

A utisci? Pa ono... ok je :D
 
Au brate. Ali dobro imaš jedno divno iskustvo više
 
Imam jedan problem.Odjednom mi Windows 10 postepeno prelazi na srpski jezik,kako to da isključim i da vratim na engleski?
Edit: Rešeno je tako što sam pomerio Engleski na prvu poziciju na listi keyboard podešavanja.Izgleda da je nemoguće na W10 imati engleski sistem,a da na startup-u jezik tastature bude srpski
 
Poslednja izmena:
@Palpatin Au brate drama... Svaka cast na zivcima :)

Nego ima li nesto slicno AdBlock Plus za ovaj Edge :)
 
Imam jedan problem.Odjednom mi Windows 10 postepeno prelazi na srpski jezik,kako to da isključim i da vratim na engleski?
Edit: Rešeno je tako što sam pomerio Engleski na prvu poziciju na listi keyboard podešavanja.Izgleda da je nemoguće na W10 imati engleski sistem,a da na startup-u jezik tastature bude srpski

Odradi ovo što sam označio na slikama.

Deo sa MS nalogom odradi ovde: https://account.live.com

Posle ovog NE SME da ti vraća na srpski.

EDIT: Kasno sam video tvoj EDIT, ali koristiće ovo nekom. :)

EDIT 2: Ja imam engleski sistem, a jezik na tastaturi mi je srpski odmah nakon startup-a.
 

Prilozi

  • jezik1.JPG
    jezik1.JPG
    161.3 KB · Pregleda: 208
  • jezik2.JPG
    jezik2.JPG
    70.9 KB · Pregleda: 216
  • jezik3.JPG
    jezik3.JPG
    78.7 KB · Pregleda: 212
Poslednja izmena:
Bilo je najava da će Edge moći da koristi Firefox i Chrome ekstenzije, ali za sada izgleda to nije moguće.
Kada i ako to bude moguće ja bih najverovatnije prešao na Edge.
 
Ima li neko problema sa brzinom neta na win10?
Šta god mu uradio neće preko WiFi-a da prebaci download preko 6 Mbit/s (imam net od 40 Mbit/s). Telefon najnormalnije zakuca na 40. Jako mi smeta jer često strimujem sa kompa na laptop. Probao sam restart rutera, reinstal drajvera.
Ima li neko rešenje?
 
Imam jedan problem.Odjednom mi Windows 10 postepeno prelazi na srpski jezik,kako to da isključim i da vratim na engleski?
Edit: Rešeno je tako što sam pomerio Engleski na prvu poziciju na listi keyboard podešavanja.Izgleda da je nemoguće na W10 imati engleski sistem,a da na startup-u jezik tastature bude srpski
Change input methods -> advanced settings -> override for default inputh method. U change date,time itd. na Administrative tabu možeš da postaviš regionalna podešavanja za podrazumevanog i nove korisnike.
 
Poslednja izmena:
Imam i5-3350P i zadnje drivere koje sam nasao za njega...
Magican isto zadnja verzija....



fast boot mi je vec aktivan, zeleo sam da probam onaj najbrzi ultra fast, ali prezivecu i bez njega...

magician mi ne prepoznaje win 10, u tome je problem, evo slike:

Pogledajte prilog 176371
Za ultra fast boot, moraš imati UEFI instalaciju. Ujedno i bios grafičke mora imati UEFI deo - to možeš videti u GPU-Z. Samsung Magician nema nikakve veze s tim.
 
Znam da Magician nema veze sa tim, tu sam se zalio sto mi ne radi Rapid Mode SSD-a...

Imam UEFI instalaciju i graficka ima UEFI, sad sam proverio u gpu-z.

Ne znam zasto nece, kad ukljucim ultra fast, restartuje mi se komp i sam udje u bios, nece da krene da ucitava win... cim ga stavim na fast, krene bez problema.
 
Znam da Magician nema veze sa tim, tu sam se zalio sto mi ne radi Rapid Mode SSD-a...

Imam UEFI instalaciju i graficka ima UEFI, sad sam proverio u gpu-z.

Ne znam zasto nece, kad ukljucim ultra fast, restartuje mi se komp i sam udje u bios, nece da krene da ucitava win... cim ga stavim na fast, krene bez problema.

GPT particija i instaliran windows iz uefi moda?
 
Znam da Magician nema veze sa tim, tu sam se zalio sto mi ne radi Rapid Mode SSD-a...

Imam UEFI instalaciju i graficka ima UEFI, sad sam proverio u gpu-z.

Ne znam zasto nece, kad ukljucim ultra fast, restartuje mi se komp i sam udje u bios, nece da krene da ucitava win... cim ga stavim na fast, krene bez problema.
Trebalo bi da ti je isključen Legacy ili CSM support. Ako grafička ima UEFI GOP, i sama instalacija Windowsa je UEFI na GPT SSD-u, sve bi trebalo da radi. Kad uđeš u UEFI, šta dobijaš kao izbor za boot device? UEFI firmware se učita zato što nešto nije konfigurisano ili kompatibilno sa Ultra Fast.
 
Ima li neko problema sa brzinom neta na win10?
Šta god mu uradio neće preko WiFi-a da prebaci download preko 6 Mbit/s (imam net od 40 Mbit/s). Telefon najnormalnije zakuca na 40. Jako mi smeta jer često strimujem sa kompa na laptop. Probao sam restart rutera, reinstal drajvera.
Ima li neko rešenje?
Wifi driver. Imao sam isti problem, sa driverom za Win8 sam rešio...
 
Ja odradih clean install misleci da cu sa MS nalogom aktivirati Win, ali on se ne aktivira. Ima li neka fora?
 
Ako u ovih godinu dana uradim nadogradnju sa Win 7 i posle se vratim na sedmicu, da li i nakon isteka jedne godine mogu na isti način da dobijem Win 10?
 
jbt konacno sam dobio opciju za upgrade. siguran sam da su pravili posebnu verziju za mene.:)
 
Ja odradih clean install misleci da cu sa MS nalogom aktivirati Win, ali on se ne aktivira. Ima li neka fora?

Prethodno ti je bio aktiviran Windows 10 nakon upgrade-a? Nadam se da nisi unosio ključ tokom čiste instalacije.
 
Poslednja izmena:
Kao insider bio aktiviran. Odradio clean i sad ništa. Nisam ključ unosio niti znam koji bih.
 
Daje mi kao da kljuc nije validan, iako sam preskocio unos kljuca. Probacu jos ovo sto tolero napisa, ali sam sumnjicav povodom toga.
Untitled.png

sa ovim: Error code: 0xC004C003
 
Poslednja izmena:
Kom geniju je palo na pamet da se keyboard po defaultu menja za sve aplikacije, umesto za svaku ponaosob?! Jedva nadjoh opciju da promenim!

Mozda ne bi bilo lose da neki entuzijasta dobrovoljac otvori temu "Windows 10 tips & tricks", u kojoj bismo linkovali korisna podesavanja, kojima bi se potom dopunjavao prvi post?
 
uploadfromtaptalk1438681270663.jpg.
Već par dana pokusavam da instaliram, sa 8.1 i uvek mi na 25% ovo izbaci. Posle toga me vrati na moj Windows 8.1. Je l' zna neko sta da radim?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno