Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Da, verovatno je stvar individualna i koliko ko ima prag tolerancije na buku.
Sta znam, imao sam Gigabyte 7970 Windforce, bila hladna kao led i tiha. Onda predjem na 780 i delovala mi je kao avion sto se tice buke. Uzmem Extreme III, koji je brutalan sto se tice buke i hladjenja, i sad ova MSI980, takodje hladna i tiha, ali za nijansu slabije od Extreme III.
Tako, ako neko ima skoro nultu toleranciju na buku, mozda je bolje da ide na nereferentnu grafu.
 
Poslednja izmena:
Malo je falilo da se opredelim ponovo za Asus DC2 :) ali mi je nesto merak bio za referentnu mnogo mi se svidja onako robusna i sa onim svetlecim natpisom sa strane. Volim blower kuler hladi i vrm i memoriju.

Verujte mi da 90 C za vrm nije nista cak i za 24/7. 970 Strix greje vrm max. 96 C def. fan, klokovan na 1500MHz u FC4 u ostalim igrama manje. Inace uz msi karburator sam ga doterao do 115 C :D i radila je stabilno. Mogao sam jos vise da je zareskam ali nisam hteo. :D

I ja razmisljam kao Gavran, eventualno da uzmem jos jednu, nekad, referentnu polovnu kad im padne cena, za ZLI :)

Nervira me sto se Asusi oklembese pod sopstvenom tezinom pa stoje krivo.

Msi sam se zarekao nikad vise.

Gigabyte 980 G1 nisam jer je bucniji od referentne za 10 dbA po techpowerup-u a jedino njima verujem sto se tice buke.
 
Poslednja izmena:
meni je 780DC2OC kao visibaba bio, koliko je glomazan i tezak. Ovaj Gigabyte G1 970 prav kao strela.... :d

auGWjyK.jpg
 
Onaj blower vent ima fin zvuk, ravnomerno se povecava. I nema nikakvih prododatih sistanja, coil whine-ova i slicnih nepogoda. Cuje se samo blago strujanje vazduha.

Slazem se u potpunosti, lepo si ga opisao, i meni odgovara njihov zvuk, cak i na vecem rpm je ujednacen bez variranja.

Neko je bese pitao, Strix je otisao za 40K.
 
Poslednja izmena:
Postaviti dve referentne 980 u SLI po meni dace previse buke. Postavio sam u gornjem postu moje iskustvo sa tim karticama, i zaista nema sanse da referentna bude tisa od nereferentne kartice.
Zasto tako lako odbacujes MSI? Pa taj ASUS je sa 780Ti i 970 naparavio da im se VRM-ovi krckaju:mad: kao na ringli. Evo ja imam MSI i sve je okey za sada.
 
Ako sam dobro razumeo ti poredis referentni 780 sa 980 ??? Nije isto.

Dve nereferentne karte u SLi naprave pakao u kucistu pa gotovo svi otvaraju kuciste.

Evo buke G1 u odnosu na referentnu.
 

Prilozi

  • fannoise_load.gif
    fannoise_load.gif
    71.5 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
mene i dalje reviewsrb nije ubedio da su dve nereferentne u ZLI hladnije i tise od referentnih,narocito posle duze sesije.nema nikakve logike da bude tako,bar iz mog iskustva,ubogi plasticni hladnjak na 660ti nije ama ic uticao na temperature unutar kucista,dok svako nereferentno hladjenje napravi furunu ako se ne nakrcaju izduvi.svaki tri i quad ZLI setap koji sam video jos od fermija je ili na vodi ili su referentni kuleri.
 
Vidi, referentni gtx780 ima slican vent. kao referentni gtx980, pa ce i ponosanje venta i nivo buke biti skoro slicni.
Sto se tice 980 G1, toj kartici je putem biosa vestacki napravljeno da ima veliki broj obrtaja ventilatora, potpuno nepotrebno, mislim da u mirovanju ide i do 1.500rpm, a u loadu ide i do 2.500rpm. i tu dolazi do malo vece buke kod G1, a mogu da rade na daleko manjim obrtajima i bile bi temperature okey.

EDIT: @Umart, mislim, bas da budu hladnije referentne u SLI-ju, pa to logicko-tehnoloski:beat: je nemoguce.
 
Poslednja izmena:
Moja je kupljena u Madjarskoj, pa valjda ce meni lakse da ide vracanje ako do toga dodje :D
Iskreno, cak i da krene slicna akcija, ne bih se sad zezao s tim, pogotovo sto sam super prosao. Jedino ako ide zamena za GTX 980 onda moze :D

Plus, sto sam ubo dobar primerak:

GTX 970 Firestrike.jpg

Doduse, ovo je onako iz prve, treba tu jos testiranja. Probao sam i Unigine Heaven 20 MHz manje i prolazi.

Ko zna, mozda mi Zajebani ponudi vise za grafiku nego nVidia :D
 
^
Zavrsio sam igranje sa 970 modelima, sada sam na 980 :p Za sada sam veoma zadovoljna ovom MSI Gaming 980 sli, 1540/2050 za svaki dana 100% stabilno :)

Kao sto rece @reviewsrb, G1 se malo vise cuje ako se vent ostavi na default, tako su je podesilu u biosu, realno daleko manje ventovima treba da bi karta ostala ispod 70c. @Pike uzmi G1 980 ako vec nisi kupio kartu, neces se pokajati, briljira u svakom pogledu...
 
^ Nesto mi je nece dusa. :D Palit je zakon. :D Cestitam za monitor savrsen je, pravi izbor za tebe.
 
Skontao sam, ali stvarno je prefektna karta...

Hvala :) Stvarno je perfektan monitor hehe:p Ko se na ovome jedom poigra ako nema para prodaje bubreg da bi ga imao, toliko je dobar ;) Nisam nerealan jednostavno je tako. Svaka igra koju sam pokrenuo blista na ovom ekranu. Ne sahvatam kako ovolika razlika moze da bude izmedju Asus ROG SWIFT PG278Q i predhodnog monitora Asus VG278HR. VG278HR je stvarno dobar monitor i bio sam zadovoljan sa njim, cak je malo falilo da ga ne proda. Poredio sam ga sa IPS raznim panelima i sem crne koja nije kao kod IPS-a, i slike koja je za nijansu nema tu lepotu prikaza kao ips, VG278HR je briljirao na svim poljima, mozes msilito koliko je onda ovaj dobar u odnosu na sve pomenuto kada sam toliko odusevljen :) Nikako mi ne ide u glavu kako TN panel moze da ima ovako dobru sliku...

Ako nesto nije na nivou opsteg savrsenstva onda je to gamma koja je nesto malo jaca nego sto je po mom ukusu, pa sam caki i to korigovao kako bi bas sve bilo idealno, pomocu QuickGamma softvera... Treba mi preporuka ako neko zna neki bolji softver koji temeljnije moze da odradi posao kontrasta gamme i osvetljenja, mozda cak na neki nacin da udje u firmware monitra pa da se malo igram sa tim, mozda moze i bolje od ovoga :p
 
@ Zajebani, ajd onako laicko pitanje.
Da li kada radis kalibraciju monitora, da li korigujes i ove dve postavke iz, Nvidia Control Panel> DeskTop Color Settings pa onda Digital Vibrance i Hue?
 
nista tu nije cudno lcd tehnologija se usavrsava konstantno i ima prostora da se usavrsi jos vise. nekada su tn paneli bili bas dno dna :) a sad cak ima i nekih 4k modela koji su jako korektni sto se tice prikaza.
 
@ reviewsrb
Ma ne, nema potrebe jer su boje skroz ok...

@ tomasbg
Logicno, nego ja ne pratim tu oblast pa sam se bas prijatno iznenadio slikom na ovom monitoru...
 
Dying Light iskustva ?

3530vram usage gotovo konstantno kada sam vani u gradu, bez obzira da li koristim shadows na low/very high / blure off/on i vsync off/on.

Maxed out radi kako i na slabijim detaljima barem meni, pada do 40 fps-a najnize nakon 2 sata igre. Vram je 90% vremena 3300-3550, ne prelazi ! Sa DSR-om bi moglo verujem ali sta ce mi to. Igra strca i obara fps kad se ucitava novi deo mape i slicno tome, gpu usage je dosta nizi kao i cpu. RAM sa druge strane ~6GB konstantno, 500mb gore dole. Mislim da je losa optimizacija pogotovo jer igra nema opciju za detalje i teksture.
 
Poslednja izmena:
Ubacih 980, prvo sto sam probao je ACU sa istim podesavnjima kao i na 970.

Na 970 je zauzece vram-a oko 3500 MB na 980 na istom mestu od 3800-3900 MB tako da je za mene misterija razresena.

Drago mi je sto sam se otarasio sakatog 970.
 
@Pike: A FPS? Nije 20 nego 23? :)
 
Poslednja izmena:
Ubacih 980, prvo sto sam probao je ACU sa istim podesavnjima kao i na 970.

Na 970 je zauzece vram-a oko 3500 MB na 980 na istom mestu od 3800-3900 MB tako da je za mene misterija razresena.

Drago mi je sto sam se otarasio sakatog 970.

Za preko 15k vise si se ti osakatio. Kao sto neko rece dole, fps razlika..
A Nvidia opet na profitu jer si je preprodao drugom dok si uzeo novu.
 
Sakati ode za 40K.

Brzi je 980 na def. nego 970 na 1500/7950 za par fps u 1440p
 
Klokovan 980 daje 10 fps vise nego klokovan 970 u ACU u 1440p i koristi vise vram.
 
Moze to da se gleda i ovako, klokovana 970 ne moze da zakljuca na 60fps-a kroz Adaptive Sync ni Crysis 3 ni Tomb 2013 na 4X MSAA na HD, a klokovana 980 moze da se izbori sa tim setovanjima, a razlika je velika jer 970 ima stuttering, a 980 ima normalan, fluidan gameplay.:guitar:
 
Hvala. :) Zadovolstvo nema cenu, zelim i vama isto. :) Nije mi zao para.
 
Ne znam koliko si dodao, ali recimo za 15-20hiljada si dobio, recimo, izmedju 20-25% na performansama u odnosu na 970, zavisi koliki ces klok postici. GTX 980 na kloku od 1588|7900 je oko 25% jaca od 970 na kloku 1540|2000mhz.
 
Nazad
Vrh Dno