Šta je novo?

Samsung Galaxy S3 Neo

Meni se isto desili..dva tri puta za ovih osam meseci koliki koristim telefon.
Ne bih rejao da je do baterije..slikao sam i sa blicom i bez blica..nikada se nije ugasii u toku slikanja
 
Ima puno klipova na yt (samsung s3 i s4) gde pisu da je problem hardwerske prirode i da je nesto na ploci stradalo.
Ali kod njih je extremni slucaj, telefon uopste nece da se bootuje bez punjaca.
Meni se jednom desilo.
Nadam se da nece opet :)
 
Problem sa punjenjem.

Pre 2 -3 dana telefon je,dok je na punjaču,počeo da ispušta čudan ,i rotirajući zvuk i poruku otprilike : "baterija se ne puni " . Ustvari baterija se puni ali kao da na trenutak prestane i onda se pojavi ovaj zvuk i poruka ,i tako više puta. Ima li neko ideju šta se dešava?
 
Kabel se savio negde i ne dobija kontakt redovno?
 
Imao sam problem sa kamerom tj. autofokus je odjednom prestao da radi, kupio sam novu kameru i kad sam stavio pisalo je camera failed..Onda sam flesovao telefon pomocu odin-a i koristio sam telenorov stock ROM sa sammobile ali opet nije htela. Onda sam vratio u telefon kameru kojoj ne radi autofokus ni ona nije radila prijavljivalo je camera failed,zatim sam negde na netu procitao koji rom da instaliram sa sammobile-a i to sam uradio i kamera je proradila(stara kojoj ne radi autofokus) i sve u svemu nisam dosao do resenja tj ne znam kako da osposobim novu kameru da radi...:( Sto se tice flesovanja telefona i zamena kamere ja sam sve to radio po nekim upustvima koja sam nalazio po netu jer do sada to nisam radio. Da li neko ima neki predlog sta bi moglo da bude resenje problema?
 
Kada uključim blutut ne rade sistemski zvuci, a npr. i na IGo navigaciji nema zvuka.
Kada ga isključim sve je ok.
Ima li rešenja?
 
@filipm1
c4ff5ff8e9723f9b4644f8e1f5bba8ba.jpg

47e41e10b4053d229551326d1af6c057.jpg


Evo koliko je baterija izdržala od jutros i to ga punim kad odem na spavanje i ceo dan drnjkam fb, viber, vesti, yt i pozivi plus.
 
Poslednja izmena:
Klikni na ekran da vidimo koliko je bio ukljucen, ovako nista ne znaci.
 
uploadfromtaptalk1448516401608.png Cyanogenmod 12.1. Auto brightness.
Na stock rom-u mnogo kraće traje baterija (bar meni).
 
Kako ti radi na Cyanogenmod 12.1?
 
Cyanogenmod 12.1

Cyanogenmod 12.1 kakva su iskustva sa ovim romom i inace da li je neko isprobao jos neki custom rom.
Vredili preci sa stock roma na Cyanogenmod 12.1.
 
Da li se rutovanjem ovog telefona okida knox? Vidim da ima nekih appova koje su knox related ali da u recovery nema 0x0...
 
Okida se koliko znam.
To sto u recovery-ju stoji 0x0 ne znaci nista. To je "fix" ovih sa xda, i kozmeticke je prirode. :)
Cisto da ti stoji 0..
Serviser vidi dal je knox aktiviran u svakom slucaju. Ako pitas zbog garancije...
 
Negde sam naišla na ovakav savet:

"Za sve koji imaju probleme sa kamerom, pokušajte da skinete foliju sa sočiva kamere. Skida se iznutra, kada skinete poklopac baterije."

Ima li nečega u tome?
 
Kakvih problema imaš sa kamerom? U suštini naravno, nikakva folija ne sme da bude na sočivu jer će slike biti mutne sa njom.
 
Mutne slike, nedovoljno oštre. Ne znam da li ima folija, to sam na net-u našla kao savet jednog korisnika...
 
Onda za početak proveri ima li folije preko sočiva kamere.
 
Isto je i kod mene. Na automatskom modu slike su malo mutne. Kada se prebaci na hdr modu slike su malo bolje. Bilo je reci na prethodnim stranama negde na pocetku da kamera nije ista kod modela sa jednom karticom u odnosu na model sa dve kartice.
 
Poslednja izmena:
Viber vam pravi problem sa kamerom - neki su imali takav slučaj
 
Nema veze Viber sa mutnim slikama. Sa njim je problem jer kamera izbaca grešku/prestane da radi.

Proverila, izgleda da nema.

Možeš da postaviš neku sliku da vidimo koliko je mutno kod tebe.
 
I kako radi na cyanogenmod 12.1?
 
Evo kako radi na Cm12
 
Poslednja izmena:
Moji utisci su da vredi...sve radi besprekorno..mora obavezno da se instalira preko recovery camera fix..u protivnom nece raditi.
Neki moj verovatno subjektivni osecaj je da baterija drzi za nijansu duze..na stock romu mi se desavalo da cim stigne na 1 posto odmah se ugasi i ne mogu da ga upalim vise.
Ovde 1 posto traje i po 15_20 minuta i cak i kad se ugasi..ponovo se upali i ne gasi se odmah.
Igrice rade normalno..sve u sustini bez i jednog baga.Pre ovog roma testirao sam i CM 12.1 unofficial ali mi je dosta sporije radio u odnosu na ovaj..pogotovo viber..fb.
Jedino sto ne radi je NFC al ne znam dal ga neko i koristi kod nas.
 
Moji utisci su da vredi...sve radi besprekorno..mora obavezno da se instalira preko recovery camera fix..u protivnom nece raditi.
Neki moj verovatno subjektivni osecaj je da baterija drzi za nijansu duze..na stock romu mi se desavalo da cim stigne na 1 posto odmah se ugasi i ne mogu da ga upalim vise.
Ovde 1 posto traje i po 15_20 minuta i cak i kad se ugasi..ponovo se upali i ne gasi se odmah.
Igrice rade normalno..sve u sustini bez i jednog baga.Pre ovog roma testirao sam i CM 12.1 unofficial ali mi je dosta sporije radio u odnosu na ovaj..pogotovo viber..fb.
Jedino sto ne radi je NFC al ne znam dal ga neko i koristi kod nas.

Koju verziju koristiš, može li link na PM.
Takodje, ima li problema na dual?
 
Ma meni iz prve radi kamera na CM12.1. E sad vratio sam orginal firmware I kamera nece da radi (MediaServer failed. Camera needs restart) probao sve I svasta ali ne vredi... tako da sam opet na cm 12.1 ...

Nego kako na CM 12.1 (+google app full) moze da se obavi video poziv kao sa prethodnim androidom 4.4.2 ( ne vidim opciju video call) ? a I MMS ne radi na CM12.1 sta podesiti (Telenor) ? ...


Moji utisci su da vredi...sve radi besprekorno..mora obavezno da se instalira preko recovery camera fix..u protivnom nece raditi.
Neki moj verovatno subjektivni osecaj je da baterija drzi za nijansu duze..na stock romu mi se desavalo da cim stigne na 1 posto odmah se ugasi i ne mogu da ga upalim vise.
Ovde 1 posto traje i po 15_20 minuta i cak i kad se ugasi..ponovo se upali i ne gasi se odmah.
Igrice rade normalno..sve u sustini bez i jednog baga.Pre ovog roma testirao sam i CM 12.1 unofficial ali mi je dosta sporije radio u odnosu na ovaj..pogotovo viber..fb.
Jedino sto ne radi je NFC al ne znam dal ga neko i koristi kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno