Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene cudi da se veliki prijatelj foruma Nedja koji radi u AMD-u nije oglasavao u temi.
 
Ako sam dobro primetio, Nedjo već jedno vreme nije previše aktivan na forumu.
 
Dali je neko pokusao sa 6700 da igra dotu i da strimuje bas me cudi da procesor ne moze to da isprati kako treba ipake je to i7?[emoji3] [emoji3]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dali je neko pokusao sa 6700 da igra dotu i da strimuje bas me cudi da procesor ne moze to da isprati kako treba ipake je to i7?[emoji3] [emoji3]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Zavisi od podesavanja samog stream-a. Mislim da su ga tu preterali, i da su stavili onaj cpu render na najsporije sto kolje cpu, bas da pokazu jacinu Ryzen-a.

Moze to i7 da gura lagano, ali poenta u svemu ovome je da kod nekih igara ipak stream masina je vise nego pozeljna, zato Ryzen tu stupa u akciju.

Ostaje da se vidi, ali Lisa isto na stream-u kaze da su se prilikom izrade zen-a fokusirali na gaming, tako da bi trebalo igre da rade na nivou intel-a.
 
Poslednja izmena:
Pa i meni je malo nelogicno bilo da 6700 onoliko secka ali dobro pojasnio mi kolega Anarki [emoji2]
I sam planiram da uzmem na tamo 6700k i da ne diram cpu uopste vise [emoji4]
Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Mnogo kalkulishete sa cenama. kako bude bicje. Nije ni amd lud a vala ni intel.
Od priche rx480 8GB za 200$ ja vidim da je 300e u Srbiji. A tih 200$ je jos bio zvanican info od AMD.

Više puta ''prežvakano''.. 200$ je najavljeno za ref. 4GB verziju, bez poreza naravno...
 
A već sad se custom modeli mogu naći po ceni manjoj od te. A pomislio bi čovek da smo već završili sa pričom cena u USA, porez, kurs danas i pre godina, naše tržište, naš PDV i slično.

@ontopic
A gde se vidi da je to Zen test? Mislim, ti skorovi mogu biti od bilo kog drugog procesora. Inače, ovaj CB rezultat je nešto bolji od i7-5930K (6c/12t), što nije tako loše :) Fritz Chess ima drugačije MC skaliranje, pa je teško zaključiti nešto više iz ovog rezultata
 
Poslednja izmena:
http://wccftech.com/amd-ryzen-zen-cpu-benchmarks-leak/

Pre nego sto pocne drama kako je slab, podsetio bih da CB favorizuje Intel opako. *cough* intel compiler *cough*
FX-8350 je stock imao oko 650 poena.



Slabo je to za Frtiz... skor od 9XX 4 jezgra 8 niti protiv 8 jezgara 16 niti i skora od 11XX. Klokom se ubija razlika.. NJaaa. Hoću in game testove... Ovo nije poređenje. Ako je leak, gde su normalni in game testovi???Ko testira fritz jbt?!!
 
Slabo je to za Frtiz... skor od 9XX 4 jezgra 8 niti protiv 8 jezgara 16 niti i skora od 11XX. Klokom se ubija razlika.. NJaaa. Hoću in game testove... Ovo nije poređenje. Ako je leak, gde su normalni in game testovi???Ko testira fritz jbt?!!

Bas to, samo igre, nista vise...
 
za sve pametnjakovicje iz gornjih postova ima jedno 50 linkova kad ukucate u google:


AMD RX480 Specs: $200 for 5TFLOPs, 8GB GDDR5, Launch 6/29 | Computex


http://www.gamersnexus.net/news-pc/2458-amd-rx480-specs-5tflops-for-200-dollars-and-release-date

Super ti link, pokazuje samo da ne treba da se javljaš.. zbog što, ili ne znaš engleski ili čitaš naslove (površno se informišeš)...a još i gore, ako tumačiš kako ti se sviđa.

Jer u tekstu stoji:
The AMD Radeon RX480 GPU uses Polaris 10 architecture to deliver >5TFLOPS of Compute for $200, at 150W TDP, and ships in SKUs of 4GB & 8GB GDDR5. We have not confirmed if the 8GB model costs more; the exact language was “RX 480 set to drive premium VR experiences into the hands of millions of consumers, priced from just $199.”

I dalje..
(Update: We emailed and confirmed that the 4GB model is $200. The 8GB model is not yet finalized for pricing -- probably $250+).
 
@isnogood

Mi ne kalkulisemo, nego nagadjamo, nauceni iz rx 480 i nv 10xx iskustva, gde su cene kod nas 20-25% vece.

Ako hoces da vidis rx480 za 200$, evo link pa se sit nagledaj, jer to u Srbiji neces videti.
http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&Description=rx+480&ignorear=0&N=-1&isNodeId=1

Cene kod nas nemaju veze za AMD-om, vec sa carinom, porezom i alavim prodavcima.
Takva situacija je skoro svuda ista, mada vidim da je kod Nemaca stvar dosta bolja, ima 8gb modela da biras od 260e, pocev od Nitra (koji je kod nas na ''akciji'' 290e).
Razlika je da Nemci naruce 1000 komada, plate karte dosta jeftinije, dok nasi naruce 20 i kukaju kako kupujemo od Madjara. Pa nismo mi svi ovce za sisanje...
 
Poslednja izmena:
Slabo je to za Frtiz... skor od 9XX 4 jezgra 8 niti protiv 8 jezgara 16 niti i skora od 11XX. Klokom se ubija razlika.. NJaaa. Hoću in game testove... Ovo nije poređenje. Ako je leak, gde su normalni in game testovi???Ko testira fritz jbt?!!

Poenta je da CB nije merodavan, jer je radjen u Intel compileru koji namerno obara performanse AMD-a. Sto nije nagadjanje tinfoil-hat prica nego su i penalizirani na sudu zbog toga.
Blender i 3d render programi su nesto najblize najboljem merenju performansi.

U igrama sumnjam da cemo videti neku razliku u odnosu na Intel, pogledaj nove testove u DX12, FX-8370 je blizu 6700k (10-15% razlike).
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za iskusnije kolege.
Kakva su vasa ocekivanja u pogledu kretanja cena FX 8XXX procesora, kada se Zen pojavi na trzistu?
 
U USA se već sad novi prodaju za 100$, cene kod nas nikad nisu pratile trendove. Posebno cene polovne robe. Nemoj se nadati previše ako očekuješ velike popuste. Gledam cene R9 380 u nadi da će doći na nivo GTX 1050Ti, ali mrka kapa. I dalje su preko 200€
 
Upravo zato i pitam. Logicno bi bilo da sa pojavom nove generacije procesora staroj, bar malo, padne cena. No nase trziste je poprilicno "specificno" pa se to ne bi bas moglo uzeti zdravo za gotovo. Zato me i interesuje misljenje iskusnijih clanova, jer ja bas i nisam nesto pratio kretanje cena komponenti u takvim i slicnim prilikama.
 
Poslednja izmena:
Jucer sam bas vidio covjek prodaje FX 8320e za 100e, ocekivat da padne recimo na 50e tesko, a isto tako pored novi intel procesora i nadolazeceg zen-a nece biti neke ni potraznje za tim procesorima.
 
Na oglasima fx 6300 nov 88e.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Koliko će starim fx procesorima pasti cena zavisi od cene zen-a, ukoliko x4/8 zen košta ~150$ ili ti do 20k din kod nas, fx-ovi idu na 50-60e, ako cena bude preko 200$ za osnovni zen onda neće nešto mnogo ispod 80-70e...
 
Video sam aj nedavno oglas FX 8320E + maticna za 16000din pod garancijom. Meni su za oko zapali FM2 x4 7xx & 8xx, komplet MB+CPU mozes naci za 6~8k . Sa suprotne strane pojeftinili su i3 i i5 "sendice" ali su cene MB i dalje naduvane, vise kostaju nego kad su ih uzimali nove!
 
Poslednja izmena:
Zato sto maticne crkavaju, za razliku od procesora. Pogledaj cene 1156 i 1366 procesora, pa onda uporedi sa cenama ploca za iste. Nalazio sam i7 920 za 25 evra jbt, a on je u rangu ako ne i jaci od FX 8320 (ako se naklokuje naravno, ide sa 2.66 na 4+ opusteno)
 
Jucer sam bas vidio covjek prodaje FX 8320e za 100e, ocekivat da padne recimo na 50e tesko, a isto tako pored novi intel procesora i nadolazeceg zen-a nece biti neke ni potraznje za tim procesorima.
To bi ja pazario 100e za 8230e je super cena, ovaj zen cekati, mislim necu ga sigurno kupiti u prva 3 meseca od objave...
To je vise kao nesto sto planiram za buducnost.
Taj 4core Zen ce biti bar 30% jaci od 8230e a nece trositi vise od 90w sigurno mislim pri oc-u.
 
Vise se ne trazi sirova snaga jer nije optimizovana.Cilj je sa novim sto slabijim obogaljenim tj. jeftinijim proizvodom,koji ce optimizacijom i zapisima izvuci snagu koja ce se inteligentno prilagoditi kad i gde treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno