Šta je novo?

Metal Gear Solid V

Poslednja izmena:
...i napravio najbolju akcionu igru.

Jbt, ne kapiram to kukanje, dobijamo upravo open world ratnu igru u kojoj ćemo imati XY načina za prelazak i koja ima neverovatan broj fora i fazona. Da li hoćeš da igraš pažljivo ili da rušiš sve pred sobom, da li želiš da igraš stealth ili da uletiš tenkom, da li ćeš da ispituješ zarobljene vojnike i skevendžuješ po bazi za novim oružjima ili da ih skidaš snajperima iz daljine. Uz sve to je neverovatno utegnuta i ispolirana, u svakom smislu. Ovo je igra koja u sebi ima 15 igara, i nakon koje neće biti poente igrati druge akcione igre.

Želiš da igraš najbolju šunjačinu? MGS5. Hoćeš da divljaš i iživljavaš se? MGS5. Želiš da se kombinuješ malo napucavanja i stealtha? MGS5. Treba ti špijunska igra? MGS5. Želiš obračun u džungli sa odredom profi vojnika? MGS5. Skupljaš resurse i dodatke? MGS5. I ma kako je igrao, praktično nema bolje igre koja će ti takav pristup ponuditi na nekom višem nivou. Bukvalno neće biti bolje igre u bilo kom domenu kada su 3rd person akcione igre u pitanju.

Ali, krastavac, načuli ste da su zapetljali priču u nekim delovima od pre 15 godina koje niste ni igrali...:d Mislim, u redu, imate pravo na to, ali to je bukvalno traženje dlake u jajetu.

Iskreno se nadam da igra nece biti takva, to jest da mi dozvoljava da rusim sve i sl?
 
Iskreno se nadam da igra nece biti takva, to jest da mi dozvoljava da rusim sve i sl?

Nisam mislio na desktruktabilno okruženje, već na to da li igraš pažljivo ili ideš na juriš, pucaš bez razmišljanja dok ne nađeš ono što ti treba i slično.
 
Nisam mislio na desktruktabilno okruženje, već na to da li igraš pažljivo ili ideš na juriš, pucaš bez razmišljanja dok ne nađeš ono što ti treba i slično.

Znam da nisi mislio na desktruktabilno okruženje, a nisam ni ja.

Ali to dalje sto si napisao ne bih zelio vidjeti u ovoj igri, to jest da mi dozvoljava da mogu kroz nju proci kao kroz nekakav klasicni shooter.
 
Pardon, secam se da se jedan zvao Psycho Mantis ubijas ga i u kecu i u cetvorci, a ima ih jos valjda

Jeste, njega smo roknuli u keca, ono sto se pojavljuje u cetvorci posle porbe sa Screaming Mantis pojavljuje se duh Psycho Mantis.
Tako da nema tu neke nelogicnosti barem sto se tice da se neko pojavljuje opet u serijalu a da je mrtav u prethodnom.
 
Jeste, njega smo roknuli u keca, ono sto se pojavljuje u cetvorci posle porbe sa Screaming Mantis pojavljuje se duh Psycho Mantis.
Tako da nema tu neke nelogicnosti barem sto se tice da se neko pojavljuje opet u serijalu a da je mrtav u prethodnom.
Bas je uporan, nema sta...:d
 
Znam da nisi mislio na desktruktabilno okruženje, a nisam ni ja.

Ali to dalje sto si napisao ne bih zelio vidjeti u ovoj igri, to jest da mi dozvoljava da mogu kroz nju proci kao kroz nekakav klasicni shooter.

Pa dozvoljava. Mnogo je teže/drugačije, imaš ozbiljne posledice zbog toga koje će ti vrlo verovatno negativno uticati na progres, ali dozvoljava. Igra je takva da nikad ne znaš šta te čeka i na šta ćeš sve naići u bazi. Dokumenta, tajne (mene to manje interesuje, jer ne igram igru da budem completionist u toj meri), oružja i dodatke za oružja, valja da ubediš borce da ti se pridružuju, da pronalaziš skrivene i izložene resurse itd. itd. Stoga je logičnije da ćeš mnogo misija raditi na dominantno stealth pristup. Ukoliko kreneš da prangijaš, diže se uzbuna, nadiru ka mestu uzbune, sve ti je teže, nemaš ne znam koliko municije (mada naravno možeš da uzimaš oružje od mrtvih neprijatelja), vrlo verovatno ćeš propustiti mnoge resurse/dodatke/priliku da stekneš nove borce i tako dalje.

No, neke misije ćeš svakako moći da odigraš tako. Biće i onih (ne puno) koje zahtevaju da se igraju tako, ali većina ne. Igra te neće kazniti ako odlučiš da još par misija (lupiću, desetak od devedeset) ideš na klasičnu rokačinu, tako da sve i da si totalno posvećen stealthu imaš priliku da daš sebi oduška. I meni se sviđa što je tako. Promena ritma, što bi rekli kvazisportski voditelji i lažni treneri :)
 
Jeste, njega smo roknuli u keca, ono sto se pojavljuje u cetvorci posle porbe sa Screaming Mantis pojavljuje se duh Psycho Mantis.
Tako da nema tu neke nelogicnosti barem sto se tice da se neko pojavljuje opet u serijalu a da je mrtav u prethodnom.

Oh pa da, sa duhom je Kojima sve resio. :D
A sto Vampa ubijes u MGS2 (metak u celo) pa ga opet ubijas u MGS4? :D
 
:D

A jbt pa to je vampir, ne mozes ga tako lako ubiti. :D
Ipak je ovo samo igra, tako da je tu sve dozvoljeno.
 
Pa dozvoljava. Mnogo je teže/drugačije, imaš ozbiljne posledice zbog toga koje će ti vrlo verovatno negativno uticati na progres, ali dozvoljava. Igra je takva da nikad ne znaš šta te čeka i na šta ćeš sve naići u bazi. Dokumenta, tajne (mene to manje interesuje, jer ne igram igru da budem completionist u toj meri), oružja i dodatke za oružja, valja da ubediš borce da ti se pridružuju, da pronalaziš skrivene i izložene resurse itd. itd. Stoga je logičnije da ćeš mnogo misija raditi na dominantno stealth pristup. Ukoliko kreneš da prangijaš, diže se uzbuna, nadiru ka mestu uzbune, sve ti je teže, nemaš ne znam koliko municije (mada naravno možeš da uzimaš oružje od mrtvih neprijatelja), vrlo verovatno ćeš propustiti mnoge resurse/dodatke/priliku da stekneš nove borce i tako dalje.

No, neke misije ćeš svakako moći da odigraš tako. Biće i onih (ne puno) koje zahtevaju da se igraju tako, ali većina ne. Igra te neće kazniti ako odlučiš da još par misija (lupiću, desetak od devedeset) ideš na klasičnu rokačinu, tako da sve i da si totalno posvećen stealthu imaš priliku da daš sebi oduška. I meni se sviđa što je tako. Promena ritma, što bi rekli kvazisportski voditelji i lažni treneri :)

Kako znas da je teze? To su tvoje pretpostavke i opisi drugih recenzenata koje ja ne shvatam ozbiljno - kao i neke tvoje recenzije.

Problem s tim "mozes sve" pristupom je sto nikad ne funkcionira kako treba, jer AI je preglup i igra se pretvara u limunadu. Igra gubi svoj identitet.
Kao ovaj novi Thief gdje imas stealth ali i Rambo pristup.
 
Oh pa da, sa duhom je Kojima sve resio. :D
A sto Vampa ubijes u MGS2 (metak u celo) pa ga opet ubijas u MGS4? :D

Neiskustvo...pa zar se vampir ubija metkom u čelo? :p



Kako znas da je teze? To su tvoje pretpostavke i opisi drugih recenzenata koje ja ne shvatam ozbiljno - kao i neke tvoje recenzije.

Problem s tim "mozes sve" pristupom je sto nikad ne funkcionira kako treba, jer AI je preglup i igra se pretvara u limunadu. Igra gubi svoj identitet.
Kao ovaj novi Thief gdje imas stealth ali i Rambo pristup.

Pa nisu pretpostavke, ne postoji džabe već dve godine MGS V: Ground Zeroes :) Tu se lepo mogle da se vide posledice pristupa za koji se neko odluči. Ima nekoliko varijanti prelaska te misije, uključujući i ovo o čemu govorimo.
 
Neiskustvo...pa zar se vampir ubija metkom u čelo? :p

Pa nisu pretpostavke, ne postoji džabe već dve godine MGS V: Ground Zeroes :) Tu se lepo mogle da se vide posledice pristupa za koji se neko odluči. Ima nekoliko varijanti prelaska te misije, uključujući i ovo o čemu govorimo.

To je demo, i taj demo je bas ta limunada.
 
i.img


[emoji1]
 
Niko se jos ne hvali utiscima sa PS3? :)
Ja cu mozda veceras da probam igru...ako stignem.
 
Nisam do sad cuo da je umesto neke igre stigla samo Steam instalacija od 8MB. Ne znam, cutscene jesu i mozda jos po nesto od fajlova ali samo Steam instalacija od 8MB, ne.
 
Poslednja izmena:
Sta li dolazi uz collectors edition :d
 
Imaju li vremenske veze gde ce pre igra biti dostupna?
 
Ne. U isto vreme svuda.
 
I MGSV koristi Denuvo bas kao i Mad Max tako da ko ceka onu verziju malo ce da priceka.
 
Poslednja izmena:
Teska igra... :d


 
Poslednja izmena:
^ Sve zavisi od igre i kako je sta uradjeno, ali ne vidim bilo sta da je izaslo za MM.
 
Skroz nebitno, mada ni ja ne vidim da ima za Maxa.

Kome je bitno - pazario/ce igru, a kome ne - sacekace. I to je to.
 
Poslednja izmena:
Počelo je skidanje sa Steama, ko je preorderovao (ili ko planira danas da pazari). 22 GB, otprilike. :)
 
Nazad
Vrh Dno