Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Pa zavisi gde si ga kupio. Na LG sajtu kažu da ako je rađen za tržište UK, SW (Velike Britanije i Švedske) onda ti TV-i imaju DVB-T2, ako to nije slučaj onda nemaš, kao što kratko reče JD.
 
Sta mislite o LG 32LB5610 i 32LB561V? I koja je glavna razlika izmedju ova 2 TV-a? Ovaj V je malo skuplji.
Najvise bi se koristio povezan sa kompjuterom tj. kao monitor ali i za ostalo.

Da li neko mozda ima neki od ova dva TV-a? Mane?
 
Vec sam ti odgovorio u drugoj temi da ovaj sa V ima integrisan DVB-T2.

Mane? Ne znam kako je kod drugih proizvodjaca nisam imao da uporedim ali ono sto sam ja zapazio da ima dosta izrazen DSE. Pri Standard modu slike mracne scene su bile dosta zatamnjene ali posle sam sam podesavao i sad je OK (test video: https://www.youtube.com/watch?v=edrH982C4ps)

Inace pisem o 32LB561U, razlikuje se od ovih gore sto nije FullHD. Ja TV i ne gledam nego sam mislio ponekad da gledam neki film/seriju preko USB-a i ovaj LG pusta sve moguce video/audio/ titlove bez problema ali je meni neuoptrebljiv. Zasto? Pa prvo ne moze da se promeni boja titlova da bude zuta vec su slova po default-u bela a drugo ona senka oko slova je dosta mala pa pri svetlijim scenama (a takvih je vecina) slova se dosta stapaju sa okolinom i posle pola sata me bole oci, kao da sam zrikav, ma uzas. Takodje ni font ne moze da se menja dok se velicina slova moze menjati ali opet nesto bedno, samo 5 velicina. Inace meni je i na kompu najvaznije kakva su podesavanja prevoda posto video/audio svaki player pusta isto, zato sam u zivotu koristio samo 2 playera i to MV2 Player iz doba DivX .avi filmova a kasnije a i dan danas GOM Player.

E da, lazu ovi iz LG Srbija (3 puta sam ih kontaktirao ljudi su potpuni *****i ali teske ******cine koji ne umeju da odgovore na najjednostavnije pitanje) da su svi televizori iz LB serije sa IPS panelima. Takvi televizori se isporucuju za zapadna trzista dok za ovaj nas region dolaze televizori sa VA panelima.
 
@Natasa jesi li ti pročitala šta sam ti ja napisao posle James Deana, jedino se izvinjavam što nisam gledao nadimak pa sam mislio da je muško u pitanju, jer se obično javljaju momci. :)
 
Evo i na ovoj temi da kazem da sam kupio 32LB 561V i da sam prezadovoljan kvalitetom slike. Tv se koristi samo za gledanje digitalnih kanala preko antene. Vazno je da mi je tip matrice S-IPS proizvod LG (W 6 slovo u oznaci). Proizveden je u Poljskoj u februaru , matična ploča je iz Rusije, napravljen za Estoniju EE, uvozi PIN.

1) Первая буква обозначает континент предназначения:

Z – Европа;
U – Азия;
T - Восток и Африка;
N - Северная Америка;
A – Австралия;
S - Южная Америка.

2) Вторая буква относится к дизайну.

3) Третья буква обозначает страну производства платы телевизора:

А – Корея;
В – Россия;
C – Чехия.

4) Дальше идут две буквы обозначающие страну, для которой сделан телевизор:

АЕ – Объединенные Арабские Эмираты;
АМ – Армения;
АТ – Австрия;
AZ – Азербайджан;
BG – Болгария;
BY – Беларусь;
CZ – Чехия;
ЕЕ – Эстония;
GE – Грузия;
HU – Венгрия;
KR – Южная Корея;
KZ – Казахстан;
PL – Польша;
RU – Россия;
UA – Украина.

5) Дальше идет буква обозначения матрицы, используемой в телевизоре LG:

Z - LG IPS, матрица 120 Гц;
R - LG Display Co.Ltd. TN;
W - LG Display Co.Ltd. S-IPS;
Y - LG Display Co.Ltd. S-IPS;
U - LG Display Co.Ltd. IPS WUN SAB1/SAB2;
P - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SBA1/SBA2;
Q - LG Display Co.Ltd. IPS WXN SAA1/SAA2;
V - LG Display Co.Ltd. IPS WUD SBA1/SBA2;
G - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. TN;
H - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA;
J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA;
D - AU OPTRONICS CORP. TN;
T - AU OPTRONICS CORP. AMVA;
M - SHARP CORPORATION VA;
S - SHARP CORPORATION VA.

6) Следующая буква обозначает вид подсветки (L или W).

7) Последние буквы обозначают страну сборки телевизора:

JG – Польша;
JU – Россия;
LH – Корея;
LA – Чехия.

Пример расшифровки кода продукта:

На этикетке написано: Код продукта: 42LA620V - ZA.BRUYLJU. Здесь "42LA620V" название модели и как её расшифровывать написано выше. А вот обозначение "ZA.BRUYLJU" попробуем расшифровать.

Z - телевизор для Европы;
A - относится к дизайну;
B - плата собрана в России;
RU - телевизор сделан для России;
Y - матрицы в телеприемнике LG Display Co.Ltd. S-IPS;
L - указывает на подсветку;
JU - страна сборки Россия.


Серийный номер телевизора LG

В серийном номере зашифровано:

1) Первая цифра обозначает год выпуска.

2) Две последующие цифры обозначают месяц выпуска.

3) Две следующие буквы обозначают страну производителя:

PT – Корея;
RA – Россия;
AK – Казахстан;
L – Чехия;
WR/MA – Польша.

4) Дальше идут буквы и цифры, которые нужны специалистам, и простому пользователю не дадут полезной информации.
 
Ne znam iz koje je teme, ostala mi slika, valjda je i dalje tako.

Што се тиче гаранције LG-а у Србији, јел мора све да буде испуњено као што је овај корисник написао? Видим неки продавци немају ове гаранције са Magyar KFT.

Цитирао сам пост у коме је attachment са сликом.
 
Pre pola sata sam kupio 42LB561V. Fensi televizor, sve je divno, ali nema LAN prikljucak? Jesam li ja lud ili slep? Na svim mogucim sajtovima sam procitao da ima LAN prikljucak i sad da ga prikacim, ne mogu da nadjem.

Moj serijski je ZC.BEEWLJG. Proizveden u februaru 2015. u Poljskoj. Znaci isti smo otprilike @bbrasnjo. Hvala ti na ovim informacijama.
 
Javi utiske. Da li sam ja subjektivan sa S-IPS? Code381 nije zadovoljan svojim panelom.
 
Javi utiske. Da li sam ja subjektivan sa S-IPS? Code381 nije zadovoljan svojim panelom.
Nisam merodavan jer sam do sad gledao na CRT tvu, mada imam i jedan 32" philips ,ali ova slika mi je fantasticna, bolja nego kod Philipsa. Istina da je refleksija jaka,mada to dosta zavisi od osvetljenja. Dobro je sto si nasao ovo uputstvo za oznake modela, jer moglo je da se desi da i neki levi panel zapadne, bez problema.
Reci mi samo jel imas ti LAN prikljucak? Ja definitivno nemam,nazalost.
 
Javi utiske. Da li sam ja subjektivan sa S-IPS? Code381 nije zadovoljan svojim panelom.
Ja nisam rekao da sam nezaodovaljan. Krivo mi je sto nije IPS, ima izrazen DSE i problem su bile mracne scene ali posle sam podesavao i sada je OK. To su bile mane a prednosti su odlican dizajn, DVB-T2 je ekstra kvaliteta, sa slikom sam zadovoljan mada bila bi lepsa da je IPS. I jos da dodam da nisam primetio mracne coskove zbog Direct LED. A da je neupotrebljiv za gledanje filmova sa prevodom to stoji. A imao sam prilike da gledam neki Samsung od 46 inca, kosta vise od 1.000 evra i meni je lepsa slika na ovom LG-u a i na tom Samsungu sam video da ne moze da se podesava boja prevoda.

@Gerix, bbrasnjo
Jel vam na kutiji od TV zalepljena ona nalepnica sa IPS logom. Mada to W u serijskom broju bi trebalo da oznacava IPS. Meni ZC.BEEMLJP, June 2014, Made in Poland.

Da, i na zvanicnom sajtu LG-ja pise da ima LAN a ja kad sam ih pitao ovi slepci iz LG tehnicke podrske mi rekli da nema i kao zbog nesaobraznosti ako zelim mogu da vratim TV u radnju i da uzmem neki drugi, nego nisam hteo da se cimam ionako skoro uopste i ne gledam TV.
 
Ja nisam rekao da sam nezaodovaljan. Krivo mi je sto nije IPS, ima izrazen DSE i problem su bile mracne scene ali posle sam podesavao i sada je OK. To su bile mane a prednosti su odlican dizajn, DVB-T2 je ekstra kvaliteta, sa slikom sam zadovoljan mada bila bi lepsa da je IPS. I jos da dodam da nisam primetio mracne coskove zbog Direct LED. A da je neupotrebljiv za gledanje filmova sa prevodom to stoji. A imao sam prilike da gledam neki Samsung od 46 inca, kosta vise od 1.000 evra i meni je lepsa slika na ovom LG-u a i na tom Samsungu sam video da ne moze da se podesava boja prevoda.

@Gerix, bbrasnjo
Jel vam na kutiji od TV zalepljena ona nalepnica sa IPS logom. Mada to W u serijskom broju bi trebalo da oznacava IPS. Meni ZC.BEEMLJP, June 2014, Made in Poland.

Da, i na zvanicnom sajtu LG-ja pise da ima LAN a ja kad sam ih pitao ovi slepci iz LG tehnicke podrske mi rekli da nema i kao zbog nesaobraznosti ako zelim mogu da vratim TV u radnju i da uzmem neki drugi, nego nisam hteo da se cimam ionako skoro uopste i ne gledam TV.
Vidis,ne proverih,odneo sam kutiju u podrum. Mada, verujem da je ovo W dovoljan dokaz. Tebi je M, a to je VA panel,nazalost.
Ovo za LAN im ne mogu oprostiti, kakav neprofesionalizam, strasno.
 
... uzeh danas Hama "Uzzano" tastaturicu sa trackball-om :) da se poigram istestiram i tako to...
Ukljucih je u tv ( tj. njen prijemnik :), vise iz zezanja , kad ono radi iz prve...
Radi mis, pojavi se strelica kao sa magic remote, kuca, skroluje, levi desni klik, sve OK, surf milina, precizna , jacina zvuka radi, mute....
Ako nekom zatreba jeftina ( 22-3 E) bezicna sa misem ( a nece da se cima sa Androidom, recimo) , nova, mala tastatura za neki od tv-a... :)
Tv je 671
 
LG LB 550 B Kako srediti listu kanal sa TLLedit programom,jer kad snimim listu na usb i ubacim na komp sva polja za kanale su prazna i nista nemoze da se dopise saljem sliku .Da napomenemzemlja je namestena a Finsku ako to ima neke veze,i tv pronadje sve dtv kanale radio kanale i obicne ,koristim SBB.Ako neko moze da pomogne,probao sam i sa ChanSort programom ali nista se ne desava ujtztttztzuted.png
 
@bbrasnjo, znači ove oznake kažu da je ovo tv sa IPS panelom? Isto nemam nalepnicu na kutiji. Što se slike preko iptv- a tiče prvi utisci su bili "meh" :) iz razloga što sam u glavi imao potpuno kristalnu sliku, znači fullhd na recimo oled ekranu, iako nisam imao prilike da vidim isti. Kod puštanja fullhd filmova, jer nemam hd kanale, shvatio sam šta su pisci hteli da kažu. Drugo, kad sam se više počeo zanimati oko razlika između mog tv-a u odnosu na druge i starije modele, shvatio sam da ovaj lg ima fenomenalnu sliku ako pričamo o digitalnim kanalima.
 

Prilozi

  • PHOTO_20150305_161222.jpg
    PHOTO_20150305_161222.jpg
    811.2 KB · Pregleda: 217
LG LB 550 B Kako srediti listu kanal sa TLLedit programom,jer kad snimim listu na usb i ubacim na komp sva polja za kanale su prazna i nista nemoze da se dopise saljem sliku .Da napomenemzemlja je namestena a Finsku ako to ima neke veze,i tv pronadje sve dtv kanale radio kanale i obicne ,koristim SBB.Ako neko moze da pomogne,probao sam i sa ChanSort programom ali nista se ne desava Pogledajte prilog 164266

ima li neko da pomogne oko liste
 
Piše da chansort radi tek za verzije fw od 4.30, međutim kod mene nije hteo. Jedino rešenje (ja sam tako uradio) jeste da fajl otvoriš sa nekim text editorom i ručno premestis programe. Na ovaj način mogu i imena da im se promene. Pazi samo da ime nema više od 4 znaka.
 
Piše da chansort radi tek za verzije fw od 4.30, međutim kod mene nije hteo. Jedino rešenje (ja sam tako uradio) jeste da fajl otvoriš sa nekim text editorom i ručno premestis programe. Na ovaj način mogu i imena da im se promene. Pazi samo da ime nema više od 4 znaka.
Hvala ti na odgovoru ali bas zbog toga sto nemoze vise od 5 znakova tll editor mi vise odgovara jer na samom tv-u moze da se upise 5 znakova
 
Brat juče uzeo LB650V i veliko razočaranje u vezi sa teletekstom. Kod Samsunga je princip, prvi klik otvara txt, drugi deli sliku na pola (txt-tv slika), treći daje transparenti teletext, četvrti je izlaz iz txt. Kod ovog LG-a ima samo ulaz-izlaz bez i jedne napredne funkcije, tipa gornja i donja polovina txt strane sa uvećanim tekstom. Prosto ne mogu da verujem da ovaj tv ne može da prikaže transparentan TXT!!? Postoji li neki trik koji nismo uspeli da provalimo? Bitno je jer se tv 99% vremena koristi za sport sa txt-om u prvom planu i slikom u drugom, zbog praćenja rezultata, naravno:) Tiker na txt-u ne vrši posao, uzgred...
Ovako je tv potpuno beskoristan, burazer se syeb`o totalno...
 
@Bobiska. E a vidis me e to nevidjeno izludjuje kod Samsunga. Ja hocu da stisnem dugme i udjem u teletekst i opet stisnem da izadjem. Desi se nekad da me nesto zainteresuje na tom kanalu i mahinalno stisnem teletext. Dok izadjem iz teleteksta na samsungu vec je zena sa casom vode i secerom tu da me smiruje i detetu zapusava usi. :)
 
U toj prilici pritisneš EXIT i odmah vidiš sliku, a kasnije ponovo txt da bi izašao iz njega jer je ostao u pozadini.;)
Ali malo mašimo temu...
 
Bez uvrede, ali ko još gleda u teletekst? :) Postoji toliko aplikacija za praćenje rezultata i svega ostalog, da je to za mene davno prevaziđena stvar.
 
Realno, upalis tri poslednje promene gore na vrhu TVa i sta ti vise treba.
 
Pa ne znam... njemu zbog nečeg treba. Ima i na fonu i na tabletu, ali treba mu txt. Ko koristi shvatiće zašto, ko ne koristi neće nikada;)
 
Postovane kolege forumasi,
Da li neko moze da mi pomogne oko sledecih pitanja?
1 ) Da li neko zna hoce li biti update-a za software tj firmware osnovne (ne smart modele ) LB serije kao sto su lb550, lb450 , lb5610, lb561v posto ih trenutno nema bar ne na zvanicnom sajtu LG-a?
2) Kako da udjem u servisni meni za model lb5610?
unapred zahvalan
Mean
 
Poslednja izmena:
Na moje pitanje da li uopste moze da se uradi (posto nema LAN a pise da ima) i da li ce biti update, ovi slepci iz LG podrske su mi ovako odgovorili (inace ovo je treci put da sam ih isto pitao ali sada sam ih zamolio da mi odgovore konkretno sa DA ili NE i oni opet neki dvosmislen odgovor)

-Ne mozete uraditi azuriranje softvera kod modela LB5610 (nije izdata verzija softvera za taj model)
Molimo Vas da pratite ovlasceni sajt LG Srbija:
Pa ti sam iz ovog njihovog odgovora zakljuci da li moze ili ne moze da se uradi update i da li ce biti ili nece update softvera. Inace moja verzija softvera je 03.47.03
 
Meni su odgovorili ovako: "Mogucnost azuriranja naravno postoji i moci ce se uraditi kada apdejti pristignu, naime to su ovogodisnji modeli za koje jos nisu stigle izmene i dopune softvera." Posto je na jednom mom tv-u novija verzija softwarea na nego na tvom a na drugom starija pretpostavljam tj smatram da bi trebali da postave updateove na sajt ali nisu.

A da li iko zna kako da udjem u servisni meni ovih modela? trazio sam po netu i nista od kombinacija koje sam procitao nije upalilo na lb5610
 
Nazad
Vrh Dno