Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol 2

Koristim Idol 2 (6037y), uzeo sam ga u Vip-u pre 10 dana, u paketu Smart 1000 za 1 din.
Pre njega sam imao SonyEricsson Xperia Neo V i koristio ga nekih 2,5 godine ( dogurao sam ga uz pomoc XDA do Kitkat 4.4.4).
Kada sam se pre "kupovine" zagledao u karakteristike Idol-a 2,
najprimamljivija stavka mi je bila cena (1 din.) i jos par gluposti kao sto su velicina (jbga) ekrana, 4 core procesor, solidnih 1GB RAM-a, dobra obrada i dizajn, i jos par sitnica. Odbijalo me najvise to sto je MTK, i sto ima 220 ppi. (Moj mali Neo V ima 265 ppi, i pregrst romova na XDA).
Medjutim, isprsih se nekako za taj dinar i evo sada archim svog idola.
Utisci:
Pop'zdeo sam najvise zbog cinjenice da na neki cudan nacin, ova "dvojka" uspeva da u "podesavanja/aplikacije/pokrenute", lazira kolicinu dostupne RAM memorije, naime, laze mnogo, otprilike za 200MB pokazuje vise slobodne memorije (npr. u idle pokazuje oko 550MB free RAM-a), gde sam se, kao majmun primio, prilikom kupovine, na taj nerealni podatak i naravno ispao glup kasnije kada sam instalirao neke programcice za status RAM memorije, koji nedvosmisleno pokazuju da u "idle" rezimu, ovaj uredjaj ima samo oko 200MB slobodne RAM memorije.
Kao manu bih naveo i to sto mu je osvetljenje, kada se podesi na minimum, i dalje jako, sto mi smeta u mraku, a i zbog baterije naravno, koja je mrsavo-prosecna. Srecom, postoji programce Lux Autobrightness, koji ovo resava, dakle, preporuka.
Savetujem i Greenify, za sada u non-root rezimu, gde od skoro, dobro funkcionise automatska hibernacija na uredjajima koji nisu root-ovani.
Ekran drzim slabije osvetljen, uz maksimalnu saturaciju, i mislim da sam se navikao na nesto slabiju rezoluciju.
Kamera ovog idola je prilicno losa danju, a nocu je jos gora.
Zvuk "u uvetu" , prilikom razgovora, je slabiji, mozda i zbog VIP-a.
E sad, ... verovali ili ne, posle svega gore navedenog, moj utisak o mom Idolu "dvojKi", je taj da sam vise nego zadovoljan pazarom i zbog cene i zbog toga sto sam dobio telefonce koje klizi dok ga cackam, ne greje se ni malo, ( ne igram igrice), net aplikacije prosto lete, kao i more drugih koje sam instalirao i koje koristim, baterija uz prilicno drndanje izdrzi ceo dan, lep je na oko i pomalo glomazan, lak kao perce, ....
Za 1din. u paketu koji meni odgovara, mislim da trenutno nema bolje kupovine, za sada se ni malo ne kajem.
Ubi me Tapatalk, ne vidim sta sam gore pisao, a znam da sam mnogo lupetao.
P.S. iGO Israel, svakako, ... mada Sygic 14 (pa cak i onaj noviji) izuzetno dobro gadja!
 
znam dvojicu ljudi koji ga imaju,i obojici je vec pukao ekran,a telefon im je pao sa manje od pola metra visine. nikada pre im nije padao,i eto,vec pri prvom padu se s**bao.
tako da,sto pre uzmite neku masku,jer je telefon jako lomljiv i neotporan.
 
Ne laže telefon za ram nego taj pregled u telefonu ne uzima keširane aplikacije u obzir a svi ostali programi i keš računaju u zauzetu memoriju
 
@Vojkan
Fala Vojo, malo mi sad lakse, ali,
neki drugi uredjaji koje sam imao prilike da "drzim", sa slicnim karakteristikama npr. LG G2 mini, u istom tom pregledu u idle prikazuju oko 200 MB free, dok ova dvojka pokazuje oko 550-600MB free RAM-a.
 
@beyondtime
Pu, pu ... Pomeri se s'mesta, jezik pregrizo... Dinar dadoh lako, al' za ekran.... Ne baksuziraj, proroce lazni.
 
@Vojkan
Fala Vojo, malo mi sad lakse, ali,
neki drugi uredjaji koje sam imao prilike da "drzim", sa slicnim karakteristikama npr. LG G2 mini, u istom tom pregledu u idle prikazuju oko 200 MB free, dok ova dvojka pokazuje oko 550-600MB free RAM-a.

to je super, imaćeš bolji multitasking nego na tim telefonima. verovatno je i rom lakši sam po sebi i više memorije je dostupno od onih 1 GB koliko je ugrađeno, kad sabereš used i free pretpostavljam da je 950-980 MB, na drugim telefonima to bude i po 700-800 MB.
 
Zbir je 972 MB. Pratim neko vreme Alcatel-ovu Idol seriju, bas u tom smislu, Idol 1, onda Idol X, Idol 2 mini itd. i mnogo mi je bilo cudno, izvinjavam se, sto jedan Alcatel ima dobru optimizaciju, posebno izrazenu kroz tu dostupnu RAM memoriju. Onda, sve cestitke i hvala TCL-u, pogotovo ako najavljeni KitKat bude takodje dobro uskladjen.
P.S. Znas ono, ... ja vidim da on super radi, ali ne mogu dovoljno da se nacudim tome.
 
Izuzetna apl. za kameru, Lenovo Camera and Gallery, zahvaljujem se članu Stormbay, koji je predložio ovu fantastičnu aplikaciju, koje nema na PlayStore, ali srećom po nas, drugari sa XDA su je izmenili da ne trazi dozvole za tel. pozive i slanje SMS-ova, a evo i adrese ka toj poslednjoj i izmenjenoj verziji

http://d-h.st/RZq

Izvinjavam se moderatorima što naglabam u ovoj temi o aplikaciji.
Hteo sam da podelim oduševljenje ovom izuzetnom apl. iz razloga što Alkatel Idol 2 ima fabrički lošu kameru i jako lošu aplikaciju za istu.
 
Da li neko moze da mi prenese informaciju da li su telefoni zakljucani za mrezu? Konkretno mislim na ove primerke sto VIP daje.
 
Da li je neko dobio 4.4 na ovom telefonu? Ako nije znali se kad izlazi?
 
Dali se ikom desi da double tap ne ukljuci sliku nego samo ukljuci back light sa nekom cudnom vertikalnom zelenom linijom na desnoj strani ?
Meni se ovo desi u proseku jednom u dve nedelje. Iz ovoga se izadje lako, ponovish double tap 2 puta i sve radi normalno.

Inace telefon je dobar, cak i kamera radi relativno dobro osim kad je noc.
 
Isti problem ističu drugi korisnici, ako se ne varam u diskusiji na sajtu "Mobilni svet".
Lično, za nekih mesec dana koliko koristim Idol 2, nisam to doživeo, možda iz razloga što koristim Epic Android L Launcher umesto fabričkog, s' tim što on ima manu u tom smislu da sa njim nije moguće zaključavanje ekrana sa double tap-om, već samo otključavanje.
 
Isti problem ističu drugi korisnici, ako se ne varam u diskusiji na sajtu "Mobilni svet".
Lično, za nekih mesec dana koliko koristim Idol 2, nisam to doživeo, možda iz razloga što koristim Epic Android L Launcher umesto fabričkog, s' tim što on ima manu u tom smislu da sa njim nije moguće zaključavanje ekrana sa double tap-om, već samo otključavanje.
Stavi nova launcher prime i screen off and lock aplikaciju i namesti je na double tap za lock.
 
Hvala Pablo, ali Epic mi više odgovara u svim ostalim segmentima, a ta njegova jedina mana mi ne nedostaje previše.
 
Poslednja izmena:
Da li kod vas novi firmware 01002 donosi nešto bolje? Čini mi se, ali onako subjektivno, da je rad za nijansu fluidniji, odn. da je iskorišćenost RAM-a bolje optimizovana, ili se tripujem?
Vidim promenu u grafici na roletni, npr. izbacili su narandžastu boju, što mi se sviđa jer je sada sve uočljivije, mada je i dalje ružno.
Dalje, osakatili su muzički equalizer... i opet subjektivno, mislim da je zvuk preko zvučnika još glasniji na maksimumu, ali da ima previše distorzije, odn. mnogo trešti.
Šta vi kažete?

Naravno, (u eri Lollipop-a), isčekujemo obećano unapredjenje na Kitkat i sve njegove prednosti.
 
Da li kod vas novi firmware 01002 donosi nešto bolje? Čini mi se, ali onako subjektivno, da je rad za nijansu fluidniji, odn. da je iskorišćenost RAM-a bolje optimizovana, ili se tripujem?
Vidim promenu u grafici na roletni, npr. izbacili su narandžastu boju, što mi se sviđa jer je sada sve uočljivije, mada je i dalje ružno.
Dalje, osakatili su muzički equalizer... i opet subjektivno, mislim da je zvuk preko zvučnika još glasniji na maksimumu, ali da ima previše distorzije, odn. mnogo trešti.
Šta vi kažete?

Naravno, (u eri Lollipop-a), isčekujemo obećano unapredjenje na Kitkat i sve njegove prednosti.

Ja sam samo primetio da baterija traje krace nego na prethodnom firmware-u...ili sam utripovao...
 
Pozdrav,
kako se telefon pokazao posle malo koriscenja. Zanima me baterija.

Baterija je ocajna! imam ga mesec dana i slabo ga koristim baterija se isprazni a ako ga ne koristim za 8 sati.... cesto se desi da se ugasi sam od sebe.... bezite od ovog telefona....................
 
Baterija je ocajna! imam ga mesec dana i slabo ga koristim baterija se isprazni a ako ga ne koristim za 8 sati.... cesto se desi da se ugasi sam od sebe.... bezite od ovog telefona....................

Pa ja mislim da je tebi zapao neki felerican primerak, jer ovaj koji ja imam u standbay-u trosi mozda 1-2 procenta baterije...
 
Ja ga koristim nekih 10 dana.
U ranku je s3.
Samo sto po meni je idol 2 lepsi telefon i ne krcka kao s3.
Meni baterija pod wifi ili mobilnim internetom izdrzi oko dan ipo.
Prvih dana sam ga bas puno cacka i igrao.

Gps problem ako imate, mozete da resite lagano.

Evo video sa uputstvom.

https://www.youtube.com/watch?v=MrG-kIRDEJ0
 
Nazad
Vrh Dno