Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol 2

Da li se u skorije vreme ocekuje oficionalni 4.4 kit kat upgrade?
 
Kako vam se cini baterija, da li moze da izvuce dan sa 4 sata upaljenog ekrana?
 
Drugar seo na telefon (nisam razumeo jel mu bio u dzepu ili sta) i slomio ekran, i sad mu servis trazi 140€ za zamenu!! Jel zna neko gde moze preko da se nabavi deo povoljnije, koji je to TCL model da pojurim u PRC deo?
 
Imam ovaj telefon jedno dva tri meseca. Jednom sam ispustio torbicu u kojoj je bio i prso mu ekran (jedna dugačka pukotina), bio je u servisu jedno dve tri nedelje dok nije stogo ekran. Koštalo je 100€. A što se tiče baterija ja sam iznenađen. Testirao sam koliko će da traje ako ga ne drndam, samo se javljam i razmenim po jednu dve poruke dnevno. Trajao je 7 celih dana i jedno 9 i po sati osmog dana. Ima štedljivi mod, ugasi sve nepotrebno i ostavi samo sat 4 ikonice na ekranu (pozivi, poruke, imenik, kalendar).
 
Poslednja izmena:
Imam telefon 3 meseca uzet preko vipa, za te pare sam prezadovoljan uz konstantno koriscenje baterije dosta dobro izdrz, dok npr kod moje sestra uz priblizno koriscenje vrlo malo izdrzi..
Jel se zna tacan izlazak update za 4.4 ?
 
Nope, nema 4.4, pricalo se krajem januara, ali ocigledno od toga nema nista.
Steta, mada realno 4.4 a ni 5.0 nije neki ogroman update (osim vizualnog i ART-a), pa da bude razloga.
Nije sigurno skok kakav je bio 4.0 na 4.1, da ne pricam o 2.3 na 4.0.
 
Pojavio se u MTS-u. Zanimljivo je to da su na njihovom sajtu za Idol 2 napisali da tera Kitkat 4.4.2. Da li je neko ovo proverio, ili je greška na sajtu u specifikacijama?
 
Pozvao MTS. Oni proverili u poslovnici i izvinili se zbog greške na sajtu.
To znači da sam se džabe ponadao da će biti nadogradnje na Kitkat 4.4.2 za ovaj model.
 
Može li ovaj telefon nekako da se otključa da radi na svim mrežama, trenutno je zaključan na vip-u?
 
Moze li ovaj Mini 2 da se rutuje nekako?
Kum kupio klincu pa ga doneo kod mene da instaliramo neke aplikacije za koje je potreban root.
Nije bas popularan po svetu sa ovim imenom pa ne nadjoh nikakvo uputstvo za root.
Probao sam framaroot ali nije uspelo.
 
Moze li ovaj Mini 2 da se rutuje nekako?
Kum kupio klincu pa ga doneo kod mene da instaliramo neke aplikacije za koje je potreban root.
Nije bas popularan po svetu sa ovim imenom pa ne nadjoh nikakvo uputstvo za root.
Probao sam framaroot ali nije uspelo.

Probaj nešto od ovoga:

http://jervisdabreo.com/thetechcorner/root-alcatel-onetouch-idol-2/

http://forum.xda-developers.com/android/development/alcatel-one-touch-idol-2-s-owners-t2867025

U ovome sa XDA piše da može preko TowelRoota da se odradi ali za staru verziju kernela pre update..

A ovde je za root posle updatea
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57936225&postcount=16
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na ekspresnom odgovoru.
Medjutim, sada vidim da sam pitanje postavio u pogresnu temu.

Meni treba root za Idol2 Mini (OT-6016D) a ovde se prica o Idol2 S (OT-6050).
 
Otkljucavanje i root nemaju veze jedno sa drugim.
 
Znam al ja mislim da sam čitao negde ovde po forumu da ima fazon da se rootuje pa preko nekog programa otključaš.. Ne znam možda grešim...
 
Nedavno je izasao novi update za telefon od 20tak megabajta. Od tog apdejta telefon mi se zaglavljuje bar jednom u 2 dana, jedino pomaze reset. Nemojte updateovati ako nemorate. Ja cu probati factory reset kad budem imao vremena.
 
pozdrav svima...da li neko moze da mi kaze sta je Tcast na telefonu,pokusavao sam da nadjem na netu ali nema nista.hvala
 
Ljudi, probao sam neki rom a pre toga naravno morao i recovery da promenim (twrp), naravno imao sam i bekap koji sam uredno vratio i sve je isto sem što mislim da stock recovery nije isti, našao na xda koji je preuzet sa 4pda. Da li bi Mobile Upgrade S sve to sredio ako se odlučim da tako "resetujem" potpuno? Mislim na to da mi i dalje da VIP-ov rom.
Ako je neko to radio i da li je moguće tako.
 
To sam video I ja, ali zasto dole ima link koji je must see, za unbrick.. Drugar hoće da proba kod sebe, ali nešto mu se ne igra puno jer je službeni telefon... :)
 
To je isti Flash tool, isti se koristi za unbrik i upgrejd. U tom must see linku je detaljnije objasnjeno kako se radi i pozeljnije je koristiti taj tutorijal sa romom koji skines odavde.
 
Da li neko može da izvuče svoj stock recovery na srpskom jeziku? Ne mogu nigde da ga nadjem..
 
Izvuci cu ti ja ako mi kazes kako. Ne verujem da je bitno za recovery ali je zakljucan na Telenor.
 
Evo nisam siguran kako, mada ima neko objašnjenje, ja to nisam uradio jer nisam znao. Sad imam isti recovery samo nije na srpskom ka što je bio stock od VIPa (da me ne cimaju oko garancje, šta znam).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2798853 Ako te ne mrzi probaj ovo, nemaš šta da zezneš.
 
Nazad
Vrh Dno