Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Mixer93

Kupio sam namerno kartu baš za 48fps i 3D u sali 1 Cineplexxa na Ušću. Wow efekat je izostao. Ne znam odakle tolika očekivanja od većeg framerate-a kad se zna da je on primetan samo u brzim scenama, naročito utakmicama sa loptom/lopticom kada se lopta jasnije vidi dok leti. U statičnim scenama razlike skoro da nema.
 
@Mixer93

Kupio sam namerno kartu baš za 48fps i 3D u sali 1 Cineplexxa na Ušću. Wow efekat je izostao. Ne znam odakle tolika očekivanja od većeg framerate-a kad se zna da je on primetan samo u brzim scenama, naročito utakmicama sa loptom/lopticom kada se lopta jasnije vidi dok leti. U statičnim scenama razlike skoro da nema.
Ja sam i dalje ubedjen da onda mozda nisu greskom pustili bez HFRa.
Nemoguce je ne primetiti to. Znaci vidi se u scenama dok stoje u mestu i masu rukama ili okrecu glavu. Mozda ti na tvu gledas sa clear motionom pa si oguglao, recimo pocetak filma dok je zmaj tu, tada sam hteo da napustim salu koliko se primecuje. Izgleda kao da je na fastforwardu
 
25th Hour, nisam siguran ni da li sam pisao ili ne. Gledao sam pre nedelju, dve.
Odličan film, ispao je drugačiji od toga što sam mislio da je, jedino mi kraj ulazi u diskutabilno.

Iz Fight Club, svi Brad Pitt, Brad Pitt. Edward Norton je bolji.
 
Odgledao Hobita. Izabrao 48 HFR 3D (mada je moglo i samo digital 2D) i iskreno meni nije smetalo. Sto se tice samog filma ocekivao sam vise i slazem se da su dva prethodna dela bila bolja.
 
Kad je to lepo trebao da bude jedan film, ali pare...
 
Pa kad bajka od 100 strana (Hobit) ima isti screen time kao LOTR normalno da su prva 2 dela bila smor do bitke.
 
Upravo sam odgledao jedan od najgorih filmova ikada, Age of ice. I ovako sam imao niska očekivanja obzirom da je Asylum produkcija, ali ovo je nešto neverovatno. Skoro da je zabavno u svojoj imbecilnosti...
 
5A mislim da je bila sala, uglavnom bio je HFR.
@brankoX, kako da se ne vidi razlika covece, skroz brza slika u odnosu na obicnu projekciju.


Dečko jel se ti šališ sa mnom? Kakva brža slika....Valjda pokreti treba da budu glatkiji - tečniji. Nema tu ništa brže ako nisu u NS ubrzali projektor da što pre isprazne salu. :d
 
Dečko jel se ti šališ sa mnom? Kakva brža slika....Valjda pokreti treba da budu glatkiji - tečniji. Nema tu ništa brže ako nisu u NS ubrzali projektor da što pre isprazne salu. :d
Brate brzi su pokreti, barem tako izgledaju. I film izgleda kao da je na fastforward zbog toga. Lepo je rekao covek
 
Kakav fast forward? Likovi na platnu se kreću ubrzano? :)
To što je dupliran broj frejmova u sekundi ne znači da su kretnje ubrzane već samo da su opisane sa većim brojem sličica pa izgledaju tečnije.
 
Gledam i ne verujem :) Ne samo za hfr već koliko se ne držite teme, idemo po starom:
ime filma
link
utisak
 
Gone Girl - Jedan od najglupljih filmova koje sam ikada odgledao. Na šta sam bacio više od 2 ipo sata sam se zapitao.
 
Poslednja izmena:
Kako je Gone Girl jedan od najglupljih?
 
Zato što je jako nelogičan i retardiran, kome se ono svidja i ko je progutao takvu priču i radnju filma onda stvarno... Mislim ja kapiram da su ukusi različiti, ali film je vređanje inteligencije i nema dodirnih tačaka sa realnošću.
 
Poslednja izmena:
Lepo ja kazem,skoro ne odgledah toliko nerealan film. Oprostio bih mu da je komedija ali ovako...
 
Poslednja izmena:
Odgovor u spoiler obavezno :p
 
Ne znam, gledao sam Hobita 3D u Rodi velika sala, prvi dio filma u onom selu na vodi sam bio u fazonu je li ovo neki dokumentarac, ili spanska serija? Tako su djelovali kamera, osvetljenje i likovi na mene.
 
DeRadicci da li je tebi nelogično:

Da je policija toliko naivna da jedna devojka napravi takav amaterski pokušaj nečega i da se na kraju ispostvi da je nevina i da sve što je ispričala oni poveruju? Pa seoska policija iz Babušnice bi je izvalila. To je meni najveća nelogičnost. A imaju milion stvari i tragova koje bi u stvarnom svetu ostavila iza sebe i koje bi oni mogli da provere. Ima još puno stvari koje sam kroz film video da su tako navine da je stvarno vređanje inteligencije, ne mogu svega ni da se prisetim, i bolje, izbrisaću ovaj film iz glave što pre.

DeRadicci da li je tebi retardiran:

Film? :D I da li je moguće da je tebi priča realna i da se može tako nešto stvarno desiti?
 
Poslednja izmena:
Ja bih rekao da je nelogičan, ali, i osim jednog dela koji je namerno pogrešno urađen, valjda da ne uče ljude. Cela stvar je moguća, baš zbog svojih rupa. Imaš istinitih priča koje su luđe od toga. I primere fenomenalnosti policije, kad ih mrzi, ili kad je nešto bolja priča.
 
Sto ne bi moglo da se desi?
Svakakvih psihopata ima, pogotovo u Americi.

Slazem se da je to
oko istrage na kraju moglo biti bolje i detaljnije odradjeno. Da se ne ponavljam, procitaj sta sam odgovorio Borisu: http://forum.benchmark.rs/showthrea...dani-filmovi&p=4021462&viewfull=1#post4021462


A ovo su ti primeri nelogicnih i retardiranih filmova:
Under the Skin (2013)
The Double (2013)
Enemy (2013)
Tako da antipreporuka za ove brljotine kojima je realna ocena u najboljem slucaju 5/10.
 
Poslednja izmena:
Sto ne bi moglo da se desi?
Svakakvih psihopata ima, pogotovo u Americi.

Kod nas, bogami, ima mnogo većih psihopata. To se pre govorilo za Ameriku, ali sad su i kod nas ljudi počeli psihički da pucaju po svim šavovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno