Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
One Missed Call (japanski) - Neko mi je preporucio ovde sa foruma, ne znam kad sam se zadnji put smorio tako uz neki film. Neke scene su i komicne. Sve ocekivano i vec vidjeno u ostalim japanskim hororima. 1/10
 
Zaradio je zato što ima agresivnu reklamu,koja je preterala sve granice...Meni ne pada na pamet da gledam nešto tako.

Da se ne lazemo pohrlice vecina da pogleda film kad se pojavi za siroke narodne mase.
 
Da li neko gleda Netflix?Kakva su vam iskustva?
 
Zar kod nas može uopšte da se gleda Netflix?
 
toretski bi mogao :)
ima pluginova za google chrome tipa "hola better internet" koji "simuliraju" lokaciju, tako da moze da prikazuje da si iz US npr...

ja sam uzeo ovde (Holandija) netflix, 8e mesecno, nema bas sve najnovije filmove i serije (uveli su ga pocetkom prosle godine), ali u zadnje vreme imaju najnovije House of Cards, video sam da reklamiraju da pustaju i Better call Saul redovno...

Ja ga i ne koristim nesto mnogo, uglavnom sam gledao neke starije serije i filmove (tipa battlestar gallactica), za novije naravno i dalje moraju torenti da rade.

Sa druge strane moja zena ga koristi bas dosta .. Sa iPada ukljuci aplikaciju i strimuje na TV preko chromecasta, ona tu nalazi dosta onih rom-com i chick-flick filmica :p
 
'71 - Preporuka, oslikava Irsku 70-tih. Mogla bi se povući paralela sa dešavanjima kod nas 90-tih. 8/10
 
Ja sam poceo da gledam taj Birdman pre 10ak dana. Zaspao sam posle 20 minuta, i iznenadjen sam sto sam se probudio.
 
12215635.jpg
 
Secam se kada sam pre par godina kritikovao neku bezveznu romanticnu komediju ili sta je vec, isti dezurni agent se javio. I javljao se redovno i za komentare drugih ljudi.
Ja sam bio na dugoj pauzi od ove teme, ali, vidim, nije mu dosadilo ni do dana danasnjeg, i brz je kao munja.

Mrzi me telefonom da trazim slicicu, pa moze i ovako:

PLEASE

GET A LIFE
 
Pogledao sam i Hanibala iz 2001 i posle toga Red Dragon i RD mi je bio bolji. Za one koji jos nisu pogledali ove filmove, preporuka je da prvo odgledaju RD, posle Jaganjce, a na kraju Hanibala.

A mogu i pre toga da pogledaju i prve dve sezone serije Hanibal :)
 
i ja sam probao da gledam Birdman-a. kad sam ustao da vidim koliko ima do kraja,video sam da sam odgledao samo 30 min filma.
smorio se,ugasio i obrisao. mozda sma pogresio ali nisam imao zivaca za dalje gledanje.
 
Pogledao sam i Hanibala iz 2001 i posle toga Red Dragon i RD mi je bio bolji. Za one koji jos nisu pogledali ove filmove, preporuka je da prvo odgledaju RD, posle Jaganjce, a na kraju Hanibala.

A mogu i pre toga da pogledaju i prve dve sezone serije Hanibal :)
Pogledaj Manhunter.
 
Secam se kada sam pre par godina kritikovao neku bezveznu romanticnu komediju ili sta je vec, isti dezurni agent se javio. I javljao se redovno i za komentare drugih ljudi.
Ja sam bio na dugoj pauzi od ove teme, ali, vidim, nije mu dosadilo ni do dana danasnjeg, i brz je kao munja.

Mrzi me telefonom da trazim slicicu, pa moze i ovako:

PLEASE

GET A LIFE

Izvini krastavac.. konacno neki film 'pokid'o', i ne mogu da skapiram komentare od par vas..
 
I nije na tebi da ih kapiras.
 
Izvini krastavac.. konacno neki film 'pokid'o', i ne mogu da skapiram komentare od par vas..
Ok, nije problem.

Inace, uvek je dobro da se cuje druga strana, i zato je bezveze kritikovati neciju kritiku. Ja sam npr. Prestao da pratim ovu temu kada sam za redom odgledao nekoliko filmova koji su ovde bili vrlo nahvaljeni, bez ijednog negativnog komentara, a po mom misljenju su bili jako slabi.
A razlog zbog kog nije bilo negativnog komentara nije bio taj da se svima svideo film, nego niko nije hteo da narusava prividni opsteprihvaceni status, da ne bi zavrsio na lomaci od strane besnih fanova. Zato treba pustiti svakoga da komentarise na miru.

Ovo kad su svi komentarj pozitivni, ja odgledam ceo film, koji bih u drugim okolnostima prekinuo posle pola sata, jer vidim da mi se nece svideti. I kada se zbog komentara nateram da svejedno odgledam ceo, desi se da popizdim :)

Birdman sam poceo da gledam pre nego sto je dobio oskara, i stvarno sam zaspao posle 20-30 min, jer mi je bio smrtno dosadan.

To i nije neka kritika kojoj ce neko da prida presudni znacaj, jer je smesna i nepotpuna, ali sluzi da ljudi ne gledaju ceo film na silu podstaknuti hajpovanjem.

A napisace vec neko ako se dinamika znacajno menja posle pola sata, i da je velika steta propustiti film na osnovu toga.
Tada bih ga i ja zavrsio. Posle par takvih komentara, tj.
 
Kao klinac sam vidjao ovakav cinizam od raznih cupavaca ili cupavaca wannabe i secam se da je u pocecima bio vezan za muziku, ali ako bi ih covek posmatrao duze od 5 minuta, mogao bi da vidi istu vrstu arogancije u vezi bilo kog pitanja.

Nekakav snobovski stav o superiornosti sopstvenog ukusa i povezivanje toga sa inteligencijom i nipodastavanjem ljudi koji se ne slazu. Odavno mi to nije ni palo na pamet, ali ova recenica me je neopisivo podsetila. To je taj specifican, da ga nazovemo humor.


Hehe, steta sto sam sam u sobi, dao bih nekome 3:1 za opkladu na tvoj izbor izmedju starki i airmaxa.


Inace, kao sto rekoh malopre, korisno je pustiti ljude da komentarisu na miru. Vragolasta ruganja i kikotanja nece biti na velikom gubitku ni ako se obavljaju preko pp, ili u sopstvenoj glavi.

Prosto, ima ovde ljudi i bez tako uzvisenog ukusa, i pogledamo i mi poneki film, pa je korisno da prepoznamo pripadnike svoje kaste.
 
Do you feel triggered? Stvarno mi je zao sto nisi imao sa kim da se kladis, evo mozes sa mnom, kada si vec toliko samouveren ;).
 
Off: Ljudi, Starke sad koštaju više od nekih normalnih patika. Airmax makar ima nesto kože i materijala, a ne ono jadno platno i ravan djon, pa proizvodnja im kosta 1$ ili manje...
On: meni je ok birdman, odgledao ga iz drugog pokušaja, 7/10.
 
Meni je Birdman bio odličan. Sjajni dijalozi, vrlo interesantan način snimanja, gde ceo film izgleda kao jedan dugačak kadar. Zapravo ceo film podseća na pozorišnu predstavu, pa praktično imamo pozorišnu predstavu u okviru pozorišne predstave :)

Generalno, kada neki film ovako polarizuje ljude, gde je nekome fantastičan, a nekome užasno dosadan, znači da je vanserijski. Kada je svima dobar, onda je očigledno da je samo gledano da se uklopi u sve moguće šablone i da ne drma kavez u koji je zapala većina kinematografije.
 
Poslednja izmena:
Generalno, kada neki film ovako polarizuje ljude, gde je nekome fantastičan, a nekome užasno dosadan, znači da je vanserijski. Kada je svima dobar, onda je očigledno da je samo gledano da se uklopi u sve moguće šablone i da ne drma kavez u koji je zapala većina kinematografije.

Ha ha ha " Majkl Kiton " vanserijski hahahahahahaah Zao ljudima para za bioskop i vremena za Dl. Dandy tebi svaka cast ali taj film je najobicniji crap koji holivud pokusava da proturi. Pogledao sam ozbiljnijih stripova Zagora od ovog filma. Filmu vise odgovara ime " BirdCrap Man "
 
Poslednja izmena:
Evo i ja ga pogledao, iako je većina mog okruženja rekla da je "glup". Čim je nekom film "glup" znači da je možda dobar. Svideo mi se, ima nekih trenutaka kada gubi na dinamici i zanimljivosti ali sve u svemu odličan. Norton mi je bolji od Keaton-a.
 
Birdman - 7.0

Po malo nemušt pokušaj holivuda da napravi umetnički film a da prosečan amerikanac može da ga pogleda do kraja. I tako je nastao ovaj film. Kusturičina guska je poletela pre skoro 20 godina i još uvek leti, za razliku od Birdmana koji je dobar dok traje ali kada se ugase svetla i prespavaš, primetiš da imaš neki osećaj plagijata, da si kusao nešto što je već neko žvakao pre tebe.
Sa druge strane, film jeste za pogledati - kakav crap izlazi iz te holivudske kuhinje ovo je svakako za pohvaliti ako ništa bar pokušaj da taj crap ne bude vulgaran kao do sada. Sa druge strane ako tako pristupiš onda nastane jedan drugi osećaj a to je taj malograđanski, mediokritetski osećaj koji ovakav film izaziva, da si gledao film u kojem nema vezanja za likove, u kojem ne postoji ni namera za tako nešto, u kojem je radnja ono što kao drži film i nasumično nabacane metafore, dugački kadrovi, zanimljiva fotografija, interesantni dijalozi...kao da je neko gledao Kusturicu, Felinija, Bunjuela pa odlučio da uzme od svega po malo, zapakuje i pokuša da proda kao umetničko delo. Jednostavno da bi ovakav film uspeo fali Perhan. Nema tog magičnog sastojka koji od bezlične mase pravi umetnost.Made in China ako bih moga tako da se izarzim. Preporučujem svakako za komparaciju i za trosenje 2 sata, u odnosu na Petrijin Venac koji sam gledao pre neki dana na nekoj domaćoj TV, po ko zna koji put, daleko lošiji film.
 
Sto se tice Birdmana, problem je sto su neki ljudi ocekivali odgledavsi trejler da se radi o nekom (vise) akcionom filmu, a zapravo je film cista drama. Zato ja uglavnom ne gledam trejlere, jer umeju da te navedu da zakljucis pogresno o tome kakav je film.
 
The Drop, 9/10. Nema loseg filma sa Hardyem <3
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno