Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Jedno pitanje za iskusnije, do sad sam se drzao eBay-a i online prodavnica, i evo pri prvoj kupini na Aliju vec imam problem sa lenjim kosookim, da li status na Aliju kod my orders koji glasi "Goods Awaiting Acceptance" znaci da on NIJE jos poslao paket (bukvalan prevod bi bio verovatno ceka kurira), iako gore pise "The seller has shipped your order"?

Naime kupio sam jos pre 12 dana, prvo je cekao onih 5 dana koje je dao sebi za obradu posiljke i par sati pre isteka i automatskog otkazivanja je napisao da je poslao, stavio i tracking # ali koji evo 7. dan NE postoji nigde, pao sam u iskusenje da otvorim Dispute zbog toga sto nije verovatno ni poslao, i ko zna kada/da li ce, robu (narucio sam jer ima 98% feedback)?
 
Ne ide to baš brzo na aliju, najduži je taj deo pre no što krene... putuje 2-5 dana i onda se razvlači na našoj carini 10 dana... tako da onih 15ak dana što fali ide baš na pripremu za polazak :)
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za iskusnije, do sad sam se drzao eBay-a i online prodavnica, i evo pri prvoj kupini na Aliju vec imam problem sa lenjim kosookim, da li status na Aliju kod my orders koji glasi "Goods Awaiting Acceptance" znaci da on NIJE jos poslao paket (bukvalan prevod bi bio verovatno ceka kurira), iako gore pise "The seller has shipped your order"?

Naime kupio sam jos pre 12 dana, prvo je cekao onih 5 dana koje je dao sebi za obradu posiljke i par sati pre isteka i automatskog otkazivanja je napisao da je poslao, stavio i tracking # ali koji evo 7. dan NE postoji nigde, pao sam u iskusenje da otvorim Dispute zbog toga sto nije verovatno ni poslao, i ko zna kada/da li ce, robu (narucio sam jer ima 98% feedback)?
Ovo prvo znači da je prodavac predao pošiljku njegovoj pošti i da ti čekaš prijem tj. čeka se da pošiljka bude isporučena kupcu tj. tebi. A ovo drugo kad kinez pošalje robu u "minut do 12" obično znači da 99% još nije poslao, dao ti je fake tracking number a robu trenutno verovatno nema na stanju pa će je poslati kad(ako) mu stigne.
Imao sam već sličnu situaciju i preporučujem otvaranje dispute-a da ti novac ne bi ostao zamrznut. Kad otvoriš dispute ovi sa Aliexpress-a će mu tražiti ispravan tracking code tako da ili će stvarno poslati robu i pravi tracking number ili ces za deset dana dobiti pare nazad. Tako da otvori odmah da ti pare ne bi bile "zarobljene".

Ja robu kupujem od lika koji ima 99.3%, daje 7 dana fore za isporuku a šalje odmah prvog dana. Odgovara na svaku poruku i vrlo je korektan. Jaknu sam platio 32$ on na paketu napisao 10$ meni na deset i carinili.
 
E hvala, tako sam i ja nekako razmisljao da me samo zavlaci dok mu ne stigne roba jer, iako tamo pise da tracking broj moze biti nevidljiv 5 dana mislim, do sad bi se, a ovo je 8. dan, pojavio negde, ako ga nema u ponedeljak popodne (kod njih ponedeljak noc) zveknucu mu dispute jer mi ta kinta znaci na drugoj strani...
 
Ako si uzeo nešto sitno možda i nemas tracking... tracking kineza košta 2 dolara tako da nemaju računicu da plaćaju tracking za sitne stvari i onda ti daju neki broj reda radi... A za tracking inače stoji da se pojavljuje tek za 10-12 dana u nekim slučajevima tako da ne znam sto ste toliko nervozni i nestrpljivi...mene je jedan tako vozao za neku pošiljku od 10 dolara, najpre danima ništa, onda poslao neki bezveze tracking broj, ja mu pisao on poslao kao ispravan...mislio sam da nema ništa od toga kad ono pošiljka na kraju uredno stigla, još je stavio i neki poklon unutra...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za iskusnije, do sad sam se drzao eBay-a i online prodavnica, i evo pri prvoj kupini na Aliju vec imam problem sa lenjim kosookim, da li status na Aliju kod my orders koji glasi "Goods Awaiting Acceptance" znaci da on NIJE jos poslao paket (bukvalan prevod bi bio verovatno ceka kurira), iako gore pise "The seller has shipped your order"?

Naime kupio sam jos pre 12 dana, prvo je cekao onih 5 dana koje je dao sebi za obradu posiljke i par sati pre isteka i automatskog otkazivanja je napisao da je poslao, stavio i tracking # ali koji evo 7. dan NE postoji nigde, pao sam u iskusenje da otvorim Dispute zbog toga sto nije verovatno ni poslao, i ko zna kada/da li ce, robu (narucio sam jer ima 98% feedback)?
Roba ti je u putu. Nemas osnova za dispute.
 
Da li je nekom poslata roba preko DHL sluzbe? Meni je kinez poslao preko DHL sluzbe i dao mi tracking number, naravno koji ne radi ali pored u remarks pise By Non tracking less 125usd. Kupac garantuje da roba stize za 18 dana a porucio sam 13.10.2014. 02:45. Sada kada kliknem na njega ali mi izbacuje da stranica koju trazim nije pronadjena.. Verovatno je prevarant pa ga izbrisali ali sta ja da radim, dal da otvaram odmah dispute jer mi protekcija istice za 12 dana?
 
Poslednja izmena:
Ako si uzeo nešto sitno možda i nemas tracking... tracking kineza košta 2 dolara tako da nemaju računicu da plaćaju tracking za sitne stvari i onda ti daju neki broj reda radi... A za tracking inače stoji da se pojavljuje tek za 10-12 dana u nekim slučajevima tako da ne znam sto ste toliko nervozni i nestrpljivi...mene je jedan tako vozao za neku pošiljku od 10 dolara, najpre danima ništa, onda poslao neki bezveze tracking broj, ja mu pisao on poslao kao ispravan...mislio sam da nema ništa od toga kad ono pošiljka na kraju uredno stigla, još je stavio i neki poklon unutra...

I ovo je slicne cene, $9 Nillkin phone case, a nestrpljiv sam jer posle 12-13 dana nemam uopste nigde na nikakvom sajtu za pracenje doticni broj, ako mi je vec dao tracking i ne postoji nigde moguce da je lazni a to moze da znaci da nije ni poslao, uostalom on je sam dao 26 dana za isporuku robe a na pola tog roka nije izgleda ni krenula!!
Mada mi u toj transakciji buyer protection istice za 43 dana ali to je verovatno vreme za koje mogu da stavim dispute na transakciju, kod eBay je to drugacije, 30 dana od zadnjeg roka pristizanja a ovde izgleda 60 dana, kao sto rekoh prva mi je kupovina...
 
TN ti je pravi jer oni imaju neku foru sa rezervacijom TN-a tako da dobiju broj pre nego sto predaju stvar na postu. Moj ti je savet da se opustis i cekas, meni recimo nijedna stvar nije stigla za manje od mesec dana.
 
Nillkine, a generalno i ostalo što ima naručute na BlackPeach store, ako hoćete brzo slanje, i pouzdanu prodavnicu.
 
Ovaj je jedini imao za moj telefon u tom trenutku taj Nillkin (Coolpad F1)...

P.S. Zahebao me, pise da je upravo poslata, ili je bar stigla da se proknjizi sad, nista onda od dispute-a, pojavi se TN posle 12 dana, sad jos ostalo da sacekam koju nedelju da stigne, srecom kupio sam i silikonsku klasicnu da potraje do tad...
 
Poslednja izmena:
Narucio neku glupost za manje od dva eura, dobio neki broj za pracenje koji je kraci za dva zadnja slova i mislim jedan broj. Kinez dao neki link gde mogu da pratim posiljku http://www.yw56.com.cn/english/DIY.asp , kod na tom sajtu pokazuje promene dok na drugim kod ne pokazuje nista ili nije validan. Koja je fora sa skracenim kodom?
 
To su neke njihove poste meni tako poslali sa tim brojem i sve stiglo kako treba.
 
Otvorio sam dispute, prodavac je danas odbio dispute i produzio neki rok

Status:
Awaiting your acceptance of seller's solution
Reminder:
The seller did not accept your dispute request, but offered a solution.
You can view the seller's proposal in your dispute information. You can continue to negotiate a solution until 13 calendar days 9 hour 38 minute 21 second .
If you do not agree to a solution by that time, the dispute will be escalated automatically and Alibaba will step in to mediate.
Learn more about our dispute policies.

Zastita traje jos 4 dana.
Nikad nisam otvarao dispute pa ne znam koja je procedura, koje se vreme gleda, ovo vreme zastite i novo vreme koje je on postavio kad se uce u opcije dispute-a.
 
Kaži odmah da se ne slažeš, nabacaj argumente tipa print screen, poruku..i pusti ih da reše.
 
Ovaj novi popust najavljen za 11.11.2014, odnosno igra za nabavku kupona su cista glupost.
Propustio sam proslu akciju a ovu vides just in right time (pocela 28.10) pa reko'h da vidim o cemu se radi. Elem, deluje kao da treba da istreses maticnu plocu iz telefona i bicepse iz obe ruke, i da ti eventualno poispadaju zubi od treskanja pa mozda i osvojis 2$ kupon. LOL
Skupio sam 25 coin-a i odsutao od besmislenog skupljanja istih.
Igra kao stvorena da prerano sj*ebes telefon i odmah kupis neki lep kineski. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
E pretera ga sad. Danas sam uzeo 600 poena bez velike muke. Njima je u interesu da podele sto vise kupona.
 
Takodje uzeh 630 coina juce sad sam se uvezbao bice vise.
 
Kako se uzimaju ti kuponi?
 
Igras onu glupu igricu, al nemoj da ocekujes da ces ustedeti vise od 5, najvise 10$
 
E pretera ga sad. Danas sam uzeo 600 poena bez velike muke. Njima je u interesu da podele sto vise kupona.

Takodje, ako je predhodna igrica ikakav pokazatelj, broj bodova ce se sa danima povecavati, tako da mislim da ce svi moci da uzmu od svakog kupona po jedan..

Ovaj novi popust najavljen za 11.11.2014, odnosno igra za nabavku kupona su cista glupost.
Propustio sam proslu akciju a ovu vides just in right time (pocela 28.10) pa reko'h da vidim o cemu se radi. Elem, deluje kao da treba da istreses maticnu plocu iz telefona i bicepse iz obe ruke, i da ti eventualno poispadaju zubi od treskanja pa mozda i osvojis 2$ kupon. LOL
Skupio sam 25 coin-a i odsutao od besmislenog skupljanja istih.
Igra kao stvorena da prerano sj*ebes telefon i odmah kupis neki lep kineski. [emoji1]

Predhodna akcija je bila super. Ja sam ustedeo oko 50USD, sa time sto sam bas cekao rasprodaju, igrao igricu, cekirao se mobilnom aplikacijom svaki dan, ranije stavio artikle koje sam hteo u wish listu, itd. Moze lepo da se ustedi, ali mora plan da se napravi :) :) :) znam da nemaju svi vremena i zivaca za takve stvari :D :D :D Ali jeste odlican sajt, ali mislim cu od sada kupovati tamo samo kada su ovakve rasprodaje. Sledeca ce sigurno biti oko 25og decembra, pa onda na Uskrs sledece godine, ali treba imati na umu da su rasprodaje 11.11 uvek najvece..

Sto se aktuelne igrice tice, preporucujem misa :) trackpad nije bas najbolje resenje..

USPUT, pogledajte da li daju neke dodatne pogodnosti sa koriscenjem mobilne aplikacije, za proslu akciju je bilo cekiranje i slicno..

TN ti je pravi jer oni imaju neku foru sa rezervacijom TN-a tako da dobiju broj pre nego sto predaju stvar na postu. Moj ti je savet da se opustis i cekas, meni recimo nijedna stvar nije stigla za manje od mesec dana.

Da, u proseku oko mesec dana. Nesto je znalo da putuje po tri meseca, a neke stvari su mi nekim cudom stizale za 10 dana, pa posle "lezale" u posti ili carini jos 5 dana, tako da nema pravila, ali mislim da je 30-45 dana neko vreme koje moze da se ocekuje kao ok..
 
Poslednja izmena od urednika:
Predhodna akcija je bila super. Ja sam ustedeo oko 50USD, sa time sto sam bas cekao rasprodaju, igrao igricu, cekirao se mobilnom aplikacijom svaki dan, ranije stavio artikle koje sam hteo u wish listu, itd. Moze lepo da se ustedi, ali mora plan da se napravi :) :) :) znam da nemaju svi vremena i zivaca za takve stvari :D :D :D Ali jeste odlican sajt, ali mislim cu od sada kupovati tamo samo kada su ovakve rasprodaje. Sledeca ce sigurno biti oko 25og decembra, pa onda na Uskrs sledece godine, ali treba imati na umu da su rasprodaje 11.11 uvek najvece..

Sto se aktuelne igrice tice, preporucujem misa :) trackpad nije bas najbolje resenje..

USPUT, pogledajte da li daju neke dodatne pogodnosti sa koriscenjem mobilne aplikacije, za proslu akciju je bilo cekiranje i slicno..
To sad vec ima smisla. Ja sam probao samo shake 'n save i na to se odnosio moj post.
Desktop igrica lagano donosi 700-800 novcica iz tri dnevna pokusaja.
Tnx for the tips...
 
Prošli put je bilo 20$, ako bude i sada , možda kupim nešto.

Ako se secam dobro, bilo je 20USD na narudzbine od i preko 150USD, 15USD na narudzbine od i preko 100USD, itd. Sada je maksimum 15USD na narudzbine od i preko 100USD. Bilo bi lepo da ima i 20, ali ako lepo podelis artikle, mozes i bolje da prodjes :) hehehe

Ja proslog puta nisam mogao da iskoristim kupon od 20USD jer su artikli dosta pojeftinili, a nisam hteo dodatne stvari da narucujem bez veze.. :)
 
Da li ima na aliju da se nadju Nike Air Max 90 Hyperfuse, ali prva klasa kopija..Ne ovo sto se prodaje gde se vidi lepak, pa negde kroj nije lepo odradjen itd...Ili na nekom drugom sajtu?
 
Ne smeju da reklamiraju kopije na Aliju ali moze da se nadje ako se zna sta se trazi bar je za satove tako.
 
Ovaj novi popust najavljen za 11.11.2014, odnosno igra za nabavku kupona su cista glupost.
Propustio sam proslu akciju a ovu vides just in right time (pocela 28.10) pa reko'h da vidim o cemu se radi. Elem, deluje kao da treba da istreses maticnu plocu iz telefona i bicepse iz obe ruke, i da ti eventualno poispadaju zubi od treskanja pa mozda i osvojis 2$ kupon. LOL
Skupio sam 25 coin-a i odsutao od besmislenog skupljanja istih.
Igra kao stvorena da prerano sj*ebes telefon i odmah kupis neki lep kineski. [emoji1]
Ja igram samo na kompu i verovatno neću uzeti ovaj od 15$

Predhodna akcija je bila super. Ja sam ustedeo oko 50USD, sa time sto sam bas cekao rasprodaju, igrao igricu, cekirao se mobilnom aplikacijom svaki dan, ranije stavio artikle koje sam hteo u wish listu, itd. Moze lepo da se ustedi, ali mora plan da se napravi :) :) :) znam da nemaju svi vremena i zivaca za takve stvari :D :D :D Ali jeste odlican sajt, ali mislim cu od sada kupovati tamo samo kada su ovakve rasprodaje. Sledeca ce sigurno biti oko 25og decembra, pa onda na Uskrs sledece godine, ali treba imati na umu da su rasprodaje 11.11 uvek najvece..

.
I ja sam bio zadovoljan prošlim gaga deals, doduše samo 1 kupon od 15$ sam iskoristio, sada mi se ne sviđa što smanjuju vrednost kupona.
 
Nazad
Vrh Dno