Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Bila nova godina i nije se radilo do 26.2. Jel vi ljudi citate malo?
 
Мислим да ми није давало опцију +381 не могу инетерпункциски знаци.
 
Onda sve isto samo bez plusa. Ne trebaju nule i to nego sve isto samo bez plusa. Slobodno ja sam tako i sve je ok prošlo...
 
Ja sam morao da im saljem mail jer nisam mogao da se ulogujem, ispostavilo se da sam progutao jedno slovo u mail-u i dok je browser pamtio bilo je ok. Posle toga kad sam ja kucao nije htelo. Ljubazna devojka iz podrske je nasla u evidenciji moj user @gmal i zamenil ga. Nije mi rekla koliko sam glup :d
Eto i to se desava.
 
Neko je otvorio dispute vise puta kod Sophia Sarah's store iz srbije. inace prodaju samo dresove koji su vrhunskog kvaliteta i narucivao sam par puta...sada pitam zasto vise nema free shipinga za srbiju kaze mi da je nasa zemlja uzasna da otvaraju dispute za gresku koja je kriva posta a ne ona..stvarno smo cudni ljudi znaci :S uff zbog 20 dolara i free shipinga sada mora neko da placa dodatno 100 dolara shiping au

edit: Angelina Eva isto za dresove....strasno..jos malo nista nece moci da se poruci...
 
Poslednja izmena:
Jednostavno, ne da mi posalje sms, probao sam i sa 00 i bez.
Sad sav video, kao sto sam i rekao nisam nikada ni napravio nalog na alipay, a samim tim ni loziku. Dobio sam Mail 09.02. ali ga nisam otvarao sve do sada a sada je istekao. Kako da napravi novi nalog, kartica mi je blokirana za kupovinu tj. trazi mi lozinku koja ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Neko je otvorio dispute vise puta kod Sophia Sarah's store iz srbije. inace prodaju samo dresove koji su vrhunskog kvaliteta i narucivao sam par puta...sada pitam zasto vise nema free shipinga za srbiju kaze mi da je nasa zemlja uzasna da otvaraju dispute za gresku koja je kriva posta a ne ona..stvarno smo cudni ljudi znaci :S uff zbog 20 dolara i free shipinga sada mora neko da placa dodatno 100 dolara shiping au

edit: Angelina Eva isto za dresove....strasno..jos malo nista nece moci da se poruci...

Dispute i treba da se otvara za grešku , a ko je kriv .... nismo policajci . Njihova odgovornost je dok Ti ne dobiješ dres ili šta već na ruke . Od tog trenutka nastupa Tvoja odgovornost .
Ne treba zazirati od Disputea u smislu , doćićemo na cnu listu i sl . Neka prodavci pojedinačno paze da ne dođu na kupčevu crnu listu , neki put su previše opušteni .
 
Dispute i treba da se otvara za grešku , a ko je kriv .... nismo policajci . Njihova odgovornost je dok Ti ne dobiješ dres ili šta već na ruke . Od tog trenutka nastupa Tvoja odgovornost .
Ne treba zazirati od Disputea u smislu , doćićemo na cnu listu i sl . Neka prodavci pojedinačno paze da ne dođu na kupčevu crnu listu , neki put su previše opušteni .
naravno ne kazem ja to...nego ne moze covek koji je prodao po jednu stvar 3000 puta da te zezne tako lako a i ako te zezne sigurno ce to ispraviti na neki nacin
 
Kinez na eBay , prodao neke komplete burgija 156 puta . Uklupno 2981 prodaja (99.3%) što je izuuzetno visok procenat za ovako malo prodaja . Nisam dobio ni naručeno , ni replacement , samo refund kroz case i njegovo nabacivanje da hoću dva puta burgije za jedno plaćanje . Nije pravilo . Bilo je još brljotina , tipa nepotpune pošiljke ili description koji te uvodi u zabludu , ali nešto nisam previše reagovao . A ova Sara ti i priznaje da je greška postojala za koju ona nije kriva . U suštini , kriva je za svaku grešku , svoju ili tuđu , dok kupac ne preuzme paket . Nekako sam naučio da je reputacija prodavca važna , ali nije apsolutni garant da ćeš dobiti ispravno . (navodim Kineza sa eBay , u topiku koji je za AliExpress , u suštini , ponašanje je isto )
 
Jbt uvek se zapitam šta vas to toliko vuče da kupujete sa Alija, sve neki problemi sa trgovcima. Jedan mi da tracking kod, pa ga promeni posle nedelju dana. Kod drugog naručio nešto, prošlo deset dana, a nije još ni poslao. A sve kao "provereni" trgovci...
 
Zato što ima lepih stvari za još lepše cene. Tebi ako se ne sviđa nemoj da kupuješ a ni da pametuješ nama kojima se sviđa.
 
Ako može mala pomoć. Nov sam na forumu i nemam baš veliko iskustvo kupovine preko aliexpressa, a kao i većinu ljudi i mene je muka dovela ovde. Naručio sam telefon Xiaomi mi2s: http://www.aliexpress.com/item/Orig...-1-7Ghz-2G-RAM-16G-32G-ROM-3G/1108155143.html i nakon 20ak dana dobio sam neispravan uredjaj. Naime, kada razgovaram ljudi me ili nista ne čuju, ili me jedva čuju i čini im se kao da pričam iz bunara (verovatno ne valja mikrofon). Takođe, i kamera je pokvarena, na slikama se nalaze mrlje, kao da je sočivo polomljeno. Osim toga, čini mi se i da mi je poslao stariji model uređaja, mi2 umesto mi2s (vrlo su slični po karakteristikama), bar tako pokazuje imei checker (a i slike nemaju 12Mpix, već nešto više od 5Mpix kad postavim najjače funkcije). Reklamirao sam uređaj prodavcu, atačovao sam sliku i rekao da mogu da mu pošaljem snimak razgovora ako je potrebno. On mi je produžio "Buyer protection" do 20. aprila i predložio da mu pošaljem uređaj nazad a da će mi on poslati zamenu. E sad, ja sam već platio carinu i porez 3300din i slanje nazad bi me koštalo 1700din, a pitanje je šta bi mi on poslao nazad a morao bih opet da platim carinu i porez. Ne bih baš da mu oprostim 5000din (a i nisam toliko bogat :)) i utrošeno vreme, ipak je njegova greška... E sad me interesuje koje su mi opcije? Vidim (iz feedback-ova) da je jedan rus imao vrlo sličan problem kao ja (samo što je radio full refund) i kinez mu je obećao da će mu uplatiti novac preko paypal-a, ali ga je kinez nakon što mu je vraćen telefon samo ignorisao. Da li možda postoji opcija da otvorim dispute, i da se dogovorim sa njim da mi se kroz partial refund umanji cena za moje troškove (dažbine i slanje nazad), a da mi on pošalje ispravan uredjaj. Ili da mu pre slanja pošiljke nazad tražim da uplati pare za dažbine drugu koji ima otvoren paypal račun u inostranstvu (pošto kod nas još ne radi prijem novca za paypal)? Ili mi je možda najpametnije da prežalim 5000din i da mu pošaljem uređaj nazad a da dobijem full refund? Hvala unapred, i nadam se da nisam previše odužio i da će neko imati strpljenja da pročita i ukratko odgovori.
 
@ basketmania Jel moze neka opcija da posaljes nazad ali da overis na carini da saljes nazad zbog kvara i da ocekujes zamenu, da ne bi 2x placao carinu... to je po meni naj resenje ali nisam to radio do sada da bih znao proceduru...

ako mu posaljes nazad i trazis full refund, to obavezno preko dispute-a da te ne bi zaebo kao tog rusa, jer ako otvoris dispute, tebi aliexpress vraca pare i bice ti vracene ukoliko ides na opciju vracanja uredjaja i full refunda, a imas i opciju zadrzavanja neispravnog uredjaja i delimicnog refunda... ako potvrdis da si primio posiljku, pa trazis refund od prodavca i posaljes mu telefon, on moze lagano da te iskulira i ostajes i bez para i bez telefona...

ja sam recimo radio dispute za osteceni predmet u transportu koji je placen 30e, prodavac mi je ponudio evro i po xD ja sam isao na escalate dispute, i naravno prilozio slike, i aliexpress mi je ponudio da vratim predmet i dobijem full refund sto mi je neisplativo bilo, ili da dobijem 50% novca nazad i zadrzim predmet, ali ja sam VIP clan jer sam potrosio hiljade dolara kod njih tako da ne znam da li bi i klasicnom clanu ponudili 50% refund ili npr 10-20-30% ...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
@bora bora, boooki Hvala na odgovorima. Zvao sam carinu i potvrdili su mi da mogu da povratim novac od dažbina ako vraćam robu ili da mi ne naplate sledeće dažbine ako vršim zamenu ili popravku robe, ali u oba slučaju moram da angažujem špeditera :( E sad moram da se raspitam koliko to košta, i da li mi se uopšte isplati, pretpostavljam da ne...
 
Čekaj, zašto špediter, pa Exodusbgd je lepo napisao da ide preko obične pošte ? Ne bih ja previše slušao carinike, mislim da je relevantnije opisano iskustvo.
 
Jel ima neko od vas da čeka da mu se pošalje paket duže od 10 dana?
 
Ako može mala pomoć. Nov sam na forumu i nemam baš veliko iskustvo kupovine preko aliexpressa, a kao i većinu ljudi i mene je muka dovela ovde. Naručio sam telefon Xiaomi mi2s: http://www.aliexpress.com/item/Orig...-1-7Ghz-2G-RAM-16G-32G-ROM-3G/1108155143.html i nakon 20ak dana dobio sam neispravan uredjaj. Naime, kada razgovaram ljudi me ili nista ne čuju, ili me jedva čuju i čini im se kao da pričam iz bunara (verovatno ne valja mikrofon). Takođe, i kamera je pokvarena, na slikama se nalaze mrlje, kao da je sočivo polomljeno. Osim toga, čini mi se i da mi je poslao stariji model uređaja, mi2 umesto mi2s (vrlo su slični po karakteristikama), bar tako pokazuje imei checker (a i slike nemaju 12Mpix, već nešto više od 5Mpix kad postavim najjače funkcije). Reklamirao sam uređaj prodavcu, atačovao sam sliku i rekao da mogu da mu pošaljem snimak razgovora ako je potrebno. On mi je produžio "Buyer protection" do 20. aprila i predložio da mu pošaljem uređaj nazad a da će mi on poslati zamenu. E sad, ja sam već platio carinu i porez 3300din i slanje nazad bi me koštalo 1700din, a pitanje je šta bi mi on poslao nazad a morao bih opet da platim carinu i porez. Ne bih baš da mu oprostim 5000din (a i nisam toliko bogat :)) i utrošeno vreme, ipak je njegova greška... E sad me interesuje koje su mi opcije? Vidim (iz feedback-ova) da je jedan rus imao vrlo sličan problem kao ja (samo što je radio full refund) i kinez mu je obećao da će mu uplatiti novac preko paypal-a, ali ga je kinez nakon što mu je vraćen telefon samo ignorisao. Da li možda postoji opcija da otvorim dispute, i da se dogovorim sa njim da mi se kroz partial refund umanji cena za moje troškove (dažbine i slanje nazad), a da mi on pošalje ispravan uredjaj. Ili da mu pre slanja pošiljke nazad tražim da uplati pare za dažbine drugu koji ima otvoren paypal račun u inostranstvu (pošto kod nas još ne radi prijem novca za paypal)? Ili mi je možda najpametnije da prežalim 5000din i da mu pošaljem uređaj nazad a da dobijem full refund? Hvala unapred, i nadam se da nisam previše odužio i da će neko imati strpljenja da pročita i ukratko odgovori.
predlazem ti ono sto je meni vise puta pomogolo...dakle....otvori dispute...posalji slike falinki sa tlefona...dakle sliku sa kamere...sliku telefiona na kameri..zvuk taj sa slusalice ako uspes i prosledi aliexpress timu...siguran sam da ce ti izaci u susret i trazi posto vidim da si telefon verovatno platio oko 170 dolara trazi 150 i dobices i nazad sigurno
 
Imam problem sa tracking brojem porudzbine. Prodavac je poslao preko YANWEN i evo proslo je vec 10 dana za taj tracking broj mi uvek izlazi not found.
Da li su vam ikada stizale posiljke sa YANWEN, da li ste imali problema da ocitate status posiljke kao ja?
 
Ja sam imao slican problem sa jednom, prodavac me uvjeravao kako je poslao, ali sam posle 13 dana + 7 dana NG otvorio dispute i on mi je odmah vratio pare i rekao da nije poslao.
 
Poslah prije 2 dana Kinezu poruku za jedan tracking sto ne radi i on mi produzava delivery time sa 60 na 90 dana i odgovara:

dear
we have sent out your parcel on 2015-02-11 21:57:04
so sorry for the trouble to you ,we cooperate a small logistic company
their system broke down the other days
so they can't find your tracking No
but we have sent to your right address and name.so the parcel must will get to you.
you still have delivery time ,it can make sure you will get the parcel before we get your money,please don't worry
and wait patiently
your parcel is still in normal situation
The postal delivery time is unstable.
The normal shipping time to your country is 35-45 days
if still have not got it until the estimate deliver date,please mail us
we will solve the problem soon.
we are in this field for many years ,please trust me
thank you for your patience and wish you get soon,
if any problem, please contact us."
i am honest,if i cheat you ,i would like the God publish me
thanks for your understanding
have a nice day

Je li jos nekome ovo mirise na prevaru, ili samo meni?
 
predlazem ti ono sto je meni vise puta pomogolo...dakle....otvori dispute...posalji slike falinki sa tlefona...dakle sliku sa kamere...sliku telefiona na kameri..zvuk taj sa slusalice ako uspes i prosledi aliexpress timu...siguran sam da ce ti izaci u susret i trazi posto vidim da si telefon verovatno platio oko 170 dolara trazi 150 i dobices i nazad sigurno

Misliš da zadržim telefon i tražim partial refund na 150 dolara?
 
ne moze da dobije 150$ bez da vrati telefon prodavcu.
 
ne moze da dobije 150$ bez da vrati telefon prodavcu.

ja nisam uspeo za telefon ali sam nekoliko puta uspeo da vratim full refund za uredjaje oko 50 dolara..
neka pokusa da trazi 150 dolara..tu je aliexpress koji ce da odluci o tome...ti imas cvrste dokaze...
 
Poslah prije 2 dana Kinezu poruku za jedan tracking sto ne radi i on mi produzava delivery time sa 60 na 90 dana i odgovara:



Je li jos nekome ovo mirise na prevaru, ili samo meni?

I meni mirise...o svasta sta je sve napisao.
Ja sam "svom" kinezu poslao poruku, cekam bas sta ce da mi napise
 
I meni mirise...o svasta sta je sve napisao.
Ja sam "svom" kinezu poslao poruku, cekam bas sta ce da mi napise

Da mi je rekao da je poslao bez tracking-a pa da mu povjerujem, ali ovo sa padom sistema u logistickom centru :smash:

Edit:

Izgleda da je to neka genericka poruka, ima jos jedna na ES aliexpress temi.
 
Poslednja izmena:
Evo sta mi odgovorise:

Dear Buyer We are sorry for the trouble
The parcel we have sent out already
Logistics company may delay the shipping because of the Spring Festival
plz track 7-15 days later, If still no update, we will check for you.
Thank you! Best Regards
 
Nazad
Vrh Dno