Šta je novo?

Far Cry 4

Cekaj sad ovde mi je nesto sumnjivo. Ja nikada nemam ispod 60 fps-a sa sve maxed out, bukvalno. 1080p tako ? Ne znam zasto uopste imas 30-ak fps-a onamo sa tom opcijom. Meni je steam verzija tako da je uvek poslednji update ne znam koji ali kontam poslednji. Sada sam usao u Unity da vidim da ne pada vise ispod 60, a Far Cry 4 konstantno 70-80, pa i nesto slicno ko na ovakvoj poziciji imam 60+.

moguce da original igra bolje radi, nisam pametan, unity super radi sve full sa fxaa preko 50 stalno fps...sa ovim novim drajverom, a ovaj fc4 isto radi perfektno ali samo soft moram na ultra...da 1080p je...
 
Sad cu uraditi kratak klip. Ne da bih dokazao tebi, nego eto.. Vidim da jedna opcija nije ista kao kod mene, mozda je nesto drugacije hmm..cudno.
 
ovom liku isto radi ko i meni sa soft ima oko 40 fps...

I dont know what happend, a month ago, ultra preset + hbao, smaa, soft shadows, simulated fur and enhanced godrays worked for my gtx 970, never dropping below 45 fps; but just recently when i returned playing, with the same settings and soft shadows on, i even get 30 fps on certain areas during broad daylight.
i dont know if it's the driver update or the game patch that caused this, it's sad. :(
 
Poslednja izmena:
Ovo mora da je game update. Igra radi katastrofalno jbte odjednom, ali sam imao 1300mb update, nisam usao pa verovatno 10-15 dana u igru. Cak i sa 70-ak fps-a u nekim delovima osecam strasan input lag a iskljucen vsync. Znam da je ranije bilo daleko bolje. Ili game update ili ovi gameready drajveri za Evolve, nema trece. Radilo je perfektno.. Pih :trust:
 
Ovo mora da je game update. Igra radi katastrofalno jbte odjednom, ali sam imao 1300mb update, nisam usao pa verovatno 10-15 dana u igru. Cak i sa 70-ak fps-a u nekim delovima osecam strasan input lag a iskljucen vsync. Znam da je ranije bilo daleko bolje. Ili game update ili ovi gameready drajveri za Evolve, nema trece. Radilo je perfektno.. Pih :trust:

pa da mislim da je game pdate zeznuo :D nema veze cisto sam primetio da nesto nije dobro, a realno taj shadow soft ili ultra isti djavo :D
 
Ima li ovo cudo dugme koje pritisnes da procitas ili vidis aktivan quest / task ?

Ne mogu da verujem da su to izostavili...?
 
@Golub, mislim da nema. Ali nije problem, ipak nije ovo Skyrim pa da imas gomilu aktivnih kvestova. Otvoris mapu pa lepo vidis sta ti je zadatak.

@Borat, nesto tebi ne radi kako treba tu. Mozda je do updatea. Ja se nisam cimao da updatujem nista, kako sam instalirao tako sam odigrao do kraja.

Btw, Soft Shadows su MANJE zahtevne od ultra senki, pa cak i od Very High. Bar po onome sto sam uspeo da iskopam, a razlika se svakako svodi na koji frejm, nista bitno. Dakle, ne bi smelo da prepolovi performanse.

Nego, ajde da ponovim moje pitanje: jel neko uspeo da kompletira igru?
 
Mene cudi, jer sam citao da ne bi trebalo da ima uticaja, zasto sa ugasenim HT igra osetno bolje radi... ? Nema frame drop niti bilo sta slicno... Vrlo interesantno...
 
@Golub, mislim da nema. Ali nije problem, ipak nije ovo Skyrim pa da imas gomilu aktivnih kvestova. Otvoris mapu pa lepo vidis sta ti je zadatak.

@Borat, nesto tebi ne radi kako treba tu. Mozda je do updatea. Ja se nisam cimao da updatujem nista, kako sam instalirao tako sam odigrao do kraja.

Btw, Soft Shadows su MANJE zahtevne od ultra senki, pa cak i od Very High. Bar po onome sto sam uspeo da iskopam, a razlika se svakako svodi na koji frejm, nista bitno. Dakle, ne bi smelo da prepolovi performanse.

Nego, ajde da ponovim moje pitanje: jel neko uspeo da kompletira igru?

Zbog update-a je. Ako imas uplay/steam verziju ne mozes da izbegnes bas updejtove a i da biras. Normalno da mozes ali zasto ne bi update igru. Trenutno prepolovi performanse, ranije nisam imao problema.
 
^pa tako sam i pretpostavio. Kod mene je narodska pa nisam pokusavao....stvarno mi nije jasno kako mogu apdejtom tako da pokvare....
 
Jel ima jos neko problem sa zvukom? evo primer - posle dodatnog ucitavanja zvuk prsne i ne cuju se koraci i jos mnogo detalja, stvara se neki eho i ''bunar'' efekat. Apdejt 1.4 je u pitanju.. isto tako mi se desava i nenormalno seckanje i pad fps na 5-10 uz ocajan gpu usage pa moram da izadjem iz igre i posle normalno nastavim sa fps koji i inace imam.

Izgleda da cu morati na 1.7 da predjem..
 
Meni igra pocinje cesto da crashuje a vec solidno sam odmakao u igri (35%). Crashovanje je pocelo kada sam krenuo da igram prvu B misiju (posto nisam pratio redosled ovo je zadnja misija koju sam zavrsio) I od tad se cesto desava. Pre toga je radila stabilno ko stena.

Verzija 1.7
 
Poslednja izmena:
Ja po 7-mi put pocinjem igru:),uvek nesto ispadne i sve iz oicetka.
Kod mene najbolje radi 1.6 i nisam ga menjao.
 
Posle par pokusaja mozda ovaj put (treci po redu ) i odem do kraja, s 1.7 verzijom koja mi je do sada nekako najbolja. E sada je problem :
1. kako da odem do severnog kirata , probao sam preko onog velikog mosta i nema sanse ,
2. dva puta sam bio u misiji u sangri la , jer ima i treci put ,
Unapred zahvalan na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Treba da dodjes do misije koja otkljucava Sjeverni Kyrat.

Inace bas super sto su mi komentari sa Bencha unistili igru,pa je nisam pokretao sve do prije nedjelju dana kada sam poceo da igram.Sad ne mogu da vjerujem koliko je igra pozitivan utisak ostavila na mene.Odlicna igra.
 
Poslednja izmena:
Neznas mozda koja je to misija jer sam 25 sati igre nabio i presao sa oko 25 %.
 
Neznas mozda koja je to misija jer sam 25 sati igre nabio i presao sa oko 25 %.

Misija je "A key to the north", meni je po redu bila dvadeset i treća, četvrta... Shangri-la imaš ukupno 5 misija, s time da se za petu spremiš tako što ćeš iskonzumirati bensedin sat vremena pre, jer sam ja nekoliko puta bio u iskušenju da izlomim periferne uređaje koji su mi bili pri ruci.
 
pa zanimaju me konkretno oruzja. Ok, ja imam narodnu verziju i znam da bar 2 oruzja ne mogu da otkljucam jer se otkljucavaju preko nekih uplay poena (ne znam tacno, ali tako nesto pise)....ali fali mi jedno 6 komada u kolekciji. Po onome sto sam procitao po netu, mnogi imaju taj problem, bukvalno im fali minimum 5-6 oruzja, kao da igra neke nije "upisala" u statistiku. Slicno se nekima desavalo i sa nekim misijama, doduse kod mene toga nije bilo.
 
Pa pravo da ti kazem toliko dobrih oruzja sam imao da mi nije smetalo sto ih nekoliko fali
 
ne ne, nisi me razumeo. Ne fali ni meni u smislu: nije mi dosta, oruzja ima i previse tj vecinu nisam nikad ni koristio :)....pitanje je bilo u vezi sa procentom kompletiranja, mislio sam na 100%. Kod mene je 99.68 ili tako nesto....to me zanimalo da li je neko kompletirao skroz.
 
Meni od tih non-uplay oružija nedostaje samo ona puška koja se otključava dostizanjem ranka 10 u Areni, čini mi se da se zove Bushman. Mrzi me da to igram.
 
Ja odigrao, mrzelo i mene jer se rankovi prilicno sporo dobijaju, tj svaki sledeci rank trazi sve vise poena pa potraje to, ali ipak sam odradio...
 
[YOUTUBE]6SFEQRD5vXI[/YOUTUBE]

:d
 
Evo predjoh igricu i ne mogu da prezalim sto roknuh Pagan-a. Bio mi je bas kul. :(
Jedna stvar je sigurna. Vlast ljude menja! Ko da su ovi nasi politicari smisljali pricu za FC4! :D
 
Čovek nikad čuo za spoiler...
 
Izasao Far.Cry.4.Valley.of.the.Yeti.Addon
Velicina 11.2 gb

This add on includes:

\"Valley of the Yeti\" and \"Overrun\" and updates the game to v1.9.0
 
Manji je stuttering sa 1.9.0 u odnosu na 1.7.0 i to znatno manji.
 
Nazad
Vrh Dno