Šta je novo?

Far Cry 4

Radi dobro na Ultra kod mene. Oko 60fps medjutim vec na startu tokom voznje u onim kolima kad treba da pucam pada fps i koci igra.

Mis mi se nekako "vuce" tj. nije smooth takav osecaj imam sta uraditi povodom toga?
 
50Gb.

Inače, sa novijom verzijom, igra radi super, sttutering nisam ni primetio... Ali opet stari problemi, save game ne radi... A to mi pre nije bilo... Žao mi, skoro da sam prešao igru... :/
 
Meni crash-uje igra na početku, kad otvorim ona vrata...
 
Znate sta meni nije jasno kod ovakvih igrica... Uzmemo na primer FC3,na jednoj konfi radi na high-ultra,a na toj istoj konfi FC4 radi na low... Pri tome, fc3 izgleda odlicno,dere,a fc4 na tom low izgleda 30 puta gore nego fc3.... I ae sad mene neko da ubedi da oni ne budze zahtevnost vestacki... Kako moze toliko losija grafika da bude zahtevnija...
 
Znate sta meni nije jasno kod ovakvih igrica... Uzmemo na primer FC3,na jednoj konfi radi na high-ultra,a na toj istoj konfi FC4 radi na low... Pri tome, fc3 izgleda odlicno,dere,a fc4 na tom low izgleda 30 puta gore nego fc3.... I ae sad mene neko da ubedi da oni ne budze zahtevnost vestacki... Kako moze toliko losija grafika da bude zahtevnija...
Ne budze vestacki samo ne trose vreme na optimizaciju.
Svake godine cemo izgledati imati po jedan novi Far Cry, sto je po meni premalo vremena da se napravi smislen i kompletan naslov a gde je jos optimizacija. Nazalost ljudi sa prosecnim hardverom moraju da cekaju gomilu peceva, a bice ih po svemu sudeci jer izasla su vec 4 za nepunih mesec dana.
 
Krs od igre, prazna i bez sadržaja, repetativna, osim grafike nema nicega vrednog pomena, ceo gameplay je suvisan koliko je dobro napravljen... gledam ove klince kako se pale, igraju, mislim ok je to dokle god te igra zabavlja nije vazno sta ja ili neko drugi misli, vazno je uzivati jer igre tome i sluze da se zabavis i uzivas jedno vreme i to je to. Ipak ne mogu da se otmem utisku koliko su nove generacije hendikepirane i koliko su setovane na instant kvalitet, jednostavno sve sto ima malo sadrzaja vec pocinje da ih davi...To me podeseca na jednu situaciju sa lupbenicama kod mene u firmi: jede kolega I hvali kako je dobara, kupio u maxiju, grcaka, slatka kaze on, dodjem probam i kazem da je moj deda takve bacao svinjama...nije ukapirao u prvom momentu ali ok smo drugari pa se nije ljutio posle sam mu objasnio...covek jednostavno nije nikada probao tek ubranu lubeninicu sa zemlje, to je kao nebo i zemlja razlika...tako je i sa igrama poput ovog fc4 i da ne nabrajam sve "modernije" naslove...
 
Ko ima probleme sa save-om i crash-ovanjem neka skine R******* izdanje igre, nikako S****** i neka pokreće igru kao Administrator. NVIDIA korisnici obavezno neka instaliraju najnovije drajvere. Za AMD korisnike ne znam, odavno sam raskrstio sa AMD-ovim grafičkim karticama, a od maja i sa AMD procesorima.

Što se tiče black screen-a prilikom startovanja igre, to se dešava kod onih što imaju dual core CPU... Igra zvanično na radi na dual core procesorima.

Nisam neki gamer pa da merim svaki frejm, poterao sam igru na 1920x1080, setovanja sam stavio na medium i zadovoljan sam, za sad. Ako bude počela da laguje u nekim delovima, smanjiću podešavanja i to je to.

Čini mi se da mi FC4 radi bolje sa ovim podešavanjima nego FC3! Imam utisak da su NVIDIA drajveri optimizovaniji za FC4 nego za FC3...
 
"Što se tiče black screen-a prilikom startovanja igre, to se dešava kod onih što imaju dual core CPU... Igra zvanično na radi na dual core procesorima."
Ja imam taj problem a procesor je Amd/athlon II 64 x3 425box on je valjda triple core?
 
"Što se tiče black screen-a prilikom startovanja igre, to se dešava kod onih što imaju dual core CPU... Igra zvanično na radi na dual core procesorima."
Ja imam taj problem a procesor je Amd/athlon II 64 x3 425box on je valjda triple core?

Igra zahteva quad core, definitivno.
 
pojavio se neki fix za dual core... pa kome treba neka progugla :)
 
Ja sam skinuo čisto da probam, jer demoa nema naravno a na PS-u niko ne da onaj Kyrat Key. Sviđa mi se kako izgleda, ali na konfi iz potpisa radi očajno. Shitrow je radio bolje ali samo do onih vrata gde bi svaki put izleteo na desktop umesto u tu drugu prostoriju :D, a sa Admin pokretanjem ove bolje verzije mi i dalje nije radio Save.
Zato ću lepo za PS4 ovo da poručim, bye bye PC. previše bespotrebnog zezanja. 30fps mi nimalo ne smeta.
 
Patchovano na 1.4, poslednji nvidia drajveri i i dalje imam strasan stutter. GPU usage u tim momentima mi padne na 70%, definitivno je do optimizicije. Prestajem da igram dok ne poprave ako se to ikada desi.
 
Imamo gotovo indentičnu konfiguraciju, a meni stutter zna da se dešava jedino prilikom vožnje, barem sam tako primetio dok sam gledao malog kako se igra. Da li si u drajverima stavio maximum prerendered frames na 3 i power menagment na preffer maximum...?
 
Poslednja izmena:
Jesam. Sada sam stavio DisableLoadingMip0="1", nema vise seckanja osim kada vozim samo teksture su mutnije. Nije neki problem. Sve mi je na High, SMAA i HBAO+.
 
SMAAO HBAO LMAO sve na full.
 
Poslednja izmena:
Ja sam skinuo čisto da probam, jer demoa nema naravno a na PS-u niko ne da onaj Kyrat Key. Sviđa mi se kako izgleda, ali na konfi iz potpisa radi očajno. Shitrow je radio bolje ali samo do onih vrata gde bi svaki put izleteo na desktop umesto u tu drugu prostoriju :D, a sa Admin pokretanjem ove bolje verzije mi i dalje nije radio Save.
Zato ću lepo za PS4 ovo da poručim, bye bye PC. previše bespotrebnog zezanja. 30fps mi nimalo ne smeta.

Kupi orginal pa ces mozda i moci igrati kako zamisljas, probao sam i ja pirat jer nisam mogao cekati taj 18 nov i meni je ocajno radio na gtx 980, tipa 40fps na ultra. Napokon kada sam instalirao orginal verziju fps je se bukvalno duplirao na istim setovanjima. Imas jako fino masinu na kojoj sigurno mozes imati bolje iskustvo nego na ps4, tako da ne vidim razlog zasto biti fanboy jedne platforme (u ovom slucaju slabije).
 
Ne mogu da pokrenem install, kaže mi da mi windows nije odgovarajući tj 64 bitni a pouzdano znam da jeste. Izvinite ako je bilo, ne mogu da čitam 55 strana za to...
 
Kupi orginal pa ces mozda i moci igrati kako zamisljas, probao sam i ja pirat jer nisam mogao cekati taj 18 nov i meni je ocajno radio na gtx 980, tipa 40fps na ultra. Napokon kada sam instalirao orginal verziju fps je se bukvalno duplirao na istim setovanjima. Imas jako fino masinu na kojoj sigurno mozes imati bolje iskustvo nego na ps4, tako da ne vidim razlog zasto biti fanboy jedne platforme (u ovom slucaju slabije).

Meni R******d super radi, save radi, ima stucanja u zavisnoti od podesavanja tekstura.Problem sa kojim se srecu ubi igre su memorijskog tipa, koji se ne odrazavaju kod tebe na 4gb vram-a, ali na 2gb vram-a ubija.Samo mi nije jasno zasto, jer kad se setim ac4 black flag je imao odlicne teksture i nikad nije ni isao blizu 2 gb kod mene.
 
par drajvera od nvidie i patcheva od ubisofta i bice to sredjeno za mesec dana, radice primetno bolje svima, tako je bilo i sa fc3...
 
Da napisaem i ja svoje utiske igarm na medium sa konfiguracijopm iz potpisa na 1920x1080 sa fps-om izmedju 30-40 malo blize 40. probao sam na high ali mi je mnogo crno verovatno postoji resenje ali me mrzi da citam celu temu na high mi je fps oko 20 i tesko je igrivo. Sad mene zanima da li se i vama desava da se slika pikselizuje na nekim delovima kod stena i u snegu ali samo mali deo slike nije mnogo strasno ali se primecuje i da li postoji resenje problema mozda neki update ili tako nesto?
 
Da napisaem i ja svoje utiske igarm na medium sa konfiguracijopm iz potpisa na 1920x1080 sa fps-om izmedju 30-40 malo blize 40. probao sam na high ali mi je mnogo crno verovatno postoji resenje ali me mrzi da citam celu temu na high mi je fps oko 20 i tesko je igrivo. Sad mene zanima da li se i vama desava da se slika pikselizuje na nekim delovima kod stena i u snegu ali samo mali deo slike nije mnogo strasno ali se primecuje i da li postoji resenje problema mozda neki update ili tako nesto?

isto i kod mene na 5770, verovatno je do Ati kartica
 
Igra radi da kazem ok nasvirano sve na Custom. Posto kad se stavi Ultra 2-3 stavke ne idu do kraja.
Uglavnom oko 45-60 ali ima dropova do 30-35. Inace nemam najnovije beta drivere.

Igra stvarno izgleda odlicno, sto se toga tice nemam zamerki. Zavrsio prologue i onako... nije lose. Deluje mi bolje od FC4 sama lokacija mi vise odgovara i muzika je fenomenalna.
Nadam se da nece da me smori.
 
Poslednja izmena:
Citam i ne verujem, koristim r.......d 1.03 verziju i igra izgleda prelepo i klizi na ultra izmedju 40 - 50 frejmova tacno kako je i prezentovano na datim testiranjima za svaku karticu ponaosob.

http://www.techspot.com/review/917-far-cry-4-benchmarks/page3.html

Nesto debelo nije u redu sa vasim verzijama igre posto ima ljudi i sa jacom konfom od moje da se zale. Nemam nikakav stuttering koristim poslednji amd ov zvanican driver ( nisam hteo da instaliram poslednju betu koja je navodno specijalno napravljena za fc4). Jedini problem koji mi se javi je nakon odredjenog vremena ram mi se napuni i igra pocne da vuce preko 8,5 GB page filea i onda krece seckanje tipicno kad se pali hard ali to je nedostatak rama i nema veze za grafickom karticom. Sve pratim preko MSI afterburnera i nakon izlaska i ponovog ulaska u igru kad se ram ocisti igra ponovi klizi ko sims premazan slaninom :)))
 
Citam i ne verujem, koristim r.......d 1.03 verziju i igra izgleda prelepo i klizi na ultra izmedju 40 - 50 frejmova tacno kako je i prezentovano na datim testiranjima za svaku karticu ponaosob.

http://www.techspot.com/review/917-far-cry-4-benchmarks/page3.html

Nesto debelo nije u redu sa vasim verzijama igre posto ima ljudi i sa jacom konfom od moje da se zale. Nemam nikakav stuttering koristim poslednji amd ov zvanican driver ( nisam hteo da instaliram poslednju betu koja je navodno specijalno napravljena za fc4). Jedini problem koji mi se javi je nakon odredjenog vremena ram mi se napuni i igra pocne da vuce preko 8,5 GB page filea i onda krece seckanje tipicno kad se pali hard ali to je nedostatak rama i nema veze za grafickom karticom. Sve pratim preko MSI afterburnera i nakon izlaska i ponovog ulaska u igru kad se ram ocisti igra ponovi klizi ko sims premazan slaninom :)))

He he, kažeš sve radi bez problema osim što se eto pojavi taj jedan ogroman problem.
 
Nazad
Vrh Dno