Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

sta ce te iza, da bace?
 
Izgleda da sam loše prokomentarisao...

Naravno da je potpuno besmisleno da je potrebna specijalna nalepnica koja označava da je iPhone saobrazan propisima i da može da se prodaje kod nas, a da se ta saobraznost dobija tako što se plati taksa i dobije papir (kao što uostalom sve funkcioniše kod nas).
 
Koja banana država, neviđeno. EU odgovara, Srbima ne odgovara propis...

Druga stvar: kad vidim koliko su zacenili Z3 i Note4, teško da će cena iPhona biti konkuretna. Čak ne daju telefone na rate ako ne plaćate 4000din mesečno. Komičari.
 
Poslednja izmena:
Pri čemu mi MORAMO da usaglasimo našu regulativu sa EU regulativom, s obzirom da hoćemo da budemo članica te iste EU.
 
večeras će biti velikih i najavljenih skupova...knez i terazije
 
Mislim da je to jaka cena za zakljucane telefone, posebno sto se zna da ce njima brze padati cena nego simfree telefonima
 
Mene interesuje jel samo vip dobio blokadu ili i ostali samo se ne oglasavaju jos?!
 
A мене интересује зашто је Вип одлучио да буде ”паметнији” од Теленора (хајде да заобиђем МТС као државну фирму) и да увезе на овај начин телефоне уместо да уради исто што је урадио и Теленор?
 
A koja je razlika izmedju telefona koje je uvezao VIP sa EU sertifikatom od tih "posebnih" koji je odobrio RATEL???
 
Зар је битно? Ми нисмо члан ЕУ и као таква држава имамо неке ”посебне” (што никако не значи и добре али исто тако не значи ни то што је неки пропис у ЕУ да је добар) прописе или регулативе који морају да се поштују. Теленор је исто страна компанија и играли су по прописима, Вип није.
 
A isto tako smo i država koja teži da bude članica EU, a sa druge strane ne priznajemo EU regulativu???
 
Mislim da je to jaka cena za zakljucane telefone, posebno sto se zna da ce njima brze padati cena nego simfree telefonima

Meni je ovo skroz korektna cena.

https://www.kupujemprodajem.com/iPhone-6-128GB-Space-Gray-16617614-oglas.htm?filter_id=

Evo jos jedan za 950e.

S'obzirom da je u pitanju najskuplji model od svih do sada ajfonova i jos ima 128gb, tesko da ce mu cena ici ispod ove u dogledno vreme. Pa u inostranstvu je 1000e, ne moze kod nas biti 900 (barem za sada) da ga j...
 
Mislim da vipovci nisu u pravu...ovako su oni davno mogli da uvezu iphone kao clanica austrijskog operatera...već su cekali da neko drugi odradi papirologiju i dozvole i onda su dovukli telefone iz Austrije
 
A sta sam vam ja napisao pre par dana? Vip neće prodavati iPhone u početku. Upravo zato što su uvezli sami....
A sada je provereno, za sada nema appstore za srbiju
 
Dajte ljudi, nije problem što se tiče para. Nekoliko hiljada dinara po modelu je naknada RATEL-a. Stvar je u tome što vam treba dokumentacija koju vam može dati samo proizvođač (Apple) na osnovu koje RATEL daje potvrdu o usaglašenosti. Pošto Apple nije imao nameru da prodaje uređaje ovde, niko nije ni mogao da izvadi potvrdu bez papira. Sasvim je legitimno da bilo koji pravno subjekt nabavlja nezavisno uređaje ali u nekim slučajevima postoji prepreka od strane proizvođača koji može imati politiku prodaje takvu da na određeno tržište pušta modele koje on želi, kada želi i preko koga želi.
 
ne razumem sta si upravo rekao
 
Da vip ima pravo da uveze odakle hoće uređaje a da mu RATEL nije realna prepreka za to.
 
Зар је битно? Ми нисмо члан ЕУ и као таква држава имамо неке ”посебне” (што никако не значи и добре али исто тако не значи ни то што је неки пропис у ЕУ да је добар) прописе или регулативе који морају да се поштују. Теленор је исто страна компанија и играли су по прописима, Вип није.

Sta napisa ovo???!?? neke propise ili regulative? telenor igrao po propisima vip nije....strasno druze sta napisa...
 
Ne vredi sa rogatim... Rasplamsavate priču oko gluposti a niko ništa ne čita. Imam utisak da je pravo gubljenje vremena bilo šta konkretno iznositi jer većina očigledno krene od poslednje strane i preskoči tridesetak postova. U takvoj atmosferi ne vredi se truditi, svako tera ono što je naumio i neće ni osnovne stvari da prihvati :(
 
Poslednja izmena:
Sta napisa ovo???!?? neke propise ili regulative? telenor igrao po propisima vip nije....strasno druze sta napisa...

Констатовао чињенице. Чињеница је да постоји РАТЕЛ. Шта те буни?

Ne vredi sa rogatim... Rasplamsavate priču oko gluposti a niko ništa ne čita. Imam utisak da je pravo gubljenje vremena bilo šta konkretno iznositi jer većina očigledno krene od poslednje strane i preskoči tridesetak postova. U takvoj atmosferi ne vredi se truditi, svako tera ono što je naumio i neće ni osnovne stvari da prihvati :(

Коме се обраћаш? На шта се тачно односи ово што си сада написао?
 
Poslednja izmena:
upravo to i svi navode reci "otprilike" , "neke" i td...tako da onda skontas da nisu svi u materiji nego pisu da bi pisali..ali dobro tome i sluzi forum samo nekad izostane profesionalnost al šta da se radi..bas me zanima kako ce biti veceras i da li ce biti kordon policije kod palate Albanije da razdviji razuzdanu masu :)
 
I mi red za trku imamo. ;)

kHFyClJ.jpg
 
Nazad
Vrh Dno